menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 22-07-2011, 18:30
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

[quote=pluto37]
Cytat:
Napisał quasimodo81
Wysłaj! Tylko jak już wyślesz, to podrzuć nam rachunek na dowód wysyłki. Na dowód prawdy..

Nieuważnie czytasz wieści "naszej" amerykańskiej korespondentki z polskiego bidula, która wszem i wobec zaświadcza, że jako konserwatorka wielkich powierzchni płaskich przy pomocy mopa, czyli ściery i szczotki zmiotki [a więc jako najemny pracownik niskiego szczebla] i emigracyjny parias na dodatek, dorobiła się samochodu o jakim ty możesz jedynie pomarzyć i domu z ogródkiem, a także takiego finansowego luksusu na stare lata, który pozwala jej na samochodowe podróże wzdłuż i wszerz USA, co jest znaczącym wydatkiem dla każdej kieszeni.Tak sobie myślę, że autorytatywnie o tych zarobkach Amerykanów, to będziesz mógł sie wypowiadać wtedy, kiedy osobiście będziesz mógł udać się do jakiegoś Las Vegas za własną potrzebą. Tak byłoby uczciwiej.

Rany Boskie! Chłopie! Weż to wrzuć do kosza, bo zrobisz sobie ciężka krzywdę. Bądź ostrożny. Bo rodzinie narobisz kłopotu. A bystre pogotowie może nie zdążyć.

Pluto wierzysz w bajki dla domorosłych kapitalistów i wyznawców sekty JKM "O pucybucie co stał się milionerem" ja nie wierze tak samo jak w Św Mikołaja jaki i Dziadka Mroza.

Podałeś przykład sprzątaczki co to się dorobiła samochodu i domu, tak dorobiła się dzięki zaciągniętym kredytom które trzeba spłacić a to że wielu miało problemy ze spłatą tak wiec nastąpił krach na rynku nieruchomości pod koniec 2008 roku i stąd kryzys kapitalizmu który szaleje obecnie choć już w mniejszym stopniu. Powiedz mi czemu około 30 mil amerykanów nie ma ubezpieczenia zdrowotnego http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...pieczenie.html toż to American Dream a raczej American Hell

W USA działo się dobrze, był system osłon socjalnych i robot publicznych le to przed Ronaldem Reaganem.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #82  
Nieprzeczytane 22-07-2011, 19:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=quasimodo81][quote=pluto37]

Cytat:
Pluto wierzysz w bajki dla domorosłych kapitalistów i wyznawców sekty JKM "O pucybucie co stał się milionerem" ja nie wierze tak samo jak w Św Mikołaja jaki i Dziadka Mroza.
Ja ci nie napisałem w co wierzę. Ja ci napisałem, że zamiast czytać to czego nie rozumiesz, to lepiej za potrzebą udać sie na miejsce i poobserwować z bliska to o czym się fantazjuje.
Cytat:
Podałeś przykład sprzątaczki co to się dorobiła samochodu i domu, tak dorobiła się dzięki zaciągniętym kredytom które trzeba spłacić a to że wielu miało problemy ze spłatą tak wiec nastąpił krach na rynku nieruchomości pod koniec 2008 roku i stąd kryzys kapitalizmu który szaleje obecnie choć już w mniejszym stopniu.
Przecie ty za nią nie spłaciłeś kredytu na chałupę, czy auto? To co teoretyzujesz w temacie o którym masz blade pojęcie?
Jeden kredyt daje, a drugi go bierze. Przymusu nie ma. Czyzbys chciał jakies regulacje w sprawie umów wprowadzić?
Cytat:
Powiedz mi czemu około 30 mil amerykanów nie ma ubezpieczenia zdrowotnego [url]
Zapewne z różnych powodów. Ich sprawa. jak się o ich wybory martwisz, to możesz im polisy opłacić i te koce wysłać, żeby sie nie poprzeziębiali.
Cytat:
W USA działo się dobrze, był system osłon socjalnych i robot publicznych le to przed Ronaldem Reaganem.
zdumiewa mnie ten twój lewacki niepokój o stan zdrowotny imperialistycznego społeczeństwa. Marnujesz talenta. Przecie możesz wzorem innych walczących z uciśnieniem kapitalistycznym samodzielnie zrobic NEW DEAL na miejscu. Wystarczy, że kupisz sobie bilet i zaczniesz uzmysławiac amerykańskim biedakom, że błądzą. Proponuje zacząć od Jackowa, albo Greenpointu.
Powodzenia życzę!
  #83  
Nieprzeczytane 22-07-2011, 19:19
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Pytanie

Cytat:
Napisał quasimodo81
kryzys kapitalizmu który szaleje obecnie choć już w mniejszym stopniu.


Kapitalizm szaleje? Ciekawe ,bardzo ciekawe stwierdzenie !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #84  
Nieprzeczytane 22-07-2011, 23:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Kapitalizm szaleje? Ciekawe ,bardzo ciekawe stwierdzenie !
Hypatio!
Daj biedakowi odechnąć na moment, niech przetrawi w spokoju ducha.
Dopadło biedactwo jakieś starocie z Ekonomii Politycznej Kapitalizmu sprzed 45 lat wynalezione w składzie makulatury i chwali się, ze umie czytać. Tylko ze zrozumieniem ma kłopot.
Do głowy biedactwu nie przychodzi, że ....-śmy szalejacy nad Europą komunizm [dla niepoznaki socjalizmem zwany] ćwiczyli przy pomocy własnych zmysłów. I wyższość tego mieliśmy okazję poznawać przy pomocy kartek na wszystko wtedy kiedy jeden herold chciał koce do NYorku wysyłac dla biedaków amerykańskich.
Poczekajny jeszcze ciut. Może nam jeszcze jakies śmisznoty podrzuci w tem temacie ten nasz Samarytanin antykapitalistyczny
  #85  
Nieprzeczytane 22-07-2011, 23:15
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Pluto !

