menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 08:36
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Post Wizerunek osób starszych w mediach - komentarze


Komentarz do artykułu: Wizerunek osób starszych w mediach
--------------------
Ten temat zainteresowałby mnie. Liczę na to, że w Senior.pl znajdzie sie obszerne sprawozdanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 12:28
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Gdyby wszyscy seniorzy /nie lubię tego określenia/ byli tacy jak uczestnicy tego forum wtedy wizerunek w mediach i nie tylko byłby na 6+. Dzięki klubowi seniorka miałam przyjemność poznania wielu wspaniałych ludzi, z którymi nie we wszystkim się zgadzam, 13 października będę znowu miała przyjemność i zaszczyt poznania w realu uczestniczki tego forum z pewnością wspaniałe kobiety /jestem tego pewna na 1000%/. Niestety tak na codzień w świecie realnym z przykrością obserwuję ludzi starszych zgryźliwych aż do bólu, dla których czas stanąl w miejscu w latach 70-tych ubiegłego wieku. W mediach bardzo często jest serwowany wizerunek tych, którzy stanęli w miejscu to jest przykre i niesprawiedliwe.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 22-09-2007 o 12:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 17:46
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie To ja mam więcej szczęścia.

Moje siedle się starzeje, starzeją się mieszkańcy, coraz mniej młodych. Nie zaobserwowałam zgryzliwych i zapatrzonych w lata siedemdziesiąte seniorów. Fakt, mało łażę po tzw. mieście, ale tam to bije po oczach chamstwo w każdym wieku.

Natomiast rzuca się w oczy pauperyzacja w tej grupie wiekowej. I to postępująca. To jest bardzo przykre.

Zaraz! O jakiej grupie wiekowej my gadamy? Basiu , o kim myślisz mówiąc senior? O człowieku na emeryturze?
Bo ja liczę seniorów od siedemdziesiątki na karku. Przecież 50-letnia podfruwajka lub 60-letni chłopak to nie seniorzy!!! Nawet jeśli w rodzinie są najstarsi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 19:55
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Wizerunek seniora w mediach -koszmar przyjrzyjcie sie obrazkom tych grubych zapuszczonych staruszek z siatkami i zaniedbanych bezzębnych dziadków na ogol jojczacych coś .A seniorzy sie zmieniaja, stałam niedawno za jedna strsza ode mnie znajomą w kolejce do jak najbardziej panstwowego lekarza (zeby zapisac ją do specjalisty ) kolejka byla dluuuga ,bo specjalista zapisuje raz na pół roku ,średnia wieku 70+.I musze powiedzieć ,ze patrzylam na tych starszych państwa z przyjemnością -fakt ,ze dzielnica jest taka bardziej inteligencka -urocze ,ładnie ubrane panie -wcale nie drogo ale zadbane eleganckie ,fryzurki ,lekki makijaz ladne ciuszki.,\fajni starsi panowie pachnacy woda kolonska -musze powiedzieć ,ze podnioslo mnie to bardzo na duchu.A to sa wszystko "spauperyzowani" emeryci ,ktorzy nie moga sobie pozwolic na prywatne leczenie i to stnie w kolejce nie bylo przyjemnosci ,dla wielu osob bardzo to bylo meczace -nikt się nie kłócil ,nie przepychal -panstwo rozmawiali sobie o polityce i zyciu.Naprawde to byl bardzo budujacy i mily widok.Moja mama ,jej przyjaciolki -80+ tez nie pasują do tzw "wizerunku seniora" To samo dotyczy naszych uroczych nieco starszych kolezanek,seniorów w mojej rodzinie itd.Wiec ten wizerunek to chyba tzw arogancja mlodych wilczkow co to rzeczywistosc lubią sobie dopasowac do z góry zalozonej tezy.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 20:15
Hydragorn's Avatar
Hydragorn Hydragorn jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 74
Domyślnie

