menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #77481  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 17:32
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Cytat:
Napisał helena62
Dorotko witaj, u mnie w tej chwili w pokoju jest 32 stopnie...mieszkam na ostatnim piętrze po chmurkami.Przed chwila wrocilam z apteki , posiedzialam troche na ławce w cieniu...piszesz o pracy,jeszcze pracuję by jakoś żyć nie narzekam ale pamietam takie czasy że każdy wolny dzień choć nie musiałam uciekałam w pracę no ale to było dawno...dziś jestem od nikogo i niczego nie zależna.Żyję sobie skromnie oj sie rozpisałam miłego dnia...

Ja tez Helenko pamietam czas, kiedy na weekendy bralam stos papierow do domu; czytalam je, wertowalam przepisy szukajac odpowiedzi etc. Pozniej przestalam zwozic dokumenty do domu, bo wygodniej mi bylo zostawac w pracy; czasami nawet pracowalam w sobote, kiedy w firmie bylo pusto. Kocham swoja prace, wiec i dzisiaj tez, kiedy trzeba pracuje wiecej, niz wynika z mojego zakresu obowiazkow, ale juz nie tyle, co kiedys.
Helenko, 32 stopnie w mieszkaniu to bardzo goraco, no ale tak jest w wiezowcach w calym kraju, a ostatnie pietra maja doddatowe kilka stopni. Czy nie myslalas, zyby sie przeniesc na jakas nizsza kondygnacje?
Nasza Ninka gdzies dzisiaj wybyla z domu na caly dzien. Moze spedza czas ze swoimi znajomymi gdzies w jakims chlodnym kaciku wsrod zieleni. Zaczekamy na nia do wieczora.
Pozdrawiam Helenko
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77482  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 18:40
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 736
Domyślnie

Jestem Dorotko...nie byłam u znajomych....zrobiłam zakupy, byłam dwa razy...niestety, musiałam zaliczyć Biedronkę..potrzebowałam spirytus a w Lewiatanie nie było. Mam miętę zieloną, piękną i chciałam zalać spirytusem...jako lekarstwo. Potem pranie, coś tam zjadłam...teraz już rozwieszone na suszarce i wystawione na korytarz...mieszkam na samej górze i praktycznie jestem na piętrze sama.
Dorotko, piękny wiersz!!!! Ktoś mi go czytał...

Jolinko, piękne kwiaty nam ofiarowałaś - DZIĘKUJĘ - Halu, mam zaproszenie w Twoje okolice, ale w Lublinie mam kogoś bardzo bliskiego z rodziny w ciężkim stanie w szpitalu. Co dzień siedzę z telefonem w dłoni...walizka stoi na wersalce gotowa do srogi...jestem w rozpaczy...nie potrafię sobie dać z tym rady!

Basieńko, sprawiłaś mi też radość swoim byciem z nami...ale się przestraszyłam, myślałam, że to były Twoje urodziny...dopiero jak zagłębiłam się w treść...ochłonęłam...na koniec ogarnął mnie śmiech!!!

Helenko, wiem kochanie że masz okulary, byłaś u mnie też miałaś! Ale ja często przypominam sobie na dole że czegoś zapomniałam zabrać...

Oj, mało nas, mało...pewnie wieczorem dziewczyny zajrzą...Gosia ma Kacperka, wnuczka, to po laptopie! Buziaczki Gosiu

Irenko, Wandeczko, Joasiu, Mirusiu, oj...wszystkich Was mocno przytulam!

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77483  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 18:44
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Witam miłe Koleżanki.
Ostatnie kilka dni mnie nie było. Korzystając z okazji, że reszta rodzinki była w domu, ja urlopowałam się i wyskoczyłam do siostry. Miło spędziłam u niej ten czas. Musiałam jednak już wracać acz z wielką nie chęcią.
Teraz pewnie będę częściej u Was bywać bo upały nie pozwalają przesiadywać w ogrodzie... nawet w cieniu za gorąco.
Jeszcze raz dziękuję za życzenia i przepraszam, że dopiero dziś.
Całuski zostawiam.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77484  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 18:49
MIRA...'s Avatar
MIRA... MIRA... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Pałuki - Polska
Posty: 2 685
Domyślnie





Witam popołudniowo... żar z nieba się leje... ona zamknięte i zasłonięte... w każdym pokoju wiatraczki się kręcą... tylko je słychać i moje pukanie w klawisze... cisza jak makiem zasiał... synalek z dziewczyną pojechali nad wodę... staruszek odsypia nockę... był na rybach... lichoty przywiózł... tatko leży w swoim pokoju... tylko wychodzi za potrzebą... nadal nie je... mało co pije... od kilku dni podłączam mu kroplówki... rozmawiałam z moim lekarzem... dał mi wytyczne... wpadnie w poniedziałek jak nadal będzie to samo... można załamać ręce...







