menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #39241  
Nieprzeczytane 15-06-2013, 21:40
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
... Tez nie lubie kiedy ktos sugeruje mi działania co do których nie mam pełnego przekonania.
Fakt, ale nie jesteś politykiem.
HGW i Komorowski - jak najbardziej i to jest ta różnica.
Cytat:
To jest nas ....dwoje
Trochę mało, nie?
Zobaczymy, czy BK do nas dołączy.
Kolejny test, pod przyszłość.
Cytat:
Polu! Co by było jasno. Mnie nie interesuje Biedroń ze wzgledu na orientację seksualną, a jedynie jako polityk. I to wszystko.
To dobrze, że z tego powodu Cię nie interesuje.
Ważne, żeby nie brzydził, jak to niektórym nawet nazwisko jego nie przechodzi przez gardziel.
No i dodam, że mamy całą gromadę znacznie - za przeproszeniem - głupszych polityków od Biedronia.
Chyba nie zaprzeczysz.
Cytat:
Uoj! Okudżawą poleciałaś i to w dobrym tłumaczeniu
Ale masz rację.
W którym miejscu Okudżawą? nie kojarzę.
Nieskromnie powiem: wiem, że mam rację.
Pójdę dalej: przeważnie mam rację.
Cytat:
Dlatego wciąż twierdzę, że tpv1 powinien być odbierany w każdym domu i finansowany z budżetu. A koszty? %Od dystrybutorów sygnału reszty platform medialnych.
Nie zrozumieliśmy się.
W "papierowym" programie nie mam pozycji o Jacku, w necie też brak. Sprawdziłam.
Skąd powziąłeś wiedzę?

Co do publicznej tv: jeśli będzie spełniać misję - tak, ale jak do tej pory - kiepsko to wygląda.

Opole.
Pietrzaka też nie będzie.
On teraz bardem tvT i RM.
Podobnie jak Rosiewicz, Zelnik, który nie śpiewa, ale mówi i paru jeszcze innych artystów żeńskich i męskich.
Przesiedleni z własnej woli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39242  
Nieprzeczytane 15-06-2013, 21:46
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jestem w Darłowie. Przejechałem dzisiaj 650 km drogą nr 11 w 8 i pół godziny!!! To droga drugorzędna dwukierunkowa!!! ...
Po drodze widziałem piękne zadbane i czyste miasteczka i setki nowych pięknych domów, pewnie te domy to budowane przez złodziei z Platformy.
Noo, nie wywołuj śledczych z lasu.
Przylecą i udowodnią złodziejstwo.
Polska wg niektórych to jedna wielka piszcząca bieda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39243  
Nieprzeczytane 15-06-2013, 21:57
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Nowicka

dzisiejszą sterniczką.
Piechocińskiemu tak odpowiedziała:
Cytat:
Przyszedł, rozejrzał się, niczego chłop nie zrozumiał.
I jeszcze obraził świnie.
A przecież świnie to bardzo inteligentne zwierzęta.
Może, nie wiem, jeszcze nigdy z nimi nie wymieniałam poglądów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39244  
Nieprzeczytane 15-06-2013, 22:17
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja jeszcze o szesciolatkach-po pierwsze- szkoly nie są przygotowane do ich przyjęcia-drugie- dzieci osiagają pewną sprawnosc umysłową tzw szkolna w pewnym wieku- jedne być moze w wieku 6- ciu lat , wiekszosc pozniej.
Bedac w krajach zjednoczonej Europy- widzialam te dzieci- juz nawet 4,5 letnie(Irlandia. UK), przerazająco zmeczone- spiace po lekcjach 4-5 godzin- potem odrabiajace lekcje- - istotnie łatwe i nie sprawiajace im duzego klopotu-i nastepne spanko. bo jutro szkoła.A- jeszcze jedno- klasy najmlodsze liczyly po 5-6- ro dzieci.Przy naszej obsadzie nauczycielskiej klasy liczylyby 20- ro dzieci- a czy wzieliscie pod uwage, ze w naszych szkolach nie zostawia się ciezkich tornistrow w szkolach- moja trzynastoletnia wnuczka ma skrzywienie kręgoslupa- jej rodzicow akurat stac na prywatne leczenie- a ilu rodzicow jeszcze stac na taki wydatek- kontrakty na rehabilitację sa juz wszedzie wyczerpane....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39245  
Nieprzeczytane 15-06-2013, 22:50
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ja jeszcze o szesciolatkach-po pierwsze- szkoly nie są przygotowane do ich przyjęcia-drugie- dzieci osiagają pewną sprawnosc umysłową tzw szkolna w pewnym wieku- jedne być moze w wieku 6- ciu lat , wiekszosc pozniej.
Bedac w krajach zjednoczonej Europy- widzialam te dzieci- juz nawet 4,5 letnie(Irlandia. UK), przerazająco zmeczone- spiace po lekcjach 4-5 godzin- potem odrabiajace lekcje- - istotnie łatwe i nie sprawiajace im duzego klopotu-i nastepne spanko. bo jutro szkoła.A- jeszcze jedno- klasy najmlodsze liczyly po 5-6- ro dzieci.Przy naszej obsadzie nauczycielskiej klasy liczylyby 20- ro dzieci- a czy wzieliscie pod uwage, ze w naszych szkolach nie zostawia się ciezkich tornistrow w szkolach- moja trzynastoletnia wnuczka ma skrzywienie kręgoslupa- jej rodzicow akurat stac na prywatne leczenie- a ilu rodzicow jeszcze stac na taki wydatek- kontrakty na rehabilitację sa juz wszedzie wyczerpane....

