menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #12201  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 20:55
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Coccinea dobrze jest te pliki te same dać do systemu 32 i sys WOW64, potem zobaczysz czy Ci pluginy będą działać zawsze możesz pózniej dołożyć.
Otwieraj programy jako administrator klik prawym przyciskiem myszki na ikonę programu i klik uruchom jako administrator, tak rób gdy pluginy dodasz potem nie musisz, nie instaluj na razie programów ważnych do grafiki, można używać portable.

A tu klik prawym przyciskiem myszki na pulpicie i tak jak na zrzucie klik Personalizuj, tu mamy dostęp do tapet ale nie tylko, również do różnych stron.

Ostatnio edytowane przez jaśka 46 : 25-02-2012 o 23:52.
  #12202  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 21:10
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał Iluzja
A w W7 mam niestety tylko jeden dysk, Do .
To zapisuj prace i materiały na CD bo jak padnie system to bay ciężka praca. No chyba ze ja zle zrozumiałem , masz jeden ale sa na nim zrobione partycje ?
  #12203  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 22:05
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Witajcie Cocinneo rób jak podpowiada Jasia ja też sporo z tym walczyłam i podpowiedzi Jasi żeby dodawać do obu systemów pomogły,załamania nie pomogą hihi też to miałam ,myślałam że nigdy już nie pobawię się grafiką ,ale są miłe i pomocne koleżanki a dzięki nim wszystko działa i W7 nie jest straszny,powodzenia
Dzisiaj dla przypomnienia praca zrobiona w PSP i AS pomimo że lubię bardziej robić animacje w PS

Dzis
__________________
  #12204  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 23:45
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

__________________
  #12205  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 04:15
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witajcie...
Coccineo... Jasia ci dobrze wytłumaczyła, rób tak jak napisała. Wszystkie przeszłyśmy przez przestawianie sie na W7, jest świetny przekonasz sie już niebawem.
A wiesz że pracuję ciągle na dwóch komputerach, XP i W7... więc widzę różnice.
I nie załamuj się!!! bo naprawdę nie ma powodu, teraz jesteśmy liczne pracujące w W7, to przeprowadzimy cię przez poczatkowe trudności... śpiewająco!
Spinoo... tak, mam jeden 3GB... i jeden 1GB, ale ten nie do ruszenia. Pracuję i wszystko mam umieszczone w tym pierwszym.
Co do CD... to nie lubię, ale... wszystkie mamy od dawna wszystko zachowane na kluczach USB i dodatkowo na dysku zewnętrznym bardzo pojemnym.

Początki nauki były straszne bo ja zaczynałam od zera, ale po trzech latach błędów i wypaczeń... jest nieżle!
I mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej!!!



Na dzień ddobry jeszcze jeden kotek.

Dziewczynki, no własnie, myślę tak sobie od pewnego czasu, robiłyśmy bardzo dużo różności animacyjnych w PSP i AS... a może by tak spróbować zrobić te same rzeczy w Ps?
Jak by to było?
Ciągle myślę o tych oczach pięknych które zamykają się raz lewe raz prawe... pamiętacie?
http://kty40.free.fr/tutorielclindoeil.htm

O to mi chodzi... może by spróbować?
__________________
  #12206  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 05:38
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Zmieszany

Dopiszę w nowym bo będzie to dotyczyło tylko dll.
Widzę te trzy dll, dlaczego je chcesz dodać? Czy komputer cię o prosi? Odpowiedz tylko na to pytanie.

U mnie jest tak...
Jak widzisz, te dwa które pokazuję strzłkami u mnie są... czy sprawdziłaś u siebie... może one tam są? A ty próbujesz jeszcze dołożyć nowe?

To jedna sprawa.

Teraz druga...
Z tego co piszesz wnioskuję że masz już Ps i folder z pluginami których nie widać.
Zajmiemy się teraz tymi dll które potrzebne są do ruszenia 8BF.

To są MSVCRT10.DLL i plugin.dll
Widzę je na twoim zrzucie, ale nie wiem czy te dwa pluginy wkleiłaś do dwóch systemów? System 32 i SysWOW64???

Jeżeli masz je już w obu... to pluginy powinny działać.
Napisz mi o tym.

