menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2061  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 14:31
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

W sumie, to nie wiem, czemu tak lansowany jest Bronek?
Przecież Olechowski też nie robiłby wbrew PO.
A jak dla mnie - bardziej strawny.
Fakt, taka trochę "ciamcia-ramcia".
Ale bardziej mi pasuje na Prezydenta RP.

A Bronek bez Tuska, przepadłby z kretesem.
Ten go wszędzie ze sobą ciąga.

Nierówne szanse w kampanii mają kandydaci.
Bronek uprzywilejowany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2062  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 14:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Ja też je widzę, ale najpierw niech wygra, a potem będziemy mu podpowiadać, a teraz jeden cel mam, nie chcę zmienionego gołąbka pokoju z gałązką pokrzywy w gębie... a środki, środki wszystkie możliwe i dostępne...
Jak wygra, nie zechce słuchać. Władza ogłupia i oślepia.
To jest najlepszy moment do wytykania mu potknięć, w przeciwnym wypadku nabierze przekonania, że jest nieomylny, że mu się miejsce wśród królów należy.
Ponadto: nie mogę chwalić, skoro nie mam po temu podstaw.

Jeśli dojdzie do debaty między Bronkiem a Jarkiem, ten pierwszy przepadnie i obym się myliła. W pojedynku z Radkiem też gorzej wypadł.
Niech się sztab bierze do roboty i szkoli swojego kandydata, żeby kompromitacji nie było. Armia prezesa szykuje mu takie pytania, na których Broncio się wyłoży. Te pytania trzeba umieć przewidzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2063  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 14:40
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Ale ta wojna to nie tylko wojna między pałacami, ja widzę, że ta wojna jest podsycana na całej powierzchni Polski, miedzy Polakami a prawdziwymi Polakami, których to tych prawdziwych nie zdefiniowano, tzn, że ja nieprawdziwy?, że ta wojna ....
Tak, ten podział dotyczy też społeczeństwa, ale jeśli wygra Bronek, ten podział nie zniknie, on będzie nadal podsycany przez stronę przegraną.
Tu chodzi o spójność działań rządu i prezydenta, tu nie może być wojny i wzajemnego podkopywania autorytetu.
Gdyby wygrał prezes, mam podejrzenie graniczące z pewnością , że historia się powtórzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2064  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 14:40
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

POLU, no z tym rodzeniem, to już przesada... kazać mi
Muszę to przemyśleć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2065  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 14:41
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip.. A o Napieralskim i lewicy warto poczytać wywiad z Borowskim:
[url
http://wiadomosci.onet.pl/2177841,11,kwasniewski_nianka_lidera_sld,item.html [/url]
Przeczytałam ten artykuł i wiele komentarzy, w których Borowski jest słusznie oskarżony o zdradę i niszczenie lewicy. Teraz chce się załapać pod skrzydła PO i czyni do nich umizgi. Jego mentalność to nie ważne gdzie, tylko za ile.To człowiek bez wstydu i honoru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2066  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 14:50
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Tak, ten podział dotyczy też społeczeństwa, ale jeśli wygra Bronek, ten podział nie zniknie, on będzie nadal podsycany przez stronę przegraną.
Tu chodzi o spójność działań rządu i prezydenta, tu nie może być wojny i wzajemnego podkopywania autorytetu.
Gdyby wygrał prezes, mam podejrzenie graniczące z pewnością , że historia się powtórzy.
Ale może te rowy choć próbować zasypywać, a po prezesie tego się nie spodziewam,
Wankabor - trochę się namieszało na lewo, ale Borowskiego aż tak źle nie oceniam, natomiast Napieralski moim zdaniem ma niezbyt sprecyzowane poglądy i trochę leży mu PIS i trochę PO, nie potrafi jasno określić co chce, wolałem poglądy Olejniczaka, Kalisza, ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2067  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 15:04
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Re: Krystynka

Bronka lansuje go PO jak inne partie swoich ludzi i to normalne. No i dołącza gromada nieufnych wobec prezesa.