Cytat:
Poczekajny jeszcze ciut
Konkretnie, do 2 sierpnia, kiedy to senat USA oddali "widmo komunizmu" krążące nad Światem.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #86  
Nieprzeczytane 22-07-2011, 23:21
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Cytat:
Napisał pluto37
Hypatio!

Do głowy biedactwu nie przychodzi, że ....-śmy szalejacy nad Europą komunizm [dla niepoznaki socjalizmem zwany] ćwiczyli przy pomocy własnych zmysłów. I wyższość tego mieliśmy okazję poznawać przy pomocy kartek na wszystko


Pocieszające jest to ,że choć kapitalizm szaleje to jednak już w mniejszym stopniu!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #87  
Nieprzeczytane 22-07-2011, 23:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Konkretnie, do 2 sierpnia, kiedy to senat USA oddali "widmo komunizmu" krążące nad Światem.
Takie wstrząśnienie Obamie się przydało.
Zobaczymy co wykastruje w zamian. Juz np panamerykańska organizacja straciłą wielomilionowe dotacje. Nie zdziwię sie jak zablokuja wydatki na utrzymanie ONZ-tu, programy pomocowe dla ...biednych. W tym dla Palestyny, Pakistanu i różne takie.
Tam tez jest przed wyborami, co ma swoje znaczenie także przeliczalne na grosiwo.

masz wieści z pierwszej ręki:http://video.ca.msn.com/browse/latestnews
  #88  
Nieprzeczytane 23-07-2011, 00:22
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Takie wstrząśnienie Obamie się przydało.
Zobaczymy co wykastruje w zamian. Juz np panamerykańska organizacja straciłą wielomilionowe dotacje. Nie zdziwię sie jak zablokuja wydatki na utrzymanie ONZ-tu, programy pomocowe dla ...biednych. W tym dla Palestyny, Pakistanu i różne takie.
Tam tez jest przed wyborami, co ma swoje znaczenie także przeliczalne na grosiwo.

masz wieści z pierwszej ręki:http://video.ca.msn.com/browse/latestnews
Wstrząs, moim zdaniem, jeszcze nie nastąpił, ale nastąpi wkrótce dla Całego Świata.
Masz rację, posłużą się prowokacjami, pieniądzem, bo to tak zawsze rozwiązywli swoje problemy.
Ale, świat żąda sprawiedliwszego podziału zysków, we wszystkich krajach.
Podaję, może nieco niaktualny link, ale takich wydarzeń było wiele :
http://youtu.be/OCri1WgbBgE
Uważasz, że wybuch w Oslo, to sprawka "komuchów" ?
Niezadowolenie "demos`u" będzie podciągne pod "terroryzm", to , moim zdaniem, pewne.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #89  
Nieprzeczytane 23-07-2011, 01:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Kazimierz]
Cytat:
Podaję, może nieco niaktualny link, ale takich wydarzeń było wiele :
http://youtu.be/OCri1WgbBgE
Kazimierzu!
Uśmiałem sie setnie!
WHO....wredna organizacja, która znosi bariery w światowym handlu jest faktycznie straszliwym stworem. IMF który wspomaga biedaków wymuszając jednoczesnie reformy gospodarcze jest straszliwym zagrożeniem dla tych hord nierobów. Przecie ci bojownicy o wszystko przeciw wszystkim to biedactwa, które mogą egzystowac jedynie w sytym społeczeństwie gdzie socjal i lewizna jest ich głównym środkiem utrzymania.
Gdybyś tak dał każdemu z nich do łapy kałacha i kazał przy jego pomocy bronić własnych poglądów i haseł, to w pierwszej kolejności sami siebie by wystrzelali. Czy sądzisz że ten wojownik o zbawienie świata z Seattle, czy Montrealu zastąpi tyrającego ciężko na farmach USA czy Kanady Hindusa, Azjatę, czy Meksyka? Nasz lewicowy "dzwonnik" jedzie do Wiednia przecie nie dlatego, żeby wesprzeć tamtejszą biedote czynem i grosiwem. Nie funduje jadłodajni dla najuboższych...itd. On jak i ta reszta z zadym sie martwi..i to mu wystarcza dla zaspokojenia sumienia i poziomu adrenaliny.
Jeśliś posłuchał Obamy, to miałes okazję usłyszeć, że jego jedym lekarstwem na kłopoty jest druk pieniędzy. Bo on jest socjalista z dobrym sercem.
Piszesz o nowym porzadku. A czymże jest pomoc Grecji w ich kryzysie? Przecie wredni kapitaliści unijni mogliby tą Grecje sobie odpuścić i tymi miliardami dokapitalizowac straty poniesione przez banki zamiast pakowac je Grekom na nieoddanie. Grecja, to nie USA. Nic by sie nie stało. Wstrząs byłby niewielki. UE by sie nie zawaliło.
Cytat:
Uważasz, że wybuch w Oslo, to sprawka "komuchów" ?
Niezadowolenie "demos`u" będzie podciągne pod "terroryzm", to , moim zdaniem, pewne.
Jeśli uznać, że religiny fanatyzm wyrażający sie terroryzmem ma wspólne źródła z komunizmem, to daje sie to udowodnic.
Przecie terror i jego propagowanie wszędzie gdzie sie dało towarzyszył komunizmowi od zarania.
  #90  
Nieprzeczytane 23-07-2011, 01:07
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Kazimierzu, z uwagą czytam co Ty wypisujesz,ale też z coraz większym zdumieniem. Już wiem ,że całe zło świata to spisek finansjery międzynarodowej,która swoimi brudnymi mackami oplata glob,a te wszystkie niepokoje to słuszny gniew ludu bożego miast i wsi.Teraz jeszcze okazuje się ,że w spokojnej i dostatniej Norwegii to nie jest zamach terrorystyczny ugrupowania islamistów skonfliktowanych z rządem tylko niezadowolenie demos. Czy Ty ,aby jednak nie przesadzasz,czy to nie jest projekcja Twoich marzeń niespełnionego lewicowca.
Bardzo mnie ciekawi sformułowanie " świat żąda sprawiedliwszego podziału zysków" - wyjaśnij mi proszę ,co to znaczy ,jak Ty to rozumiesz ,bo nie posądzam Cię o tak trywialny pomysł ,aby zabrać bogatym i rozdać biednym bo przecież dobrze wiesz ,że wtedy bogaci przestaną być bogaci ,ale biedni nadal nimi będą.Czy o to chodzi?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #91  
Nieprzeczytane 23-07-2011, 04:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
Banki niech sie dokapitalizują same, a zresztą...