Trzecia sprawa...
Może się zdarzyć że na początku po zainstalowaniu niektórych programów, miałam tak z PFS i Ps... komputer żadał jakiegoś dll bo mu czegoś do szczęścia brakowało, żeby otworzyć program. Najpierw się przestraszyłam... jak to ja, potem zapytałam specjalisty i on pokazał mi jak i gdzie szukać tych pożądanych dll.
Znalazłam je, umieściłam tam gdzie komputer chciał żeby były... i PFS i Ps otwierają się bez kłopotu.

ps: jak cię coś takiego spotka, to robisz tak jak ci mówi komputer, miałam sytuację gdzie musiałam dołozyć jakiś dll do systemu i inną gdzie musiałam dołożyć ten żadany dll do folderu z programem, tak było z Ps!!!

Coccineo, poradzisz sobie, skoro ja sobie poradziłam. A mówię to dlatego, że potrzeba mi czasu i wielu rad, i jeszcze gorzej, bo muszę widzieć żeby zrozumieć, a to jest niemożliwe. Więc się męczę i rozumiem wszystkich którzy mają jakiekolwiek problemy z początkami.

Nie przejmuj się, opisz wszystko dokładnie, rozwiązuj problemy jeden po drugim. Niedługo ich nie będzie.
__________________
  #12207  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 06:52
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Oczko w Ps...


http://cs3.tutsps.com/index.php?post...avec-photoshop
__________________
  #12208  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 09:47
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Irenko teraz to oczko co zrobiłaś dobrze by było by mrugało, więc trzeba próbować, już to kiedyś zrobiłam, dzisiaj po południu popróbuję z tym mruganiem.
Będzie fajna zabawa.
Co do nauki Windows7, nie trzeba się obawiać, jest wszystko podobnie jak XP, jedynie więcej możliwości i lepiej się instalują programy nowsze, trzeba zapomnieć o starszych wersjach, nie męczyć systemu oraz nigdy DEP nie wyłączać, można o tym poczytać.
Miłej niedzieli życzę.
  #12209  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 10:08
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał jaśka 46
Co do nauki Windows7, nie trzeba się obawiać, jest wszystko podobnie jak XP, jedynie więcej możliwości i .

Pamiętajcie tylko by nie dac sie namawiac na W7 32 bit, zawsze instalujcie W7 64 bity , wtedy wasza maszyna wykorzystaa wszystkie swoje mozliwości z RAMem w pierwszej kolejnosci..
  #12210  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 10:12
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Spinoo racja i tak mamy chyba wszyscy tu, Windows7 sys 64.

PS; Tak przy okazji dopiszę w razie czego,że do systemu W7 64 bit są programy przeznaczone i takie instalujemy, uważamy by nie instalować 32 bit.
  #12211  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 10:25
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witajcie...Spinoo masz pięknie prowadzoną stronę z kotami.
Mam nadzieję na podobną z moimi pracami, zrzutami i innymi róznościami... ale jeszcze za wcześnie na mnie.

Jasiu mam nadzieję że ci się powiedzie... ale tło trzeba zrobić w PSP, próbowałam w Ps... ale nie te same efekty, więc to na nic. Chyba że coś same wymyślimy.
Wazne w tym wypadku jest to mruganie. Zaglądnę póżniej.
__________________
  #12212  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 12:27
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Napiszę krótko Irenko jak to mruganie zrobić , pobieramy kotka z ładnymi oczkami, dajemy do programu PSP, kotka duplikujemy, mamy dwie warstwy, na pierwszej warstwie obrysować oko zaznaczeniem odręcznym ładnie, potem przytrzymać klawisz Shift obrysujemy drugie oko, pędzlem dokładnie zabarwiamy kolorem, obrysowane oczka.
Zamykamy na palecie warstw, oczkiem zamykamy drugą warstwę, kopiujemy pierwszą warstwę,kopiuj scalone i wklejamy do programu AS, następnie zamykamy pierwszą warstwę i kopiujemy, kopiuj scalone, w AS wklej po aktualnej klatce.W programie AS klikamy na pierwszą warstwę zamalowanymi oczami ustawiamy, Animacja>właściwości klatki ustawiamy próbujemy uczymy się być może 150, potem klikamy na drugi obrazek ustawiamy właściwości klatki , może na 20 próbujemy, sprawdzamy animację, jak się podoba zapisujemy jako gif.
Tak na szybko napisałam mniej więcej, a może ktoś ma lepszy sposób.
  #12213  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 13:23
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Tu takie zrobiłam na mojej tubce, próbki łatwizna.
Photobucket robi to co żabka, już obrazki gify animacje nie działają od dwóch dni.
Teraz tu mam konto i galerię, klik na obrazek jest adres.
Na razie zamykam komputer.

