menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2901  
Nieprzeczytane 06-08-2016, 11:45
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: hannabarbara

No faktycznie można i tak. Ja to przeciągałem z wciśniętym Ctrl do tego wąskiego prostokącika na pasku powiadomień w rogu i otwiera się mój Pulpit i potem można tam umieścić i robić co się chce.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2902  
Nieprzeczytane 06-08-2016, 14:52
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
otwiera się mój Pulpit

Mój komputer otwiera się na pulpit. Tak chciałam, a na menu mam ikonkę.
Ale zrobił mi to fachowy informatyk. Sama bym nie umiała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2903  
Nieprzeczytane 05-09-2016, 14:46
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Witam

Jak zwykle proszę o radę:
sprawa dotyczy aktualizacji Widows Update w Widows 7.
Od kwietnia br. nie aktualizowałam, bo bałam się problemów z W10. Dzisiaj włączyłam Windows Update"sprawdź czy są aktualizacje" (coś w tym stylu - zawsze pobieram sama). No i włączyło się "Trwa wyszukiwanie aktualizacji" od godziny 10:14. i nadal trwa. Mam już dość.
Moje pytanie: jak długo mogą trwać aktualizacje wg.Was? Czy to normalne ponad 4 godziny i nadal trwa?
Co się stanie jak zatrzymam "wyszukiwanie aktualizacji"? I co powinnam zrobić w tej sytuacji żeby nie narobić sobie bałaganu?
Pozdrawiam i proszę o informacje.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2904  
Nieprzeczytane 05-09-2016, 14:56
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Weronika

Bałaganu na pewno u Ciebie nie będzie. Ale widzę że Microsoft wciąż nic nie robi z tym problemem. U mnie też tak było, zanim przeszedłem na W10. Myślałem że to szantaż z ich strony, ale to chyba jednak zwykły bałagan.
Nic nie rób Weroniko- nawet nie zamykaj tego- korzystaj z kompa normalnie- ewentualnie możesz jutro spróbować wyszukać od nowa gdyby nic nie przyszło. U mnie też tak bywało a potem pojawiały się aktualizacje nagle. Pisali o tym w necie że znają usterkę i pracują nad tym ale jakoś marnie im to idzie.
Ewentualnie tu poczytaj, piszą o aktualizacji naprawczej:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...windows-7.aspx
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 05-09-2016 o 15:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2905  
Nieprzeczytane 05-09-2016, 16:03
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie witaj..

witaj "Frasag"

Poczytałam na necie i takim programie do spraw Partycjii.
Ja od samego początku mam tylko Dysk "C" i trochę w D.
Czyli u mnie totalny Bałagan.
Mam już 2 Laptop z W7..
Moę gdybym pobrała AOMEI z Komputer Świat to posprzątło by to w miarę możliwości a co przestarzałe to zostało by wywalone.

To tyle i pozdrawiam miło...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2906  
Nieprzeczytane 05-09-2016, 16:04
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał frasag
Bałaganu na pewno u Ciebie nie będzie. Ale widzę że Microsoft wciąż nic nie robi z tym problemem. U mnie też tak było, zanim przeszedłem na W10. Myślałem że to szantaż z ich strony, ale to chyba jednak zwykły bałagan.
Nic nie rób Weroniko- nawet nie zamykaj tego- korzystaj z kompa normalnie- ewentualnie możesz jutro spróbować wyszukać od nowa gdyby nic nie przyszło. U mnie też tak bywało a potem pojawiały się aktualizacje nagle. Pisali o tym w necie że znają usterkę i pracują nad tym ale jakoś marnie im to idzie.
Ewentualnie tu poczytaj, piszą o aktualizacji naprawczej:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...windows-7.aspx

Bardzo dziękuję za odzew.
Przeczytałam wszystkie porady w Update i w Google i nie znalazłam rozwiązania. Rozłączyłam się po prawie 6-ciu godzinach.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2907  
Nieprzeczytane 05-09-2016, 16:52
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Eledand

