menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 13:12
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
OK Usmiech popłaca

Cytat:
Napisał nika
To naturalne,że agresja rodzi agresję,a uprzejmość zazwyczaj wyzwala pozytywne reakcje.Czasem jadę windą w nizbyt dobrym nastroju,ale zyczliwy usmiech sąsiadki zmienia moje nastawienie do zycia.
Nikus to prawda - tylko dlaczego u nas w kraju to nie jest utrwalone przekonanie i częściej jesteśmy wobec siebie niemili .Kiedyś wsiadłam do autobusu darmowego obsługującego pobliski supermarket .Kierowca nie mial w rozkladzie przystanku pod moim domem .Mowię więc do niego " na pewno zatrzyma się Pan na tym przystanku" ten facet węsząc drakę agresywnie mówi "bo co?" ,a ja na to, z najbardziej uroczym usmiechem jaki umiem z siebie wykrzesać "bo Pana o to bardzo ładnie proszę"- faceta najpierw zatkało (bo spodziewal się jazgoczącej baby),po czym zaśmiał się i oczywiście -zatrzymał autobus .Podziękowalam mu serdecznie i wysiadłam szcześliwa ,że nie muszę dygowac na piechotę dwóch siat zakupów mw.dwa przystanki- oto jak popłaca być miłym grzecznym i uśmiechniętym
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #242  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 16:40
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Nie Nie Zawsze PopŁaca

Jadąc autobusem miałam miejsce siedzące tuż obok mnie oparła się o poręcz siedzenia starsza pani po 70 -ce więc sobie myślę ustąpię kobitce i próbowałam wstać a ona wtedy ''nie udawaj takiej młódki''głupio mi się zrobiło,ale nieoczekiwanie doszedł starszy pan o lasce i powiedział niech się pani nie przejmuje ja chętnie skorzystam i wywiązała się sprzeczka między nimi kto ma usiąść a poszłam w stronę drzwi i wcześniej wysiadłam 1 przystanek bo byłam wściekła i co Wy na to
  #243  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 20:15
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Podobna historia spotkała kiedyś moją koleżankę, z poczty wyszła starowinka dźwigająca cięzką paczkę, koleżanka podbiegła żeby jej pomóc i została obita laską i zwyzywana od złodziejek. Trzeba przyznać, że przykład zniechęcający.
  #244  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 20:15
Spacja's Avatar
Spacja Spacja jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 67
Domyślnie

Ze środowiska osiedlowego: Windy osiedlowe również pokazują na ile króluje w nich chamstwo albo tylko nieuprzejmość, a na ile kultura zachowań zarówno ze strony młodych jak i młodych-inaczej. Muszę przyznać, że tutaj ludzie starsi są zupełnie inni niż w tramwajach ( może dlatego, że nie ma miejsc siedzących ). Są życzliwi. Sporo dobrego też mogę powiedzieć na temat naszych "blokerów" czyli grupki młodych chłopaków "rządzących" blokiem. Z ich strony spotkałam się z wieloma przejawami życzliwości i sympatii. Prawie każdy z nich mówi "Dzień dobry i do widzenia", pomaga przy wyjściu lub wejściu do windy przytrzymaniem drzwi.

Bardzo podoba mi się też zachowanie ludzi na górskich szlakach. Tam mijając się z turystami każdy mówi sobie"dzień dobry". Nie widać tu podziału na młodych i starych.To bardzo miły zwyczaj. I każdy każdemu na szlaku rękę poda!
__________________
Życie najmniej pieści rozpieszczonych.
  #245  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 21:52
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Gaduła Nekatrynko, nic się nie znasz

