menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #98661  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 09:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=drzazga]
Cytat:
Szanowny pluto,nie rozumiem dlaczego chcesz mi dorównać w ociężałości umysłowej.Mowa jest o kompetencjach,a to trochę inna konkurencja.
Staram się abyś nie czuł się poszkodowany swym stanem umysłu i nie czuł się niekomfortowo.
O kompetencjach? A miałeś zapewnienia mr Ziobry, że nic się nie zmieni.

Cytat:
Tak jak z tym chodnikiem.Kiedy stary chodnik zastępuje się nowym,to na ogół stare płyty zastępuje się nowymi.W efekcie chodnik nie zmieniając swego usytuowania staje się równiejszy,a przez to bardziej komfortowy dla użytkowników.

Nie! Szanowny drzazgo! Z wywodów jakie zaprezentowałeś wynika że jakość chodnika [komfort] po remoncie ma być ta sama.
A więc cały remont mija się z celem.... chyba, że urzędnik decydent wziął łapówkę od lobby chodnikiem remontowego i w tym remoncie ma swój prywatny interes.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98662  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 09:45
ulizeb's Avatar
ulizeb ulizeb jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Polska
Posty: 60
Domyślnie

Nadchodzi tsunami podwyżek!
Seniorze będziesz musiał wybierać - leki, albo chleb!
Cytat:
Nie było mnie od końca czerwca. Wróciłam i przeżyłam szok. Najtańsza kostka masła, która kosztowała 4,39 zł, dziś ma cenę 5,79. Ceny innych przekroczyły 6, a nawet 8 zł. Klasyczna osełka 375 gr z Biedronki za 7,99 dziś kosztuje prawie 10 zł! W internecie też się gotuje. Masło dosłownie grzeje w sieci. "Tragedia, masakra. Oszaleli!" – piszą internauci. Nikt takiego skoku się nie spodziewał. – Moja babcia o mało się nie przewróciła, gdy zobaczyła cenę – mówi otwarcie pracownica jednej z warszawskich Biedronek. Dla wielu Polaków to bolesny problem. Dla polityków PiS – najwyraźniej nie


http://natemat.pl/212695,sprawa-masl...-teraz-ponad-6
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98663  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 09:47
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Wysoko podniosłeś poprzeczkę Fracie.Może tak być,że rama jeśli wykonana z platyny,wysadzona brylantami przykuje więcej uwagi niż dzieło,które zawiera.Wtedy warunek,w sposób oczywisty,nie będzie spełniony.Pełna zgoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98664  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 10:01
ulizeb's Avatar
ulizeb ulizeb jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Polska
Posty: 60
Domyślnie

Katarzyna Lubnauer‏ @KLubnauer 5 minut temu na TT.

Nie wolno podchodzić do Marszałka, wokoło sejmu płoty i policja, zakaz wejścia ekspertów do sejmu. PIS wprowadza stan wyjątkowy? #SN
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98665  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 10:06
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Szanowny pluto,węgiel kamienny czy kamień węgielny?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98666  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 10:14
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Gaduła maślany sPiSek

Lo matko! Czym jeszcze obarcza pewni seniorkowie PiS, prezesa Kaczynskiego, pana Ziobre?

Masło mocno podrożało.
Cytat:
Można z tego powodu narzekać i przeklinać, na czym świat stoi. Można oskarżać sklepikarzy, producentów czy polityków. Można też zagłębić się w prawdziwe przyczyny wzrostu cen.
To nie maślany sPiSek
O cenach masła głośno zaczyna być także w Polsce. Niestety, sporo osób do tematu podchodzi od nie do końca właściwej, politycznej strony.

To idealna ilustracja dominującej narracji, która stanowczo zbyt wiele kwestii sprowadza do wojny między koalicją i opozycją. Sporo wpisów w mediach społecznościowych lub komentarzy pod depeszami o cenach masła w innych mediach brzmi zupełnie tak, jakby ceny podstawowych dóbr nadal ustalała Państwowa Komisja Cen.

