menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 21:53
Spacja's Avatar
Spacja Spacja jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 67
Domyślnie

Liluś! Dzięki za troskę. Zadziałam. Ale biorąc pod uwagę moje wrodzone gabaryty, to i tak potrzebna na mnie urenka w rozmiarze XS.
Nawet sobie zaprojektowałam:
http://www.fothost.pl/upload/08/29/8d310cda.gif
I napis: odeszła z powodu uzależnienia od kompa.
__________________
Życie najmniej pieści rozpieszczonych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 22:09
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Zmarl maz kolezanki pojechawszy na zarobek za wielka wode .Chciala bidula go sprowadzic i zlozyc w polskiej ziemi . Niestety nie bylo ja stac . Zrozpaczona telefonowala z prosba o pozyczenie pieniedzy / ale trafila / = .Byla zalamana wszystko nagle spadlo jak grom na nia . Poradzilam ot tak bardziej dla zartu zeby ja troche rozweselic aby zwloki meza poddala kremacji w NJ a mezusia w papierku i reklamowce przywiozla do Polski .
Dodalam a nie lec przypadkiem na czarno ubrana i zaplakana . po paru tygodniach podziekowala za dobra podpowiedz , - ..
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 22:18
Boga Boga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Poznań
Posty: 1 102
Domyślnie

ale jajco! Ale faktycznie taniej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 21-07-2008, 19:47
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie

Ja jestem tego samego zdania.Mianowicie nie mam nic przeciwko kremacji mojego ciała po śmierci.Mąż jest natomiast przeciwny.Jest jak najbardziej tradycjonalistą.Mam "na razie"60 lat,mieszkam w niewielkim mieście.Jeszcze nie słyszałam,ani nie spotkałam się z pochówkiem "w urnie".To dopiero bylby skandal...w małym miasteczku,w ktorym chyba wszyscy się znają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 22-07-2008, 12:28
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Od dawna zdecydowalam....

Cytat:
Napisał smerfeta
Ja wolę tradycyjnie,czyli do naszej matki ziemi ciało swe złożyć.Nie podobają mi się wystawne nagrobki(nie mylić z tymi artystycznymi)Starczy płyta z napisem kto tu spoczywa lub jakiś głaz narzucony.

Pochowalam wielu czlonkow rodziny, kazdy na innym cmentarzu, a nawet w innym panstwie. Zawsze sie staralam jezdzic na ich groby...ale w dniu dzisiejszym zaliczam sie do "seniorow" i zdaje sobie sprawe, ze na dalsza mete nie bedzie to mozliwe. Meczy mnie to i dlatego aby oszczedzic dzieciom podobnych rozterek, oboje z mezem zdecydowalismy "kremacja" i rozrzucenie prochow po morzu. W dniu naszej smierci zapala swieczke, pomodla sie do Pana Boga.
Smutno patrzec na opuszczone groby bez opieki. Z zalem na to patrze kiedy jestem prawie co roku na Powazkach w Warszawie....zadnych kwiatow, swieczek...obecnosci. Identyczne obrazki widuje sie na wszystkich cmentarzach swiata. Przykre ale tak prawdziwe.
Z tegoz powodu jestem zwolenniczka nowoczesniejszej formy, tj kremacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 22-07-2008, 14:21
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Pochowalam wielu czlonkow rodziny, kazdy na innym cmentarzu, a nawet w innym panstwie. Zawsze sie staralam jezdzic na ich groby...ale w dniu dzisiejszym zaliczam sie do "seniorow" i zdaje sobie sprawe, ze na dalsza mete nie bedzie to mozliwe. Meczy mnie to i dlatego aby oszczedzic dzieciom podobnych rozterek, oboje z mezem zdecydowalismy "kremacja" i rozrzucenie prochow po morzu. W dniu naszej smierci zapala swieczke, pomodla sie do Pana Boga.
Smutno patrzec na opuszczone groby bez opieki. Z zalem na to patrze kiedy jestem prawie co roku na Powazkach w Warszawie....zadnych kwiatow, swieczek...obecnosci. Identyczne obrazki widuje sie na wszystkich cmentarzach swiata. Przykre ale tak prawdziwe.
Z tegoz powodu jestem zwolenniczka nowoczesniejszej formy, tj kremacji.

Ja mialam podobnie.. do kilku lata wstecz.. Chcialam byc rozrzucona nad Warszawa moja kochana...
Okazuje sie ze to jest chyba nielegalne... a druga sprawa to mamy grob rodzinny na Brodnie.. gdzie mama i babcia... Postanowilam wiec ze bede skremowana i pochowana w urnie w grobie.. Swieczke mozna mi tez bedzie zapalic gdzie sie chce.. a na grob w Dzien Zaduszek tez wszyscy sa zaproszeni..
Na moim pogrzebie prosze zagrac Adagio Albinoniego.. i jakies stare rzewne tango
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147  
Nieprzeczytane 23-07-2008, 01:25
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Joasiu, to napewno jeszcze nie dzisiaj to Adagio Albinoniego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148  
Nieprzeczytane 23-07-2008, 02:13
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiulek

Ja mam przygotowany grób na Bródnie w kwaterze /alei/ 20. Może będziemy sąsiadkami? To by było super.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149  
Nieprzeczytane 23-07-2008, 02:49
Koteczek i Myszka's Avatar
Koteczek i Myszka Koteczek i Myszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: KINNELON N.J.
Posty: 69
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem to kremacja jest dobrym wyjsciem. A w USA to mi sie podobaja cmentarze bylam na kilku i nawet mam tam rodzine groby sa w ziemi a caly cmentarz porasta trawa,ktora jest regularnie koszona nie ma miejsca na kwiaty i znicze chyba ze na malym nagrobku tj.stojacy kamien grubosci do 20 cm jest czysto i nie smierdzi latem i nikt nie kradnie co ma miejsce w Polsce
.Jest przyjemnie odwiedzic taki cmentarz wszystkie groby sa rowno ustawione. Natomiast w kraju a zwlaszcza latem na cmentarzu jest smrod stare rozwalajace sie grobowce i zaniedbane nie wiadomo za ktorego grobowca wyjdzie zlodziej albo ktos inny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150  
Nieprzeczytane 23-07-2008, 09:50
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Chyba przesadzasz z tym smrodem na cmentarzach .Amerykańskie są zimne i bezosobowe pełne sztucznych kwiatow .Ja lubię polskie cmentarze -ale chcialabym być skremowana i moja urna niech sonie będzie pod jakimś ładnym drzewkiem w małym płaskim grobku.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #151  
Nieprzeczytane 23-07-2008, 10:11
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Zdecydowanie kremacja..nie lubię robali!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #152  
Nieprzeczytane 23-07-2008, 14:20
Koteczek i Myszka's Avatar
Koteczek i Myszka Koteczek i Myszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: KINNELON N.J.
Posty: 69
Domyślnie

Droga Malgorzato! nic nie przesadzam powiem dokladniej w Gorlicach na starym cmentarzu sa duze grobowce zaniedbane,rozlatujace sie i nikt sie nimi nie przejmuje w upalne lato czesto bywalam na grobie mojego wujka to nic nie czulam tylko strach i smrod! koszmar. Natomiast cmentarz w mojej rodzinnej miejscowosci jest maly i skromny tam jest duzo drzew i jest przyjemnie nie ma wysokich grobowcow i wszyscy sa chowani do ziemi a pozniej dopiero nagrobek. Co do kwiatow sztucznych na amerykanskich cmentarzach to prawda ale tutaj ludzie nie chodza tak czesto na cmentarz jak w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #153  
Nieprzeczytane 23-07-2008, 16:00
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Koteczku... ja powiedzialam mlodym ze jezeli ktos postawilby na moim grobie sztuczne kwiaty to bede straszyc
Cmentarze w Ameryce... nie wiem po co sa.. Bo nikt nie chodzi odwiedzac grobow NIKT!!! Z daleka widac te tandetne bukiety sztucznych kwiatkow.. Bleeee..
W tym wypadku wiekszy sens maja groby w scianach niz w ziemi najlepiej z urnami.. przynajmnie nie strasza wyblaklymi plastikowymi kolorkami..
Umieranie i zamienienie sie w proch.. jest takim ekologicznym i naturalnym procesem.. gdzie plastik po prostu nie pasuje.. bo nie jest biodegradabile..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #154  
Nieprzeczytane 23-07-2008, 21:23
Spacja's Avatar
Spacja Spacja jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 67
Domyślnie

Nikuś! Ty nie masz lubić robali, bo to Ty jesteś pożywieniem, więc to robale mają lubić Ciebie.

Kawał o babie: " Baba zmarła. Lekarz ucieszony, że wreszcie baba do niego nie przyjdzie, zajrzał na cmentarz, a tu głos znajomy woła: "Panie doktorze, ma pan coś na robaki?????
__________________
Życie najmniej pieści rozpieszczonych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #155  
Nieprzeczytane 23-07-2008, 21:38
Barbara13's Avatar
Barbara13 Barbara13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Jarosław
Posty: 453
Domyślnie

Fajnie jest czytać "na wesoło" o smutnych sprawach. Ja po prostu jeszcze nie dopuszczam myśli o końcu swojej wędrówki po tym świecie, co będzie potem ? niechaj się martwią ci co pozostaną, to już nie będzie mój problem!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #156  
Nieprzeczytane 27-10-2008, 15:16
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 035
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barbara13
Fajnie jest czytać "na wesoło" o smutnych sprawach. Ja po prostu jeszcze nie dopuszczam myśli o końcu swojej wędrówki po tym świecie, co będzie potem ? niechaj się martwią ci co pozostaną, to już nie będzie mój problem!
Brawo Basiu!
Ja myślę, czy chciałabym coś zza grobu przekazać potomnym, i coś mi się wydaje, że zdążę wszystko powiedzieć przed ewentualną kremacją czy pochówkiem.Nie ma tego dużo Ale podoba mi się takie epitafium:

Spoczywam w pokoju.
Niech mi brzózka mogiłę ocienia
i niech
miłosierny mech
zakryje mój rok urodzenia.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #157  
Nieprzeczytane 27-10-2008, 16:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Brawo Basiu!
Ja myślę, czy chciałabym coś zza grobu przekazać potomnym, i coś mi się wydaje, że zdążę wszystko powiedzieć przed ewentualną kremacją czy pochówkiem.Nie ma tego dużo Ale podoba mi się takie epitafium:

Spoczywam w pokoju.
Niech mi brzózka mogiłę ocienia
i niech
miłosierny mech
zakryje mój rok urodzenia.

Kokietka ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #158  
Nieprzeczytane 27-10-2008, 16:05
smerfeta's Avatar
smerfeta smerfeta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: dollny śląsk
Posty: 392
Domyślnie

a na dodatek miłośniczka przyrody,nie myśli o kamiennej,ciężkiej płycie!
__________________
Życie jest smerfne !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159  
Nieprzeczytane 27-10-2008, 16:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał smerfeta
a na dodatek miłośniczka przyrody,nie myśli o kamiennej,ciężkiej płycie!

Noooo... Na płycie to ten rok urodzenia byłby wyryty,jak nic.Woli omszeć,jak butelka tokaju.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160  
Nieprzeczytane 01-11-2008, 07:47
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

http://klik.wp.pl/?adr=www.WirtualnyZnicz.pl&sid=539
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.