menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1821  
Nieprzeczytane 23-05-2010, 18:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Nie tylko mądre , ale święte słowa Honoratko.

A postepowanie towarzyszki z kumitetu TEZ MADRE I SWIETE?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1822  
Nieprzeczytane 23-05-2010, 19:03
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=wibi]...
Cytat:
Teraz oceniam je inaczej gdyż to co wtedy zrobiono istnieje do dziś (jak np.mini park obok osiedla w którym mieszkam),wprawdzie bardzo zaniedbany i niektórych ścieżek juz nie widać ale jest a pewnie bez tej społecznej pracy by go nie było.
No to wystarczy powtorzyc czyn.
Albo zlikwidowac zieleniec skoro nikomu nie potrzebny.
Cytat:
I jeszcze jedno amelio,pewnie zapomniałas, że te czyny nie były w piatki a w niedziele gdyż soboty były dniami roboczymi a piatek dniem prawie w połowie tygodnia
Wyglada na to, ze masz jakis negatywny stosunek do tych wolnych sobot. Napisz wyraznie, czy to dobrze czy zle ze je wprowadzono.
Cytat:
Dopiero od 1980 roku solidarność zażądała wolnych sobót i to zostało spełnione,ba dla niektórych wolny jest teraz cały rok, tak sobie "poprawili" (nie mówię tu o emerytach a ludziach w wieku produkcyjnym)
Zapomniales o ...emerytach w wieku produkcyjnym.
Ale jest jeszcze jeden drobiazg przy okazji parku... Ja wiem, ze to trudno zrozumiec, ze kiedy buduje sie osiedle dla ludzi, to jeszcze do kompletu powinien byc park, plac zabaw i boisko. A za nim zrobi sie wykopy pod budynki w normalnym cyklu buduje sie droge dojazdowa i kolektory z wszelkimi mediami. Na takie rozwiazania komunisci nie potrafili wpasc. To bylo ponad ich sily umyslowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1823  
Nieprzeczytane 23-05-2010, 19:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=amelia]
Cytat:
Byc moze nie musialas tlumaczyc sie kilkudziesieciu mlodym niezepsutym jeszcze dzieciakom prawie, rozzalonym i zawiadzionym tym, ze zostaly wykorzystane w perfidny sposob i przekonanym ze nie warto sie angazowac
.
Wazne, ze zapamietaly lekcje. Ostatni ubaw mialem przy okazji "czynow" kiedy ogladalem z okna wyczyny czynownikow czyszczacych teren po budowie wygladalo na to, ze jakis skwerek bedzie.
Za trzy dni wjechaly kopary i wyryly wykopy pod ....kolejny budynek
Cytat:
To byla dla nich prawdziwa szkola "w co sie gra w tym kraju i w tym ustroju"
A wystarczylo tylko "nie chwalic sie" w mediach. A pani sekretarz byla zadna sukcesu.
No co Ty??? Przecie komuna zyla "sukcesami". W koncu komunisci mieli wielkie SUKCESY
a ludzie mieli kartki bo w sklepach NIC nie bylo

Ale sukces byl. I byly my 10 "potenga"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1824  
Nieprzeczytane 23-05-2010, 19:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Ale jest jeszcze jeden drobiazg przy okazji parku... Ja wiem, ze to trudno zrozumiec, ze kiedy buduje sie osiedle dla ludzi, to jeszcze do kompletu powinien byc park, plac zabaw i boisko.
Teraz osiedla budują prywatni inwestorzy to za park plac zabaw boisko potrzeba było dodatkowo zapłacić i kto to powinien zrobić kupujący mieszkanie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1825  
Nieprzeczytane 23-05-2010, 20:44
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Pytanie do #122


#122 Dzisiaj, 14:58 ,wiec pytanie bylo do mnie.




[quote=tadeusz50]
Cytat:
Napisał Idalka
Cóż każdy średnio inteligentny czyta, że Tadeuszów jest dużo. Introwertyczka wszędzie widzi siebie. ble, ble ble.
Czytamy ze zrozumieniem??



Masz swieta racje.......i tak inteligentnie to ujales powtarzajac moje zdanie ze zmiana rodzaju.
Jestem pelna podziwu.