Elu, wszystko zalezy od rozwoju dziecka i odpowiedniej organizacji. Moj wnuczek chodzil do tzw klasy dziecej od 4 roku zycia. Uwielbial. Rozwinal talent do rysunku, nauczyl sie liczyc, czytac i stukac na komputerku. W klasie bylo tylko 6-cioro maluchow. Gdybys mu powiedziala, ze nie pojdzie do "szkoly" - bylby najnieszczesliwszym brzdacem na swiecie. Zadne ciezkie tornistry, kilogramy materialow-pomocy szkolnych.

Nie sadze, ze polskie dzieci sa inne niz francuskie czy szwajcarskie - uwazam, ze sa zdolne i szybko chlona, szczegolnie jezyki obce, bo wlasnie w wieku 3 lat mozg pracuje najwydajniej.

Co do ciezkich tornistrow, nieomal walizek - na rynku sa teczki na wozeczkach, wiec wystarczy taki kupic i nie bedzie problemu z kregoslupem.

Pozdrowionka
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39246  
Nieprzeczytane 15-06-2013, 22:51
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ja jeszcze o szesciolatkach-po pierwsze- szkoly nie są przygotowane do ich przyjęcia
Proszę o konkrety, a nie hasła.
Cytat:
-drugie- dzieci osiagają pewną sprawnosc umysłową tzw szkolna w pewnym wieku- jedne być moze w wieku 6- ciu lat , wiekszosc pozniej.
Demagogia, ale...znam dorosłych, którzy też nie mogą wykazać się dojrzałością umysłową.
Są poradnie. Jeśli dziecko odbiega od normy, można je odroczyć, ale naprawdę nie ma takiej potrzeby.
Cytat:
Bedac w krajach zjednoczonej Europy- widzialam te dzieci- juz nawet 4,5 letnie(Irlandia. UK), przerazająco zmeczone- spiace po lekcjach 4-5 godzin- potem odrabiajace lekcje- - istotnie łatwe i nie sprawiajace im duzego klopotu-i nastepne spanko. bo jutro szkoła.
Oj, coś mi się tu nie zgadza.
Odrabianie lekcji? w domu??
Moje obserwacje są inne.
Co do liczebności - zgoda, mają mniej, ale nie aż tyle, ile podajesz. Zresztą też mamy klasy liczące po kilkoro uczniów.
Na wsi. Nauczyciel dostaje wiejski dodatek, bo żaden rząd tej głupoty nie wycofał podobnie jak całej karty z przywilejami.
A te kosztują.
Nauczyciele pracują w wyższym wymiarze godzin.
U nas klasy są zbyt liczne, należy to zmienić, tylko że samorządy na to nie stać.
Pieniądze są źle wydawane.
Cytat:
czy wzieliscie pod uwage, ze w naszych szkolach nie zostawia się ciezkich tornistrow w szkolach- moja trzynastoletnia wnuczka ma skrzywienie kręgoslupa- ...
Przede wszystkim tornistry należy odchudzić i sprawdzać, ile niepotrzebnych rzeczy się tam znajduje.
Są szkoły, które świetnie ten problem rozwiązują, tylko trzeba nieco ruszyć głową, a nie każdy dyrektor czy nauczyciel ma ją na swoim miejscu.
Kręgosłup?
To nie tylko sprawa tornistra.
Ten też trzeba umieć dobrać stosownie do wieku i nie kierować się zbędnymi bajerami, bo modne.
13-latka ze skrzywieniem kręgosłupa?
A ile czasu spędza przed tv czy komputerem?
Przyczyn jest wiele, nie można wszystkiego spychać na szkołę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39247  
Nieprzeczytane 15-06-2013, 23:50
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Co do liczebności - zgoda, mają mniej, ale nie aż tyle, ile podajesz. Zresztą też mamy klasy liczące po kilkoro uczniów.
Na wsi. Nauczyciel dostaje wiejski dodatek, bo żaden rząd tej głupoty nie wycofał podobnie jak całej karty z przywilejami.

