menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4741  
Nieprzeczytane 01-08-2022, 11:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Syn Gierka pokazał zdjęcia z grobu ojca. Ma do powiedzenia jedno
https://www.o2.pl/informacje/syn-gie...e97a79cfae09b6


Odwiedzający cmentarz w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze pamiętali o Edwardzie Gierku. Wzruszony syn polityka zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym dziękuje wszystkim ludziom za postawione kwiaty oraz znicze. W piątek, 29 sierpnia przypadła 21 rocznica śmierci Edwarda Gierka.

Dziękuję bardzo uczestnikom spotkania przy grobie moich rodziców z okazji XXI rocznicy śmierci mojego Ojca - Edwarda. Dziękuje za dowody pamięci i szacunku. Dziękuję za chwile zadumy i złożone na ich grobie kwiaty oraz zapalone symboliczne znicze - napisał Adam Gierek.

Wieczność , istnieje , kiedy doświadczamy życia w pamięci ludzkiej .Nie dotyczy to każdego , pamiętamy Sokratesa , Cezara,Nerona ,Newtona , Leibniza , Kopernika czy Einsteina . Mieszkańcy Zagłębia i Sląska wspominają czasy Gierka . Tak jak Ziętek jak i Gierek który chciał coś zrobić dla prostych ludzi na śląsku jak również dla całej Polski . Mieliśmy możliwości zobaczyć ten "zgniły zachód" i pomarzyć o kapitalizmie gdzie marki i dolary leżą na ulicy , czekają by je pozbierać. Różnie go oceniamy , jego zakupy licencji że nie nowoczesne , ale nie mógł zakupić najnowszych , bo było embargo na zakupy nowych technologi dla Bloku wschodniego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4742  
Nieprzeczytane 01-08-2022, 15:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Szukam octu i ...który nawet w głębokim PRLu stał na półkach

Jest jabłkowy, chyba, że chcesz go używać jako ekologiczny płyn do WC.
Nie ma co się dziwić; na waszym wątku odchodzi takie ''prukanie'' ( by Lider i Jedyny Pisacz),
że ja bym radziła ''Kreta'', do zapchanych rur i jelit.

Cukru multum. Może jutro kupię ze 2 kilo...na rok.

Aha, ocet i sól podobno niszczą chwasty w bruku.
U mnie firma uporała się z nimi wrzącą wodą pod ciśnieniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4743  
Nieprzeczytane 01-08-2022, 15:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[b][b][b]
Wieczność , istnieje , kiedy doświadczamy życia w pamięci ludzkiej .Nie dotyczy to każdego , pamiętamy Sokratesa , Cezara,Nerona ,Newtona , Leibniza , Kopernika czy Einsteina . Mieszkańcy Zagłębia i Sląska wspominają czasy Gierka . Tak jak Ziętek jak i Gierek który chciał coś zrobić dla prostych ludzi na śląsku jak również dla całej Polski . Mieliśmy możliwości zobaczyć ten "zgniły zachód" i pomarzyć o kapitalizmie gdzie marki i dolary leżą na ulicy , czekają by je pozbierać. Różnie go oceniamy , jego zakupy licencji że nie nowoczesne , ale nie mógł zakupić najnowszych , bo było embargo na zakupy nowych technologi dla Bloku wschodniego.

Bardzo dobrze wspominam E. Gierka.
To za jego czasów wyrwałam się po raz pierwszy no! może nie na Zachód,
ale na Wschód będący już w NATO.
Stambuł, to była inna Turcja niż teraz.
Niestety dopadł mnie zarazek cholery i wróciłam na noszach w kabinie stewardes, Antonowem rzecz jasna.


