menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5181  
Nieprzeczytane 11-06-2015, 15:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Senesco Pisałem o spowiedzi rozgrzeszeniu i pokucie a ty zaczynasz pisać co wiesz i co gdzie usłyszałeś o niektórych słowach .Przytoczyłem formułę i zachowanie w trakcie spowiedzi.Wiesz albo nie wiesz na czym polega rozgrzeszenie i pokuta i kto podejmuje decyzję ?? Wszystko dotyczy kościoła rzymskokatolickiego i nie mieszajmy wyznań.Przestań gadać z sobą i odpowiadać sobie bo to monolog i nic nie wnosi.

Senesco wiesz co to znaczy słowo złudny ? Podałem znaczenie słowa efemeryczny złudny, szybko przemijający, krótkotrwały http://sjp.pl/efemeryczny i tak ja go użyłem i nie zamierzam doktoryzować się na tym słowie.

Senesco pisze :wiesz, że mózg nie tworzy żadnych obrazów Ja twierdzę co innego , przybliż sobie sprawę działanie mózgu na czym to wszystko polega wrócimy wtedy do tej sprawy.Mózg pełni funkcje sterujące rejestrujące i on tworzy nam obrazy.A oko to tylko receptor taki sam jak kamera tylko biologiczny.Za dużo tłumaczenia .Polecam książki Vetulaniego on w sposób popularnonaukowy na temat neurobiologi pisze.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5182  
Nieprzeczytane 11-06-2015, 15:57
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Wacławie - po wielokroć - czytaj profesora Vetulaniego z uwagą, pokuś się o zrozumienie.
Potwierdzenia tego, co piszę, łatwo w jego książkach znajdziesz.

Doktoryzować się nie musisz, wystarczy, że przeczytasz definicję przytaczaną, a nie jedynie pierwsze słowo, czy znaczenie.

Myślałem, że od początku rozmawiamy o kościele rzymskim i katolickim, wszak rzecz tyczyła papieża.
A skoro wniknąłeś w proces spowiedzi, to wiesz, że rozgrzeszenie nie zależy od decyzji spowiednika. Deo te absolvo.

I nie gadałem ze sobą, pisałem do Ciebie. Nie moją winą jest, że nie jesteś w stanie ani usłyszeć, ani wysłuchać tego, co do Ciebie zostało powiedziane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5183  
Nieprzeczytane 11-06-2015, 16:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Senesco myślę że to co napisałem jest dla ciebie jasne Przytoczyłem formułę i zachowanie w trakcie spowiedzi.Można pod spowiadającego podstawić księdza papieża czy arcybiskupa ,tych co mają uprawnienia do spowiedzi w KK.

Na czym polega rozgrzeszenie i pokuta kiedy jak twierdzi Senesco może być przeprowadzona w dwóch językach niezrozumiałych przez spowiednika i spowiadanego. i kto podejmuje decyzję o pokucie?? a jej wykonanie nikogo nie obchodzi .Wygadanie się u psychologa lub na forum internetowym Może na temat ten ktoś z praktykujących katolików coś wie. Senesco temat przerósł i tylko mu pozostały sentencje łacińskie do podniesienia swojego Ja

Sami widzicie że spowiedź jest wielką bzdurą wymyśloną tylko po to by inwigilować ludzi , to moja interpretacja po tym co na forum napisano przez tych co na ten temat coś wiedzą. .Dziesięcioletnie dziecko spowiadając się może być wykorzystywana do procesu inwigilacji opiekunów a wszystko to show dla ubogich. Biedny do spowiednika bogaty do psychologa

Senesco jaką polecasz książkę w której jest napisane ze nie mózg człowieka /organ/ nie tworzy obrazów i je nie zapisuje , które każdy z nas widzi .Gdzie ten proces zachodzi ? w zaświatach .Gdzie są zapisywane wspomnienia ? Obraz oko rejestruje odwrócony / czy ty tak widzisz.Pole widzenia czarna plamka jak to wszystko działa.Jest XXI wiek a nie XIX czy początek XX.