Prawdę powiedziawszy to z tego co zauważyłem to główne rzeczy jakie się zarzuca seniorom to zacofanie w dziedzinie technologii i obyczajów... Prawda jest taka że większość osób starej daty ma pewne wartości moralne które występują w dzisiejszym świecie bardzo rzadko i to jest traktowane jako bycie przestarzałym. Nie lubię konserwatyzmu jaki prezentuje wiele starszych osób i tego zamknięcia na sugestie, niechęć do zmian jednak osoby które potrafią rozmawiać, wyciągać wnioski i myśleć logicznie mając jednocześnie własne mądre zasady to coś wspaniałego... Za to często młodzi ludzie patrzą na seniorów z góry.

"A bo ty staroświecka jesteś i się nie znasz, a dzisiaj młodzi chcą się wyszaleć!!!"

Szkoda że takie słowa często oznaczają wyszalenie się w negatywnym kontekście, niestety upadają obyczaje, upadają normy moralne, upada zdrowy rozsądek.

Druga sprawa to zacofanie technologiczne. Nie wiecie jak miło mi było wejść na to forum i zobaczyć osoby normalnie postrzegane jako takie które komputer traktują jak dzieło szatana a internet to głupia zabawka... To niezwykle przyjemne widzieć osoby które nie dość że nie boją się technologii to ciekawi je to i starają się zdobyć pewną wiedzę w tym względzie... Tacy ludzie podążają za rozwojem... Niestety poglądy są takie że ludzie starsi po prostu boją się sprzętu RTV oraz komputerowego... zwykle taki pogląd jest uzasadniony ale jak widać mamy wyjątki a z czasem będzie ich coraz więcej kiedy osoby które teraz mają 15 lat będą pewnego dnia miały 70... Moim zdaniem wszystko to kwestia podejścia, i pewnej odwagi bo bać się nie ma czego...

Nie lubię też a często to słyszę jak dwie starsze osoby gadają o tym jak to ich w krzyżu łupie, czy w łydce strzyka, jak to bratowa umarła albo sąsiadka... Jak spotykają się dwie takie osoby to najczęściej słyszę wywody w stylu "memento mori" tak żeby przypadkiem żadna z osób nie poczuła się zbyt młoda hehehe.
__________________
Miłość jest czymś o co warto walczyć i dla czego warto żyć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 20:34
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

W malych miejscowosciach ludzie starsi,starzy to osoby wygldajace przewaznie na wiele wiecej aniezeli wskazuje metryka.
To ludzie zmeczeni praca fizyczna zawodowa /byly systemy troj-zmianowe/,. praca na roli .Teraz sie martwia o przyszlosc ich dzieci ,wnukow.,zdaja sobie sprawe ze jak ich zabraknie to mlodzi nie maja za co zyc.
Dlatego ludzie starsi sa bardzo szanowani obecnie na wsiach bo sa czestokoroc jedynymi zywicielami utrzymuja z e skromnych emerytu czesto 3 pokolenia.. bieduja..
Wiem o tym z obserwacji a i z zebran wiejskich na ktore .chodze troche z obowiazku a troche z ciekawosci.
Nie wszyscy sa zadbani ,wypachnieni z blyszczacymi oczami -
na wsiach maja blyszczace oczy ale od lez ... lez bezradnosci
lez beznadziei ...
Nieraz po cichutku prosza Boga o smierc .. bo wierza ze tam bedzie im lzej...
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 20:37
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Post