A tyle było gadania, że to choroba śmiertelna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4744  
Nieprzeczytane 01-08-2022, 15:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Czubajs Anatolij jak słyszę też nagle
jak i ja w Stambule,
zapadł na zdrowiu.
Uciekł od Putina i patrzcież kochani, jak mu odległość
od Wodza zaszkodziła. Mówią, że otruty ale może też cholera?
Jeśli tak, to kaput.
Nie każdy ma szczęście trafić na odpowiednią mutację.

Niebawem 17-ta, czekam na syreny.
No nie wiem czy się straumatyzowani Ukraińcy nie przestraszą,
bo podobno delikatne są jak listki osiki na wietrze.
Inna sprawa, że nietaktem jest znów ta Rocznica wobec braci, tak jak ta 11 lipca.
Miejmy nadzieję, że nieznająca historii polska populacja,
nie przypomni sobie dzisiaj kto ''rezał'' Wolę.

Oceny Powstania są różne, każdy ma prawo do swojej,
ale wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego NIGDY nie zapomnę
i cześć i chwała jego twórcom.
Serce w gardle i łzy. Taka młodzież! Prawdziwi Kolumbowie.

Serdeczności zostawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4745  
Nieprzeczytane 01-08-2022, 15:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

...i jeszcze na moment...

Wacławie wiesz może o co chodzi?

Strzały na granicy Serbii i Kosowa.
NATO "gotowe do interwencji"


Nic nie wiem.
Jakaś nowa wojna?

Siri buziaki..

Ostatnio edytowane przez Lila : 01-08-2022 o 15:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4746  
Nieprzeczytane 01-08-2022, 17:21
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
wiesz może o co chodzi?

Strzały na granicy Serbii i Kosowa.
NATO "gotowe do interwencji"


Nic nie wiem.
Jakaś nowa wojna?


Kosowo-Serbia. Nieoficjalnie: Doszło do wymiany ognia. Co wiemy? | Łukasz Bugajski ---> https://www.youtube.com/watch?v=6MJpdnA10Q8

pozdrawianki Lilu
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4747  
Nieprzeczytane 01-08-2022, 17:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

W ostatni dzień lipca świat obiegła informacja o napięciach na granicy Kosowa i Serbii. Pojawiły się wieści o starciach z policją czy blokadach na drogach. Eksperci, z którymi rozmawia Wirtualna Polska, zwracają uwagę na to, jak bardzo ta sytuacja jest na rękę Rosji. - Kreml nagłaśniał materiały kreujące obraz "dramatycznie zaostrzającego się" konfliktu - emitował setki materiałów wskazujących na wysokie prawdopodobieństwo wybuchu wojny - mówi Michał Marek, autor monografii "Operacja Ukraina" i ekspert w dziedzinie dezinformacji.

Nie wiem czy NATO gotowe do interwencji , przypomnę tylko że Kosowo jako państwo uznaliśmy jako pierwsi na całym świecie. Nie wiem tylko kogo powinniśmy tam wysłać zwolenników PO ,PiS ,a może też lewicy .

Temat w news-ach to wojna naszego sojusznika gospodarczego Arabii Saudyjskiej , robiącej porządek w tym Jemenie . To tak jakby się tłukli protestanci z rzymskimi katolikami . Są w sieci zdjęcia z dziećmi z kikutami rączek czy nóżek , bomby nie wybierają a ich domostwa są rachityczne jak na nasze warunki. Kobietom nie pomagamy bo na zdjęciach pokazują jako zabite .
Fear and anxiety for civilians as Yemen truce set to expire
The conflict-ravaged country awaits two scenarios: a new cycle of war or an extended cessation of hostilities.

Mamy niepokoje w Sri Lanka – państwo w Azji Południowej, na wyspie Cejlon wraz z mniejszymi przybrzeżnymi wyspami. Oddzielone od Półwyspu Indyjskiego Cieśniną Palk i Zatoką Mannar. Od wschodu oblewane przez Zatokę Bengalską, od południa otwartym Oceanem Indyjskim. Tam elektorat Sri Lanka chce wziąć sprawy w swoje ręce.