a gdzie Ty kochana sprawdziłaś te kilkuosobowe klasy na wsi?
Gminy są tak biedne, że tną oszczędności, zwłaszcza w oświacie.
W naszej gminie oddziały klasowe liczą po 25 osób i mało tego
w tym roku obowiązkowo zapisano do szkoły 5-cio latki, choć to niezgodne z ustawą, ale w ten sposób subwencja pozwoli na utrzymanie ostatniej szkoły w gminie.Udaj się w teren i zobacz na własne oczy a nie wyciągaj wniosków pochopnie.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39248  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 00:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
Fakt, ale nie jesteś politykiem.
HGW i Komorowski - jak najbardziej i to jest ta różnica.

Jest, ale polityk ....też człowiek.
Cytat:
Trochę mało, nie?
Zobaczymy, czy BK do nas dołączy.
Kolejny test, pod przyszłość.

Jestem za tym, żeby dołączył.
Cytat:
To dobrze, że z tego powodu Cię nie interesuje.
Ważne, żeby nie brzydził, jak to niektórym nawet nazwisko jego nie przechodzi przez gardziel.
powtórzę. Mam dość sceptyczny stosunek do politologów marnej jakości przerobionych na polityków.
Cytat:
No i dodam, że mamy całą gromadę znacznie - za przeproszeniem - głupszych polityków od Biedronia.
Chyba nie zaprzeczysz.

nie zaprzeczę. Jeden nawet jest wodzem PiSu.
Biedroń choc wykazuje że potrafi absorbować wiedzę I to jest jego plus.
Cytat:
W którym miejscu Okudżawą? nie kojarzę.
jest taka ballada Okudżawy gdzie w jednej ze zwrotek śpiewał o wielbieniu cokołów "na których nie stoi już nikt".

Cytat:
Nieskromnie powiem: wiem, że mam rację.
Pójdę dalej: przeważnie mam rację.

Nieskromnie przyznam Ci rację
Cytat:
Nie zrozumieliśmy się.
W "papierowym" programie nie mam pozycji o Jacku, w necie też brak. Sprawdziłam.
Skąd powziąłeś wiedzę?
Z telewizorni. Poniedziałek tvp1 23.30

Cytat:
Opole.
Pietrzaka też nie będzie.
On teraz bardem tvT i RM.
Podobnie jak Rosiewicz, Zelnik, który nie śpiewa, ale mówi i paru jeszcze innych artystów żeńskich i męskich.
Przesiedleni z własnej woli.
Miałem okazję całą trójce ogladać na nędznej chałturze. I sądzę, że w/w przez Ciebie media są godne takich "orląt" niepokornych. Rosiewicz piejący jak zarzynane kurcze z przekrwionymi oczodołami i jęczący, ze go olewają to dość nieciekawy obrazek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39249  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 00:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Noo, nie wywołuj śledczych z lasu.
Przylecą i udowodnią złodziejstwo.
Polska wg niektórych to jedna wielka piszcząca bieda.

Jarek pewnie z Niemców nadaje, bo nie zauważył granicy.
Przecie to niemożliwe, żeby w tej ruinie miedzy Odrą a Bugiem
było inaczej niz wuc PiSuaru głosi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39250  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 00:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

POmatolski kacyk, na którego wreszcie był wytęskniony przezeń zamach piłką pewnie poszczutą przez PiS, ma kłopot.

http://www.rp.pl/artykul/738665,1020...atelskiej.html


Jak powiedział Robert Górski na załączonym filmie - niedobry klimat dla sportowców.
Najpierw Fibak, teraz Płemieł.