Cóż, myślę, że prawda leży jak zwykle gdzieś pośrodku. Obracam się w gronie tych bardziej nowoczesnych, zadbanych, pełnych ciekawości życia i świata, starszych pań. Spotykam takie kobiety i mężczyzn wszędzie. Na ulicy w sklepie u lekarza. Spotykam też te drugie. Smutne, zaniedbane, zgryźliwe, pełne jadu i pretensji do wszystkich. Przykro powiedzieć, ale wydaje mi się, że ma to związek ze statusem społecznym jaki zajmują. Wykształcenie, praca którą wykonywały, finansowe poczucie bezpieczeństwa, lub jego brak, ustawia ludzi po dwóch stronach tej samej starości.Spokojnej, kolorowej, nadal czynnej i ciekawej i tej trudnej, jojczącej i wybrzydzajacej, jak całe wcześniejsze smutne i mało ciekawe życie. Budujace jest jednak to, że coraz więcej spotykam ludzi pozytywnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 20:38
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Małgosiu,

a czy ja mówiłam, że ci zubożali seniorzy nie dbają o siebie? Dbają - tylko np. stroje biorą z innych niż pracujący półek.
A wizerunek seniora? Moja matka mając 95 lat była młodsza ode mnie i nijak nie pasowała do "wizerunku seniora".

Grzesiu, mam taką ciotkę "memento mori". Tylko że ona ma tak od młodości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 21:52
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Buniu

Cytat:
Napisał BUNIA
W malych miejscowosciach ludzie starsi,starzy to osoby wygldajace przewaznie na wiele wiecej aniezeli wskazuje metryka.
To ludzie zmeczeni praca fizyczna zawodowa /byly systemy troj-zmianowe/,. praca na roli .Teraz sie martwia o przyszlosc ich dzieci ,wnukow.,zdaja sobie sprawe ze jak ich zabraknie to mlodzi nie maja za co zyc.
Dlatego ludzie starsi sa bardzo szanowani obecnie na wsiach bo sa czestokoroc jedynymi zywicielami utrzymuja z e skromnych emerytu czesto 3 pokolenia.. bieduja..
Wiem o tym z obserwacji a i z zebran wiejskich na ktore .chodze troche z obowiazku a troche z ciekawosci.
Nie wszyscy sa zadbani ,wypachnieni z blyszczacymi oczami -
na wsiach maja blyszczace oczy ale od lez ... lez bezradnosci
lez beznadziei ...
Nieraz po cichutku prosza Boga o smierc .. bo wierza ze tam bedzie im lzej...

Masz racje.. te oczy biednych straszych umordowanych ludzi.. Tak mi jest ich zal..
Ale sa i staruszkowie weseli i jakby mlodzi jeszcze . Nieswiadomi swojej starosci..
nie wiem czy juz wam to gdzies wyslalam ale ta babcia wzbudza we mnie czulosc.

http://www.youtube.com/watch?v=BmkGs4SeWMM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 22:19
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Babcia pierwsza klasa! A wracając do naszej rozmowy -z zaniedbanych ,bab wyrastaja zaniedbane staruszki i ma to bezposredni zwiazek ze statusem społecznym i materialnym niewatpliwie -bardziej nawet ze społecznym niz materialnym.Polska nie jest krajem ludzi wyksztalconych i zamoznych oraz niepijacych stad taki a nie inny obraz seniorow w mediach.A ze glupi mlodzi dziennikarze wybieraja sobie zawsze to co wybieraja to inna sprawa.Mlody -powiem ci coś ile lat maja Twoi profesorowie ,którzy zrobili z ciebie informatyka 30? chyba raczej 60.Mysl nim cos powiesz.Emerytowany inzynier,nawet dawno emerytowany -wolno przeczyta instrukcję i rozbroi kazdy sprzet -dawno emerytowany pracownik PGR -raczej nie!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 22:27
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

http://img96.imageshack.us/img96/1304/horrorqf6.gif
a taki staruszek?To też smutne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 22:40
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Albo taka parka wesoła
http://img443.imageshack.us/img443/6...ldlovetik6.gif
"Wesołe jest zycie staruszka
Choć wczoraj zmoczyla go łza
Suchutki juz dzisiaj wstal z łóżka.Bo pamięć,bo pamięć nie ta ha ha ha" (Przybora ,Wasowski)
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 22:53
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