Dalej Ukraina jest w news -ach , ale trzeba uważać bo można podpaść , u nas zaczyna się dziać jak za McCarthysmu , nawet Charlie Chaplinowi się dostało.
Lilu wielu seniorów jest wyznawcami jedynej słusznej ideologii , od poczęcia po grób i do swoich móżdżków nie dopuszczają że preferencje związane z ideologią można zmieniać .

Jedno może cię cieszyć że więcej seniorów wchodzi na ten " twój " wątek , a oglądalność w mediach jest doceniana , oglądalność , oglądalność , oglądalność ,przechodząca w klikalność.
Cukru mało zużywam ale ocet używam do galaretek drobiowych .Składniki:
2 szklanki rosołu.
ugotowane udka z kurczaka ( ja zazwyczaj daje około 5 )
2-3 łyżki octu winnego ( ja daje 6% z czerwonego wina Kamisa)
3 łyżeczki żelatyny.
troszke zimnej wody.
Ile octu do galarety? w następnym poście .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4748  
Nieprzeczytane 01-08-2022, 21:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Wacławie z przepisu pozwolę sobie skorzystać,
a prawa własności wątku mogę oddać na cele społeczne .
Bóg jeden wie co się na mnie czai za rogiem?
W każdym razie pisać tak dużo jak dawniej
nie dam rady.

Kosowo wyjaśniłeś znakomicie i Arti dawno nie widziana,
z chorym serduszkiem też.
Moje serce dla Twojego serduszka Aniu.
Cieszę się, że jesteś.

Mnie zdarzyło się wdepnąć w wpis Prezydenta,
który porównał Warszawę z Powstania do Mariupolu.
Powiem tak;
- ręka, która składała podpis na liście wyborczej pod jego nazwiskiem,
zgniła mi właśnie do łokcia. Chyba gangrena.
Bo faktycznie, Ukraińcy byli wtedy w Warszawie.
Cóż, na szczęście mam wprawę w leczeniu takich gangren.
Było...było. Składałam podpis, a później okazywało się,
że nie ma na czym robić manicure.

Przeżyję, jestem twarda sztuka, choć w związku ze zbliżającym się finałem,
mięknę ździebko.
A w sieci burza, w związku z sesją fotograficzną pary prezydenckiej UA . Mnie tam rozkraczenie się pani prezydentowej nie przeszkadza,
gorzej, że czytelnicy nie wiedzą,
że ona na stałe mieszka we Włoszech, nie na Ukrainie.
Cyrk dla gawiedzi.

Aaaa i byłabym zapomniała po co weszłam na forum.
Mam wiadomość dla Amelci.
Yes...yes...yes...nie ocet ale cukier.
Po 3 zł niecałe, na Orlenie.
Prawdziwy, polski, nie z odparowanej Coca Coli,
Obajtek ręczy głową....

Arrivederci dzieciaki..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4749  
Nieprzeczytane 02-08-2022, 09:07
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

zima będzie zimna i ciemna?

https://fb.watch/eExra-BwqH/
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4750  
Nieprzeczytane 03-08-2022, 17:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Armia Burkina Faso przyznaje się do zabijania cywilów podczas nalotu
W ostatnich latach ten zachodnioafrykański kraj walczył z grupami rebeliantów, niektóre powiązane z Al-Kaidą i ISIL.
Burkina Faso army admits to killing civilians in air raid
The West African country has been battling rebel groups, some linked to al-Qaeda and ISIL, in recent years.
[Burkina Faso – państwo w Afryce Zachodniej bez dostępu do morza. Dawniej Górna Wolta .Liczba ludności: 20,9 miliona (2020) Bank Światowy]
Jakoś nie słyszałem że się nasze elity polityczne tym przejmują .Jak rebelianci wykorzystują cywilów jako tarcze , giną też cywile.