Za tym, że masło w Polsce drożeje, nie stoi ani Jarosław Kaczyński, ani Donald Tusk, ale siły znacznie, ale to znacznie potężniejsze od obu polityków razem wziętych. Konkretnie są to popyt i podaż, i to na rynku globalnym.
Wzrost cen masła w Polsce to wynik sytuacji na światowym rynku tego produktu. Ograniczona w ostatnich miesiącach produkcja w połączeniu z rosnącym popytem przełożyła się na wyższe ceny. Każdy kij ma dwa końce i producenci, również ci polscy, są obecnie w dobrych nastrojach.
Wzrost opłacalności handlu masłem to ważny sygnał dla wytwórców, którzy do jego produkcji skierują więcej zasobów. Jeżeli nie wystąpią nieprzewidziane czynniki jednorazowe (embargo, pomór bydła itp.), a politycy tym razem powstrzymają się od ręcznego sterowania tą gałęzią gospodarki, wówczas rynek zareaguje, a ceny masła znów spadną.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Masl...a-7532966.html

Gdyby "panikarze-rewolucjonisci" choc troche rozumieli jak "chodzi" ekonomia, napewno nie wypisywaliby idiotyzmow na forach spolecznosciowych.
Problem w tym, ze z tym "zrozumieniem" jest tak jest i mamy nowa afere polityczna.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98667  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 10:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Szanowny pluto myślę,że już czas najwyższy zacząć numerować płynące z Brukseli ostrzeżenia.
Swego czasu Chińczycy z jakiegoś tam powodu po raz trzy tysiące siedemdziesiąty drugi ostrzegali Amerykanów i nic z tego nie wynikało.

Dlatego Szanowny drzazgo specjalnie nie liczę na jakieś sankcje poza werbalnymi. Sankcje o ile wiem uchwala się jednogłośnie a Kaczyński ma na zapleczu w dość podobnej sytuacji będącego Orbana.

Ale skoro przywołałeś Chińczyków to proponuję dzieło dotyczące sztuki wojennej wypracowanej przez tą nację w ciągu wieków.. Ale i słowiańskie przysłowie mówiące o tym, że kiedy się chce psa uderzyć to i kij się znajdzie. A i rosyjskie o tym, że tisze jedziesz-dalsze budiesz też ma swój walor...
Więc tu byłbym ostrożny..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98668  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 10:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Szanowny pluto,węgiel kamienny czy kamień węgielny?
Dwa w jednym. Jeśli nie oszukane.
Nie słyszałem bowiem, żeby torf, bądź węgiel brunatny używany jako kamień węgielny.
Choć użytkownicy węgla kamiennego od jakiegoś czasu twierdzą, że to co kupują to więcej kamień, a mniej węgiel przypomina.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98669  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 10:26
ulizeb's Avatar
ulizeb ulizeb jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Polska
Posty: 60
Domyślnie

Cytat:
Może i Temida jest ślepa, jednak sędziowie już nie. Oczy całej Europy są w tym momencie skierowane na Polskę i zagrożenie jakim są ustawy zgłaszane, a potem przegłosowywane przez PiS. Swoje zaniepokojenie wyraziły własnie rady sądownictwa z m.in. Belgii, Holandii, Hiszpanii, Anglii czy Włoch. Nawet jeśli zdanie polskich sędziów rząd ma w głębokim poważaniu, to jednak fakt, iż cała Europa stanowczo potępia "dobrą zmianę" nie powinien przejść bez echa.
http://natemat.pl/212721,sytuacja-je...a-sie-o-polske
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98670  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 10:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Cóż złego Jesionie w tym,że bohomaz zastępuje się dziełem sztuki,zachowując starą ramę?Koszta są mniejsze.

Drzazgo Szanowny!
Ja bym ostrożnie tymi bohomazami operował w ramach..
I delikatnie o ich kosztach... zanim nie odwiedzisz kilku galerii sztuki współczesnej i tej z przełomu XIX/XX w i później
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98671  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 10:51
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Wszystko mozliwe......