He He He He !!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 23:05
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Ale ta babcia jest chyba najlepsza

http://www.youtube.com/watch?v=ubZ29KITKWI
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 22-09-2007, 23:56
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

to ja tylko nadmienię, że objeliśmy (Senior.pl) patronat medialny nad tą konferencją - tym bardziej zapraszam do komentowania, zwłaszcza że nasz przedstawiciel zapewne się na konferencji znajdzie, przedstawiając zresztą "seniorową" definicję seniora - nie "staruszka" broń Boże ale raczej "seniora rodu" - osoby różniącej się od młodszych przede wszystkim doświadczeniem życiowym i związaną z tym mądrością, nie pozwalającą na przykład na ślepe podązanie za reklamą czy otumanienie tempem życia

Ostatnio edytowane przez admin : 23-09-2007 o 00:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 00:30
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie otumanienie tempem zycia??

Czy po prostu otumanienie...
Ech ta mlodziez
1600 wykalaczek w brodzie!! To ci sukces!!

http://www.kontraband.com/show/show.asp?ID=4908
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 09:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Co mamy komentować droga adminko skoro nie byłas uprzejma nas poinformowac zawczasu ,ze patronujemy medialnie konferencji o blizej nieokreślonej tematyce ,nieznanych tematach ewentualnych wystapien ,nieznanych osobach bioracych w niej udział iniesprecyzowanym celu.Skąd wiesz ,że nie jestesmy otumanieni tempem życia -ja np.mam tyle pracy ,potrzeb i obowiazków ,ze kompletnie jestem otumaniona!!!! Nie wspominajac juz o tym,ze temat pt "Wizerunek osob starszych w mediach" nieodmiennie nasuwa mi obraz migawek jakie pojawiaja się w mediach przy napomykaniu przez nie tematów zwiazanych z osobami starszymi czyli bida ,nedza i demencja- w mediach staruszki albo maja za male emerytury,albo sie lecza i nie maja na lekarstwa ,albo zyja w nedzy albo padaja ofiara rozmaitych czarnych charakterow.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 23-09-2007 o 09:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 09:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Ja ,jakbym nie była 60-letnią seniorką,która lubi się ładnie ubrać,lubi dobre kosmetyki i dobre samochody- bo tyra na to,to miałabym taki obraz ...bida z nędzą przez wieś pędzą...
Ewentualnie ten nieszczęsny moherowy berecik,który i ja mam założyć w dzień wyborów.,pachnące naftaliną palto i plotki pod sklepem...Moja kochaniutka,pani wie co wyprawia ta spod trójki ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 09:21
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Moja kochaniutka Pani ta spod tr ojki to nic ...wiadomo ..ale ta spod piatki widziala Pani co ona zalozyła.....skad te ludzie na to bierą???? A berecik w czym kochaniutka pierzesz ,że taki sfilcowany...ja ci zara powiem co ja robie -patrz Pani jaki moj ladniutki.Co dzień dszczotkuję i w naftalinie trzymam ...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 09:34
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Chwaląc troskę koleżanek o bereciki, napiszę tylko, że moi rówieśnicy są w mediach: w nekrologach, durnowatych reklamach, gdzie są hepi z powodu cudownych operatorów telefonii komórkowej, lub leków na ich zbolałe kręgosłupy, albo jeszcze, gdy walczą zacietrzewieni o tzw. wartości, najczęściej w Toruniu. Z rzadka mam okazję zobaczyć takie osoby jak pan Bartoszewski, senior, ale mądry, dowcipny i w pełni odpowiedzialny za to co mówi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pierwszy rodziny dom opieki dla osób starszych - komentarze Basia. Ogólny 44 10-08-2013 16:48
Wizerunek osób starszych w mediach – stereotypy niezgodne z rzeczywistością - komentarze krzychu Ogólny 3 07-10-2007 12:48
Irlandia walczy z dyskryminacją osób starszych - komentarze Basia. Ogólny 0 04-11-2006 13:23
Światowy Dzień Praw Osób Starszych admin Społeczeństwo - wątki archiwalne 0 15-06-2006 12:26

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.