Russia-Ukraine live news:
Pierwszy ukraiński statek z ziarnem, który odpływa od początku wojny, płynie w kierunku Trypolisu w Libanie, miejsca docelowego, po kontroli ładunków w Turcji.Razoni pod banderą Sierra Leone przewozi ponad 26 000 ton kukurydzy.

„Niezależnie od czasu trwania i wyniku specjalnej operacji wojskowej Rosji na Ukrainie już teraz możemy stwierdzić, że trzydziestoletnia era generalnie konstruktywnej, choć nie problematycznej, współpracy z Zachodem dobiegła końca” – Aleksiej Drobinin, dyrektor ds. zagranicznych Departament planowania polityki rosyjskiego MSZ, powiedział w artykule opublikowanym w czasopiśmie Ministerstwa Spraw Międzynarodowych.

Ukraina powinna zacząć rozmowy pokojowe z Rosją i zakończyć wojnę a nie z Unii w tym Polski ,robić sobie dojną krowę . Niech za swoje pieniądze się biją.

Kraj
Lila :
140 % wartości nieruchomości! Walczy judaszek aby Niemcy były wielkie.Krótka pamięć folksdojcza;
https://video.twimg.com/ext_tw_video...ElN.mp4?tag=12

To całe zamieszczone wystąpienie dotyczy sytuacji polskich właścicieli firm budowlanych którzy nie otrzymują pieniędzy na czas przez zatory płatnicze . Była też mowa w tym wystąpieniu o przetargach , wskazywano patologię.

Czy coś się zmieniło ? Była zła sytuacja za rządów lewicy a nie lepiej jest za rządów prawicy. / Wcześniej Platforma a obecnie Prawo i Sprawiedliwość/


Lila : ''Obecnie PKN Orlen inwestuje 15 miliardów zł. w polską transformację energetyczną , podczas gdy poprzednicy inwestowali miliard"

Polski Koncern Naftowy Orlen Spółka Akcyjna – polski koncern paliwowo-energetyczny, lider wśród przedsiębiorstw petrochemicznych w Europie środkowo-wschodniej. Orlen na rynku polskim jest monopolistą .
Ważne jest w co inwestuje i gdzie możemy przeczytać założenia ZTE tych projektów. Kto podjął decyzje i za to osobiście odpowiada . Wiemy o inwestycjach w media Obajtka , wcześniej kupił Lech Kaczyński akcje rafinerii na Litwie od amerykanów , Orlen jest jej teraz właścicielem .Ważne było by jej nie kupił oligarcha rosyjski. Czy nam się to opłacało? Może biznesu nie mieszać z polityką.

Jest jeszcze olskie Sieci Elektroenergetyczne SA – jednoosobowa spółka Skarbu Państwa , Tauron Polska Energia SA – polskie przedsiębiorstwo grupujące spółki z branży energetycznej, drugie pod względem wielkości w Polsce po Polskiej Grupie Energetycznej. Co oni robią ?? Czekają na Obajtka .????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4751  
Nieprzeczytane 03-08-2022, 19:03
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 427
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
ale może ukochanych wodzów chociaż posłuchasz?

https://www.facebook.com/watch?v=1548239738923766

Szukam octu i ...który nawet w głębokim PRLu stał na półkach

Nie chcę ich słuchać ....co mi z tego?

Ocet mam 1 l w zapasie do czyszczenia łazienki itp.
Przetworów nie robię , już się w życiu narobiłam ....oraz nasłuchałam różnych takich i owakich...
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4752  
Nieprzeczytane 03-08-2022, 21:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Wacławie, zrobiłeś niewybaczalny błąd.
Zacytowałeś Dojczemena wraz z filmem,
a miłośnicy czytają pilnie i nie przepuszczą okazji do " uprzejmie donoszę".
Niektóre są tutaj.
Myślę, że te skłonności mogą być praprzyczyną kolejnej rżniątki, choć Bogiem a prawdą Polsce należy się zmiana.
Niestety uważam, że nie na mafię niemiecką.

