menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #18001  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 15:18
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=607F86 F7
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18002  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 15:20
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=6 082055F
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18003  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 15:26
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Józef Białek
Żadnego boga nie ma, więc i religii nie powinno być. Są tylko samozwańcy, fałszywi przedstawiciele wymyślonego boga żerujący na ludzkiej naiwności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18004  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 16:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała -Owa czarownica podlegała pruskiej jurysdykcji,
a ta nie miała nic wspólnego z Kościołem Katolickim.
Lilu trzymaj się faktów odnoś się do moich argumentów a nie nie pisz powieści .Napisałem : Chrześcijaństwo było dominującą religią w Europie i to chrześcijanie zamęczyli tą bogu ducha winną kobietę by gawiedź mogła oglądać spektakl .
Wystarczy napisać hasło chrześcijaństwo i przeczytasz w Wikipedii . Chrześcijaństwo – monoteistyczna religia objawiona, określana niekiedy jako „chrystianizm”. Jest oparta na nauczaniu Jezusa Chrystusa przekazanym w ewangeliach kanonicznych oraz treści pism religijnych składających się na Biblię .Podstawowym przykazaniem etycznym chrześcijan oprócz przykazań Dekalogu jest przykazanie miłości Boga oraz bliźniego (w tym nieprzyjaciół ) Teraz już wiesz że jesteś chrześcijanką i jakie są jego odłamy i nurty.

W XIX wieku w Prusach żyli chrześcijanie protestanci żydzi i wyznawcy prawosławia.Nie były robione spisy powszechne by ludzie żyjący na tamtym terenie mogli się określić do jakiego odłamu chrześcijan należą . Może posiadasz dokumenty rodzinne związane z tą sprawą to je opublikuj.
Czy twoi znajomi : biskup Stanisław Adam Grabowski oraz Ignacy Krasicki gdzieś protestowali przeciw procesom czarownic i potępili Malleus Maleficarum ??? Dysponujkesz wiarygodnymi dokumentami.

Malleus Maleficarum – katolicki traktat na temat czarownictwa, spisany przez dominikańskego inkwizytora Heinricha Kramera, być może we współpracy z innym inkwizytorem Jakobem Sprengerem. Tekst ten został po raz pierwszy opublikowany w 1487 i stał się znany jako podręcznik łowców czarownic od XV do XVII wieku.Został zatwierdzony przez Papieża po konsultacji Bogiem Ojcem ,jego synem Jezusem Chrystusem i Duchem Świętym.

Lila napisała PS. guzik mnie obchodzi tajna lista wankabora. Lilu mnie też guzik obchodzą twoje prywatne spory z Wankaborem . Po prostu nie czytaj.

Polecam Gwałty w seminarium
https://sekielscy.pl/gwalty-w-semina...ObycXROFf3ZOcw To dokument , nowe fakty. Niezależne media . Coś zrobiła jako chrześcijanka by pedofilstwo ukrócić .?? Jesteś chrześcijanką, nie bój się zaprotestuj .Just do it. Żyjesz trochę lat ,może warto ten proceder przerwać a nie tuszować ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18005  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 18:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Wacławie odniosłam się jedynie do faktów historycznych jakie zaserwował nam wankabor.