WŁOCHATY - "BANKI WSZYSTKICH KRAJÓW ODPIERDOLCIE SIĘ !!!"
(Bądź Przeklęty Teraz I W Każdej Godzinie Niedoli Naszej
Zawinionej Twym Wszetecznym Plugawieniem Ze Złotym Cielcem

Czy mnie sie wydaje, czy duch Andy Leppera nawiedził cie absolutnie i dozgonnie.
Nie lubisz banków? To przecie NIKT nie KAŻE ci z nich korzystać.
One sie dokapitalizują. Kosztem tych którzy pożyczaja od banków pieniądze podwyższając procent.
Nie będziesz z ich usług korzystał wraz z koleżeństwem, to NIKT cie w nich nie splugawi. Nie ma nakazu brania pożyczek, kart kredytowych itp usług oferowanych przez banki.
Nawet NBP możesz olac swobodnym strumieniem jeśli zaczniesz uprawiać handel wymienny.
To czemu biadolisz?
Przecie te Greki mogą zrobić to samo. Ogłosic samodzielną plajtę. Zamknąć granice i wymieniac sie między soba kozim serem, oliwkami i baranami. Na sztuki, albo na kg... Z ręki do ręki. Tak jak to robili dotąd pomijając banki i płacenie podatków. Miałes tam gospodarkę gierkowską prawie w pełnej krasie. O nich jeszcze sie martwią europłatnicy o tych od łukaszenki już nikt. Patrz uwaznie. Może poszukasz jakichs podobieństw....
A poza tym, to nie powinienes uzywac brzydkich wyrazów bez potrzeby. My je naprawdę znamy. w końcu żywot większości z nas upłynął wśród ludu pracującego miast i wsi i tych mieszanych rasy chłoporobotniczej. Więc nic co lewicowe nie jest nam obce
  #92  
Nieprzeczytane 23-07-2011, 10:37
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Nie

