menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #341  
Nieprzeczytane 01-06-2010, 21:31
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Udało mi się rzucić palenie.Jeszcze ciągnie do zapalenia,ale szkoda mi zmarnować tego czasu,który wynosi już 4 miesiące i 6 dni! Bo nie wiem kiedy znowu zdobyłabym się na następne "rzucanie"!
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #342  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 20:46
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Witam
Słowa trzeba chcieć bardzo mało docierają do palaczy bo najmniej jest w nich silnej woli. Ale ja znalazłam dla siebie rozwiązanie i nie palę już od 21 marca 2010 hi hi. Paliłam 42 lata a ostatniojuż po 1 i 1/2 paczki Golden American (24 szt w paczce ) czyli 36 szt dziennie ło matko nie wspomnę o kosztach. Wkurzyłam się z letka i postanowiłam zacząć palić Elektronicznego papierosa Hi Hi czyli nic sobie nie odmawiam NO . Przez godzinkę rozmawiałam ze sprzedawcą a miałam szczęście bo trafiłam na inetligentnego i znającego temat Pana, który mnie przekonał i zamówiłam ten wynalazek przez inernet. Aby się nie oszukiwać dokupiłam jeszcze 5 buteleczek nikotyny o smaku Malboro co by mi nie zabrakło NO. Nie będę opisywać co przeżywałąm nim dotarł do mnie ten elektroniczny papieros a była to 20.30 więc postanowiłam zacząć od następnego dnia. A-ha na wszelki wypadek kupiłam sobie 3 paczki normalnych papierosów hi hi .
I stał się cud , ja nałogowa palaczka pociągnęłam tylko 3 razy to elektroniczne cudo i już miałam dosyć na kilka godzin jak mnie dopadło to pociągnęłam 1 raz a dobrze i starczy . O tego czasu nie zapaliłam normalnego papierosa , paczki już porozdawałam 5 buteleczek tytoniu w płynie stoi bo nie zużyłam jeszcze zapasowych wkładów które dostałam razem z papierosem. Czasami to nie wiem gdzie ON jest .
Pozdrawiam wszystkich wytrwałych
Himalaya
Odpowiedź z Cytowaniem
  #343  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 22:04
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Himalaya
Widze że wspiełasz się na mont ewerest
ja już nie palę 7 lat a paliłem takie wielkości jak Ty
wspieram Cię całym zanikotynowanym srduchą
trzmaj do końca świata i jeden dzień więcej!
pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #344  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 22:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nie palę od 02.11.200r roku. Paliłem około 30 sztuk. Zdecydowałem sie nie palić i bardzo tego chcialem
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #345  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 23:05
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Zły, wściekły Nie lubię siebie...

Nie palę prawie 1,5 roku, ale czasami mam takie chwile, że chodzę od kiosku do kiosku i przyglądam się...papierosom
Nie mam jako takich ciągot do papierosów. Złości mnie tylko skutek i rezultat jaki osiągnęłam po rzuceniu nałogu.
Okupiłam to sporą nadwagą i nie umiem sobie z tym poradzić.
Normalnie, "cholera" mnie bierze jak patrzę na siebie...
I nie, żebym jadła więcej. Jem nawet mniej. Wyeliminowałam pewne składniki, np. nie używam cukru, słodyczy, białego pieczywa, tłuszczy...Wiem, że mam za mało ruchu, ale nie mam siły, bo taka się czuję ociężała.
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #346  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 23:14
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Desti mam tak samo,ale ponoc u mnie przyczyną jest niedoczynnosć tarczycy.Ruchu mam dużo,jem niewiele,czasami zdarzają się słodycze,ale to w zamian za posiłek.Nie wiem juz co robic,a waga jak zaczarowana stoi w miejscu, ale jak na mój wzrost stanowczo za wysoko.Ale polubiłam sie taką jaką jestem.Teraz zaczął się zeson swieżych warzyw i owocow.Moze jednak uda sie troszke wagi zgubic,Najwazniejsze,ze nie palę 4,5 roku ,nie "cuchnę" nikotyną.Pozdrawiam cieplutko i życzę powodzenia .
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #347  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 23:16
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie Witajcie.

Witam Was.Ja całe życie nie paliłam Papierosów.
W szkole popalałam Mentolowe i były takie tutki Damskie.
Czułam się okropnie i kaszlałam i wymiotowałam.Papierosy nie były dla mnie stworzone i nigdy juz nie sięgałam i nie ciągnęło mnie wogóle.
Fabryki Papierosów na mnie by nie zarobiły.
Moja połowa pali dużo-nie mam wpływu na ograniczenie jego nałogu.Pali po 40 papierosów na dzień.Ma astmę,sam musi dojrzeć do tego że mu szkodzi.
A jak mu zaszkodzi,to się przekonałam u mojej znajomej przy jej śmierci.Rurki do nosa i brak Tlenu i rękami pokazywanie daj powietrza i to po 3-ch tygodniach był koniec.