Aomei Partition nie sprząta, tylko podzieli dysk na partycje wg Twojego życzenia, albo zmieni ich rozmiar na więcej lub mniej. Do sprzątania mamy inne, np. Ashampoo Win Optymizer, CCleaner, Glary Utilities- wszystkie i darmowe i płatne, wg życzenia. Ale warto przy wszystkich przejrzeć fabryczne ustawienia przed sprzątaniem bo mogą usunąć coś potrzebnego, np. hasła, coś z autostartu itd. Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 05-09-2016 o 17:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2908  
Nieprzeczytane 05-09-2016, 18:22
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Bardzo dziękuję za odzew.
Przeczytałam wszystkie porady w Update i w Google i nie znalazłam rozwiązania. Rozłączyłam się po prawie 6-ciu godzinach.
Weroniko, dobrze że rozłączyłaś, bo tak długie poszukiwanie aktualizacji prawdopodobnie świadczy o błędach systemowych, z którymi sama sobie nie poradzisz.
W tej sytuacji radzę Ci telefon do polskiego Microsoftu - infolinia:
801 802 000. Musisz tam wybrać temat - systemy Windows i poczekać na konsultanta. Tylko uwaga: nie wybieraj opcji płatnej pomocy.
Poprosisz o pomoc i konsultant zaproponuje Ci procedurę przejęcia zdalnej kontroli nad Twoim komputerem, a następnie postara się pomóc. To dłuższa procedura, ale jeśli nie wystąpiła tam jakaś większa destrukcja systemowa lub uszkodzenie komputera, to taka pomoc powinna być skuteczna.
Trzeba jednak liczyć się ze spędzeniem dłuższego czasu z telefonem przy uchu.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2909  
Nieprzeczytane 05-09-2016, 20:45
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Weroniko, dobrze że rozłączyłaś, bo tak długie poszukiwanie aktualizacji prawdopodobnie świadczy o błędach systemowych, z którymi sama sobie nie poradzisz.
W tej sytuacji radzę Ci telefon do polskiego Microsoftu - infolinia:
801 802 000. Musisz tam wybrać temat - systemy Windows i poczekać na konsultanta. Tylko uwaga: nie wybieraj opcji płatnej pomocy.
Poprosisz o pomoc i konsultant zaproponuje Ci procedurę przejęcia zdalnej kontroli nad Twoim komputerem, a następnie postara się pomóc. To dłuższa procedura, ale jeśli nie wystąpiła tam jakaś większa destrukcja systemowa lub uszkodzenie komputera, to taka pomoc powinna być skuteczna.
Trzeba jednak liczyć się ze spędzeniem dłuższego czasu z telefonem przy uchu.

Bardzo dziękuję

Miałeś rację, że były błędy w programie. Po ponownym włączeniu komputera (po około 2 godź.) dostałam szybką wiadomość od Microsoftu, że aktualizacje są zainstalowane. I rzeczywiście było 240 aktualizacji za okres od kwietnia do września).
Teraz wyjaśnię o co chodziło.
Prawie przez cały rok nie wykonałam ani razu "wykrywanie luk". Wczoraj to zrobiłam. Okazało się, że miałam 1 lukę w aplikacjach- sprawdziłam-była to Java. i 3 luki w programie. Odinstalowałam starą i zainstalowałam nową Javę 1.08.0_102 z oryginalnej strony Java. Ponownie sprawdziłam "wykrywanie luk": nie było już luki w aplikacjach. Natomiast pozostały 3 luki w programie. Zadzwoniłam do "Kaspersky", poradzili bym pobrała aktualizacje - powinno pomóc. Teraz kiedy zostały pobrane aktualizacje sprawdziłam ponownie "wykrywanie luk". Okazało się, że program został naprawiony. 0 luk w aplikacjach i 0 luk w programie.
Bardzo dziękuję. Wszystko się wyjaśniło. Dziękuję za dane, które mi podałeś. Wykorzystam je.
Serdecznie dzięki
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2910  
Nieprzeczytane 09-11-2016, 19:28
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Witam

Jak zwykle bardzo proszę o wyjaśnienie czy pewne programy, które znalazły się w moich dodatkach - bez mojej wiedzy - są potrzebne, czy załadowano mi "bajery"?
programy:
- 1. Open H264 Video Codec - dostarczony przez Cisco Systems, Inc.
- 2. Primetime Content Description Module - dostarczony przez Adobe Systems Incorporated
- 3.Silveright Plug-In5
- 4. Widevine Conetnt Description Module - dostarczony przez Google Inc.
Przy kazdym z nich nie ma opcji "pytaj o aktywację". Jest tylko "aktywuj" lub "nie aktywuj".
Poszukiwałam wyjaśnień w wyszukiwarce i niestety nie znalazłam należytego wyjaśnienia.
Pozdrawiam
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2911  
Nieprzeczytane 09-11-2016, 21:37
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Witam