Cytat:
Protesty opozycji szybko się nie zakończą. – Tego rodzaju demonstracje będą nadal organizowane. Przyszedł bowiem „rozkaz” z Berlina. Manifestacje nie odbywają się na potrzeby polskiej sceny politycznej, polskiego społeczeństwa to nie obchodzi, ale gazety niemieckie potrzebują paliwa. Za chwilę, w jakimiś periodyku zza zachodniej granicy, przeczytamy, że na proteście nie było 4,5 tysiąca osób, a ponad 4 miliony ludzi.
W innych krajach Unii Europejskiej sposób powoływania sędziów jest jeszcze bardziej uzależniony od rządu czy prezydenta, czyli władzy wykonawczej.
http://www.polskieradio.pl/130/5925/...zkaz-z-Berlina
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98672  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 11:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Drzazgo Szanowny!
Na dowód, że nie trzeba formalnych sankcji żeby bolało przez gremia UE ogłaszać niech posłuży taki przykład.

Cytat:
Donald Tusk zaklinał Komisję Europejską, by nie godziła się na Nord Stream 2. W piątek jednak Polska przegrała w Brukseli znów stosunkiem głosów 1:27.

To było miesiąc temu, a świadczy o tym, że nawet Czesi, Słowacy i Węgrzy Polskę potraktowali strugą ciepłego płynu jakim zazwyczaj obdarza się naczynie z porcelitu.

Tyle wart jest sojusz Trójmorza i Wyszechgradu w praktyce dnia codziennego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98673  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 12:01
ulizeb's Avatar
ulizeb ulizeb jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Polska
Posty: 60
Domyślnie

Cytat:
Jeśli wymiar sprawiedliwości stracił swoją niezależność i w całości zależy od woli despoty to znaczy, że skończyliśmy już z demokracją i jej fundamentem: trójpodziałem władzy.
Ustrojów jest wiele, nie każdy w końcu w demokracji żyć musi. Niektórzy z nas znają już system quasi-totalitarny, niektórzy przeciwko niemu walczyli, trwało to kilkadziesiąt lat.
Teraz mamy władzę despotyczną, trochę jak w starożytności, ale ze skłonnością do bardzo nowoczesnego totalitaryzmu poprzetykanego mikrofaszyzmami (ONR, kibole, obrona terytorialna itp). Uważam, że ludziom, którzy ją wspierają (wszystko jedno czy robią to z głupoty, z interesu czy z perfidii) nie powinno się podawać ręki, powinno się ich piętnować.
Idziemy na dno. Wszyscy. Oczywiście oni się kiedyś obudzą i powiedzą „nie wiedziałem”, „miało być inaczej”… Ale wtedy będzie już za późno. Już jest za późno. Rozejrzycie się wokoło, to nie Kaczyński i Ziobro zabrali nam demokrację. To te tysiące, które ich wspierają (z głupoty, z interesu, z perfidii).
Magdalena Środa
http://thefad.pl/aktualnosci/magdale...a-idziemy-dno/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98674  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 12:06
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Szanowny pluto;
- identycznie rzecz się miała przy okazji NS 1.Na marginesie wspomnę,że rządowi szefował wtedy p.D.Tusk,
- jeżeli prawdą jest,że p.D.Tusk na tę okoliczność wcielił się w Rejtana,a wynik głosowania jest jaki jest,to albo jest on kiepskim aktorem,albo nikt z nim się tam nie liczy.Facet na posyłki.Smutne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98675  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 12:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=drzazga]Szanowny pluto;
Cytat:
- identycznie rzecz się miała przy okazji NS 1.Na marginesie wspomnę,że rządowi szefował wtedy p.D.Tusk,
Ale od tamtego czasu polski suweren wstał z kolan z godnoscią. A to poważna różnica.

Cytat:
- jeżeli prawdą jest,że p.D.Tusk na tę okoliczność wcielił się w Rejtana,a wynik głosowania jest jaki jest,to albo jest on kiepskim aktorem,albo nikt z nim się tam nie liczy.Facet na posyłki.Smutne.