Jest we mnie lato


Jest we mnie lato – wschód i zachód słońca
i czerwień maków z zagonu pszenicy
i stado ptaków – klamra spinająca
niebo i ziemię bez szczególnych przyczyn

Jest we mnie studnia wypełniona niebem
i zapach kłosów z pęczniejącym ziarnem
i sen o szczęściu ze słonecznym chlebem
i marzeń naszych uśmiechy figlarne

Jest we mnie Ciebie nowe rozpoznanie
i te podróże gdzieś na kraniec świata
by Wielkim Wozem na nieba polanie
stanąć na chwilę – być w gwiazdach i w kwiatach

Jest we mnie lato kwitnących nadziei
i święta miłość bogato zdobiona
w hafty przyrody – w serduszka zieleni
tętniące życiem w nas jak w drzew koronach

Jest we mnie ziemi głośne przebudzenie
i cisza nieba w letnie zmartwychwstanie
jest we mnie lato – złoty słońca wieniec
jest we mnie lato i Ty jesteś Kochanie

autor: Walenty Jarecki




... Basiu to prawda... niestety ja też już nie mogę poleżeć na słoneczku... serduszko by mi wyskoczyło z piersi... a i ciśnienie poleciałoby do góry... starość nie radość... ale i młodość nie wieczna...
kawał super... ale w pierwszej chwili pomyślałam, że naprawdę wszyscy zapomnieć o Twoich urodzinach... zaskoczyła mnie tylko ta trzydziestka... i nagle olśnienie... przecież to dowcip... chyba przez te upały mój móżdżek jest spowolniały...


Helenko... to masz Saharę w mieszkaniu... ja mieszkam na parterze... ale przy ruchliwej ulicy... i słoneczko mam od 13 aż do zachodu słońca... też nie można wytrzymać... przydałaby się klima... ale jej nie mam...

Dorotko... niestety chcę czy nie chcę muszę pracować... do emerytury jeszcze 2 latka z małym haczykiem... nie jestem pracoholikiem... ale jak trzeba zastąpić koleżankę to biorę nadgodziny... nieraz i za mnie pracowały... nie mogę się nie zgodzić... na pewno u Ciebie jest to samo...
piękny wiersz... zadumałam się... ile to razy człowiek zbaczał z drogi!?...

Halinko... dobrze, że już jesteś... myślami byłam przy Tobie...
inuś... Twoje sprawozdania są ciekawe... wiem co się u Ciebie dzieje... jak i u innych dziewcząt...
myślę, że garaż masz już postawiony... i dobrze zabezpieczony... buziole od Mai...






teraz lecę do Biedronki... do potem...


__________________


"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem..." Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77485  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 18:57
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Ciesze sie Halinko, ze wrocilas i ciesze sie, ze moglas sie wyrwac z domu, zeby spotkac sie z siostra.Masz piekne imie. Musze Tobie powiedziec, ze wszystkie Halinki, ktore znam, a znam ich kilka sa przesympatyczne i zyczliwe tak jak Ty. Wniosek: imie pasuje do osoby
Nina ta mieta zielona i spirytusem mnie zainteresowalas. Poprosze Cie o przepis na ta miksture, no i dopisek co taka miksturka leczy?
Mirki nie widac. Polla sie gdzies zapodziala. Faktycznie lato nie sluzy zyciu wirtualnemu. Ma to napewno taka dobra strone, ze jak juz sie tu wszyscy zleca, to nie moga sie pozniej nagadac, bo kazdy ma tyle wrazen do przekazania.


__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77486  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 19:01
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 736
Domyślnie

Mirusiu, Maję już zapisałam do foldera! Dzięki....
Z garażem już koniec...klucz dałam sąsiadowi, chciał go wynająć...mieszkanie też wynajmują..więc nie było mowy i czasie wynajmu jaki będzie. Na razie sam kończy, dzisiaj przyjechał jego brat, spawali jakieś tam kółko od bramy...reszta mnie już nie interesuje....