Cytat:
Napisał nektarynka
Jadąc autobusem miałam miejsce siedzące tuż obok mnie oparła się o poręcz siedzenia starsza pani po 70 -ce więc sobie myślę ustąpię kobitce i próbowałam wstać a ona wtedy ''nie udawaj takiej młódki''głupio mi się zrobiło,ale nieoczekiwanie doszedł starszy pan o lasce i powiedział niech się pani nie przejmuje ja chętnie skorzystam i wywiązała się sprzeczka między nimi kto ma usiąść a poszłam w stronę drzwi i wcześniej wysiadłam 1 przystanek bo byłam wściekła i co Wy na to
A czemu byłaś wściekła mnie by to rozśmieszylo.I tak i tak już wstałas .Trzeba było zączać napierać na jakaś młodkę w ciąży albo z 40-toma stopniami gorączki,pomstując na chamstwo młodych w nieboglosy- a nie wysiadać przedwczesnie
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #246  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 22:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Rozpatrujemy głównie środki miejskiej komunikacji.Ale czy na tym forum niejednokrotnie nie spotkaliśmy chamstwa ?
Przypomnijmy sobie te rozpalone jędzunie ,które tak kochały wbijać szpilki pod paznokcie .
A to stetryczałe dziadostwo,co między jedną a drugą wędrówką do kibelka z powodu prostaty,ziało w klawiaturę ,obrzucając współnieszczęśników kalumniami ?
Całkiem jak te wściekłe mrówki .O miejsce chodzi...o przestrzeń życiową.Niezależnie czy to tramwaj czy forum.
Brak uśmiechu,obraźliwość ,brak umiejętności dyskusji , natomiast perwersyjna niechęć ,skrywana pod maską kultury.
Ileż to razy zacietrzewiony starowina brał zabawki i każąc się calować w zwiędłe pośladki ,żegnał się ..
Zadowolony,że taki odważny..
Bo w życiu pewnie musi schodzić z drogi piętnastolatkom..
Albo musi znosić humory połówki,aby nie oberwać bamboszem..

Iluż ich tu było ? Czy ktoś potrafi zliczyć ?
  #247  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 23:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

I na koniec dnia jeszcze jeden młody człowiek...
RAFi
03.31 - 04:57

Mnie śmieszy. To, że ktoś jest mocno starszą osobą, nie znaczy, że ma taryfę ulgową z kultury osobistej i przyzwoite zachowanie się. Gdy ktoś za młodu był prostym człowiekiem na starość nim pozostanie. To samo tyczy się głupców. W tym przypadku masz do czynienia ze zwichniętym moherem.

Jakoś dziwne znam sporo starszych osób i wśród nich nie obserwuję objawów wścieklizny starczej czy uwsteczniania się w rozwoju.

Pozdrawiam.




Kwintesencja...
  #248  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 23:11
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
I na koniec dnia jeszcze jeden młody człowiek...
RAFi
03.31 - 04:57

Mnie śmieszy. To, że ktoś jest mocno starszą osobą, nie znaczy, że ma taryfę ulgową z kultury osobistej i przyzwoite zachowanie się. Gdy ktoś za młodu był prostym człowiekiem na starość nim pozostanie. To samo tyczy się głupców. W tym przypadku masz do czynienia ze zwichniętym moherem.

Jakoś dziwne znam sporo starszych osób i wśród nich nie obserwuję objawów wścieklizny starczej czy uwsteczniania się w rozwoju.

Pozdrawiam.




Kwintesencja...
Cudne, od razu mi lepiej, bo nieskromnie pomyslałam, że też po mnie starczej wścieklizny nie widać (cokolwiek by to znaczyło)
  #249  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 02:29
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Podsumowanie pierwsza klasa ,a co do zalewu wściekłych starców na forum z pełnoobjawową starczą wścieklizną:pojawiają się cyklicznie i jakoś ich na szczeście wcina wcześniej czy później .Moim zdaniem -nie należy się tym przejmować ,dawać odpor i włacząć olewator .Lila wiesz że na fraucymer jak
na Zawiszę.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #250  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 08:42
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Lila może liczyć na fraucymer, a fraucymer na Lilę
  #251  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 09:08
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Lila może liczyć na fraucymer, a fraucymer na Lilę
Hmmm... z tego co wiem, po to on został stworzony, ten fraucymer
Co prawda w życiu raczej sprawdza się przysłowie: "Umiesz liczyć, licz na siebie", ale...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #252  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 09:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Moje kochane,niewątpliwie jest faktem ,że kogoś takiego zawsze ściągam na siebie niczym piorunochron..
Zwyczajnie;jak ktoś zaczyna wytykając ortografy innym,to tylko kwestia czasu ,że znajdzie się u niego,choćby w języku francuskim..
A reszta ? To już wyprowadzenie z równowagi aby się odsłonił i już ...tracimy złudzenia.Zawsze ten sam scenariusz,niestety.
Ale powiedzmy sobie szczerze .Dzięki takim typkom,co tu wpadają,jest nawet ciekawie.Czujemy się właśnie jak w przepełnionym autobusie i jeżeli dysponujemy lagą,która nam pomaga dać odpór wściekłym mrówkom,to dojedziemy do mety we względnym komforcie i ciesząc się życiem..