Cytat:
Czytamy ze zrozumieniem??[/


A czytac nalezy....nie tylko seniorka,wtedy zrozumienie latwiej przychodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1826  
Nieprzeczytane 23-05-2010, 21:17
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Wacławie, więc z reguły nie ma placów zabaw i boisk na nowych osiedlach. U mojej córki stoją dwie huśtawki na podmokłym gruncie.A dzieci sporo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1827  
Nieprzeczytane 23-05-2010, 21:42
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie Witajcie.

w chwili gdy nas wszędzie zalewa,lub zaleje KREW.

Ja ma zapytanie,wielkiej Wagi.

Ile od 1989 roku a jest to początek naszej Wolności,zostało wybudowanych "ZBIORNIKÓW RETENCYJNYCH".


Minęło 21 lat wolności??????????????????????
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1828  
Nieprzeczytane 23-05-2010, 22:03
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Teraz osiedla budują prywatni inwestorzy to za park plac zabaw boisko potrzeba było dodatkowo zapłacić i kto to powinien zrobić kupujący mieszkanie?

Waclawie! Dlaczego dodatkowo. W koncu czy placisz dodatkowo za winde, kabel i inne? Jesli takie urzadzenia sa w kompleksie, to w koncu inwestor ustala cene tak, zeby nie stracic, zarobic i ...sprzedac.
Natomiast publiczne parki powinny byc utrzymywane z podatkow przez samorzady.
Dodam, ze w naszym miescie [ok cwierc miliona] za komuny nie powstal ani jeden park i ani jeden zieleniec z urzadzniami do rekreacji. Od 20 lat mimo ociezalosci wladz w tej mierze troche sie zmienilo na korzysc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1829  
Nieprzeczytane 23-05-2010, 23:12
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Pluto, ja akurat jestem w trakcie szukania spokojnego, zielonego kątka dla siebie. Wszystkie blokowiska postawione w czasach komuny maja DOSKONALĄ infrastrukturę . Znalazłam super drogie osiedle pt BRYLANTOWE i zgłupiałam - bloczek przy bloczku, widziałam plany , malenkie skrawki zieleni wokol tych brylantów- sklepy-zero, przychodnie -zero, o reszcie nie mowię- przede wszystkim o cenie. Budowy szalenie -no- chyba grożne materiały- dzieciaki z tych nowobogackich osiedli chorują na choroby, ktorych pediatrzy nie widzieli w swoim życiu . To nie jest moj wymysl- akurat w tym siedzę.Może te osiedla są ładniejsze(no, nie wiem),może mieszkania lepiej wykonczone( no nie wiem) mojej córce po 2 miesiacach mieszkania w takim apartamentowcu cieklo pare dni na głowę. mnie zaczelo sie lac po 29 latach mieszkania w " plycie"- moje dzieci tu nie chorowały. Na dictum, że radioaktywne- g... prawda- sprawdzalismy- bo mam fioła na tym punkcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1830  
Nieprzeczytane 23-05-2010, 23:12
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
w chwili gdy nas wszędzie zalewa,lub zaleje KREW.Ja ma zapytanie,wielkiej Wagi.Ile od 1989 roku a jest to początek naszej Wolności,zostało zbudowanych "ZBIORNIKÓW RETENCYJNYCH".
Minęło 21 lat wolności??????????????????????