Czytam właśnie, że Lis niewinny.
W takim razie co jeszcze robi Sekielski na jego stanowisku?

Dla wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4753  
Nieprzeczytane 03-08-2022, 21:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Nie chcę ich słuchać ....co mi z tego?

Ocet mam 1 l w zapasie do czyszczenia łazienki itp.
Przetworów nie robię , już się w życiu narobiłam ....oraz nasłuchałam różnych takich i owakich...

Też nie robię.
Było tego. Szkoda czasu, obecnie rzadko która firma pozwala sobie na fuszerkę.
Mnie jeden słoik dżemu wystarczy na pół roku,
a przetworów octowych w ogóle nie jem i nigdy nie robiłam.

Dobrej nocy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4754  
Nieprzeczytane 03-08-2022, 21:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

O co poszło w tym Kosowie??BELGRAD | PRISZTINA

Kosowo uspokaja sytuację na granicy. Kosowski rząd po protestach odroczył o miesiąc wejście w życie przepisów, które nakładają na etnicznych Serbów zamieszkujących północne Kosowo obowiązek wymiany tablic rejestracyjnych samochodów z serbskich na kosowskie w ciągu 60 dni.

Serbowie mieli mieć dwa miesiące na wymianę tablic i dokumentów. Po wejściu w życie nowych przepisów wszyscy obywatele Serbii podróżujący do Kosowa mieli też uzyskiwać na granicy dokument umożliwiający wjazd.

Wczoraj na serbsko-kosowskiej granicy doszło do protestów przeciwko planom Prisztiny. Po rozmowach z ambasadorami UE i USA władze Kosowa oznajmiły w nocy, że odroczą wprowadzenie nowego prawa o miesiąc .

Camp Bondsteel – główna amerykańska baza wojskowa użytkowana przez NATO i USA znajdująca się w pobliżu miasta Uroševac w Kosowie .Dla tego wiadomości z Kosowa interesują europejską opinię publiczną.

Lilu widzę że amelia przewrażliwiona
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4755  
Nieprzeczytane 03-08-2022, 22:43
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Czytam właśnie, że Lis niewinny.
W takim razie co jeszcze robi Sekielski na jego stanowisku?


Przypomnę Lilu :Newsweek – amerykański tygodnik społeczno-polityczny, który przedstawia wydarzenia z kraju i całego świata, z różnych dziedzin życia. Został założony przez byłego redaktora „Time’a” Thomasa J. C. Martyna. Wikipedia
Newsweek Polska – tygodnik społeczno-polityczny o profilu liberalnym wydawany od 2001 w Warszawie, polska mutacja amerykańskiego tygodnika „Newsweek”.

Redaktorzy naczelni :
Tomasz Wróblewski (2001–2004)
Jarosław Sroka (2004)
Tomasz Wróblewski (2005–2006)
Michał Kobosko (od 2006 do czerwca 2009)
pełniący obowiązki Wojciech Maziarski (od czerwca 2009 do stycznia 2010)
Wojciech Maziarski (od stycznia 2010 do lutego 2012)
Tomasz Lis (od 26 marca 2012 do 24 maja 2022)
pełniący obowiązki Dariusz Ćwiklak (od 24 maja 2022 do 30 czerwca 2022)
Tomasz Sekielski (od 1 lipca 2022)

Jak sama widzisz Tomasz Lis potrafiący rozmawiać z amerykańcami do tego praktyka w mediach był 10 lat. Tylko mu pogratulować sukcesu , pozostali trzy lata albo rok i wylatywali z fotela redaktora naczelnego. Tu się liczy nakład i umiejętności nie zrażania sobie ludzi o odmiennych poglądach , słuchać a nie gadać i uzdrawiać wszystkich. Masz pomysł zwiększenia nakładu i zachęcenia klasy średniej do czytania „Newsweek” -a . Powierza właściciel kapitału stery redakcji nowemu redaktorowi naczelnemu , ustala w prywatnej rozmowie granice w jakich gazeta nie może przekroczyć i zostawia swobodę działania .