Cytat:
Tomasz Piechaczek
Troszkę historii...Tego wam z AMBONY nie powiedzą...
Nasuwa się pytanie – czy warto obalać mit o dawnej Rzeczpospolitej jako „państwa bez stosów”?
Bo jednak stosy w Polsce jak najbardziej płonęły – może tylko rzadziej, niż np. w Niemczech, Francji, Hiszpanii czy Włoszech.
Wedle dość rozbieżnych szacunków historyków, za czary spalono w Polsce do ok. 20 tysięcy kobiet, z tym, że połowa została zamęczona na śmierć podczas tortur, została powieszona lub zginęła wskutek samosądów...
Barbara Zdunk miała 42 lata, czworo dzieci , gdy oskarżono ją o czary a właściwie o podpalenie miasta, z miłości do niewiernego kochanka. Za karę, że ją porzucił.
Kobietę potraktowano okrutnie, bez prawa do obrony.
W więzieniu była nie tylko bita, ale też regularnie gwałcona, tak że śmierć była dla niej wręcz wybawieniem, od niekończących się cierpień.
W takich warunkach spędziła cztery lata, rodząc jeszcze dwójkę dzieci.
Strażnicy więzienni zrobili sobie burdel w jej celi, sprzedając jej ciało każdemu, kto chciał płacić. Jedno z jej dzieci zmarło, przez co została oskarżona jeszcze o dzieciobójstwo..
Przed spaleniem litościwie ją podobno jednak uduszono...
Zdarzyło się to w oświeconym państwie, w 1811 roku , 35 lat po zniesieniu w Polsce kary śmierci za czary...

Jeszcze raz i powoli;

Cytat:
Troszkę historii...Tego wam z AMBONY nie powiedzą..
Toteż dałam historię. Ambona nie mówi o Prusach.

Cytat:
Zdarzyło się to w oświeconym państwie, w 1811 roku , 35 lat po zniesieniu w Polsce kary śmierci za czary...

Co ma Polska do Prus? Reszel jest w Polsce ale po II wojnie światowej. Oburzenie z powodu obywatelki pruskiej należy skierować w stronę kanclerz Merkel a nie pisać o Polsce w tym kontekście.

Tylko tyle i aż tyle.

To takie trudne zrozumieć, że chodzi mi wyłącznie o fakty historyczne a nie ideologię?
Co jeszcze tej Polsce przypiszecie?
Kanibalizm?

Pozdrawiam cieplutko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18006  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 20:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Lilu może za dużo naczytałem się dzieł filozoficznych i wiem życie ludzkie ma swoją wartość , zabicie kogoś tylko dla tego że jest z innej nacji ,czy ze względu na wyznanie, czy uznawaną ideologię , jest absurdalne. Prusak Irlandczyk Węgier Rosjanin Walon Serb Chorwat , dokonując aktu morderstwa , czy nacja usprawiedliwia czyn ???

Zwróciłem uwagę na nasze korzenie chrześcijańskie i wyznawaną ideologię opartą o dekalog gdzie jedno z przykazań ponoć przekazanych od Boga jest nie zabijaj.To rzymsko-katolicy i protestanci urządzali polowania na czarownice . Czy możemy bez refleksyjnie do tego podchodzić i twierdzić że podłoże spaleń na stosie nie było religijne ? a związane z narodowością spalanej kobiety ??.

To warunki społeczne doprowadziły do tragedii w Reszlu nie wiem czy w Polsce Stanisławowskiej zniesiono karę śmierci za czary to się nie wypowiadam.
System edukacji powstał na początku XIX wieku w zmilitaryzowanym państwie pruskim, na fali industrializacji. Miał za zadanie stworzyć obywateli-urzędników zatrudnionych na potrzeby administracji i posłusznych robotników w fabrykach.Najbardziej rozwiniętym zaborem były Prusy a Królestwem Anglia .

Uważam za drugorzędną sprawę przynależności terytorialnej Reszla w dobie królestw w Europie .Po rozpadzie I RP Polacy jako nacja mieszkali w różnych królestwach . Nie zapominaj że normalną rzeczą były kariery naszych elit na dworach Wiednia Berlina czy Moskwy . Nasi generałowie II RP kariery robili w armii III zaborców. Józef Piłsudski też ma przeszłość o której wielu by chciało zapomnieć i on sam .Historii nie napiszemy od nowa , jest błędem zamiatanie spraw pod dywan.