Jolinko, to odpoczęłaś u siostry...miłe takie chwile z bliskimi...Jak pomyślę, że zawsze będąc w Lublinie mogłam wpadać w ramiona mojej Lodzi...to serce mi z żalu pęka....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77487  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 19:04
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

O, jest i Mireczka. Pracowac w taki upal, to prawie jak odprawic duza pokute
Biedny ten Twoj tatko, ze nie ma ochoty na jedzenie. Dobrze, ze ma corke, ktora sie zna na opiece nad chorymi i wie o tym, ze w takich razach kroplowka jest nieodzowna. Mam nadzieje, ze Twoj tata poczuje sie lepiej, ze to takie przejsciowe.
U mnie teraz tez juz troszeczke znosniej. Wlasciwie dzisiaj niewiele bylam poza domem; tyle co po zakupy i porozwieszac i zdjac pranie, a tak to urzeduje w domu, a tu mam fajnie. Nie mam jeszcze klimatyzacji, ale powaznie rozwazam czy jej nie zamontowac; wtedy byloby bosko.
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77488  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 19:06
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Nina ta mieta zielona i spirytusem mnie zainteresowalas. Poprosze Cie o przepis na ta miksture, no i dopisek co taka miksturka leczy?
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77489  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 19:07
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 736
Domyślnie

Dorotko, pisałam, że Gosia ma wnuka u siebie i laptop jest JEGO!
Co do nalewki, proste jak sznurek...
Łamię palcami do słoika miętę świeżą...zalewam spirytusem tak, aby przykryć zieleninę...a biorę łyżeczkę i popijam wodą przegotowaną jak mam problem z żołądkiem lub z brzuchem.Tak samo mam orzech włoski zalany też spirytusem...z tym, że orzechy trzeba zrywać jak są zielone..poszatkować do słoja, zalać spirytusem, jak już jest ciemny, to zlewam do buteleczek...daję też dzieciom.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77490  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 19:39
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Dziekuje Nina za przepis: kupie miete, a orzechy to mam swoje. Zrobie takie mikstury i bede sie nimi leczyla w razie potrzeby.

Zonaci faceci zyja jak w bajce:
zona - wiedzma
tesciowa - baba jaga
dzieci - diabelki
i tylko sasiadka - krolewna sniezka
a jej maz - koziolek matolek.
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77491  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 20:12
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

Witam Różnościanki z Ninką na czele
Tak się pętam dziś po domu i Seniorku
Czekam na wieczór i na odrobinę chłodu
wtedy posiedzę na balkonie i popedałuję
na rowerku stacjonarnym.
Zmykam robić obrazki
z Adasiem do mego Blogu..mam pozwolenie



Moje serduszko najdroższe-Adaś

Jak zechcesz zobaczyć mój blog to kliknij w ten obrazeczek na dole
Miłego wieczoru Koleżanki i troszeczkę chłodu
__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #77492  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 20:22
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Dzieki dziewczyny że jesteście. Już wrocilam z rowerka jestem wykąpana po kolacji i bardzo zmęczona...nie jeżdziłam długo w ten upał. Chyba najgorzej ma mój kotek...nie może sie rozebrac.Cieszę się ze zjawiła się Halinka, Mirka...Mirko ta Twoja wnuczka rośnie jak na drożdżach. Dorotko moje mieszkanko jest w trakcie prob sprzedaży ale jak na razie jest to bardzo trudne.Nikt nie chce 6 ste piętro bez windy...szoste na dole są banki , zaklady...Ninko wszystkim milutkiego wieczoru...
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77493  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 20:42
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 736
Domyślnie

Joasiu, bardzo ładny ten Twój Adaś...SERDUSZKO NAJDROŻSZE! ....też to przeżyłam...pra...też przeżyłam..już są dorosłe i nie nadajemy na tych samych falach...znaczy z prawnukami....Ten link - Pola zielone - sympatyczna piosenka i fotki śliczne...

Helenko, Tobie potrzebne pierwsze piętro...ja obok, przez ścianę!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77494  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 21:38
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 736
Domyślnie

Zmykam...muszę wnieść suszarkę z korytarza. zrobić koło siebie i wyspać się...
Do jutra Rodzinko!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77495  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 21:42
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Oj Helenko jak codziennie raz zejdziesz i wejdziesz na to swoje szoste pieterko, to masz napewno kondycje niczym zaprawiony sportowiec. U nas wszystkie bloki, ktore maja wiecej, niz 4 pietra maja windy. Jedna z moich kolezanek mieszka na 4 pietrze i tez szuka jakiejs zamiany na parter, bo mowi, ze za kilka lat jak bedzie starsza to moze byc jej ciezko sie tak wspinac.
Ja w domu jak robilam remont zlikwidowalam tyle schodow, ile tylko sie dalo - zrobilam to swiadomie z mysla o przyszlosci, a bardzo szybko okazalo sie, ze dla rodzicow schody stanowia utrudnienie w poruszaniu sie po domu. Ach, samo zycie.
Troche pokrecilam na stacjonarnym rowerku, a teraz moze bym cos zjadla. O i takie to odchudzanie
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77496  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 00:16
coffifi-Irena's Avatar
coffifi-Irena coffifi-Irena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: opolskie
Posty: 4 569
Domyślnie Miłej niedzieli Wam życzę!