Nie pytaj,przecież wiesz, ŻADEN, dodam jeszcze, że nie ma czegoś takiego jak MELIORACJA, budowa wałów przecwpowodziowych ani ich konserwacji, sa za to etaty dla kolesiów,milionowe odprawy...dla kolesiów,ustawy...dla kolesiów (afera hazardowa a wcześniej stoczniowa-Misiak), ustawione przetargi...dla kolesiów,wyprzedaże Majątku Narodowego...dla Kolesiów za złotówkę i jeszcze wiele,wiele innych "przekrętów". Państwo zadłużono ponad wszelką miarę i to zadłużenie bedzie spłacać wiele naszych pokoleń, jeśli w ogóle da się je spłacić?
Dodam jeszcze , że przez 45 lat PRLu takich powodzi jakie nawiedziły nasz kraj w ciągu 20 lat nie było chociaz ani klimat ani miejsce na mapie świata się nie zmieniło,zmieniło sie tylko spojrzenie na Polskę która postrzegane jest "jak postaw czerwonego płótna" który każdy szarpie i wyrywa po kawałku.
Ale....za to każdy może mieć paszport w szufladzie i szukać szczęścia gdzie indziej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1831  
Nieprzeczytane 23-05-2010, 23:16
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
odbudowaliśmy kraj po zniszczeniach wojennych,wybudowaliśmy setki osiedli,miast,dróg i ulic.
Nie przyłożyłam do tego ręki z racji wieku, ale trudno, żeby to trawą miało porosnąć. W końcu gdzieś klasa robotniczo-chłopska musiała mieszkać, nie?
Cytat:
Postawiliśmy setki NOWYCH zakładów pracy
w których bez wyjatku, każdy Polak znalazł zatrudnienie, żyliśmy sobie spokojnie i bezpiecznie
Tysiące zakładów może, ale ta technologia? jakaś taka niezbyt nowoczesna była.
Pracować mógł, ale za ile i co za to mógł kupić? Towar reglamentowany z wyjątkiem niektórych.
Tak, spokojnie, nie licząc: 1956, 1968, 1970, 1976, 1980/81. Wybryków władzy ludowej nie wymieniam. Tajne były.
Te daty jak najbardziej świadczą o niezwykłym zadowoleniu społeczeństwa, o tym, że żyło się spokojnie, dostatnio, od trudności przejściowych do następnych takich.
Cytat:
tyle, że uważaliśmy, że to jeszcze mało, że możemy chcieć więcej bo niektórym wydawało się, że majac wszystko,dom,pracę,bezpieczeństwo i pespektywy można mieć więcej, no to w koncu to dostali i teraz kosztuja smak tego WIĘCEJ grzebiąc po śmietnikach.
Proponuję pisanie w 1. osobie, bo ja się pod tym nie podpiszę.
Ktoś tu zapomniał, ile lat się czekało na mieszkanie?
Perspektywy? owszem, do kupienia w kiosku chyba. Było takie pisemko.
Dawniej w śmietnikach nie było po co grzebać, tam nic nie było, a o kloszardach pisała Polityka w czasach Gierka, tylko to był temat bardzo niepopularny w kraju socjalistycznym, wszelkiej szczęśliwości dla wszystkich. Podobno.
Cytat:
celu, żeby zakłamywać historię i dokonania nas, polaków w ciągu 45 lat po wojnie.Tak jak ten Instytut Polskiej Nienawiści odgrzebujący zwłoki tak i on nawet kawały bedzie przytaczał jako fakty a wszystko po to by młodzież gdy dorośnie nie zechciała jego i jego mocodawców rozliczyć za to co z Polską zrobili.
Hmm...jeśli było tak dobrze, to dlaczego lud się wielokrotnie buntował? I to klasa robotnicza. Coś zgrzyta w tym lukrowanym obrazku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1832  
Nieprzeczytane 23-05-2010, 23:36
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
...dzieciaki z tych nowobogackich osiedli chorują na choroby, ktorych pediatrzy nie widzieli w swoim życiu . To nie jest moj wymysl- akurat w tym siedzę.Może te osiedla są ładniejsze(no, nie wiem),może mieszkania lepiej wykonczone( no nie wiem) mojej córce po 2 miesiacach mieszkania w takim apartamentowcu cieklo pare dni na głowę. mnie zaczelo sie lac po 29 latach mieszkania w " plycie"- moje dzieci tu nie chorowały. Na dictum, że radioaktywne- g... prawda- sprawdzalismy- bo mam fioła na tym punkcie
Różnie to bywa.
Dzieciaki chorują w płycie, płyta z czego? strach zagglądać. Kilka pionów na jednej ścianie, kilka poziomów w jednym pomieszczeniu. Przemakające ściany. Wykonanie? koszmar, w pijanym widzie i w takimż stanie nadzór i odbiór.
Zasada była taka: byle na chama, byle głupio, ludzie to kupią.

Trafiały się blokowiska lepiej wykonane, mieszkania raczej, ale za dodatkową gratyfikacją, do prywatnej kieszeni.
Elu, to też prawda o tym socjalistycznym budownictwie.
Zadałam sobie trud, poprosiłam kiedyś o dokumentację budynku, projekt i skonfrontowaliśmy to z wykonaniem. Pytanie: kto ukradł to, co powinno być, a czego nie ma?

Choroby: jako lekarz wiesz, że to nie tylko kwestia mieszkań, murów, mteriałów, ale także tego, co ludzie wstawiają do środka, jakości farb i tego, co wrzucają do żołądka.
Prostych zależności tu nie ma.