Skutek jednakowy,każdy musi "rypnąć na łeb' aż domyśli się co może dalej go czekać.
Chyba że nie zależy komuś na życiu.Nie wierzę aby tak było..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #348  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 00:00
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Anielko...

Ja też mam niedoczynność tarczycy (po operacji) już wiele lat...
I do tego przewlekłe zapalenie tarczycy, też już wieloletnie.
Szkoda mi zaprzepaścić tego, co już osiągnęłam. Wiem, że mam władzę nad "papierosem",
ale wiem też, że moja nadwaga powstała dzięki rzuceniu palenia.
Znajoma miała podobny problem...i zrzuciła wagę , ale dopiero po 7 latach. Ja już tego nie doczekam...

ps. eledant...mój ojciec umierał na raka płuc, wiem jak to wygląda... ale jestem też przekonana, że papierosy nie są jedynym czynnikiem, które doprowadzają nas do śmierci. Bo co mają powiedzieć ci, co nigdy nie palili ?
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #349  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 00:20
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Desti Kochana ,doczekasz,doczekasz i jeszcze będziemy obie mnaszerowały brzegiem plaży w ładnych strojach kąpielowych.Ja czekam na operację ,więc czeka mnie chyba jeszcze dłuższa walka.Ale jestem pewna,ze będzie dobrze.Pozdrawiam cieplutko,spkojnej nocy i kolorowych snów zyczę.Niech Ci się przyśni
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #350  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 08:48
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Himalaya
Witam
Słowa trzeba chcieć bardzo mało docierają do palaczy bo najmniej jest w nich silnej woli. Ale ja znalazłam dla siebie rozwiązanie i nie palę już od 21 marca 2010 hi hi. Paliłam 42 lata a ostatniojuż po 1 i 1/2 paczki Golden American (24 szt w paczce ) czyli 36 szt dziennie ło matko nie wspomnę o kosztach. Wkurzyłam się z letka i postanowiłam zacząć palić Elektronicznego papierosa Hi Hi czyli nic sobie nie odmawiam NO . Przez godzinkę rozmawiałam ze sprzedawcą a miałam szczęście bo trafiłam na inetligentnego i znającego temat Pana, który mnie przekonał i zamówiłam ten wynalazek przez inernet. Aby się nie oszukiwać dokupiłam jeszcze 5 buteleczek nikotyny o smaku Malboro co by mi nie zabrakło NO. Nie będę opisywać co przeżywałąm nim dotarł do mnie ten elektroniczny papieros a była to 20.30 więc postanowiłam zacząć od następnego dnia. A-ha na wszelki wypadek kupiłam sobie 3 paczki normalnych papierosów hi hi .
I stał się cud , ja nałogowa palaczka pociągnęłam tylko 3 razy to elektroniczne cudo i już miałam dosyć na kilka godzin jak mnie dopadło to pociągnęłam 1 raz a dobrze i starczy . O tego czasu nie zapaliłam normalnego papierosa , paczki już porozdawałam 5 buteleczek tytoniu w płynie stoi bo nie zużyłam jeszcze zapasowych wkładów które dostałam razem z papierosem. Czasami to nie wiem gdzie ON jest .
Pozdrawiam wszystkich wytrwałych
Himalaya


Każdy sposób jest dobry by zerwać z nałogiem.
Desty ...ja też przytyłam, i to dużo jak rzuciłam palenie i tez ta moja niedoczynność się dołożyła, że przybyło mnie o 20 kg !!!!!!!!!!!!!!!
Ale ciężka walka z nadwagą doprowadziłą do tego, że wróciłam i starej wagi (60 kg przy wzroście 160 ) i tak trwam....ale cały czas trzymam ręke na pulsie !!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #351  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 09:10
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

A ja za bardzo nie przytyłam po zaprzestaniu palenia bo i tak byłam puszysta, czyli to nie jest regułą tylko zależne od przemiany materii w organiźmie. Mam niedoczynność tarczycy ale jak przestanę jeść ciastka i kolacje to mogę schudnąć ,
wiem bo już tak parę razy miałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #352  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 09:20
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