Quasimodo81 ,możesz sobie mieć swoje poglądy jakie chcesz ,ale nie życzę sobie abyś do naszego klubu dyskusyjnego jakim jest KSC przenosił język spod budki z piwem. Użycie piosence wulgaryzmów nie czyni z niej dzieła literackiego ,a tym bardziej muzycznego i nie podnosi rangi przekazu ! Jak dotąd bez względu na nasze zróżnicowane przekonania, na ogół pewien poziom zachowujemy. I niech tak zostanie !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #93  
Nieprzeczytane 23-07-2011, 11:53
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Hypatio !
Cytat:
Kazimierzu, z uwagą czytam co Ty wypisujesz,ale też z coraz większym zdumieniem. Już wiem ,że całe zło świata to spisek finansjery międzynarodowej,która swoimi brudnymi mackami oplata glob,a te wszystkie niepokoje to słuszny gniew ludu bożego miast i wsi
.
Już wiesz, że " całe zło świata to "spisek" finansjery międzynarodowej,która swoimi brudnymi mackami oplata glob,a te wszystkie niepokoje to słuszny gniew ludu bożego miast i wsi" , chociaż ja o żadnym spisku nie pisałem.
Fakt, że 40% bogactwa świata jest w rękach 1% ludzi,jest Twoim zdaniem sprawiedliwy ?
Cytat:
Teraz jeszcze okazuje się ,że w spokojnej i dostatniej Norwegii to nie jest zamach terrorystyczny ugrupowania islamistów skonfliktowanych z rządem tylko niezadowolenie demos. .
Nigdzie nie pisałem, że wybuch w Oslo był dziełem miejscowego "demosu", "komuchów". Czyim był dziełem jeszcze nie wiem. Prawdopodobnie, to było dzieło al-Kaidy, albo jakiegoś szaleńca.
Cytat:
Bardzo mnie ciekawi sformułowanie " świat żąda sprawiedliwszego podziału zysków" - wyjaśnij mi proszę ,co to znaczy ,jak Ty to rozumiesz ,bo nie posądzam Cię o tak trywialny pomysł ,aby zabrać bogatym i rozdać biednym bo przecież dobrze wiesz ,że wtedy bogaci przestaną być bogaci ,ale biedni nadal nimi będą.Czy o to chodzi ?
?[/quote]
Ludzie żądają tego , co im sie należy, w kraju, który na to stać, w Ameryce. To wszystko.
Jeśli uważaliby, że mają uczciwie płacone, nie wychodziliby na ulice.
Masz rację, że nie chodzi mi o trywialne zabieranie bogatym i rozdawanie biednym.
Coraz częściej za pracę sie nic nie dostaje, albo z dużym opóźnieniem, i nie tyle ile pracobiorca umawiał sie z pracodawcą.
Cytat:
Czy Ty ,aby jednak nie przesadzasz,czy to nie jest projekcja Twoich marzeń niespełnionego lewicowca
Zawsze miałem lewicowe przekonanania i nadal je mam.
Idea sprawiedliwego podziału zasobów naturalnych świata (powietrza, wody, środowiska) jest moją ideą i pojawienie się Ruchu TZM świadczy o tym , że idea ta jest żywa i coraz więcej ludzi ją popiera i chce żyć zgodnie z nią.
Jeśli ktoś uważa, że obecny system jest najbardziej sprawiedliwym, i nie widzi żadnych wad, że nie trzeba go poprawiać, to uważam, że stanowią oni najwyżej 1% ludzkości, ale mającej 40% bogactw świata i ciągle im mało, mało, mało.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 23-07-2011 o 13:28.
  #94  
Nieprzeczytane 23-07-2011, 13:17
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Pluto !
Cytat:
WHO....wredna organizacja, która znosi bariery w światowym handlu jest faktycznie straszliwym stworem. IMF który wspomaga biedaków wymuszając jednoczesnie reformy gospodarcze jest straszliwym zagrożeniem dla tych hord nierobów. Przecie ci bojownicy o wszystko przeciw wszystkim to biedactwa, które mogą egzystowac jedynie w sytym społeczeństwie gdzie socjal i lewizna jest ich głównym środkiem utrzymania.
Z ubolewaniem czytam, że Ty tych protestantów w Seatle uważasz za nierobów z całego świata.
Uważasz więc, że "ci bojownicy o wszystko przeciw wszystkim to biedactwa, które mogą egzystowac jedynie w sytym społeczeństwie gdzie socjal i lewizna jest ich głównym środkiem utrzymania. ", to nieroby,które wychodzą na ulice dlatego, że im sie nie chce tyrać ? Nie zastanawia Cie to,że 3/4 z nich to napewno Amerykanie i Kanadyjczycy, mieszkający w kraju niesamowitego bogactwa ludzi naprawdę bogatych, którzy "w pocie czoła doszli do swych bagactw". Tym razem, to Ty mnie rozmieszyłeś, bo wierzyć mi się nie chce, że są jeszcze ludzie na świecie, którzy wierzą w takie banały.
To, że niektórzy czują się bogaci i swój dobrobyt zawdzięczają swojej pracy jest dla mnie oczywiste i nie o takich bogaczy mi chodzi.
Mnie chodzi o prawdziwych bogaczy, którzy mnożą swoje bogactwo wynajmując do mnożenia swych bogactw najemników, albo wyzyskują biedotę w innych krajach, a wytworzone wyroby sprzedają we własnym , bogatym kraju, dopóki są tam jeszcze ludzie mający za co te rzeczy kupić.
Cytat:
Gdybyś tak dał każdemu z nich do łapy kałacha i kazał przy jego pomocy bronić własnych poglądów i haseł, to w ierwszej kolejności sami siebie by wystrzelali.