Tomasz Sekielski stworzył Oficjalny kanał na You Tube ,https://sekielscy.pl/ . Sekielski Brothers Studio - projekt wymyślony i stworzony przez Tomasza i Marka Sekielskich , od zera . Sam ich wspierałem wpłatami co trzy miesiące jak kręcili film dokumentalne przez "Patronite" . Stworzyli grupę dziennikarzy /współpracowników / w różnych tematach publikujących przez SBS . Sekielski zna dziennikarzy i wie co oni potrafią . Czy Sekielski sprosta zobaczymy , życzę mu powodzenia w zwiększeniu nakładu „Newsweek Polska ” , nie dopuszczenie do upadku tygodnika . Cenię i popieram ludzi sukcesu którzy nie boją się dużych wyzwań.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4756  
Nieprzeczytane 04-08-2022, 12:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
O co poszło w tym Kosowie??BELGRAD | PRISZTINA

Kosowo uspokaja sytuację na granicy. Kosowski rząd po protestach odroczył o miesiąc wejście w życie przepisów, które nakładają na etnicznych Serbów zamieszkujących północne Kosowo obowiązek wymiany tablic rejestracyjnych samochodów z serbskich na kosowskie w ciągu 60 dni.

Serbowie mieli mieć dwa miesiące na wymianę tablic i dokumentów. Po wejściu w życie nowych przepisów wszyscy obywatele Serbii podróżujący do Kosowa mieli też uzyskiwać na granicy dokument umożliwiający wjazd.

Wczoraj na serbsko-kosowskiej granicy doszło do protestów przeciwko planom Prisztiny. Po rozmowach z ambasadorami UE i USA władze Kosowa oznajmiły w nocy, że odroczą wprowadzenie nowego prawa o miesiąc .

Camp Bondsteel – główna amerykańska baza wojskowa użytkowana przez NATO i USA znajdująca się w pobliżu miasta Uroševac w Kosowie .Dla tego wiadomości z Kosowa interesują europejską opinię publiczną.

Lilu widzę że amelia przewrażliwiona

Ale warto było, bo jest spokój ( na razie,
na wszelki wypadek spluwam przez lewe ramię)
Te linki w większości są usuwane przez FB po pewnym czasie
jako naruszające standardy społeczne.
Tylko KTO je TU sprawdzi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4757  
Nieprzeczytane 04-08-2022, 12:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[b][b]

Tomasz Sekielski stworzył Oficjalny kanał na You Tube ,https://sekielscy.pl/ . Sekielski Brothers Studio - projekt wymyślony i stworzony przez Tomasza i Marka Sekielskich , od zera . Sam ich wspierałem wpłatami co trzy miesiące jak kręcili film dokumentalne przez "Patronite" . Stworzyli grupę dziennikarzy /współpracowników / w różnych tematach publikujących przez SBS . Sekielski zna dziennikarzy i wie co oni potrafią . Czy Sekielski sprosta zobaczymy , życzę mu powodzenia w zwiększeniu nakładu „Newsweek Polska ” , nie dopuszczenie do upadku tygodnika . Cenię i popieram ludzi sukcesu którzy nie boją się dużych wyzwań.