Co należy wyjaśnić ? W 2011 r. prawicowe media pisały, że “Gross manipuluje zdjęciem z Treblinki”. Chodziło o słynną już fotografię kopaczy, przeszukujących prochy ofiar obozu w poszukiwaniu złota i kosztowności, którzy zostali przyłapani na gorącym uczynku. Od tego zdjęcia zaczyna się historia opisana w “Złotych żniwach” przez prof. Jana Tomasza Grossa. I to prawdziwość tego zdjęcia próbowali podważyć dziennikarze. Paweł Piotr Reszka w swojej książce “Płuczki” udowadnia, że niesłusznie
Święci chłopi z lubelskiego w niedzielę nie fedrowali ,modlili się na mszy do swego Boga.

Paweł Reszka "Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota" audiobook. Czyta Filip Kosior
https://www.youtube.com/watch?v=GFIv6htm02M

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 24-03-2021 o 20:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18007  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 20:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Super

że wątek ateistyczny i ostatnio dużo spraw społecznych trochę luzu.
Jak Grace Kelly stała się księżną Dokument, jakich mało ( 59 min.) Dostępne Licencja do 27/03/2021 Potem płatne.
https://www.arte.tv/pl/videos/035605...tSource=501146


Cały świat zna Grace Kelly, ale kto wie, kim była Jinx Falkenburg? Otóż między innymi była reporterką i zrelacjonowała „ślub stulecia” Grace i księcia Rainiera z Monako. Jej uważne oko śledziło, jak gwiazda amerykańskiego kina, wtedy u szczytu swej kariery, porzuciła rodzinę i przyjaciół, by zamieszkać z mężczyzną, którego prawie nie znała, a którego prasa nazywała „smutnym księciem”. Przed Wami bogaty w archiwalne nagrania dokument, który jest studium sławy, ale przede wszystkim wzruszającym hołdem dla zmarłej w 1982 roku amerykańskiej aktorki.

Reżyseria : Patrick Jeudy
Kraj : Francja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18008  
Nieprzeczytane 25-03-2021, 09:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Biblia Pismo Święte ,Księgę nad Księgami ,Księgę Życia to wiele określeń tej książki która dla wierzących i niewierzących , z tym wszyscy możemy się zgodzić , jest zabytkiem kultury .
Czym jest dla Chrześcijan Pismo Święte ? , jest to ustalony zbiór ksiąg Starego i Nowego Testamentu napisane pod natchnieniem Ducha Świętego i zawierają objawioną przez Boga prawdę o zbawieniu.

Chronologicznie po Księdze Rodzaju mamy Księgę Wyjścia ,dzisiaj do niej odniesie się TeapotPilot

Księga Sakralnych Absurdów - Księga Wyjścia cz. 1
https://www.youtube.com/watch?v=74tl0vt4-as&t=159s


O tym, jak Mojżesz samozwańczo ogłasza się przywódcą izraelskich niewolników w Egipcie i z namowy boga Jahwe staje na czele dwumilionowego tłumu Izraelitów, który ma z bożą pomocą wyprowadzić z tego kraju. Przedtem jednak Jahwe instruuje swój naród wybrany w jaki sposób kraść i popisuje się magicznymi sztuczkami zaprawionymi okrucieństwem i złośliwością. Zbrodnia opisana w Księdze Wyjścia a popełniona przez Jahwe na Egipcjanach jest do dzisiaj świętowana przez wyznawców judaizmu jako Święto Paschy a sam zbrodniczy czyn jest postrzegany jako cudowne, wspaniałe wydarzenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18009  
Nieprzeczytane 25-03-2021, 15:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Po co post?
https://www.youtube.com/watch?v=llF9Tip2X6I


Fundacja Edukacja Przyszłości
Licencja Creative Commons – uznanie autorstwa (ponowne wykorzystanie dozwolone)
Po co post?
Opowiada Stanisław Obirek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18010  
Nieprzeczytane 25-03-2021, 17:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Biblia Pismo Święte ,Księgę nad Księgami ,Księgę Życia to wiele określeń tej książki która dla wierzących i niewierzących , z tym wszyscy możemy się zgodzić , jest zabytkiem kultury .
Czym jest dla Chrześcijan Pismo Święte ? , jest to ustalony zbiór ksiąg Starego i Nowego Testamentu napisane pod natchnieniem Ducha Świętego i zawierają objawioną przez Boga prawdę o zbawieniu.