Hosting.
  #12214  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 17:15
coccinea's Avatar
coccinea coccinea jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 676
Domyślnie

witam......
wszystko poczytałam ale niestety nie mogę nic dołożyć
do system32 -brak uprawnień i tego nie przeskoczę....
mam nadzieję,informatyk rozwiąże problem ....
w laptopie nie mam programu do zrobienia zrzutów
muszę jakiś poszukać....wtedy będzie łatwiej Wam to pokazać......
w starym robiłam zrzuty w PF7....
biorę sie za co inne muszę to odreagować.....
__________________
  #12215  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 17:54
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Witajcie a ja mam coś takiego troszkę to denerwuje pokazuje się przy otwieraniu PS i PFS daję ok i programy działają.
__________________
  #12216  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 18:32
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Coccinea pobierz portable Photo filtre 7, ja zainstalowałam.
Spolszczenie trzeba poszukać do Photo filtre Studio, usuwamy w katalogu plik angielski a dajemy PL.
Mogę Ci podać jeszcze inny darmowy program do szybkich zrzutów, mam od producenta , ponieważ miałam wersję Beta, kazali mi zainstalować nowe już wydanie do W7, ale to prywatnie.
http://download.komputerswiat.pl/akc...iltre-portable
Aniu tak to się czasem dzieje, trzeba pomyśleć, może tego pliku dll poszukać.
PS; tu znalazłam spolszczenie do PFS, jest tez opis jak to zrobić.
http://www.instalki.pl/programy/down...lszczenie.html
  #12217  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 19:03
mrowka56's Avatar
mrowka56 mrowka56 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 283
Uśmiech

Witam po krótkiej nieobecności na forum ,a także w necie. Powodem był brak internetu. Miałam awarię na łączach. Przeszli Panowie posprawdzali wtyczki,druty i plomby i naprawili. Oby już na dobre.
Sanna u mnie PS tez działa dobrze jak uruchamiam jego po raz pierwszy. Komputer pisze w małym okienku,że program nie działa i "prosi" o zamknięcie. Zamykam,po drugim razie uruchamiam jako admin i cała dobrze. Nie wiem dlaczego. Chyba dam laptop na tzw lifting ,bo ta awaria sieci -netu powodowała,że niektóre programy nie zamykały się prawidłowo i W7 czasami głupiał. Nie mam jeszcze sprawdzonych filtrów i jak działają. W sumie ,to ostanie dni,w których walczyłam z netem,bo działał na zasadzie loterii pojawiam się i znikam i walka z operatorem sieci(nie piszę jaki ,to operator,bo nie chcę reklamować) wykończyły mnie totalnie.
Oby ,to już była historia.
Jasiu piszesz,że hotsing Photobucket u mnie działa i animacje też. Mam tam kupię obrazków i teraz mnie ,że robi się taki sam jak żaba.
Kurcze nie chce mi się już przenosić,ale jak będę musiała ,to zrobić,to zrobię.
Odnośnie W7 nie znam tego programu dobrze.
Wszelkie informacje odczytuję z podręcznika,jaki jest dostałam w pakiecie od producenta. Jeszcze w panelu sterowania jest opcja wprowadzenie i tam szukam. W sumie,to na dzień dzisiejszy zadowalam się tymi programami jakie mam.

coccinea
U mnie ,to tak wygląda.


Wklejam moje ostatnio zrobione prace,które od tygodnia czekały na wklejenie.






http://www.mosaicale.com/graphic/pho...30/rachel.html
http://www.mosaicale.com/graphic/pho..._cerisier.html
http://www.mosaicale.com/graphic/pho...grilledor.html
__________________
  #12218  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 19:04
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Aniu podeślę Ci plik DLL, problem powinien być rozwiązany.
Mróweczko animacje Photobucket u mnie działają, ale czy dodawałaś obrazek teraz, wczoraj dziś i jest dobrze, czy miga na obrazku dzisiejszym.
  #12219  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 20:25
coccinea's Avatar
coccinea coccinea jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 676
Domyślnie

chyba zainstaluje na razie ten PF7........
może przy okazji gdzieś trafie na programy do zrzutów.
ja mam PF7 portable w XP i spolszczenie też mam.....
zmykam jestem skonana juz dzisiaj....

nie domalowała sie ta kobitka....sa plamki....
http://www.psp-anja.nl/top_logane.htm
__________________
  #12220  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 21:45
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Całość w PS
__________________
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 822 22-04-2024 04:40
...Nasza Grafika - obrazki...cz. 27... tar-ninka Hobby, pasje 17976 18-12-2020 18:41
... Nasza grafika - obrazki ...cz. 19 tar-ninka Hobby, pasje 512 28-11-2009 22:04
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 07:57
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 17:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.