ps. to już nie platfonsy, ale alfonsy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39251  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 07:51
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
5. W Klub Senior Cafe niedopuszczalne jest:

umieszczanie treści o charakterze obraźliwym, oszczerczym,...
to tylko przypomnienie regulaminu i chyba nie zostanie potraktowane jako osobista wycieczka... Pozdrawiam
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/

Ostatnio edytowane przez jip : 16-06-2013 o 16:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39252  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 08:11
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
to tylko przypomnienie regulaminu i nie zostanie potraktowane jako osobista wycieczka... Pozdrawiam
A kto tu kogo obraza, przecież platfonsy, alfonsy i rudzielce wymyślili ulubieńcy kartofli i kurdupli.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39253  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 08:35
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
A kto tu kogo obraza, przecież platfonsy, alfonsy i rudzielce wymyślili ulubieńcy kartofli i kurdupli.
Widzisz mój ostatni post wyleciał w kosmos, mimo, że mówił tylko, jakiej to żony bym nie chciał mieć, i nic nie mówił ani o alfonsach ani o k..ach, więc zacząłem się wczytywać w regulamin.... no tak zapomniałem, ale przeczytała go, tamten post, Pani Moderator.... więc może warto czasem ten regulamin przypomnieć, pokazać...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39254  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 11:11
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
a gdzie Ty kochana sprawdziłaś te kilkuosobowe klasy na wsi?
Gminy są tak biedne, że tną oszczędności, zwłaszcza w oświacie....
Udaj się w teren i zobacz na własne oczy a nie wyciągaj wniosków pochopnie.
W Wielkopolsce.
Niech Ci się nie wydaje, że czerpię wiadomości z przekazów ustnych czy papierowych.
Z cięciem oszczędności bywa różnie. Tną, nie tam, gdzie trzeba.
Np. wiejskich dodatków nie mogą, bo one są gwarantowane przez kartę.
Nie likwidują małych szkółek (to jest w ich gestii), żeby zapracować na kolejną kadencję w wyborach.
Mogę podać jeszcze parę innych przykładów.
Także taki ze szkoły miejskiej: synek bratanicy jest uczniem I kl. liczącej ponad 30 uczniów!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39255  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 11:42
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jest, ale polityk ....też człowiek.
Nie zaprzeczę, ale dodam: z pewnymi ograniczeniami.
Cytat:
powtórzę. Mam dość sceptyczny stosunek do politologów marnej jakości przerobionych na polityków.
I tu mamy problem, bo takich znajdziemy wszędzie, w naszej PO też, nie?
Historycy też się nie zawsze sprawdzają w butach polityków.
Cytat:
jest taka ballada Okudżawy gdzie w jednej ze zwrotek śpiewał o wielbieniu cokołów "na których nie stoi już nikt".
Sztaudynger był pierwszy :
Czasem, gdy runie piedestał,
Widać, że na nim nikt nie stał.

Cytat:
Nieskromnie przyznam Ci rację
Noo, chociaż raz.
Masz za to u mnie + dodatni.
Cytat:
Z telewizorni. Poniedziałek tvp1 23.30
No nie wiem.
W necie mam inne dane.
Czekam na I cz. zapowiedzianego filmu.
Już rozpętało się piekło.
Chcę to obejrzeć, żeby sobie wyrobić zdanie.
Bez względu na to, jak ten film ocenię, pochwalam decyzję tvp1.
Po projekcji ma być studyjna dyskusja.
Oby tvp nie dała dyla.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39256  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 15:22
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Widzisz mój ostatni post wyleciał w kosmos, mimo, że mówił tylko, jakiej to żony bym nie chciał mieć, i nic nie mówił ani o alfonsach ani o k..ach, więc zacząłem się wczytywać w regulamin.... no tak zapomniałem, ale przeczytała go, tamten post, Pani Moderator.... więc może warto czasem ten regulamin przypomnieć, pokazać...
Nic się nie martw, zmieni się władza będziemy mogli kopać kartofle nawet zimą.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39257  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 16:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
I tu mamy problem, bo takich znajdziemy wszędzie, w naszej PO też, nie?
Historycy też się nie zawsze sprawdzają w butach polityków.
Nie mówiąc o ....prawnikach z bozej łaski A co do historyków, to Komorowskiemu, Tuskowi jakos się udało.
Cytat:
Sztaudynger był pierwszy :
Czasem, gdy runie piedestał,
Widać, że na nim nikt nie stał.
Gorzej kiedy to co jest na piedestale to nikt. Niby jest a jakoby nikogo nie było. I tylko ptaszkom na uciechę.
Cytat:
Noo, chociaż raz.
Masz za to u mnie + dodatni.
cieszę się
Cytat:
No nie wiem.
W necie mam inne dane.
Sprawdzimy jutro.
Cytat:
Czekam na I cz. zapowiedzianego filmu.
Już rozpętało się piekło.
Chcę to obejrzeć, żeby sobie wyrobić zdanie.
Bez względu na to, jak ten film ocenię, pochwalam decyzję tvp1
.
a bo to pierwszy raz? Szczególnie w ciemno. To tak jak przy okazji rtm Pileckiego i tego co Romanowski w Polityce napisał w tym temacie. nawet Mieciu podskoczył ze zgrozy, ale 5 złp pożałował żeby sprawdzić czy warto.
Cytat:
Po projekcji ma być studyjna dyskusja.
Oby tvp nie dała dyla.
A pamietasz może dyskusje jaka przed kilku dziesiatkami lat odbyła się po spektaklu Różewicza "Do piachu".?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39258  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 16:34
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
POmatolski kacyk, na którego wreszcie był wytęskniony przezeń zamach piłką pewnie poszczutą przez PiS, ma kłopot.