Ps.Ciekawe ile jeszcze forów w internecie powstanie na moją cześć ? Bo nasza praczka wyraźnie mnie zaniedbała,z czym czuję się niekomfortowo..
Musi - znalazła sobie inny obiekt.
Ale w tym ogniu wykuwają się prawdziwe przyjaźnie.Jak rzadko w internecie.
  #253  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 09:37
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Lilu co prawda to prawda. Szlag mnie wczoraj trafił, ale dzisiaj jest już super. Człowiek nie wiedziałby z czym/kim ma doczynienia, a tak hop, siup i spieprzaj dziadu, jak mówił kiedyś Wielki Mentor.
  #254  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 11:48
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Babcie i Dziadki wyhamujcie troche ,bo wiem ze jestescie "niezniszczalne".
"Mlodzian w skore odzian" czasem was pokloci, sprowokuje,czasem poglaszcze ,potem schowa sie za innym nickiem i juz jest dobrze. Starych "malolatow" rozpoznaje sie po stukaniu w klawiature i slownictwie,mlodzi pedza na oslep komputerem i rozbijaja sie na najblizszej latarni.Dziadka, Babcie, co to nawet nie pisala na maszynie przedwojennej,tez rozpoznac mozna,choc czasem udaja .........no mniejsza o to kogo,sa jacy sa,zacytowac,przepisac potrafia ,najlepiej przychodzi potakiwanie ( to,to,tak samo myslalam,zgadzam sie calym serdudszkiem z toba)
Jednak zycie musi sie nadal odbywac mlodych ze starymi i odwrotnie. Trzeba sie jednak szanowac nie przy pomcy laski lub wiazeczki ale wyrozumialoscia nawet glupoty tak mlodych jak i starych.
Czlowiek takim sie zostaje jakim go "ulepiono" juz w zarodku !
Wiec pytam:
Po co ciagnac ten temat ?
  #255  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 11:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Babcie i Dziadki wyhamujcie troche ,bo wiem ze jestescie "niezniszczalne".
"Mlodzian w skore odzian" czasem was pokloci, sprowokuje,czasem poglaszcze ,potem schowa sie za innym nickiem i juz jest dobrze. Starych "malolatow" rozpoznaje sie po stukaniu w klawiature i slownictwie,mlodzi pedza na oslep komputerem i rozbijaja sie na najblizszej latarni.Dziadka, Babcie, co to nawet nie pisala na maszynie przedwojennej,tez rozpoznac mozna,choc czasem udaja .........no mniejsza o to kogo,sa jacy sa,zacytowac,przepisac potrafia ,najlepiej przychodzi potakiwanie ( to,to,tak samo myslalam,zgadzam sie calym serdudszkiem z toba)
Jednak zycie musi sie nadal odbywac mlodych ze starymi i odwrotnie. Trzeba sie jednak szanowac nie przy pomcy laski lub wiazeczki ale wyrozumialoscia nawet glupoty tak mlodych jak i starych.
Czlowiek takim sie zostaje jakim go "ulepiono" juz w zarodku !
Wiec pytam:
Po co ciagnac ten temat ?

Odpowiem krótko : bo coś ciągnąć trzeba...
  #256  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 12:01
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Sa przyjemniejsze ...... i tematy do ciagnienia.
Proponuje starszych ludzi wziasc pod opieke i ochrone szczegolnie tych po 60-tce .
  #257  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 12:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Sa przyjemniejsze ...... i tematy do ciagnienia.
Proponuje starszych ludzi wziasc pod opieke i ochrone szczegolnie tych po 60-tce .

A po co ? Aby dostać lagą ? Senior,nie bądź marzycielem.
  #258  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 12:07
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Laga jak to laga zawsze sie przydaje ale z tym uderzeniem to nie przesadzajcie ,bo stary nigdy nie popedzi z laga za mlodym,ktory jest w stanie ucieknac.
  #259  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 13:13
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Zwykle stary ucieka podpierając sie lagą
  #260  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 13:32
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie zawsze,czasem przystanie i oko pocieszy.
Przy okazji zmowi modlitwe:
Panie Boze !
Zabrales mi sily ,zabierz tez i checi !!!.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rado Starszych! baburka Jestem babcią, jestem dziadkiem 14 11-11-2013 16:31
czemu tak mało komedii o starszych? Anonymous Film, teatr 19 24-03-2009 21:23
Pasje starszych Amerykanów - komentarze Dreamka Ogólny 5 07-03-2008 14:43
Szanowna Rado Starszych! baburka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 92 09-12-2007 20:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.