menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #116201  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 21:35
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Słowo na niedzielę i nie tylko.

Mądre przemyślenia na obecną chwilę ale przyszłość lubi płatać figle, czasem krwawe i bolesne. Biblię też nie pisali na bieżąco tylko z opóźnieniem jak już nie było świadków. Wyznaję taką zasadę, jak chcesz rozśmieszyć Pana Boga, powiedz mu jakie masz plany na jutro.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116202  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 21:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
można mamić...można
nie ze mną takie numery...

Arti!
daj spokój, bo wieczorowa pora.
Bo kto by chciał numery z tobą?
Chyba ŻE ...... sam KACZYŃSKI...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116203  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 21:49
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
W niedzielę, 11 listopada, obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji Litewskie Koleje Państwowe przygotowały specjalny film, w którym Mazurek Dąbrowskiego wygrywany jest na syrenach. Całość skomponował polsko-litewski muzyk Zbignev Levicki.
Hymn Polski wygrany na lokomotywach, zachęcam do posłuchania.

https://gazetawroclawska.pl/litewski...lm/ar/13653928
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116204  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 21:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
Hymn Polski wygrany na lokomotywach, zachęcam do posłuchania.

https://gazetawroclawska.pl/litewski...lm/ar/13653928

A ty jakiś prezent ku czci rządu w Lublinie co sto lat temu się ziścił sprezentowałeś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116205  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 22:07
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
W niedzielę rano w Warszawie politycy Platformy (w tym lider partii Grzegorz Schetyna, byli premierzy: Ewa Kopacz i Jerzy Buzek, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz oraz prezydent-elekt Warszawy Rafał Trzaskowski) złożą, wraz z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, kwiaty przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przed Belwederem.
To dopiero będzie dla nich tragedia jak Narodowcy na złość HGW pogodzą się z Prezydentem i Premierem i pójdą wszyscy w jednym marszu bez burd i pod biało-czerwonymi flagami ze stu tysiącami Polaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116206  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 22:09
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A ty jakiś prezent ku czci rządu w Lublinie co sto lat temu się ziścił sprezentowałeś?

Nie lubię się chwalić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116207  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 22:12
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Arti!
daj spokój, bo wieczorowa pora.
Bo kto by chciał numery z tobą?
Chyba ŻE ...... sam KACZYŃSKI...

to nie moja pora dnia ani pora roku ))))) a ktoś tam chcieć może
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116208  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 22:45
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Słowo na niedzielę i nie tylko.