Nie wiem, nie znam się, ale w takim razie Renata Kim
pełniła jakże dobrze tu znaną funkcję donosiciela.
Ani Lisa, ani Sekielskiego specjalnie nie darzę estymą,
ale jestem za sprawiedliwością.
Jeśli nie zawinił, powinien wrócić na swoje stanowisko.
Jeśli się nie spełniał jako naczelny,
uzasadnienie natychmiastowego zwolnienia powinno być inne.
Fascynujące te walki frakcji. Jak Jeżowa z Bucharinem,
zresztą nie wiem czy coś nie pokręciłam,
bo nazwiska Terroru zmieniały się jak w kalejdoskopie.
Pamiętam tylko, że żonę tego drugiego trzymano pół roku w celi po kostki w wodzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4758  
Nieprzeczytane 04-08-2022, 13:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Biedny judaszek, już nie wie jak straszyć;

W obronie ludzi trzeba być bezwzględnym.
Kaczyński za to, co robi i zrobił, zapłaci naprawdę bardzo dużą cenę.
I ja tego osobiście przypilnuję


Judaszku skarbie ty mój, były właścicielu owczarka niemieckiego,
który podbił moje serce jak każdy owczarek.
Nie strasz, bo gatki nie wyrobią. Wierzymy - my mający dobrą pamięć-
że osobiście przypilnujesz.
Tak jak dopilnowałeś na molo w Sopocie.
Tylko mała problema; Putin persona non grata
a takiego samego numeru z kim innym nie odwalisz.

Wrabianie swoich wyborców w film pt. ''Będziesz siedział'',
jest fantasmagorią, z której śmieje się nawet Graś.
Sam wiesz judaszku,
że jeśli złamiesz ustawę z 9 maja 1996 roku,
to ty staniesz pod pręgierzem UE jako niepraworządny i nieszanujący Konstytucji kieszonkowy drużynowy.
I co z KPO, które jest pożyczką zaledwie?
Wystarczy jedna skarga do Trybunału.
Trzymał kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma.
Tak to wygląda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4759  
Nieprzeczytane 04-08-2022, 15:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Chiny wysłały samoloty wojskowe w pobliże mediany Cieśniny Tajwańskiej i wprowadziły embargo na sto tajwańskich firm. To odpowiedź na zapowiadaną wizytę na wyspie przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi.

Nancy Pelosi ma przybyć na Tajwan dziś po 22:00 czasu lokalnego (16:00 czasu polskiego). Tymczasem agencja Reutera donosi o kilku chińskich samolotach wojskowych, jakie zaobserwowano w pobliżu mediany Cieśniny Tajwańskiej. Tajwan natomiast zmobilizował swoje wojsko na wypadek zagrożenia ze strony Pekinu.

Chiny kilkukrotnie ostrzegały Waszyngton, by Pelosi zrezygnowała z wizyty na Tajwanie, uważanym przez chińskie władze za część terytorium ChRL.

Poważny konflikt zobaczymy czym się skończy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4760  
Nieprzeczytane 05-08-2022, 09:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Chińskie Radio Międzynarodowe
Media państwowe (Chiny)


O godz. 12:00 rozpoczęły się ważne manewry wojskowe PLA wokół wyspy Tajwanu
Od godziny 12:00 4 sierpnia do godziny 12:00 7 sierpnia odbywają się ważne manewry i operacje szkoleniowe Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, podczas których prowadzone będzie strzelanie z ostrej amunicji. Do ćwiczeń bojowych wybrano sześć obszarów wokół wyspy Tajwanu. W tym czasie statki i samoloty nie mogą pojawiać się w akwenach i przestrzeni powietrznej gdzie będą trwały manewry.

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.n...jA&oe=62F1FF8A


Mój komentarz do tego wydarzenia olitycy powinni zrozumieć że "pokazywanie jednego palca skierowanego do góry" bo tylko my istniejemy na ziemi " , nie liczenie się z nikim , jest polityką prowadzącą do konfliktów międzynarodowych , które mogą doprowadzić do zniszczenia planety Ziemia. Trwa już wojna gospodarcza USA- Chiny związana z dominacją dolara. Czy chcemy do tego dołożyć siłowanie się militarnie ? ?

https://www.aljazeera.com/wp-content...xTkV8zjewQw9f0
Start rakiety chińskiej , cel akwen zaznaczony na wcześniejszym zdjęciu.



Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 05-08-2022 o 11:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.