Chronologicznie po Księdze Rodzaju mamy Księgę Wyjścia ,dzisiaj do niej odniesie się TeapotPilot

Księga Sakralnych Absurdów - Księga Wyjścia cz. 1
https://www.youtube.com/watch?v=74tl0vt4-as&t=159s


O tym, jak Mojżesz samozwańczo ogłasza się przywódcą izraelskich niewolników w Egipcie i z namowy boga Jahwe staje na czele dwumilionowego tłumu Izraelitów, który ma z bożą pomocą wyprowadzić z tego kraju. Przedtem jednak Jahwe instruuje swój naród wybrany w jaki sposób kraść i popisuje się magicznymi sztuczkami zaprawionymi okrucieństwem i złośliwością. Zbrodnia opisana w Księdze Wyjścia a popełniona przez Jahwe na Egipcjanach jest do dzisiaj świętowana przez wyznawców judaizmu jako Święto Paschy a sam zbrodniczy czyn jest postrzegany jako cudowne, wspaniałe wydarzenie.

Odważny jesteś Wacławie. Uważaj, bo mogą cię oskarżyć o antysemityzm,
choć ja uważam, że Egipt powinien wystąpić z roszczeniem o zwrot należności za ukradzione złoto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18011  
Nieprzeczytane 25-03-2021, 18:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała-choć ja uważam, że Egipt powinien wystąpić z roszczeniem o zwrot należności za ukradzione złoto.
Kradli dla Boga Ojca ty już w niego przestałaś wierzyć.?
Jak widzisz Biblia to ciekawa książka na pewno wielu seniorów pod koniec szkolenia , wiarę w prawdę objawioną od nowa przemyśli.
Taki jest cel tej publikacji.Supermarket wirtualny z religiami w internecie otwarty.

Wchodzisz na ten wątek na własną odpowiedzialność .Gdy ci treści nie odpowiadają nie czytaj , bo grzeszysz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18012  
Nieprzeczytane 26-03-2021, 09:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Księga Sakralnych Absurdów - Księga Wyjścia cz. 2
https://www.youtube.com/watch?v=SyN2m0UKotE


Izraelici pod wodzą Mojżesza opuszczają Egipt a Mojżesz umacnia swój autorytet przekonując dwumilionowy tłum, że jest wybrańcem boga Jahwe...
Sam Jahwe jeszcze raz zaspokaja swoje sadystyczne ciągoty i ostatecznie rozprawia się z Egipcjanami. Mojżesz przedstawia Izraelitom zbiór boskich praw i obowiązków, którym mają się od tej pory podporządkować.
Dowiadujemy się z nich między innymi o niektórych boskich pomysłach dot. relacji między właścicielem niewolnika a niewolnikiem np. o tym jak mocno możesz katować człowieka będącego twoją własnością, żeby było to w zgodzie z boskim prawem.
"Strzyżenie Owiec" - Mojżesz informuje swoje owieczki o obowiązku składania danin. Dla Jahwe, oczywiście. O tych i innych jeszcze rzeczach dowiadujemy się w tym odcinku Księgi Sakralnych Absurdów.