Widać, że bardzo nieuważnie obejrzałeś ten link, bo tam i protestaci i policja podkreślali, że chcą pokojowo protestować i nikt nawet nie rzucał kamieniami w policjantów.
Cytat:
Czy sądzisz że ten wojownik o zbawienie świata z Seattle, czy Montrealu zastąpi tyrającego ciężko na farmach USA czy Kanady Hindusa, Azjatę, czy Meksyka?
Jeśli posługujesz sie demagogią i przeciwstaweiasz potestetamtom "tyrającego"amerykańskiego farmera, to jesteś śmieszny, bo ja widzę wielkiego "landlorda" zatrudniającego z setkę siły roboczej obsługujących zautomatyzowane roboty rolnicze. W Indiach, Meksyku ... , owszem, alle...
Cytat:
Nasz lewicowy "dzwonnik"
Od naszego "dzwonnika", to sie od...
Cytat:
Jeśliś posłuchał Obamy, to miałes okazję usłyszeć, że jego jedym lekarstwem na kłopoty jest druk pieniędzy. Bo on jest socjalista z dobrym sercem.
Obama to sumienie Ameryki i , masz rację, człowiek, który widzi z bliska amerykańską niesprawiedliwość.
Swoją drogą, ciekawe, czy zakończy się to dodrukiem, czy obniżeniem podatków dla "ciężko" pracujących amerykańskich bogaczy, posiadaczy miejsc pracy dla automatów w swych fabrykach .
Cytat:
Piszesz o nowym porzadku. A czymże jest pomoc Grecji w ich kryzysie? Przecie wredni kapitaliści unijni mogliby tą Grecje sobie odpuścić i tymi miliardami dokapitalizowac straty poniesione przez banki zamiast pakowac je Grekom na nieoddanie.
Myślę, że UE tym razem wie komu dać, i te 109 mld.€ ,da Grecji via banki, bo to przecież unijne banki pożyczą pieniądze bankom greckim.
A greckie banki, pożyczą Grekom, jak zwykle, pod zastaw. W czym więc, Pluto , problem ?
Grecja, to nie USA. Nic by sie nie stało. Wstrząs byłby niewielki. UE by sie nie zawaliło.
Cytat:
Jeśli uznać, że religiny fanatyzm wyrażający sie terroryzmem ma wspólne źródła z komunizmem, to daje sie to udowodnic. Przecie terror i jego propagowanie wszędzie gdzie sie dało towarzyszył komunizmowi od zarania.
Pod terroryzm można podciągnąć wszystko. Te manifestacje w Seatle też. Każdy protest, a szczególnie ten, w którym "motłoch" domaga sie sprawiedliwości, da sie podciągnąć pod terroryzm. Bedzie to "terroryzm pokojowy", tak jak "pomroczność jasna". Jasne ?
Twoja niechęć do wszystkiego co lewicowe, komunistyczne, jest , moim zdaniem, zrozumiała.
Nigdy syty nie zrozumie głodnego, ale głodujący nie mają nic do stracenia, a do zdobycia cały świat ! Nie do zawłaszczenia, ale do wspólnego posiadania. Wcześniej, czy póżniej to sie stanie .
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #95  
Nieprzeczytane 23-07-2011, 15:56
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Kazimierzu !


Cytat:
Już wiesz, że " całe zło świata to "spisek" finansjery międzynarodowej,która swoimi brudnymi mackami oplata glob,a te wszystkie niepokoje to słuszny gniew ludu bożego miast i wsi" , chociaż ja o żadnym spisku nie pisałem.

Fakt ,nie pisałeś. Ale filmiki prezentowane tu na tym wątku przez Ciebie i nie tylko z których tezami i ogólnym przesłaniem się zgadzałeś to przepraszam,o czym były?

Cytat:
Fakt, że 40% bogactwa świata jest w rękach 1% ludzi,jest Twoim zdaniem sprawiedliwy ?

Nie ,nie jest sprawiedliwy ,ale naturalny i oczywisty. Gdzie Ty się naczytałeś o sprawiedliwości społecznej i co to w ogóle znaczy? W biblii czy u Marksa? Jak doszło do tego Twoim zdaniem niesprawiedliwego stanu rzeczy ,że 40% bogactwa ma 1%ludzi - chwilowo nie skupiam się na prawdziwości i rzetelności tych danych? Czy posiadaczami tych majątków są przestępcy? U nas w Polsce weźmy listę "100" ,skąd oni mają te majątki ,sami złodzieje ? Więc jak Bill Gates i Kulczyk to przestępcy ,tak? Powinni wszystko oddać - komu? Rozdać - dlaczego? Siedzieć - za co? Ale to skala makro,przejdźmy do skali mikro . Jestem na emeryturze, ta emerytura to X zł. Moja o rok starsza sąsiadka ma emeryturę powiedzmy o 50% niższą,dlaczego(choć o zgrozo mój sąsiad ma wyższą ode mnie emeryturę o 30%.) ? Jakim prawem,skandal ! Może są jednak jakieś obiektywne powody? Czy mam się czuć winna? Czy powinnam jej wyrównać z mojej "zbyt wysokiej" emerytury czy może państwo ,a więc de facto ja obywatel płacący podatki,ma jej dopłacić wyrównanie do jej emerytury ,aby było sprawiedliwie.A przecież takie jest często oczekiwanie społeczne ,aby emerytury były równe(sprawiedliwe?) ,aby waloryzacja była kwotowa a nie procentowa. Czyli pracować możemy różnie ,ale stan posiadania powinniśmy mieć jednaki.Czy tak? Słusznie ! Zarówno ja , jak i Bill Gates mamy za dużo i to jest niesprawiedliwe ! Toż to czysty bolszewizm!
Zgadzam się ,niektóre emerytury są faktycznie bardzo niskie ,ale to już zupełnie inna sprawa,jesteśmy ciągle niezbyt zamożnym państwem na dorobku i rozdawnictwo na pewno nam nie pomoże dojść do poziomu emerytur w państwach starej unii.

Cytat:
Nigdzie nie pisałem, że wybuch w Oslo był dziełem miejscowego "demosu", "komuchów". Czyim był dziełem jeszcze nie wiem. Prawdopodobnie, to było dzieło al-Kaidy, albo jakiegoś szaleńca.

Czyżby? A co miałeś na myśli pisząc:

Uważasz, że wybuch w Oslo, to sprawka "komuchów" ?
Niezadowolenie "demos`u" będzie podciągne pod "terroryzm", to , moim zdaniem, pewne.