Po 1986 r. okuliści rozkładali ręce, bo nie potrafili zdiagnozować pewnych schorzeń oczu.
Koszty cywilizacji.
W jaskiniach byłoby zdrowiej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1833  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 00:01
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=wibi]
Cytat:
Nie pytaj,przecież wiesz, ŻADEN, dodam jeszcze, że nie ma czegoś takiego jak MELIORACJA, budowa wałów przecwpowodziowych ani ich konserwacji,


Rano Zelichowski z PSL-u i byly spec od srodowiska chyba z Millera mowil, ze powstwalo chyba siedem, o ile dobrze uslyszalem. Wiec znowu cos ci sie z prawda omsknelo.
Cytat:
sa za to etaty dla kolesiów,milionowe odprawy...dla kolesiów,ustawy...dla kolesiów (afera hazardowa a wcześniej stoczniowa-Misiak), ustawione przetargi...dla kolesiów,wyprzedaże Majątku Narodowego...dla Kolesiów za złotówkę i jeszcze wiele,wiele innych "przekrętów".

Znowu zapominasz o swoich. O Intersterach,o Staszkach co to mieli chec na sprawdzenie sie w przemysle, o calej zgrai pt Ordynacka aferze Rywina i wszak to Marek Krol sekretorz KC PZPR wydudkal bez mydla kolezenstwo i "dorobil sie na "Wproscie", a potem wybyl ze szmalem na Cypr, A Guzowaty to wzial sie z PiSu, czy z PO? A nie przypadkiem z gospodarczej specgrupy szkolonej w PZPRze? A przy hazardzie nie grzebal przypadkiem Jaskiernia?
Cytat:
Państwo zadłużono ponad wszelką miarę i to zadłużenie bedzie spłacać wiele naszych pokoleń, jeśli w ogóle da się je spłacić?
W przeciwienstwie do gierkowskiego raju jest z czego. To nie Gierek zafundowal nam pozyczki za ktore mozna bylo kilka razy poleciec na Ksiezyc? A ktore splacono dopiero niedawno?
I to zeby jeszcze te pozyczki przeznaczono na takie cos co przyniesie jakies profity, a tu sie wzielo i wtopilo w blocie.
Nawet dlugopisu nie potrafiliscie pozadnie zrobic, zeby nie swinil tuszem choc Parker do dzis w/g starego przepisu robi przyzwoite

Cytat:
Dodam jeszcze , że przez 45 lat PRLu takich powodzi jakie nawiedziły nasz kraj w ciągu 20 lat nie było chociaz ani klimat ani miejsce na mapie świata się nie zmieniło,zmieniło sie tylko spojrzenie na Polskę która postrzegane jest "jak postaw czerwonego płótna" który każdy szarpie i wyrywa po kawałku.
Ale to przez ciebie i margines. Jak byly te dobrodziejstwa za 1 zl to trza bylo brac. Mialbys kawal z sukna jak inne towarzysze. Oni teraz chleja na krzywy ryj z Guzowatymi, a ty biadolisz. Trza sie bylo uczyc od Kwasniewskich, Wilczkow, Guzowatych i innych Kaczmarkow, czy tych z Ordynackiej, to tez bylbys beneficjentem i nie biadolil. To przecie krew z krwi sierot po komunistach co od Bieruta po Jaruzelskiego ssali krew robotnika, chlopa i inteligenta pracujacego z miast i wsi

Cytat:
Ale....za to każdy może mieć paszport w szufladzie i szukać szczęścia gdzie indziej.
I o take Polske my walczyli -SMY
Bez ormo, zomo i bez milicji "ludowej" i bez kumitetow pelnych nierobow, ktorzy dzis biora emerytury za pierdzenie w stolki wampirzenie na zdrowym ciele narodu, bo to bylo ich jedyne zajecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1834  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 00:31
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Mruga oczkiem (żart) Zachwyciło mnie

takie oto pełne patosu zdanie:
Cytat:
Dał mu taką śmierć, tak przepełnioną symboliką, która sprawiła, że dzieło jego życia zwieńczył męczeństwem na Ołtarzu Ojczyzny. Zwieńczył jego skronie koroną męczeństwa, abyśmy zrozumieli sens Jego życia!
.
Autorką tego SMSa wysłanego redaktorom jest... Beata Kempa, która podobno się odmieniła, ale tak naprawdę to nie, ponieważ zawsze taka była, tylko media ją źle przedstawiały.
Skąd ja znam ten tekst?