Olechowski nie ma zaplecza politycznego, dawno wypadł z polityki, szkoda, ale niejako na własne życzenie. teraz tego żałuje, tzn. uznał za błąd. Za późno, żeby to naprawić. Na miejscu Tuska jednak sięgnęłabym po jego kwalifikacje. To jest człowiek, którego warto wykorzystać w bieżącej polityce. Tak uważam.

Zawsze tak było, że w przedbiegach liczą się tylko liderzy, reszta stanowi tło i niekoniecznie ściga się do fotela, raczej dla zaistnienia, dla wzmocnienia swojej partii czy swojej pozycji gdzieś tam.

Co do Korwina: przeważnie miał szalone pomysły, ale są niegroźne, dopóki nie wciela ich w życie, a na to się nie zanosi. Na nasze szczęście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2068  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 15:14
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Ale może te rowy choć próbować zasypywać, a po prezesie tego się nie spodziewam,...
To niekoniecznie jego zadanie. Poza tym zawsze byliśmy podzieleni, od wieków.
Chodzi głównie o uzdrowienie państwa i tu musi być spójność działania, a nie kopanie dołków, a nie przedkładanie księżycowej ideologii nad gospodarkę. Inaczej nie ruszymy z miejsca.
Bronek takie działania umożliwi, prezes - nie daje tej gwarancji.
Więc Bronek, nie prezes, bo do Olechowskiego nie namówię społeczeństwa, a tak bym chciała, żeby wyskoczył na drugą pozycję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2069  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 16:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
aka stara lewica?starzy niby- komunisci,to takie cos niby-nozki,czyli konformisci lizusi,ludzie bez kregoslupa moralnego,nieudacznicy,ktorym czerwona legitymacja umozliwiala tzw kariery,,bierny ,mierny ale wierny-slawne BMW
Na szczescie to juz szczatkowe zjawisko,biologia ....ma glos.
Idalko przeczytaj sobie jakie są partie i zacznij pisać z sensem .Piszesz kompletne bzdury.Masz kłopoty idz do psychologa porozmawiaj poczujesz się lepiej.Życie w traumie jest nie najlepszym rozwiązaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2070  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 16:35
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Wankabor - trochę się namieszało na lewo, ale Borowskiego aż tak źle nie oceniam, natomiast Napieralski moim zdaniem ma niezbyt sprecyzowane poglądy i trochę leży mu PIS i trochę PO, nie potrafi jasno określić co chce, wolałem poglądy Olejniczaka, Kalisza, ...

Czytam z uwagą wszystkie Twoje posty. Ciekawie piszesz, czasem dosadnie komuś przyłożysz, ale nie złośliwie. Tobie łatwiej, zawsze możesz liczyć na pomoc bardzo mądrego psa.

Odnośnie Borowskiego, nie mam dla niego ani grama szacunku. To zespół czworga: Borowski, Michnik, Urban i Kwaśniewski (ten od szorstkiej przyjaźni) wykończyli L. Miller, jego rząd, a w efekcie zniszczyli lewice.

A Kalisz? o nim powiedziała trafnie Krystyna Kofta- to "zabawny" człowiek, nie nadaje się na prezydenta. Nie wiem co miała na myśli, Ale jeśli to oznacza "rozrywkowy" to istnieje niebezpieczeństwo, że w pałacu urządziłby dyskotekę. Dlaczego nie; inni urządzili kaplicę to i dyskoteka by się zmieściła.

No , a Olejniczak? Najpierw napiszę tytułem wstępu uwagę jaką kiedyś przekazał mi pewien dyrektor zakładu. Wie pani- powiedział - mam wielki szacunek dla tego człowieka ( tu wymienił nazwisko), bo on nigdy nie był świnią. Długo nad tą wypowiedzią rozmyślałam. I doszłam do wniosku, że to bardzo mądra wypowiedź. Nie być nigdy świnią, to wielki zaszczyt. Wracając do Olejniczaka, to przecież L. Miller wprowadził syna swojego przyjaciela (sekretarza KWPZPR w Skierniewicach), młodziutkiego Wojtka Olejniczaka do wielkiej polityki, powierzył mu nawet tekę ministra rolnictwa. A co zrobił Olejniczak Millerowi, gdy ten był w tarapatach? świństwo. Podobno w polityce nie ma sentymentów, ale ja w ocenie człowieka uwzględniam wszystkie okoliczności..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2071  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 16:38
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Kłopot finansowy,

kolejny.
Mąż B. Blidy domaga się odszkodowania (200000 zł) i miesięcznej renty (7000zł) od ABW i Prokuratury Okręgowej w Katowicach.
Nie chodzi mu o pieniądze, ale o zadośćuczynienie, tak doradzili prawnicy.
Pieniędzmi podzieliłby się z biednymi.