Cytat:
Ja, Lech Wałęsa, któremu Polacy, Historia i Opatrzność dały przywilej udziału w wydarzeniach, które zmieniły los naszej Ojczyzny, w setną rocznicę odzyskania Niepodległości chylę czoło przez Założycielami Drugiej Rzeczpospolitej: Józefem Piłsudskim, Romanem Dmowskim, Ignacym Daszyńskim, Ignacym Paderewskim, Wincentym Witosem, Wojciechem Korfantym. Chylę czoło przed wszystkimi obywatelkami i obywatelami wielu narodowości i wyznań, którzy w czasie wielkiej próby, myśląc „mamy Polskę“, zjednoczyli się dla swojego państwa. Przez te sto lat musieliśmy trzykrotnie odbudowywać polską państwowość. Przez połowę tych stu lat nie byliśmy państwem wolnym. Doświadczyliśmy też, jak łatwo utracić niepodległość. Wystarczą nieodpowiedzialni politycy w decydującym momencie. Mojemu pokoleniu dane było znaleźć się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. Robiliśmy to, co należało robić. Wtedy solidarnie znaczyło: „pomóż człowieku, bo sami nie dźwigniemy, za duży ciężar“. Tym, co chcieliśmy dźwignąć była Ojczyzna. I stanęło przy nas dziesięć milionów ludzi. „Solidarność“ jest częścią historii powszechnej. Mocna wartościami, wspólnym celem i determinacją. To dzięki etosowi "Solidarności" bez przemocy doprowadziliśmy do odzyskania wolności i zmiany systemu politycznego. Zbudowaliśmy państwo prawa. Idea bezkrwawej rewolucji podchwycona została w innych krajach i zmieniła porządek świata. Choć nasza transformacja dokonała się bez ofiar, nie uniknęliśmy błędów. Mimo nadzwyczajnego wysiłku Jacka Kuronia nie wykorzystaliśmy społecznego i solidarnościowego potencjału tworzonego przez nas systemu. Realizując marzenia wielu pokoleń o wolnej i bezpiecznej Ojczyźnie, wykorzystaliśmy dziejową szansę i wprowadziliśmy Polskę do NATO i Unii Europejskiej. Ludzie formatu Karola Wojtyły Tadeusza Mazowieckiego, Bronisława Geremka, Zbigniewa Brzezińskiego, Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Władysława Bartoszewskiego, i ja także, byliśmy przekonani, że wstąpienie do najsilniejszego paktu wojskowego i najnowocześniejszej wspólnoty międzynarodowej, ostatecznie rozstrzyga o przynależności Polski do cywilizacji Zachodu. Nie wyobrażaliśmy sobie wtedy, że żądza władzy plus kompleksy potrafią w tak destrukcyjny sposób wykorzystać aspiracje Polaków. Że demokratycznie wybrana władza może dla swoich krótkowzrocznych celów doprowadzić do osamotnienia, osłabienia i rozbrajania Polski. I to w czasie narastających napięć międzynarodowych. Na wschodzie jest Wschód. Jest i czeka, co zrobimy z naszą wolnością. Wzmacnianie państwa to budowa instytucji i procedur. Rok po roku, kadencja po kadencji, pokolenie po pokoleniu. Przez historyczną stratę czasu jesteśmy niecierpliwi. Zarówno w Drugiej, jak i Trzeciej Rzeczpospolitej po jednym pokoleniu wychowanym w systemie demokratycznym zwyciężał nawyk chodzenia na skróty. Ja też mu uległem. I za to przepraszam Polaków. Dlatego wiem, że każda próba obejścia procedur jest zagrożeniem demokracji. I jej koszt zawsze przewyższa domniemane korzyści. Należało się przyjrzeć prawdziwym intencjom i ukrytym ambicjom tych, którzy zachęcali do przyspieszenia. Nie płacilibyśmy teraz tak ogromnej ceny. Dziś z polityki i historii usuwa się fakty. Kompromituje ideę parlamentaryzmu. Metodycznie łamie konstytucję i demontuje państwo prawa. A to państwo prawa jest gwarantem wolności każdego z nas. Dewastacja, zwana „dobrą zmianą“, niszczy państwo. Jego instytucje i procedury. Kłamstwo czyni narzędziem sprawowania władzy, wzmaga wzajemną nieufność i sortuje obywateli na kategorie. Po wygranych wyborach trzeba będzie naprawić nasze państwo, budując wiele jego instytucji od nowa. Niestety, usuwanie szkód społecznych zabierze nam więcej czasu niż ta władza. Chciałbym żyć w Polsce rządzonej przez świadomych, ambitnych i wykształconych demokratów. Europejczyków. Odchodzący do historii świat jaki znamy, demografia, zmiany klimatu, narastające nierówności, rozwój nowoczesnych technologii, wykorzystanie sztucznej inteligencji – to są problemy, za które trzeba się brać. I to w skali globu!
Czekają nas fundamentalne zmiany. Trzeba wysiłku nas wszystkich, żeby dobrze je odczytać.
Razem mamy potencjał, by współtworzyć rozwiązania dla świata.
Naszą wspólnotę rozpoznamy w działaniu.

https://www.facebook.com/lechwalesa/...8342472545221/

Cytat:
Napisał pluto37
I zobacz Hypatio jaka różnica między tymi tekstami.
ale mówią ..... coś o stylu i ..... ludziach.