Coś na ochłodę....tym się cały dzień ratowałam!!!



....i coś na wesoło!

https://www.facebook.com/LoveThePeti...6370525410329/
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77497  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 00:41
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

Dobranoc Irenko
Tym co już śpią-romantycznych snów
__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #77498  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 07:13
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam u mnie w nocy trochę popadało nawet nie słyszałam kiedy , spałam mocno ....o dziwo...Musiałam zamknąć okno bo ktoś włąćzył bardzo głośną muzykę, poza tym spaliny samochodów... same uroki xxI wieku.Dziś niedziela idę do kościoła, potem kawa z sąsiadką, może póżniej rowerek ...pozdrawiam dziewczyny wszystkie bez wyjątku, milutkiej niedzieli życzę.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77499  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 09:00
MIRA...'s Avatar
MIRA... MIRA... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Pałuki - Polska
Posty: 2 685
Domyślnie




Witam o poranku... parnym i dusznym... nie wiem czy u mnie jest dobry termometr... za oknem w cieniu mam 22 stopnie... masakra... nigdzie nie wychodzę... wiatraczki już uruchomione...

nocka z przerwami... staruszek na rybach od 3... ja się jednak jeszcze zdrzemłam trochę... zaraz śniadanko ...







Louis MacNeice


Niedzielny poranek


Gdzieś na ulicy ktoś ćwiczy gamy,
Nutki znikają jak małe rybki mrugając ogonkami,
Serce człowieka wyrywa się do druciarza i jego samochody
Gdyż to niedzielny poranek, wielki bazar Losu;
Potraktuj środki jako cele, skup się na tym Teraz,
I możesz rosnąć do muzyki lub poza Hindhead wyjechać,
Bierz zakręty na dwóch kołach, aż takiej nabierzesz szybkości,
Że będziesz mógł złapać kapeć lub dwa wietrznej przeszłości,
Że będziesz mógł wyabstrahować ten dzień i zmienić w cały tydzień
Mała wieczność, sonet samozawarty w rymie.

Lecz słuchaj na drodze, coś się dławi, kościelna wieża
Osiem swych dzwonów, usta czaszek, otwiera,
Co nie przestaną mówić, że nie ma muzyki i ruchu, które
Zapewniają ucieczkę od czasu zwykłego dnia. Który trwa i znieczula.

tłum. z angielskiego Bohdan Zadura

wersja oryginalna pt. "Sunday Morning"



inuś... dzięki za przepis na miksturki... obie zrobię... dzięki...
dobrze, że już z garażem masz spokój... bałam się już o Twoje zdrowie... bardzo to przeżywałaś... buziaczki na dzień...

Dorotko... dzięki za miłe słowa... ale po to zabrałam tatkę do siebie, żeby się nim opiekować... denerwuję się jednak, że jest tak uparty i nic nie je...

Witam dawno niewidzianą Irenkę... zimna woda z porzeczką... cytryną... i miętą super... dziś będę to piła też cały dzień...

Joasiu... odwiedziłam Ciebie na Twoim blogu... zostawiłam ślad... początki śliczne... rób tak dalej... a Adaś uroczy...

witaski Helenko... znowu mnie wyprzedziłaś... przecież w niedzielę mogłaś się trochę wyspać... a z tym rowerem dzisiaj nie szalej... mają być tropikalne upały... nawet do 36 stopni w cieniu... a co dopiero na słońcu... uważaj na siebie...


__________________


"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem..." Phil Bosmans

Ostatnio edytowane przez MIRA... : 05-07-2015 o 10:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77500  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 09:48
Polla's Avatar
Polla Polla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: opolskie
Posty: 14 822
Domyślnie Witam :) Miłej Niedzieli :)

Przyszłam was przywitać puki mam dostęp,mój wnuk poszedł na odpust...U mnie w cieniu 30st.Pozdrawiam miłej niedzieli.....

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.