Może zacznę pisać o mózgu bo organ mamy,a z jego działanie jest wielu seniorom mniej znane , bo z wiedzą na jego temat jest krucho.
Poprawiłem , teraz powinno być to jasne i zrozumiale .Dziękuję za zwrócenie uwagi.

/Senesco to blog - serwis - poświęcony starzeniu się i starości, prowadzony przez grupę autorów w wieku od 45 do 85 lat / http://senescoeu.blogspot.com / Piszesz o chorobie która związana jest z pracą mózgu i myślałem ze jesteś zorientowany w temacie.
Zdrowa medycyna i farmacja https://www.facebook.com/pages/Senesco/599319820111046 tu mogą chorzy pooglądać obrazki bo tekstu nie odczytają . Kolorowo może się podobać.Powodzenia umieść jakiś film z hospicjum ,będziesz miał więcej darczyńców .Zatrudnij Tymochowicza jest na FB pomoże rozkręcić twój interes na Polskę i USA. Iluzję można dobrze sprzedać bo ludzie tego potrzebują..

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 11-06-2015 o 21:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5184  
Nieprzeczytane 11-06-2015, 18:18
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Może zacznę pisać o mózgu bo organ mamy a z jego działanie już krucho.

Koniecznie, Wacławie, najlepiej w formie nadającej się do publikacji w mediach z listy filadelfijskiej.

A skoro organ masz i potrafisz go użyć, z przyjemnością przeczytam - dowiem się - gdzie w Twoim organie zapisane zostały wspomnienia, gdzie i jakim kodem została zapisana czarna kropka.
Czekam z zapartym tchem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5185  
Nieprzeczytane 12-06-2015, 21:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Często przytaczane na tym forum są newsy że USA to bardzo bogobojny kraj stworzony przez napływową ludność. I tu też zdarzają się rzeczy które niektórym nie mieszczą się w głowie .Bogobojny pastor dochodzi do wniosku ,że Bóg nie istnieje . Nie jest powiedziane ilu mieszkańców pastorowi uwierzyło ??
http://www.theonion.com/article/chur...k-of-god-20563
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5186  
Nieprzeczytane 12-06-2015, 22:06
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

U nas też tacy są, Natanek, Rydzyk, Urban. Oni wierzą w diabła.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5187  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 11:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał-U nas też tacy są, Natanek, Rydzyk, Urban. Oni wierzą w diabła
A czy wyznawca wiary rzymskokatolickiej , może nie wierzyć w diabła???

Wieści z kruchty
:
[....]12 czerwca 2015 20:59 Emerytowany Papież Benedykt XVI otrzyma doktoraty h.c. dwóch krakowskich uczelni . 3 lipca w Castel Gandolfo Emerytowany Papież Benedykt XVI otrzyma tytuł doktora honoris causa dwóch krakowskich uczelni: Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i Akademii Muzycznej. [...]
Jest w Polsce ponad 400 uczelni wyższych ,a ci co płacą czesne swoim wnukom mogą wpłynąć na władze prywatnej uczelni by przyznano doktorat h.c. Jest się potem czym pochwalić .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 13-06-2015 o 11:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5188  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 11:59
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Sami widzicie że spowiedź jest wielką bzdurą wymyśloną tylko po to by inwigilować ludzi , to moja interpretacja po tym co na forum napisano przez tych co na ten temat coś wiedzą

Wacławie, spotkałam się z wieloma osobami, którzy mają takie samo stanowisko odnośnie spowiedzi ze mną włącznie. Nawet niektórzy wyrażają się bardziej dosadnie np "trzeba być największym idiotą aby samooskarżać się obcemu mężczyźnie". Ale spowiedź nie jest przymusowa i każdy ma w tym zakresie wolną wolę. Nic mi do tego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5189  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 13:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Wankabor napisał-Ale spowiedź nie jest przymusowa i każdy ma w tym zakresie wolną wolę. Nic mi do tego.
Też Wankaborze spowiedź mi nie przeszkadza, pisząc o niej zwróciłem uwagę o nie racjonalności tego zwyczaju w obrządku rzymskokatolickim. Każdy ma swój mózg i może się zastanowić nad tym zwyczajem i przedstawić swój punk widzenia, jeżeli coś takiego praktykuje. Przecież nie jest to odruch „Pawłowa „ , spowiedź , przyjęcie komunii ,to warunek ciągłości gatunku i przeżycia.