Jak zwykle bardzo proszę o wyjaśnienie czy pewne programy, które znalazły się w moich dodatkach - bez mojej wiedzy - są potrzebne, czy załadowano mi "bajery"?
programy:
- 1. Open H264 Video Codec - dostarczony przez Cisco Systems, Inc.
- 2. Primetime Content Description Module - dostarczony przez Adobe Systems Incorporated
- 3.Silveright Plug-In5
- 4. Widevine Conetnt Description Module - dostarczony przez Google Inc.
Są to dodatki (wtyczki), standardowo dodawane przez instalator Firefoxa bez udziału użytkownika (począwszy od którejś tam wersji FF). Opinie na temat ich przydatności lub szkodliwości są podzielone.
Zdaniem wielu informatyków najlepiej całkowicie pozbyć się dwóch pierwszych z wymienionych.
Pełne odinstalowanie ich jest nieco złożone, więc najprościej - zaznaczyć przy nich opcję "Nigdy nie aktywuj".
Pozostałe dwa warto aktywować.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2912  
Nieprzeczytane 10-11-2016, 16:54
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Są to dodatki (wtyczki), standardowo dodawane przez instalator Firefoxa bez udziału użytkownika (począwszy od którejś tam wersji FF). Opinie na temat ich przydatności lub szkodliwości są podzielone.
Zdaniem wielu informatyków najlepiej całkowicie pozbyć się dwóch pierwszych z wymienionych.
Pełne odinstalowanie ich jest nieco złożone, więc najprościej - zaznaczyć przy nich opcję "Nigdy nie aktywuj".
Pozostałe dwa warto aktywować.
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie i serdecznie pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2913  
Nieprzeczytane 09-12-2016, 16:39
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech witajcie miło.

Mam,wielki problem.

Mój małżonek,przez przypadek wcisnął Klawisz na pilocie Anteny Satelitarnej.Ukazało się radio a potem cały bałagan.

Antena,była dobrze ustawiona przez ZNAWCĘ.Mam zapytanie czy,nie można wrócić do tego poprzedniego Ustawienia.

Bardzo Wam dziękuję....
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2914  
Nieprzeczytane 09-12-2016, 17:47
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Piloty są różne nie dałaś zdjęcia- to tak jak studiowanie okulistyki- zaocznie. Może telefon do Biura Obsługi pomoże, albo wizyta tam z pilotem jeśli to blisko. Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2915  
Nieprzeczytane 09-12-2016, 17:59
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Frasag to jest pilot Ferguson RCU540..

Ja jutro do Lekarza jadę do Opola,może tam gdzie kupuję Karty telefoniczne i baterie dopomoże coś..Wielkie dzięki..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2916  
Nieprzeczytane 09-12-2016, 18:07
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Tam widzę ( na obrazku) chyba u samej góry po lewej F1- przełącznik TV/Radio- ale mogę się mylić bo nigdy takiego nie miałem.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2917  
Nieprzeczytane 09-12-2016, 18:17
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Próbowaliśmy tą F1,przełączać,ale nie klapło.Może tą 1 i klikać w key i zobaczyć co na ekranie się ujawni,.Małżonek spisał te najważniejsze Programy Satelickie,ale numery z całego świata.Od 4 do 382.Jakoś damy radę na już a potem zobaczymy.Jesteśmy starymi Gapami.

To tak jest jak,wszędzie okulary mieć na Baczności a czasami,kliknie się na ślepo z przyzwyczajenia..

Pozdrawiam i bardzo dziękuję..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2918  
Nieprzeczytane 09-12-2016, 18:52
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Ewko, wyłącz telewizor z sieci na chwilę i ponownie włącz jak zawsze.
To samo zrób z dekoderem, jeśli go masz.
Czasem taki reset pomaga. Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2919  
Nieprzeczytane 09-12-2016, 19:06
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Nie znam tego pilota, ale bardzo możliwe, że przełączenie TV/Radio wymaga dłuższego przyciśnięcia F1 (kilka sekund).
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2920  
Nieprzeczytane 09-12-2016, 20:34
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Wyłączyliśmy wszystko z sieci i nic..

Na razie,będziemy klikać,ale mnie jutro nie ma bo Opole.Mam na Tapecie 3 obrazki na WOŚP..

Aż mnie telepie ze stressu.Pozdrawiam i dziękuję...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 09:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.