Ciekawe, nawet bardzo ciekawe. Kto jest autorem tego tekstu?????
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116209  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 22:50
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
To dopiero będzie dla nich tragedia jak Narodowcy na złość HGW pogodzą się z Prezydentem i Premierem i pójdą wszyscy w jednym marszu bez burd i pod biało-czerwonymi flagami ze stu tysiącami Polaków.

Bez banerów, z opaskami biało-czerwonymi, legitymacjami AK i leg. działacza opozycji.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116210  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 22:55
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Ambasada Polski w Izraelu włączyła się w obchody stulecia niepodległości Polski w kreatywny sposób. Na profilach społecznościowych polskiej placówki dyplomatycznej opublikowano nagranie, w którym w żartobliwy sposób przypomniano polskie osiągnięcia. O wszystkim opowiedział ambasador Marek Magierowski.
https://www.wprost.pl/10167224/polsk...ign=2018-11-09
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116211  
Nieprzeczytane 10-11-2018, 07:02
aktre's Avatar
aktre aktre jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 397
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem dogadali się z HGW.
Za szybko poszło to przejęcie. Dobrze, że będzie ten wspólny marsz.
Trochę mało mi bieli i czerwieni , ale flash mob MON na Dworcu Centralnym - cudo.
http://mon.gov.pl/aktualnosci/artyku...n-e2018-11-09/
zmieniam na stronę MON.
bardzo lubię Pierwszą Brygadę.
Pozdrawiam Świątecznie Wszystkich -i Tych za i Tych przeciw.
__________________


Ostatnio edytowane przez aktre : 10-11-2018 o 09:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116212  
Nieprzeczytane 10-11-2018, 07:56
Kalina63 Kalina63 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
To dopiero będzie dla nich tragedia jak Narodowcy na złość HGW pogodzą się z Prezydentem i Premierem i pójdą wszyscy w jednym marszu bez burd i pod biało-czerwonymi flagami ze stu tysiącami Polaków.

Bufetowa ich załatwiła, rozegrała sprawę tak, że rządzący są zmuszeni pokazać się publicznie ze swoimi faszystami kolegami. A genialny strateg tego nie przewidział? Wszystko, jak zwykle, byle jak i niedorobione. "Niezły tu bur**el macie, siostry"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116213  
Nieprzeczytane 10-11-2018, 08:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
To dopiero będzie dla nich tragedia jak Narodowcy na złość HGW pogodzą się z Prezydentem i Premierem i pójdą wszyscy w jednym marszu bez burd i pod biało-czerwonymi flagami ze stu tysiącami Polaków.

podobno się pogodzili ....ustnie.
i czemu tragedia?

No i chyba sam się plączesz między własnymi nogami.
Jest 100-lecie, święto narodowe, które powinno się w cywilizowany sposób obchodzić, a ty uważasz, że TRAGEDIĄ dla HGW ma być, że wyrzutki społeczne POGODZIŁY się badziewiarzem, który nie potrafił PORZĄDNIE zorganizować TAKIEGO WYDARZENIA?

A KTO to jest jakiś
Bączyk czy inny Winnicki żeby SIĘ GODZIŁ z ......PREZYDENTEM nawet jeśli to DUDA.

Jeśli tak to masz dowód na TANDETĘ.... I tej tandety nie zaklajstrujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116214  
Nieprzeczytane 10-11-2018, 08:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Mar-Basia

Ciekawe, nawet bardzo ciekawe. Kto jest autorem tego tekstu????? [/QUOTE]

Pewnie wnuczek.
na rocznicę i ładnie.