Jakie jeszcze obciążenia spadną na budżet? Jakie jeszcze plagi nam grożą?
W przyszłym tygodniu znowu ulewy na południu. Znowu potop i kolejne wydatki?
Brr...niech się wreszcie skończą te nieszczęścia, które obsiadły nas stadami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2072  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 16:39
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Wankabor cokolwiek byś napisała pozytywnego o Sld to od czasu kiedy z PIS-em zawarli koalicję dla mnie przestali istnieć jako lewica.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2073  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 16:41
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Wankabor - trochę się namieszało na lewo, ale Borowskiego aż tak źle nie oceniam, natomiast Napieralski moim zdaniem ma niezbyt sprecyzowane poglądy i trochę leży mu PIS i trochę PO, nie potrafi jasno określić co chce, wolałem poglądy Olejniczaka, Kalisza, ...

Czytam z uwagą wszystkie Twoje posty. Ciekawie piszesz, czasem dosadnie komuś przyłożysz, ale nie złośliwie. Tobie łatwiej, zawsze możesz liczyć na pomoc bardzo mądrego psa.

Odnośnie Borowskiego, nie mam dla niego ani grama szacunku. To zespół czworga: Borowski, Michnik, Urban i Kwaśniewski (ten od szorstkiej przyjaźni) wykończyli L. Miller, jego rząd, a w efekcie zniszczyli lewice.

A Kalisz? o nim powiedziała trafnie Krystyna Kofta- to "zabawny" człowiek, nie nadaje się na prezydenta. Nie wiem co miała na myśli, Ale jeśli to oznacza "rozrywkowy" to istnieje niebezpieczeństwo, że w pałacu urządziłby dyskotekę. Dlaczego nie; inni urządzili kaplicę to i dyskoteka by się zmieściła.

No , a Olejniczak? Najpierw napiszę tytułem wstępu uwagę jaką kiedyś przekazał mi pewien dyrektor zakładu. Wie pani- powiedział - mam wielki szacunek dla tego człowieka ( tu wymienił nazwisko), bo on nigdy nie był świnią. Długo nad tą wypowiedzią rozmyślałam. I doszłam do wniosku, że to bardzo mądra wypowiedź. Nie być nigdy świnią, to wielki zaszczyt. Wracając do Olejniczaka, to przecież L. Miller wprowadził syna swojego przyjaciela (sekretarza KWPZPR w Skierniewicach), młodziutkiego Wojtka Olejniczaka do wielkiej polityki, powierzył mu nawet tekę ministra rolnictwa. A co zrobił Olejniczak Millerowi, gdy ten był w tarapatach? świństwo. Podobno w polityce nie ma sentymentów, ale ja w ocenie człowieka uwzględniam wszystkie okoliczności..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2074  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 16:46
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Wacławie,

wyhamuj z tymi radami terapeutycznymi.
Nie zgadzaj się z Idalią, ale nigdzie jej nie wysyłaj, nie godzi się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2075  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 16:53
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
kolejny.
Jakie jeszcze plagi nam grożą?
W przyszłym tygodniu znowu ulewy na południu. Znowu potop i kolejne wydatki?
Brr...niech się wreszcie skończą te nieszczęścia, które obsiadły nas stadami.