Cytat:
Ludzie żądają tego , co im sie należy, w kraju, który na to stać, w Ameryce. To wszystko.
Jeśli uważaliby, że mają uczciwie płacone, nie wychodziliby na ulice.
Czyżby? Ludzie zawsze uważają ,że się im więcej należy ,taka natura ludzka ,może dlatego zeszliśmy z drzewa do jaskiń ,a następnie wyszliśmy z jaskiń do apartamentowców. A czy Amerykę aktualnie stać i na co, to sprawa dość wątpliwa.

Cytat:
Masz rację, że nie chodzi mi o trywialne zabieranie bogatym i rozdawanie biednym.
Coraz częściej za pracę sie nic nie dostaje, albo z dużym opóźnieniem, i nie tyle ile pracobiorca umawiał sie z pracodawcą.
Jeśli nie o zabieranie i rozdawanie to o co? Ludzie nigdy nie byli sobie równi (materialnie)bo są różni i mają różne możliwości i motywacje do pomnażania majątku. Już w szkole jest niesprawiedliwie" bo jedne dzieci jadą na 5 i 6 ,a inne ledwie wyciągają 2 i 3. Może by tak zlikwidować stopnie i wszystkim po równo 7 !
Co do płacenia za pracę to jest to problem poważny.Bywa ,że pracodawca czytaj firma ma problemy finansowe ,ale bywa ,że jest po prostu nie uczciwy. To się zawsze może zdarzyć,ale od tego są organy państwa - PIP ,Sąd Pracy - aby takie kwestie rozstrzygać w świetle przepisów i ustrój nie ma tu nic do rzeczy.

Cytat:
Zawsze miałem lewicowe przekonanania i nadal je mam.
Idea sprawiedliwego podziału zasobów naturalnych świata (powietrza, wody, środowiska) jest moją ideą i pojawienie się Ruchu TZM świadczy o tym , że idea ta jest żywa i coraz więcej ludzi ją popiera i chce żyć zgodnie z nią.
Jeśli ktoś uważa, że obecny system jest najbardziej sprawiedliwym, i nie widzi żadnych wad, że nie trzeba go poprawiać, to uważam, że stanowią oni najwyżej 1% ludzkości, ale mającej 40% bogactw świata i ciągle im mało, mało, mało.

Można mieć lewicowe przekonania ,ale arytmetyka jest nieubłagana , od 5 nie można odjąć 6 bo zawsze będzie minus 1 ,a więc wygryziona dziura w budżecie,a z pustego i Salomon nie naleje. Rozdawanie czegokolwiek i komukolwiek jest szkodliwe społecznie ,bo człowiek nigdy nie ceni tego co mu z nieba spada i zamiast człowiekowi pomóc to go uzależnia i pozbawia woli działania. Ludzie ,którzy wygrywają duże pieniądze np w Lotto ,a wcześniej nic nie mieli ,najczęściej bardzo szybko wracają do swojej wyjściowej sytuacji życiowej.
Co do TZM ,wcześniej się nie wypowiadałam,choć poczytałam to i owo i oglądnęłam filmiki i mam prostą ocenę i wybacz jednoznaczną. Ten ruch jest tyle samo wart pod każdym względem co np New Age i temu podobne "trzecie drogi" ! Zlepek prawdy ,półprawdy i zero prawdy daje w sumie ten bełt !

Czym innym jest tworzenie teorii naukowych na podstawie opisu aktywności ludzkiej w obrębie cywilizacji ,a czym innym naginanie ludzkiej aktywności w obrębie cywilizacji do wydumanych teorii pseudonaukowych ! To się po prostu nie sprawdza !
Uważaj, Ziemia jest kulą,nie idź zbyt daleko w lewo bo się spotkasz z tymi,którzy poszli daleko na prawo !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #96  
Nieprzeczytane 23-07-2011, 17:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Kazimierz]Pluto !

Cytat:
Z ubolewaniem czytam, że Ty tych protestantów w Seatle uważasz za nierobów z całego świata.

Tak to wygląda jesli sie przyjrzeć temu z bliska. I nie z całego świata. Z sytych i zamożnych społeczeństw, bo tych z biednych na takie wycieczki nie stać.
Cytat:
Cytat:
Nie zastanawia Cie to,że 3/4 z nich to napewno Amerykanie i Kanadyjczycy, mieszkający w kraju niesamowitego bogactwa ludzi naprawdę bogatych, którzy "w pocie czoła doszli do swych bagactw".
A nie zastanawia Cie przypadkiem taki drobiazg, że ten protestator bojowy na socjalu walczący o dobro wszelakie nie weźmie sie za prace, które muszą wykonywać nielegale imigranci? Objawia nam sie tu Kolczuga. Amerykanska imigrantka z Polski. Zapytaj ją jak dużo Amerykanów w drugim, czy trzecim pokoleniu weźmie się za konserwowanie powierzchni płaskich, za podstawowe usługi...za prace w polu.
Po co teoretyzować?