nam się podoba, bo po polsku i bez błędów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116215  
Nieprzeczytane 10-11-2018, 08:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
Nie lubię się chwalić.
to może jakąś chorągiewkę, albo rodzinny spicz na okoliczność....
Chociaż jajecznicę w barwach narodowych.
No! się pochwal, bo pomyślimy żeś zaniemógł z pamięcią albo przedszkolak z sąsiedztwa .... zaspał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116216  
Nieprzeczytane 10-11-2018, 09:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał aktre
Moim skromnym zdaniem dogadali się z HGW.
Za szybko poszło to przejęcie. Dobrze, że będzie ten wspólny marsz.
Trochę mało mi bieli i czerwieni , ale flash mob MON na Dworcu Centralnym - cudo.
https://www.youtube.com/watch?v=XwTSMnFrAk8
bardzo lubię Pierwszą Brygadę.
Pozdrawiam Świątecznie Wszystkich -i Tych za i Tych przeciw.

Przyznam że niechcący spojrzałem na te kawałki obok tego adresu.
I ..... zrobiło mi się dziwnie.
Bo mam w domowych zbiorach zeszyt karykatur spreparowanych przez jednego z "brygadzistów" Marszałka i są tam postacie o różnych nazwiskach i pochodzeniu, którzy byli przy Komendancie.
a tu ..... flash mob i brygada ...... i
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116217  
Nieprzeczytane 10-11-2018, 09:23
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kalina63
Bufetowa ich załatwiła, rozegrała sprawę tak, że rządzący są zmuszeni pokazać się publicznie ze swoimi faszystami kolegami. A genialny strateg tego nie przewidział? Wszystko, jak zwykle, byle jak i niedorobione. "Niezły tu bur**el macie, siostry"

Pis ma władzę i zaplecze militarno policyjne. Jojo powiedział krótko, nie po to dałem miliony policji aby naczelnik miał się bać na pochodzie. Albo was spacyfikujemy i zdelegalizujemy albo będzie spokój. I co miało tych paru łysych powiedzieć??? Wystarczy, że zmusili ten byle jaki rząd do wysiłku ponad miarę bo pieniędzy na policję jak nie było tak nie ma. Ciekawe co na to Rydzyk jak mu jego wojsko tłamszą?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116218  
Nieprzeczytane 10-11-2018, 09:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Pis ma władzę i zaplecze militarno policyjne. Jojo powiedział krótko, nie po to dałem miliony policji aby naczelnik miał się bać na pochodzie. Albo was spacyfikujemy i zdelegalizujemy albo będzie spokój. I co miało tych paru łysych powiedzieć??? Wystarczy, że zmusili ten byle jaki rząd do wysiłku ponad miarę bo pieniędzy na policję jak nie było tak nie ma. Ciekawe co na to Rydzyk jak mu jego wojsko tłamszą?

masz rację.
ale to wszystko jest dowodem na TANDETĘ zmalowaną przez DUDĘ i KACZYNSKIEGO.
i dowód na to, że Petru miał rację..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116219  
Nieprzeczytane 10-11-2018, 09:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał aktre
....
Pozdrawiam Świątecznie Wszystkich -i Tych za i Tych przeciw.
[/size][/font][/i]

ssst
Ja jestem ZA rocznicowym ŚWIĘTEM zorganizowanym PORZĄDNIE
i PRZECIW tandecie dzisiejszych paproków.

a na deser takie uwagi historyczne z przed roku:

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/...bis/ar-BBPwUBp
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116220  
Nieprzeczytane 10-11-2018, 10:04
aktre's Avatar
aktre aktre jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 397
Domyślnie

Pluto,
patrzę na to trochę z innej strony.
Nie jestem zwolenniczką marszu, ale jak ma być to niech idą w jednym.
To jest 100 lecie Niepodległej -mojej ojczyzny. Liczę, że będzie uszanowane nawet przez szturmowców. Zostawmy politykę.
Niech każdy wybiera sam jak będzie świętował.
Ja obchodzę je na wyjeździe w gronie znajomych. Robimy "bal" przy ognisku w strojach z epoki.
__________________

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.