menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2781  
Nieprzeczytane 17-07-2013, 10:19
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

A jaki wływ na "schodzenie" skierowań ma wywijanie numerów i jakich przez p. Dudę ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2782  
Nieprzeczytane 17-07-2013, 13:53
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie

Witajcie !!!

Zastanawiam się czy zagląda na ten wątek ktoś..............kto jeździ na turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych?

Jeżeli tak..............proszę o informację o Sanatorium Malwa w Polanicy Zdroju....................mam wyjazd we wrzesniu,strona internetowa zachęcajaca ale miło byłoby dowiedzieć się jakis konkretów.

Pozdrawiam serdecznie i życze miłego dnia.
__________________
H e l e n k a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2783  
Nieprzeczytane 17-07-2013, 14:09
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie sanatorium Malwa

Sanatorium Malwa znajduje sie na drodze z Polanicy do Dusznik jest to jedno z lepszych na jakim byłam .Pokoje 2- 3 osobowe cześc z balkonem.Są 2 budynki.Główny gdzie jest stołówka i odbywają śię zabiegi i cała dyrekcji. Jedzenie dobre i duzo.to tyle jak cos to prosze pisac to odpowiem .Byłam w 2012 na Swieta Wielkanocne.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2784  
Nieprzeczytane 17-07-2013, 16:06
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaga Polańczyk
A jaki wływ na "schodzenie" skierowań ma wywijanie numerów i jakich przez p. Dudę ?

To zdanie napisałem pół żartem, pół serio. Żartem,- bo Duda sanatoriom zaszkodzić nie może, a serio,- bo zaszkodzić może. Wysuwanie żądań i straszenie strajkiem generalnym na planowanym jesiennym spędzie w Warszawie, w sytuacji trzeszczącej gospodarki i pustej kasy państwowej może doprowadzić do sytuacji takiej, że aby spełnić te żądania, należy część pieniędzy przekierować z innych dziedzin, czyli prosto mówiąc: komuś zabrać aby dać Dudzie. Może być tak (ale nie musi) że część pieniędzy na spełnienie żądań może pochodzić np: ze sportu, z kultury i NFZ ( czyli świadczeń sanatoryjnych)- czego bym bardzo nie chciał.
Te wyjaśnienia,- to moje subiektywne przemyślenia i oczywiście możesz się z tym nie zgadzać.

Na tym forum piszemy o raczej sanatoriach ( nie tylko na poważnie) i niech tak pozostanie. Dla chętnych porozmawiać o polityce,- został stworzony dział: Generacja 50 plus - zakładka: Polityka.

Życzę miłego dnia
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2785  
Nieprzeczytane 17-07-2013, 21:04
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Smutny

A ja się już tak cieszyłam na letni wyjazd, bo u nas w czerwcu zeszło 540 numerków. Niestety - do dzisiaj w lipcu - tylko 33. Zważywszy, że przede mną jeszcze numerków 790, to myślę, że koło listopada dopiero wyjadę...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2786  
Nieprzeczytane 17-07-2013, 21:32
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał rena55
A ja się już tak cieszyłam na letni wyjazd, bo u nas w czerwcu zeszło 540 numerków. Niestety - do dzisiaj w lipcu - tylko 33. Zważywszy, że przede mną jeszcze numerków 790, to myślę, że koło listopada dopiero wyjadę...
To może masz szanse, o ile od ostatniego pobytu upłynęło18 miesięcy już możesz pojechać ze zwrotów, to łatwe i wygodne, jedziesz gdzie chcesz i gdzie chcesz... Trzeba dowiadywać się w NFZ...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2787  
Nieprzeczytane 17-07-2013, 21:36
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Janku zaglądam tu w zasadzie kilka razy dziennie z wyjątkiem tygodnia, gdy trafiłem do szpitala.
Rzadko jednak piszę cokolwiek, bo po prostu nie mam o czym.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzięki, ja teraz łażę po fyrtlach i też mało piszę w innych miejscach a ostatnio byłem w Ciechocinku, to tak w temacie wątku i muszę powiedzieć się zmienił na lepsze, robi się coraz piękniejszy,
a szpital to poważniejsza sprawa?...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2788  
Nieprzeczytane 17-07-2013, 21:41
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Sanatorium Malwa znajduje sie na drodze z Polanicy do Dusznik jest to jedno z lepszych na jakim byłam .Pokoje 2- 3 osobowe cześc z balkonem.Są 2 budynki.Główny gdzie jest stołówka i odbywają śię zabiegi i cała dyrekcji. Jedzenie dobre i duzo.to tyle jak cos to prosze pisac to odpowiem .Byłam w 2012 na Swieta Wielkanocne.Pozdrawiam
Niobos.......pięknie dziekuję za informacje...............interesuje mnie pokój ze słonecznym balkonem.........w którym budynku będzie,oraz czy blisko windy.
Pozdrawiam
__________________
H e l e n k a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2789  
Nieprzeczytane 17-07-2013, 23:04
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
To może masz szanse, o ile od ostatniego pobytu upłynęło18 miesięcy już możesz pojechać ze zwrotów, to łatwe i wygodne, jedziesz gdzie chcesz i gdzie chcesz... Trzeba dowiadywać się w NFZ...
Od ostatniego pobytu minęło 27 miesięcy, ale problem jest z tym, że do sanatorium jadę razem z mężem. A takie podwójne zwroty to jednak rzadkość. Gdyby jednak nic nie było wiadomo do września, to się do NFZ przejdę...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2790  
Nieprzeczytane 18-07-2013, 07:44
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał rena55
Od ostatniego pobytu minęło 27 miesięcy, ale problem jest z tym, że do sanatorium jadę razem z mężem. A takie podwójne zwroty to jednak rzadkość. Gdyby jednak nic nie było wiadomo do września, to się do NFZ przejdę...
To męża zostaw w domu, i jechać oddzielnie, on sobie tam jakąś żonę znajdzie....
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2791  
Nieprzeczytane 18-07-2013, 10:10
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Hela 1056