A ja nie potrafię uporać się z tym obrzydliwym nałogiem. Wpadam w obrzydliwe doły.
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #353  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 09:23
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Lucynko nie wpadaj w doły.Widocznie to nie ta pora.Ja próbowałam kilka razy ,aż w końcu sie udało.Przyjdzie czas na Ciebie.A teraz ciesz sie słoneczkiem,chodź na spacerki,moze na dworze mniej albo wcale nie bedziesz paliła a to juz małe zwycięstwo.Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #354  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 09:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Przytyłem około 20 kilosów ale na ten dobrobyt zebrało się rzucenie dwóch nałogów. Pierwszy krok to alkohol, drugi po dwóch i pół roku palenie. Dobrze mi z tym
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #355  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 10:01
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Lucynko
A ja byłem przekonany że nie
palisz
No popatrz jak pozory mylą
ale mam nadzieję że tą słabość pokonasz
Przecież jesteś silną B....ą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #356  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 15:36
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Przytyłem około 20 kilosów ale na ten dobrobyt zebrało się rzucenie dwóch nałogów. Pierwszy krok to alkohol, drugi po dwóch i pół roku palenie. Dobrze mi z tym
Tadziu ale Ty kawał chłopa jestes i te 20 kilosów się jakos rozeszło a ja konus jestem i jak baryłeczka zaczynam wygladac,ale aż tak bardzo tez się nie przejmuję.Przyjdzie czas to schudnę.Pozdrawiam.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #357  
Nieprzeczytane 12-06-2010, 17:36
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
Super

Cytat:
Napisał lucynna
A ja nie potrafię uporać się z tym obrzydliwym nałogiem. Wpadam w obrzydliwe doły.
Nie przejmuj się dołami.Paliłam ja lokomotywa 20/24
nie bylo dnia przerwy.poszłam na bikom .Wczesniej juz nie chcialam palić.Wszyscy wokół mnie rzucali. A ja nadal nie potrafiłam sama od siebie.Od dnia/09.08.1999/ ,w którym to
poddałam się seansowi na bikomie nie palę.Dziwne jest to,że
ja taki zażarty palacz odniósł zwycięstwo na tym wstrętnym
smierdzącym nalogiem do dziś mnie to zastanawia?
Ja to traktuję jak CUD,ponieważ cuda się zdarzają i zamiast
np.wygrać w totka trafilam w nałóg.Dlatego musisz wierzyć ,
ze rzucisz i rzucasz.Kazda myśl skierowaną na papierosa
wyrzucaj daleko od siebie. Wyobrażaj ciągle siebie niepalącą
z piekną cerą,włosami itp....oraz jaka jestaś dumna z siebie
i dziekujesz włsnej sile za to, że jesteś niepaląca
Odpowiedź z Cytowaniem
  #358  
Nieprzeczytane 12-06-2010, 18:59
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Napisala adriana57"Wyobrażaj ciągle siebie niepalącą
z piekną cerą,włosami itp....oraz jaka jestaś dumna z siebie
i dziekujesz włsnej sile za to, że jesteś niepaląca "
Ja przez miesiąc traktowałam siebie podobnymi afirmacjami.Kartki powwiesiłam w kazdym dostępnym miejscu,powtarzałam do znudzenia.I udało sie po miesiącu powiedziałam od dzisiaj nie palę, a było to 1 grudnia 2005 roku .I nie palę do dzisiaj.Pozdrawiam.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #359  
Nieprzeczytane 13-07-2010, 23:48
MSen MSen jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 69
Domyślnie

Ja kilkakrotnie rzucałem palenie i w końcu się udało. Możliwe,że przyszło to wraz z wiekiem bo starałem sie z tym skończyć przez ostatnie 10 lat i przyzwyczajałem organizm do mniejszej dawki nikotyny. Teraz jestem z siebie dumny,bo wiem że wygrałem!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #360  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 07:40
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Dziewczyny kochane!!!! Walka z tym ohydnym, śmierdzącym nałogiem to nie walka z wiatrakami!!! To walka o własne życie!!! Warto ją wygrać, bo stawka jest najwyższa z możliwych!!! Moją siostrę rzucił niepalący mąż, bo nie chciał sypiać " z popielniczką" - to o czymś świadczy!!! A ja też zaczęłam palić myśląc, że mogę przestać kiedy będę chciała!!! Nic podobnego-wpadłam po same uszy, paliłam przez dłuuugie lata, aż przyszedł zawał i dostałam szlaban ze strony własnego ciała.Mało - po roku niepalenia,przez mojego palącego męża wróciłam do papierosa.Dopiero poważna utrata przytomności po "ostatnim wieczornym papierosie" /wszyscy domownicy już spali/ - uświadomiła mi, że jeżeli sama sobie nie pomogę, to nikt tego za mnie nie zrobi. Był to ostatni papieros w moim życiu. Wiem że nie sięgnę już po niego, bo za bardzo kocham życie!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nie potrafię przestać palić Ewita Uzależnienia 677 04-06-2008 11:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.