Pewien pleban powiedział mi , że kogo Pan Bóg kocha, temu krzyże zsyła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2076  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 16:56
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Odnośnie Borowskiego, nie mam dla niego ani grama szacunku. To zespół czworga: Borowski, Michnik, Urban i Kwaśniewski (ten od szorstkiej przyjaźni) wykończyli L. Miller, jego rząd, a w efekcie zniszczyli lewice.
Jaki udział miał w tym Urban i Michnik?
A nie przypadkiem Miller wykończył się sam nie zmieniając dotychczasowej polityki, broniąc kolegów, których bronić nie powinien?
Sam przecież powiedział, indagowany o pewne mętne sprawy, że o kolegach nie będzie mówił źle. To był błąd i wołanie potem do Leppera, "Andrzej ratuj", nie pomogło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2077  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 16:58
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Pewien pleban powiedział mi , że kogo Pan Bóg kocha, temu krzyże zsyła.
Hmm...miłość bywa czasem uciążliwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2078  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 17:04
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Bardzo dobrze że sobie radzisz i nie masz problemów finansowych ,tak trzymaj.Z tego wynika że Pawlak powinien zmienić poglądy a nie blokować zmiany systemu emerytalnego KRUS .
Wacławie,aby zmienić zasady systemu emerytalnego rolników,wpierw należy zmienić zasady opodatkowania.Rolnik opłaca podatek gruntowy naliczony od ilości hektarów przeliczeniowych/w zależności od klasy ziemi/,nie ma ulg i odliczeń jak to jest w przypadku pracownika i bez względu na to czy ma zysk czy stratę.W przypadku,gdyby rolnictwo przeszło z podatkiem na zasady ogólne,gminy tracą 1/2 swojego dochodu.
Subwencje panstwowe w gminach rolniczych nie pokrywają w całosci potrzeb na oświate,kulturę,żłobki i przedszkola.Różnica jest pokrywana właśnie z podatków wpłacanych przez rolników.Również wszelkie inwestycje w gminie .Pawlak nie broni systemu KRUS,tylko obawia się pustej kasy gminnej.Wyobraź sobie 1,5 ml gospodarstw,które raptem rozliczają się tak jak zakład pracy/przecież automatycznie wszystkie wydatki wrzucają w koszty i zamiast wykazywać zysk jest strata,a jak strata to 0 otrzymuje fiskus.
I tu jest pies pogrzebany.Dlaczego nikt nie chce tego jasno wytłumaczyć,tylko sieją głupie informacje szkalujące rolników.
Rolnicy czekają na ogólne zasady
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2079  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 17:34
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Wankabor cokolwiek byś napisała pozytywnego o Sld to od czasu kiedy z PIS-em zawarli koalicję dla mnie przestali istnieć jako lewica.

Twoje święte prawo mieć takie zdanie. Absolutnie nie mam zamiaru nakłaniać Cię do jakiejkolwiek zmiany stanowiska.
Nigdy nie należałam i nie należę do żadnej partii, nawet w młodości kiedy to popularny był Związek Młodzieży Polskiej. Jedynie należałam do Związku Studentów Polskich ale była to organizacja o charakterze socjalnym , a nie politycznym.

Tak jak serce mam po lewej stronie , tak zawsze MOJE (nie PZPR -wskie , nie SLD- owskie czy jeszcze inne -owskie) poglądy są socjaldemokratyczne czyli lewicowe. Nie jestem politykiem, jestem tylko zwolennikiem lewicy. Wspieram ją, taką jak jest, tym czym mogę , czyli kartką wyborczą (no, dwoma- moją i męża).

Ps. na sprawę tej niby koalicji SLD z PiS inaczej patrzę. To nie kto inny, tylko Tusk zerwał uzgadniany przez kilka miesięcy z SLD projekt ustawy o mediach. To był obrzydliwy podstęp. Nie wiem na czym polega obecny układ sił w TVP, nie widzę tam koalicji, raczej w dalszym ciągu jest to wyłącznie telewizja PiS-u. Częściej kogoś z lewicy można zobaczyć w programie TVN-u niż TVP.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2080  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 17:45
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Wankabor nieważne jak tam jest teraz dla mnie to przykre ze można z PIS-em aby tylko załapać stanowiska.Popatrz na nazwiska dyrektorskie i masz odpowiedz. Wankabor z Pis-em komitywa nieważne co zrobiła PO tez nie są moimi ulubieńcami ale koalicja z tymi ludzmi jest obrzydliwa
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.