Pokoje z balkonami sa w glównym budynku nie pamietam numeru.blisko winndy bo mieszkałam na 3 pietrze a wnda dochodzi do 2 pietra ,ale prosze zadzwonic na recepcję i zarezerwować ja tak zrobiłłam i poprośic pokój na rzekę nie od wejscia.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2792  
Nieprzeczytane 18-07-2013, 16:57
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Mój mąż jest jeszcze całkiem świeży i szkoda by było go dla innej. Dlatego sam nie pojedzie, a i ja sama jeszcze nie gotowam się puścić...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2793  
Nieprzeczytane 18-07-2013, 17:34
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał rena55
Mój mąż jest jeszcze całkiem świeży i szkoda by było go dla innej. Dlatego sam nie pojedzie, a i ja sama jeszcze nie gotowam się puścić...
Przecież to o leczenie a nie o puszczanie idzie....
Ale rozumiem, ze się boisz, aaa tam więcej mitów niż faktów, jak ktoś nie chce to ma spokój...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2794  
Nieprzeczytane 18-07-2013, 17:41
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

"...aaa tam więcej mitów niż faktów, jak ktoś nie chce to ma spokój..."

Wreszcie ktoś napisał prawdę i tylko prawdę, bo w istocie taka jest rzeczywistość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2795  
Nieprzeczytane 18-07-2013, 17:47
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
"...aaa tam więcej mitów niż faktów, jak ktoś nie chce to ma spokój..."

Wreszcie ktoś napisał prawdę i tylko prawdę, bo w istocie taka jest rzeczywistość.
no pewno.... choć próby bywają, ale ... wtedy jeden musi móc i chcieć a druga ...to już nie wiem.... chyba chcieć...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2796  
Nieprzeczytane 18-07-2013, 20:14
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
"...aaa tam więcej mitów niż faktów, jak ktoś nie chce to ma spokój..."

Wreszcie ktoś napisał prawdę i tylko prawdę, bo w istocie taka jest rzeczywistość.
Prawda jest taka, że samotni panowie "na chodzie" są rozrywani, bo i jest ich bardzo niewielu. I wszystko zwykle zaczyna się bardzo niewinnie, bo przecież samotnej pani jest TYLKO potrzebny partner do tańca... A jak tańczy się razem przez 3 tygodnie, to i nieźle się można zatańczyć.
My z mężem jeździmy zawsze razem, bo i po co kusić los... Ale napatrzymy się tyle, że starczy do następnego razu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2797  
Nieprzeczytane 20-07-2013, 23:33
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie

I tu by m się z Reną 55 nie zgodziła,byłam 3 razy w sanatorium,pierwszy raz w Iwoniczu i w tedy mój staż małżeński/powtórny/wynosił 10 miesięcy.Było cudownie i na dodatek stwierdziłam ,że decyzja o założeniu drugi raz obrączki było to najpiękniejsze co mogło mnie spotkać w życiu.Po Iwoniczu byłam dwukrotnie jeszcze sanatorium w Polańczyku bez męża i też uważam,że to jest słuszna decyzja .Co się dzieje w sanatorium???? to mity!!! .To historie wymyślone przez "potrzebowskich"!!! lub "zawiedzionych". Pozdrawiam oczekujących.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2798  
Nieprzeczytane 22-07-2013, 17:58
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

"...Co się dzieje w sanatorium???? to mity!!! .To historie wymyślone przez "potrzebowskich"!!! lub "zawiedzionych". Pozdrawiam oczekujących.[/quote]

Jeżdżę co roku raz to prywatnie, raz to z NFZ i zgadzam się z tym w 100%. Pozdrowionka dla wszystkich forumowiczów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2799  
Nieprzeczytane 22-07-2013, 20:03
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Ja tam się nie znam. Byliśmy w sanatorium tylko 3 razy z NFZ i musiały to być wybitne przypadki, bo za każdym razem turnusy były bardzo rozerotyzowane I to nie tak, że po tajniacku, że nikt nic nie widział, a tylko się domyślał. Normalnie tworzyły się pary - także do tańca , wraz z lamentami na koniec z okazji rozstania. No, ale to widocznie takie nasze szczęście... może w innych sanatoriach i w innych terminach jest i było inaczej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2800  
Nieprzeczytane 22-07-2013, 20:17
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Jeśli ktoś ma skłonności do robienia skoku w bok ...to nie musi jechać do sanatorium....zrobi to w miejscu swojego zamieszkania
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.