Poruszyłaś wolną wolę, którą posiada człowiek , możliwość wyboru. Obecnie więcej wiemy na ten temat i pojęcie to obecnie inaczej rozumiemy niż nasi rodzice. Nasze decyzje wynikają z zasobu informacji , którą posiada nasz mózg na podstawie, których podejmowana jest decyzja. Wolnej woli tak naprawdę nie ma, jako czegoś oddzielnego.

Mózg steruje posiada informacje zapisane w różnego rodzaju pamięciach krótkotrwałej tz. notatnik-owej czy innych , wybierany jest wariant optymalny. Łatwo to zrozumieć, kiedy zastanowimy się nad chorobami mózgu związanymi z zanikiem neuronów. Przecież człowiek chory na Alzheimera, jaką ma własną wolną wolę?
Wiemy, że pewne partie mózgu nie działają i jego decyzje są nie racjonalne pojawia się zdenerwowanie, bo nie może mózg porównać z informacją zapisaną w pamięci. To wszystko neurobiologia a nie ingerencja osoby z innego wymiaru czy „ awarii duszy „
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5190  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 14:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

http://www.crazynauka.pl/trudno-uwie...-uzaleznienia/ Trudno uwierzyć, ile emocji wywołuje ten prosty film o mechanizmie uzależnienia .Czy mamy się dziwić babci /dziadkowi spędzających swój wolny czas w miejscu kultu ??? Film bardzo sugestywny .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5191  
Nieprzeczytane 20-06-2015, 13:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

[...]W 1998 r. Jan Paweł II uczynił go błogosławionym i zyskał tym absolutną miłość Chorwatów. Jednak kard. Alojzije Stepinac – arcybiskup Zagrzebia m.in. w czasach faszystowskiego Niepodległego Państwa Chorwackiego z okresu II wojny światowej - to dla sąsiadów zza miedzy – Serbów – zbrodniarz. Przeciwko zbliżającej się kanonizacji patrona Chorwacji zaprotestowała serbska Cerkiew i odniosła sukces. Papież Franciszek odsunął proces w czasie i nakazał powołanie dwustronnej komisji, która sprawdzi, czy chorwacki duchowny rzeczywiście zasługuje na świętość. [...]
Słuszna decyzja Papieża Franciszka z hipokryzją trzeba walczyć i decyzje poprzedników w wielu sprawach nie muszą być brane pod uwagę , to nie dogmaty . Jeszcze raz sprawdzić uzasadnienia kiedy pojawiają się wątpliwości .JPII miał dużo wpadek personalnych i do prawdziwej świętości było mu daleko. http://www.tvn24.pl/dla-chorwatow-sw...,552635,s.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5192  
Nieprzeczytane 21-06-2015, 08:56
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Ilu ateistów i bluźnierców jest wśród kleru..??
Nie oglądam filmików dłuższych niż 5 minut... ten obejrzałam 3 x i wciąż jestem oszołomiona..
https://www.youtube.com/watch?v=Ac1DpIojeQY
Czego oni się uczą w seminariach.. Buchalterii, psychologii, technik manipulacji... i kto wie czego jeszcze..?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5193  
Nieprzeczytane 21-06-2015, 10:11
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Ilu ateistów i bluźnierców jest wśród kleru..??
Nie oglądam filmików dłuższych niż 5 minut... ten obejrzałam 3 x i wciąż jestem oszołomiona..
https://www.youtube.com/watch?v=Ac1DpIojeQY
Czego oni się uczą w seminariach.. Buchalterii, psychologii, technik manipulacji... i kto wie czego jeszcze..?
Na pewno w seminarium nie mówi się o istnieniu szatana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5194  
Nieprzeczytane 21-06-2015, 12:26
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Ilu ateistów i bluźnierców jest wśród kleru..??
Nie oglądam filmików dłuższych niż 5 minut... ten obejrzałam 3 x i wciąż jestem oszołomiona..
https://www.youtube.com/watch?v=Ac1DpIojeQY
Czego oni się uczą w seminariach.. Buchalterii, psychologii, technik manipulacji... i kto wie czego jeszcze..?