http://www.rp.pl/artykul/738665,1020...atelskiej.html


Jak powiedział Robert Górski na załączonym filmie - niedobry klimat dla sportowców.
Najpierw Fibak, teraz Płemieł.

ps. to już nie platformy, ale alfonsy.
Już był taki co twierdził że rząd się wyżywi... A bezrobocie, rozwarstwienie ekonomiczne się rozrasta ale mamy "zieloną wyspę" zieloną chyba od zgnilizny elit, pogardy wobec "ulicy" wobec biedniejszej sześć społeczeństwa.
Polecam film "Bunt stadionów" http://www.youtube.com/watch?v=avM3xQVTFus
Mimo że polscy kibice maja w 99% poglądy prawicowe albo przynajmniej bliskie prawicy to mimo wszystko bliżej mi do nich niż do tzw "warszawki" "ordynackiej" czy "czerskiej". ci kibice, młodzi ludzie wywodzący się z rodzin robotniczych, chłoporobotniczych. To jest baza lewicy ludzie ze środowisk robotniczych. A że nastawiona patriotycznie to bardzo dobrze. W końcu "patriotyzm jest na lewicy" jak mawiał ex ONR-owiec, przywódca PAX-u Bolesław Piasecki.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39259  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 16:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nic się nie martw, zmieni się władza będziemy mogli kopać kartofle nawet zimą.
Jarek!
Ty nie szalej. Już był taki jeden. Jaroszewicz się nazywał. I jak zobaczył w US krowy na preriach w zimie, to zaordynował PGR-om podobne metody "zimnego wychowu cieląt". Zapomniał jedynie tamtejszych gatunków do prl-u sprowadzić.
Podobne posły miał Chruszczow z kukurydzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39260  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 16:51
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
W Wielkopolsce.
Niech Ci się nie wydaje, że czerpię wiadomości z przekazów ustnych czy papierowych.
Z cięciem oszczędności bywa różnie. Tną, nie tam, gdzie trzeba.
Np. wiejskich dodatków nie mogą, bo one są gwarantowane przez kartę.
Nie likwidują małych szkółek (to jest w ich gestii), żeby zapracować na kolejną kadencję w wyborach.
Mogę podać jeszcze parę innych przykładów.
Także taki ze szkoły miejskiej: synek bratanicy jest uczniem I kl. liczącej ponad 30 uczniów!
Tak masz rację, żeby Cię wesprzeć podam adres internetowej strony Szkoły Podstawowej z Nojewa koło Pniew, może nasza koleżanka sobie zaglądnie...
http://nojewoszkola.edupage.org/?

Ale też było i dawniej w innych sprawach, na wsi, o czym opowiada bohaterka książki, to było za czasów HAKATy

http://www.klub.senior.pl/galeria/im...e/1_mr_006.jpg

A z własnego doświadczenia - chyba 1979r miałem zaszczyt gościć wycieczkę rolników ze ściany wschodniej, okazja Polagra, pokazałem gospodarstwo rolnika w Dopiewie ( taka miejscowość 15km od Poznania), ponad 50 tuczników, 15 krów, ileś bukatów, kombajn... i pada pytania od uczestnika wycieczki... "Kiedy oni (rodzina w gospodarstwie pokazanym) to wszystko zjedzą...?"

Bo taki to jest patriotyzm wszystko zjeść i na bagnety...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.