Cytat:
To, że niektórzy czują się bogaci i swój dobrobyt zawdzięczają swojej pracy jest dla mnie oczywiste i nie o takich bogaczy mi chodzi.
Chyba coś niezbyt jasno tłumaczysz. Czy chcesz nam powiedzieć, że Gates, Waltonowie, czy inny Buffet, to nie swoja czy przodków pracą dochodzili do fortun?
Cytat:
Mnie chodzi o prawdziwych bogaczy, którzy mnożą swoje bogactwo wynajmując do mnożenia swych bogactw najemników, albo wyzyskują biedotę w innych krajach, a wytworzone wyroby sprzedają we własnym , bogatym kraju, dopóki są tam jeszcze ludzie mający za co te rzeczy kupić.

Czy mówimy o rękodzielnikach, czy o przemyśle produkującym na masową skalę? Bo już się pogubiłem.
Cytat:
Widać, że bardzo nieuważnie obejrzałeś ten link, bo tam i protestaci i policja podkreślali, że chcą pokojowo protestować i nikt nawet nie rzucał kamieniami w policjantów.
Obejrzałem za to dokładnie relacje ze skutków tych "pokojowych" protestów m.in. w BBC, ABC CBC i in. także mediów krajowych. i zapewniam Cie, że sporo biednych mogłoby nieźle pożyć gdyby im pieniądze które poszły na remonty przeznaczyć dla głodujacych w Somalii np.
Cytat:
Jeśli posługujesz sie demagogią i przeciwstaweiasz potestetamtom "tyrającego"amerykańskiego farmera, to jesteś śmieszny, bo ja widzę wielkiego "landlorda" zatrudniającego z setkę siły roboczej obsługujących zautomatyzowane roboty rolnicze.

Gdzie widzisz? W tv, na westernie, czy w realu. Szkoda, że nie obejrzałes tego na własne oczy. Może byś nie pisał o demagogii.
Cytat:
W Indiach, Meksyku ... , owszem, alle...

jeszcze raz powtarzam... warto używać własnych oczu do zbadania problemu zamiast teoretyzować.
Cytat:
Od naszego "dzwonnika", to sie od...
A dlaczego? Doskonale przypomina mi takiego jednego zawodowego zms-owca, co po 7 klasach podstawówki WUML "studiował" i nasz "dzwonnik" tym samym slangiem swoje opowieści ciągnie. Rzec mogę, że mi młode lata przypomina.
Cytat:
Obama to sumienie Ameryki i , masz rację, człowiek, który widzi z bliska amerykańską niesprawiedliwość.
Pełna zgoda! Że.....widzi.
Cytat:
Swoją drogą, ciekawe, czy zakończy się to dodrukiem, czy obniżeniem podatków dla "ciężko" pracujących amerykańskich bogaczy, posiadaczy miejsc pracy dla automatów w swych fabrykach .
Kazimierzu! Alboś naiwny jak dziecię, albo demagogia cie dopadła okrutna. Gdybyś choć na moment pomyslał przed napisaniem tegoż, to doszedłbyś do prostego wniosku, że "bogacz od automatów" te swoje automaty dość łatwo może przenieść w inne miejsce niz USA. Tam gdzie za 1/3 stawki amerykańskiego obsługiwacza automatów zatrudni podobnego specjalistę. Gdybys uważniej czytał media to wiedziałbyś, że
podstawowa produkcja nowoczesnych technologii odbywa sie w krajach tzw biednych pod firma amerykańską. To jest skutek proponowanej przez ciebie sprawiedliwości spolecznej. I to nie tylko dotyczy USA. Zdaje się, że więcej volkswagenów produkują Niemcy w Meksyku i Brazylii, niż w Niemczech.
Cytat:
Grecja, to nie USA. Nic by sie nie stało. Wstrząs byłby niewielki. UE by sie nie zawaliło.

Dokładnie jestem tego samego zdania!! Szkoda tych 109 mld. Można byłoby je przeznaczyć na via Baltica, czy projekty w czystej energii, albo pomóc biednym w Somalii, Etiopii czy innej Kenii. Tylko, że miałbys zapewne problem z kolejnym wyżem biednych Greków w podeszłym wieku, którzy zdychaliby z głodu i chorób, bo nie dostaliby rent, emerytur, nie mieliby za co wykupić leków i podobnych zasiłków z socjalu..

Cytat:
Pod terroryzm można podciągnąć wszystko. Te manifestacje w Seatle też. Każdy protest, a szczególnie ten, w którym "motłoch" domaga sie sprawiedliwości, da sie podciągnąć pod terroryzm.
Masz norweski przyklad. Ten "biedny" strzelec też protestował przeciw niesprawiedliwości jakiej doznał od państwa i od tych co Norwegią rządzą. On użył tylko innego środka protestu. Ci ze Seattle i in. mieli tylko butelki z benzyna, kamienie, łomy i łańcuchy z kulą na końcu.
W końcu Kazimierzu ani Lenin, ani Trocki, ani Bin Laden, Che i paru innych nie pochodzili z nizin społecznych. Oni wszyscy chcieli tylko walczyć z niesprawiedliwością. Skutecznie i do spodu.