Dzięki Bogdo za udostępnienie tego filmiku. Obejrzałam i wysłuchałam z uwagą. Utwierdziło mnie w moich przekonaniach odnośnie każdej religii , a chrześcijańskiej szczególnie, bowiem od urodzenia do dorosłości w niej przebywałam. To było i jest wielkie oszustwo i zniewolenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5195  
Nieprzeczytane 22-06-2015, 13:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=Ac1DpIojeQY Uwagi na temat działalności kościoła Rzymskokatolickiego słuszne.Biblia była też na wykazie książek zakazanych i tylko ksiądz mógł ja czytać. Dzięki reformacji biblia zawędrowała pod strzechy i w protestantyzmie był najniższy analfabetyzm . W katolickiej Polsce w 1946 40% społeczeństwa nie umiała czytać i pisać.

https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=...C4%99k%C4% 99 Przyzwyczajenia całowania księdza w rękę jeszcze dalej w naszej podświadomości mamy zakonotowane.Ten skansen kulturowy można jeszcze zobaczyć nie tylko na imprezach organizowanych przez KK dla wiernych , ale i na spotkaniach oficjalnych naszych polityków.Pojęcie "święty" też jest opacznie tłumaczone a populistycznie związane jest z cechami Boskimi.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 22-06-2015 o 13:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5196  
Nieprzeczytane 23-06-2015, 12:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

[...]Dzieci wychowywane przez rodziców tej samej płci nie wykazują żadnych różnic - pod względem rozwoju społecznego i zachowania - w stosunku do dzieci z rodzin heteroseksualnych lub z rozbitych rodzin - wynika z analizy przeprowadzonej przez naukowców [...]http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Dzieci-rodzicow-tej-samej-plci-wychowuja-i-rozwijaja-sie-tak-samo-jak-inne-dzieci,wid,17646778,wiadomosc.html

Nie wiem dla czego jest z m taki problem mentalny mają nasi rodacy gdy czytam niektóre posty. Wcześniej w czasie naszej młodości temat odmiennych preferencji seksualnych był tabu , dzisiaj już o tych sprawach się rozmawia . Nie długo przywykniemy do nowych wzorców etycznych i zapomnimy o tym że kiedyś nas to tak dziwiło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5197  
Nieprzeczytane 23-06-2015, 12:55
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[...]Dzieci wychowywane przez rodziców tej samej płci nie wykazują żadnych różnic - pod względem rozwoju społecznego i zachowania - w stosunku do dzieci z rodzin heteroseksualnych lub z rozbitych rodzin - wynika z analizy przeprowadzonej przez naukowców

Nie wiem dla czego jest taki problem mentalny mają nasi rodacy gdy czytam niektóre posty. Wcześniej w czasie naszej młodości temat odmiennych preferencji seksualnych był tabu , dzisiaj już o tych sprawach się rozmawia . Nie długo przywykniemy do nowych wzorców etycznych i zapomnimy o tym że kiedyś nas to tak dziwiło.