Dalej czytamy i dyskutujemy , na tapecie Księga Wyjścia. W czym różnica pomiędzy religiami Księgi ? dla prostego wyznawcy . Wie każdy po ukończeniu katechezy .
No i mamy piątek i dzień wolny od pracy wśród wyznawców Proroka w Islamie jutro dzień wolny w Judaizmie a pojutrze dzień wolny wśród Chrześcijan.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18013  
Nieprzeczytane 27-03-2021, 08:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Księga Sakralnych Absurdów - Dekalog
https://www.youtube.com/watch?v=gI6fox-Cgkg


Dziesięć Przykazań Bożych zawierają "ogromną i nieprzemijającą wartość i są dla nas moralnym drogowskazem"...Itd, itd. Takie zdanie o tych kilku antycznych zakazach i nakazach mają miliony wiernych. Tak zostali zaprogramowani. Zastanawianie się i przemyślenia na ten temat nie będą akceptowane. Ja jednak ośmielam się mieć własną opinię na ten temat i chcę się nią w tym nagraniu z Wami podzielić. Myślę, że sławny Dekalog to kilka podstawowych, fundamentalnych norm, regulujących życie ludzi w starożytnych społecznościach. Są to normy, których początki sięgają nieskończenie daleko w przeszłość. Takie zakazy jak nie zabijaj czy nie kradnij istniały na długo wcześniej i leżą u podstaw życia w społeczeństwie. Społeczność, która nie przyjęłaby tych podstawowych regulacji po prostu przestałaby istnieć. Liderzy judeochrześcijańskich wierzeń zawłaszczyli sobie te antyczne prawne regulacje. Następnie dodali kilka naprawdę durnych punktów od siebie (np: pierwsze trzy przykazania mówią o chorobliwej hiper-supremacji Boga). Teraz wystarczyło tylko wmówić fanom nowej religii, że to Bóg napisał te przykazania i ... mamy Dekalog.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18014  
Nieprzeczytane 27-03-2021, 09:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

��ŻYDZI W POLSCE - ZNASZ ICH, ALE NIE WIESZ, ŻE SĄ ŻYDAMI | Izrealia #37
https://www.youtube.com/watch?v=ftmUho1JsCY


�� Pamiętacie odcinek o wpływowych Żydach? Obiecałam wtedy, że będą kolejne części, a już na pewno wideo o polskich Żydach, którzy odmienili nasze życie. Chociaż nie mam wątpliwości, że wymienione przeze mnie postacie znane są większości moich widzów, to mam cichą nadzieję, że ich żydowskie pochodzenie było dla nich zagadką. �� Dlaczego niektórzy z nich ukrywali swoje korzenie? Kim był Polak, który założył Państwo Izrael? Czy wiesz, że prawdopodobnie używasz kosmetyków wynalezionych przez Żydów? To i więcej w dzisiejszym odcinku Izrealia. ��

Uważaj, bo mogą cię oskarżyć o antysemityzm Poprawiam swój wizerunek

Święto Swięto Przaśników / Pesach /Pascha -początek 27 marca (sobota wieczorem)
Święto Przaśników / Pesach / Pascha -koniec 4 kwietnia (niedziela)

Pesach, Pejsech, Pascha, Pasach, Święto Wiosny, Święto Przaśników lub Święto Macy, Święto Wolności, lokalnie w Polsce także nazywane Żydowską Wielkanocą
4 kwietnia (niedziela)


Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 27-03-2021 o 09:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18015  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 13:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Księga Sakralnych Absurdów - Księga Kapłańska cz. 1
https://www.youtube.com/watch?v=z3e_5eH4Xng


Jak wygląda Wszechmocny? Nie wiemy. Podobno Mojżesz był tym wyróżnionym, któremu On się ukazał. W tym odcinku dowiemy się co naprawdę zobaczył biblijny patriarcha zamiast boskiego oblicza. Zapoznamy się też z dziwnym, prawie perwersyjnym upodobaniem Jahwe i jak z tego korzystali jego kapłani. Przy okazji poznamy biblijną wersję rzeźniczego zawodu.

Dalej czyta nam wybrane fragmenty TeapotPilot z Księgi Absurdów , jak to słuchamy , to zastanawiamy się co by nam na te słowa odpowiedzieli nasi rodzice , indoktrynując nas ???? , a potem na katechezie ksiądz czy siostra zakonna.
Kiedyś trzeba dorosnąć.
Pomyliłem księgi ,poprawiłem .Pierwsza księga to Księga Rodzaju ,potem Księga Wyjścia trzecia to Kapłańska.




Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 28-03-2021 o 15:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18016  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 13:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Kler żeruje na naszej ziemi
https://www.youtube.com/watch?v=s5pscwTtvus


Twarz widzę !, buzie widzę ! . Ja nie widzę. Ja widzę.
Dobry Dóch II
Warto zasubskrybować:

Repolonizacja majątku kościelnego piękna sprawa. Po co im te majątki? Przecież zajmują się duchowością.Mówią wierni którzy samodzielnie myślą .Mają racje .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18017  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 13:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Ksiądz „tropiciel sekt” gwałcił studentki na ołtarzu! Mec. Artur Nowak w IPP. Którędy do nieba?
https://www.youtube.com/watch?v=3b28tQgyOJU


Ksiądz w ramach duszpasterstwa akademickiego gwałcił studentki na ołtarzu! O tym wiedział jego przełożony ks. dr Maciej Zięba. Skąd ta patologia w Kościele Katolickim? Kogo tak naprawdę można nazywać sekciarzem? Mec. Artur Nowak i pastor Paweł Chojecki #IPPTV​
2021.03.24

Gdy ci nie odpowiada wyznanie rzymskokatolickie bo nie będziesz wspierał patologi ,zmień na inne też Chrześcijańskie .

Masz pytania na temat Boga, Biblii, życia chrześcijańskiego, kościoła?
Skontaktuj się! Napisz na: kontakt@megakosciol.pl
Prowadzimy również grupy studium Biblii przez Internet - zgłoś się i dołącz do projektu MEGAKOŚCIÓŁ w Polsce!

Grupy biblijne: Białystok, Chicago, East Coast, Holandia, Koszalin, Kraków, Krosno, Londyn, Łódź, Montreal, Olsztyn,
Poznań, Śląsk, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18018  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 14:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Kler żeruje na naszej ziemi
https://www.youtube.com/watch?v=s5pscwTtvus


Twarz widzę !, buzie widzę ! . Ja nie widzę. Ja widzę.
Dobry Dóch II
Warto zasubskrybować:

Repolonizacja majątku kościelnego piękna sprawa. Po co im te majątki? Przecież zajmują się duchowością.Mówią wierni którzy samodzielnie myślą .Mają racje .


Zdajesz sobie sprawę Wacławie, że to jeden z postulatów Rewolucji Październikowej i od tego jeden krok,
by w twoim mieszkaniu była komunałka?
Nie można nikomu odebrać własności. Już to zrobiono,
stąd ruiny tysięcy dworków i pałaców.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18019  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 16:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała-Zdajesz sobie sprawę Wacławie, że to jeden z postulatów Rewolucji Październikowej i od tego jeden krok,
by w twoim mieszkaniu była komunałka?
Nie można nikomu odebrać własności. Już to zrobiono,
stąd ruiny tysięcy dworków i pałaców.
Rozwiązanie jak w Francji. Zabytki mające wartość historyczną właściciel remontuje na swój koszt .Nie ma środków obiekt sprzedaje a jeżeli wykonywane jest na koszt państwa obciążana hipoteka.Jest kapitalizm , należy nauczyć się w nowym ustroju żyć.Remont nie może być wykonywany pieniędzmi sąsiada . Wszyscy mają płacić podatki i nikogo się z tej daniny na rzecz Państwa nie zwalnia. Kościół ,obiekt sakralny może też zarządzać dzierżawiąc go.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18020  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 16:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

No ale mamy konkordat.
Poza tym majątek KK to nie tylko obiekty murowane, ale ogromny majątek ziemski, od lat. Przed wojną 400 tys. ha.
Niektóre darowizny noszą pieczęcie polskich królów,
jak chcesz to zabrać?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.