Cytat:
Twoja niechęć do wszystkiego co lewicowe, komunistyczne, jest , moim zdaniem, zrozumiała.
Kazimierzu! Lata praktyki i brak wiary w cuda i zbawienie w/g biblii spreparowanej przez Marksa i Engelsa. Lewicowe i komunistyczne idee najlepiej demonstruja masowe ....groby rozsiane po Europie i nie tylko.
Cytat:
Nigdy syty nie zrozumie głodnego, ale głodujący nie mają nic do stracenia, a do zdobycia cały świat ! Nie do zawłaszczenia, ale do wspólnego posiadania. Wcześniej, czy póżniej to sie stanie .
Kazimierzu! Kiedy ostatni raz głodowałes? Przecież dla zdychajacego z głodu Somalisa to Ty jesteś sytym, zawłaszczającym świat bogaczem. Pomyśl o tym. Każdy z tych biednych ma prawo pomyślec, że to Ty jestes powodem niesprawiedliwości i wszystkich jego nieszczęść. Chocby dlatego, że posiadasz.....a on nie.
  #97  
Nieprzeczytane 23-07-2011, 18:19
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Jak tak czytam sobie ten Twój flirt z Kazimierzem,to dochodzę do wniosku ,że jednym z największych draństw jakie czynią ci wstrętni obszarnicy,fabrykanci i bankierzy to to ,że zatrudniają biedna ,najemną, siłę roboczą.
Cytat:
Mnie chodzi o prawdziwych bogaczy, którzy mnożą swoje bogactwo wynajmując do mnożenia swych bogactw najemników
Cytat:
bo ja widzę wielkiego "landlorda" zatrudniającego z setkę siły roboczej obsługujących zautomatyzowane roboty rolnicze.
Lepiej by zrobili gdyby ich nie zatrudniali,tylko ciekawe z czego by ta "siła robocza "żyła ! Ot ,ciekawostka !
Takie poglądy rozczulają mnie u 20latków,u nieco starszych przerażają !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #98  
Nieprzeczytane 23-07-2011, 19:00
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Fakt, że 40% bogactwa świata jest w rękach 1% ludzi,jest Twoim zdaniem sprawiedliwy ?

Jeśli ktoś uważa, że obecny system jest najbardziej sprawiedliwym, i nie widzi żadnych wad, że nie trzeba go poprawiać, to uważam, że stanowią oni najwyżej 1% ludzkości, ale mającej 40% bogactw świata i ciągle im mało, mało, mało.
Zamiast mówić o sprawiedliwości należy wyciągać słuszne wnioski a jeden się sam nasuwa. Tylko majątek w prywatnych rekach można pomnażać a nigdy w kołchozach w przenośni i w rzeczywistości. Komuna i ta cała niewydarzona lewica aby nie powiedzieć zdrobniale żydo- komuna po wojnie zabrała bogatym i co z tym zrobiła. Moja św pamięci nauczycielka od historii w sekrecie mi mówiła że oni nawet na nawóz się nie nadają bo toksyczni, chyba, że po spaleniu.
A jeśli twierdzisz, że wypłaty za prace są z opóźnieniem to robią pseudo "byznesmeni". W mojej firmie od 19 lat takiego przypadku nie było i dlatego mam po raz ósmy nagrodę Fair Play a takich byle ćwokom nie dają
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #99  
Nieprzeczytane 23-07-2011, 19:02
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Jestem jak najdalsza od tego, że wszyscy powinni mieć po równo, uchowaj Boże. Gdyby dali mi dziś za darmo kartki na mięso a ja mięsa nie jem...to co?

Na świecie jest mnóstwo niesprawiedliwości. W Indiach widziałam naprawdę wyzyskiwane kobiety w tkalni jedwabiu, w Kenii żebrzące dzieci. Chętnie kupujemy wodę w butelce płacąc jednocześnie grosz na budowę studni w Afryce, ale to tylko kropla. W Chinach są miliony ludzi, o których nikt nie wie, bo nikt nie zgłosił ich urodzenia.

W Stanach wszyscy mają klimatyzację i ogrzewanie w drewnianych domkach. Było tanie budowanie a jakoś to trzeba ogrzać i ochłodzić. I o ile w Indiach ludzie opatulą się w ciepłe koce tak tam nie! Muszą mieć, niech im ktoś zapłaci, bo propaganda sukcesu i raju na Ziemi zobowiązuje. Żadnej pokory. Oszczędności? Kto o to dba?

Przeraża mnie lekceważenie i beztroskie eksploatowanie zasobów naturalnych, jednak w równym podziale dóbr nie widzę przyszłości. Najbardziej zamożni? Przecież płacą podatki. Widocznie zrobili/wymyślili coś, za co inni są skłonni zapłacić. A co inni robią z tymi podatkami? Na to mamy już minimalny, ale zawsze wpływ.

Nie mam pojęcia co trzeba zrobić, żeby to zmienić. Jestem jednak przekonana, że Ziemia się z tym wszystkim upora i będzie to dramatyczne. Bierzemy za dużo a za mało dajemy, taka zła karma.
  #100  
Nieprzeczytane 23-07-2011, 19:08
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Taki Gates cos tam jednak ze swojej kasy dobrowolnie oddaje.
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zaopiekuję się osobą starszą w zamian za mieszkanie na przyszłość divalilith Różne 0 26-03-2011 21:44
ekologia to przyszłość Kazimierz Różności - wątki archiwalne 0 10-11-2010 13:07
Jak widzisz przyszłość...Polski ? Kazimierz Polityka - wątki archiwalne 249 03-08-2010 22:25
Polacy boją się o swoją przyszłość - komentarze es55ca Ogólny 37 04-12-2008 22:51
Jan Rokita: przyszłość należy do ludzi starszych - komentarze ciekawski Ogólny 2 12-11-2008 09:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.