W tej strukturze władz unijnych mógł jedynie wyrazić swoją opinię i to zrobił.
Natomiast działanie bezpośrednie należało do dumnej i suwerennej władzy rządu polskiego pod wodzą tandemu Szydło/Waszczykowski i widać z jakichś powodów to duo nie zyskało uznania.
Widać, że ktuś ich z jakichś powodów nie lubi... o czym świadczy wyrok 27:1.
Ja bym rozumiał każdy inny wynik, ale taki??? Nawet Madziara...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98676  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 13:10
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Apologeci kaczyzmu, aby choć sprawiać pozory osób poważnych, powinni się zdecydować czy przewodniczący RE Donald Tusk jest "kelnerem, oddźwiernym
i popychadłem Merkel" czyli jednym słowem nic nie znaczącym urzędniczyną UE, który nic nie może czy też wręcz przeciwnie, jest to polityk wysokiego szczebla o dużych uprawnieniach i możliwościach od którego decyzji zależy bardzo wiele. Żałosne jest to miotanie się od ściany do ściany i przypisywanie Tuskowi raz omnipotencji i zaraz potem deprecjonowanie jego pozycji.
Cóż, widać ten kaczy sort ma niezły mętlik pod czaszką.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98677  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 13:42
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Czy dotarło już do Ciebie Szanowny pluto,że zapisany zostałeś do "kaczego sortu"? To Ty(przecież nie ja) zdegradowałeś p.D.Tuska (podaję za H.):"polityka wysokiego szczebla o dużych uprawnieniach i możliwościach,od którego decyzji zależy bardzo wiele" do roli szeregowego europosła,który " może jedynie wyrazić swoją opinie".
Przyjmij proszę moje gratulacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98678  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 15:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Wchodzę do domu a tu horror.

Odchudzony Kamiński straszy zemstą.
Co z nimi nie tak, że są chorzy jak nie wyartykułują żałosnych pogróżek?

Smuteczek.
Idole i elektorat rączka w rączkę.

No, coś się dzieje.

W każdym razie JK udało się jedno; zorganizowanie opozycji wakacji w mieście. Brawo.
Przynajmniej nieciemny lud nie będzie musiał oglądać gromady bachorów 500 plus na polskich plażach,
co tak zbrzydziło elitę narodową,
że dała temu wyraz niejednokrotnie.

Jakby co, mogę zacytować.

PS. swoją drogą, państwo noszące krawat w drugim zaledwie pokoleniu ( o smokingu nie ma co wspominać)
jest tak zbrzydzone ''plebsem'' i ''ciemnym ludem''
jakby ów lud nie wiedział skąd państwu nóżki wyrosły.

Co za dno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98679  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 15:55
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Oj propaganda....atak na niezawisłość sądów.
Gdzie jest przepis który będzie atakował niezawisłość sędziów?
Wszystko jest zgodne z konstytucją A Kwaśniewskiego.
Zapis jest w Konstytucji który umożliwia przeniesienie wszystkich sędziów danego sądu wrazie reorganizacji tego sądu w stan spoczynku .
Z.Ziobro chce wysłać ich na emeryturę , niektórych zostawić .
Nie ma przepisu, że Ziobro będzie wskazywał nowych sędziów. Z.Ziobro wskaże tych którzy zostaną.

To nie jest reforma sądownictwa
Mamy zmiany w Krajowej Radzie Sądowniczej .
Członkowie Rady będą wybierani przez Sejm no i będzie wygaszenie sędziów SN.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 18-07-2017 o 16:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98680  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 16:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Czy dotarło już do Ciebie Szanowny pluto,że zapisany zostałeś do "kaczego sortu"? To Ty(przecież nie ja) zdegradowałeś p.D.Tuska (podaję za H.):"polityka wysokiego szczebla o dużych uprawnieniach i możliwościach,od którego decyzji zależy bardzo wiele" do roli szeregowego europosła,który " może jedynie wyrazić swoją opinie".
Przyjmij proszę moje gratulacje.

ja wiem, że dla sortu, który reprezentujesz podział na jakieś funkcje to jeden grzyb.
Jeden tylko funkcjonariusz jest omnipotentny we wszystkich kwestiach i na każdym urzędzie.

A reszta w normalnych układach zajmuje się tym co określają ich zakresy kompetencyjne.
Nawet polityk wysokiego szczebla musi zajmować się tym co zakres obowiązków na zajmowanym stanowisku przewiduje.

I chyba nie chciałbyś, żeby polityk wysokiego szczebla nazwiskiem KACZYŃSKI siadał za sterami samolotu, którym udajesz się na Hawaje ...tak podejrzewam, choć pewności z oczywisty względów mieć nie mogę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.