Jak nie wiadomo, kto winny, winne media.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1835  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 00:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=POLA]takie oto pełne patosu zdanie:
.
Tez sie zachwycilem. Jak ciut odpoczne po zachwyceniu, to sie ....zachwyce jeszcze raz
Albo moze i ze dwa!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1836  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 02:50
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

pluto37
Ty nie tylko jesteś chory ale i nawiedzony, bardziej jak mochery od Rydzyka?Nie tylko, ze nic, żadnych wałów nie zbudowały rządy PO i PiSu (=AWS) to na dodatek WASZ czołowy działacz,niejaki Zdrojewski pobudował na Kozanowie we Wrocławiu domu dla powodzian, tych którzy ucierpieli w 1997 roku.Teraz znowu ich dopadło a Zdrojewski podróżuje sobie po świecie i ma wszystko w 4 literach.
http://www.pardon.pl/artykul/11614/kompletne_szalenstwo_kto_wybudowal_domy_na_polderz e

O take Polskie My (WY bo nie ja) walczyli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1837  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 05:18
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Nie odrobiliśmy lekcji po poprzedniej powodzi
Popadało. Podtopiło. Wyschnie... I znowu zapomnimy? Po powodzi z 1997 roku powstał ogólnopolski „Program dla Odry”. Inwestycje zostały wycenione na 10 mld zł. Do dziś wydano 3 mld zł. Nie tylko nie wykorzystaliśmy środków z budżetu, ale z unijnych 2 mld euro wydano zaledwie kilkadziesiąt milionów złotych.



skopiowalam poniewaz koresponduje z poprzenim postem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1838  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 08:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=wibi]pluto37
Cytat:
Ty nie tylko jesteś chory ale i nawiedzony, bardziej jak mochery od Rydzyka?

wibi ty sie nie denerwuj a czytaj uwaznie com napisal. Nawiedzilo mnie za komuny bo w tym ustrojstwie przyszlo mi sie pojawic na tym padole. A poniewaz obejrzalem toto ujstrojstwo dosc dokladnie, to opowiadam com widzial na wlasne oczy. Opisy wiec masz na odswiezenie pamieci z natury.
Cytat:
Nie tylko, ze nic, żadnych wałów nie zbudowały rządy PO i PiSu (=AWS)
Gdybys czytal uwaznie, to bys zauwazyl, ze ja nie pisalem o tym co rzady, a o tym co uslyszalem od supermana z PSL-u, ktory wczesniej byl przystawkiem do PZPR-u wiec chyba jest to wiarygodny swiadek tym bardziej, ze byl jakims ministrem przy Millerze, albo podobnym sierotku po komunie.
Cytat:
to na dodatek WASZ czołowy działacz,niejaki Zdrojewski pobudował na Kozanowie we Wrocławiu domu dla powodzian, tych którzy ucierpieli w 1997 roku.
Ja nie wiem co kazal Zdrojewski. Sprawa wroclawian i niech rozliczaja kogo powinni. To nie komuna, kiedy partia przenosila paprokow na inne stanowisko sluzbowe niedojdow i aferzystow. W nagrode za spowodowanie strat, nieudolnosc i ogolny bajzel.
Cytat:
Teraz znowu ich dopadło a Zdrojewski podróżuje sobie po świecie i ma wszystko w 4 literach.
Ach! Podziwiam twoja doglebna wiedze w tej materii.

Cytat:
O take Polskie My (WY bo nie ja) walczyli
O jakie MY-smy walczyli to wiemy. O jakie wy z bolszewikami do spolki tez. Mnie i nam ta obecna jednak bardziej sie podoba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1839  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 08:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
wibiZdrojewski pobudował na Kozanowie we Wrocławiu domu dla powodzian, tych którzy ucierpieli w 1997 roku.Teraz znowu ich dopadło a Zdrojewski podróżuje sobie po świecie i ma wszystko w 4 literach.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos..._w_sztuce.html
Przeczytaj i ...przemysl.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1840  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 09:54
MarekNik's Avatar
MarekNik MarekNik jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 212
Domyślnie Nowe nazewnictwo!

Salon nie chce być "salonem"
-woli "towarzystwo".
Zbiorowisko zbyt czerwone
i wyłazi rżysko.

Swych czołowych polityków
zwie "zbitą śmietaną"
-takie zmiany od rzeczników
usłyszałem rano.

Nowomowa w starym gronie
nic im nie pomoże.
Ludzie dawno ich tak zwali
a mogli zwać gorzej.

Ja ich stałe niedoróbki
tak sobie tłumaczę:
każdej przecież głodnej może
trafić się czubaszek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.