Wacławie protestuję. Jak wiesz jestem dość wiekowa, więc wolno mi być nietolerancyjną. W młodości to nawet nie wiedziałam, że istnieją seksualni inaczej. Homoseksualizm ( w moim pojęciu) jest wstrętnym zboczeniem i jestem przeciw wychowywaniu dzieci przez homoseksualistów. Tolerancja ma granice, których przekraczać nie wolno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5198  
Nieprzeczytane 23-06-2015, 14:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Wankaborze ja uważam ze człowiek w rozważaniach etycznych kierować się powinien tym ze moralne jest to co służy zwiększeniu szczęścia jednostki. Był taki kierunek etyki zapoczątkowany w XVIII wieku jak utylitaryzm i John Stuart Mill , bliżej mi do tych koncepcji , pomimo tego że trudno się ocenia szczęście jego sumowanie bo nie ma takiej miary. Utylitaryzm filozofia zdrowego rozsądku można zredukować by lepiej zrozumieć do powiedzenia ,nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Kiedy nasze postępowania nie krzywdzą drugich osób to moralnie są zasadne.
Rozpatrując od strony ewolucji nasze postępowanie etyczne i pojęcie szczęścia ,to będzie zapewnienie sukcesu reprodukcyjnego . Biologia w nas zakodowana stara się nie dopuścić do unieśmiertelnienia naszych genów.

Co ci przeszkadzają ci ludzie o odmiennym podejściu do sexu ? Wankaborze czy przez to ponosisz straty finansowe. Oni są wulgarni ? prymitywni ? Nie , ich zachowanie poza poglądami na sex , nie odbiega jak większość społeczeństwa.
Stąd wymyślono w religiach które są systemami społecznymi pewne zachowania które przyjęto jako odrażające w ramach sposobu życia i zachowania. Nie jesz mrówek ,pasikoników ,dżdżownic , wróbli ,pędraków itd. pomimo tego że są one białkiem . Konsumpcja wieprzowiny czy cielęciny wywołuje reakcje wymiotne tak jak nas jedzenie dżdżownic .W innych kulturach spożywanie tych produktów nikogo nie dziwi.

Sposoby utrzymania ciągłości przekazu zaczyna się od dziecka , przekazują nam rodzice szkoła środowisko .Na inne rzeczy zwracano uwagę w czasie naszej młodości a na inne dzisiaj. Mamy niektóre rzeczy zakonotowane w mózgu przy pomocy memów , jedni bardziej a inni mniej.Poglądy możemy mieć różne a wiele może nas szokować , jakie zaszły zmiany w ciągu 50 lat naszego życia. Czy 50 lat temu mógł ksiądz na ambonie mówić o "miłości francuskiej " i pieszczotach polegających na trzymaniu fallusa w ustach??

Kanamara Matsuri - Święto Żelaznego Fallusa w Kawasaki http://podroze.onet.pl/ciekawe/kanam...kawasaki/dxqx5 -oni w to wierzą . Czy zasadne jest ocenianie ich wiary przez nas ???? Bo jesteśmy lepsi od Japończyków ? Bo potrafimy krócej żyć od nich????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5199  
Nieprzeczytane 24-06-2015, 09:11
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Wankaborze ja uważam ze człowiek w rozważaniach etycznych kierować się powinien tym ze moralne jest to co służy zwiększeniu szczęścia jednostki..
Kiedy nasze postępowania nie krzywdzą drugich osób to moralnie są zasadne.
Co ci przeszkadzają ci ludzie o odmiennym podejściu do sexu ? czy przez to ponosisz straty finansowe. Oni są wulgarni ? prymitywni ? Nie , ich zachowanie poza poglądami na sex , nie odbiega jak większość społeczeństwa.

.Poglądy możemy mieć różne a wiele może nas szokować ,

Wacławie , ja jestem już " niereformowalna ". Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że moralne jest to co służy szczęściu jednostki, to świadczy o egoizmie tej jednostki. Pewne zachowanie są moralnie nieakceptowalne i szokują.
W tym zakresie nie posługuję się doniesieniami naukowymi, lecz własnymi
przemyśleniami.
Do grupy nieprzyzwoitych zachowań zaliczam nie tylko homoseksualizm ale np. łajdactwo, pijaństwo, narkomanię, palenie papierosów, a nawet dewocję. Dlaczego ludzie ulegają takim zachowaniom? ano pewnie odnoszą złudzenie, że służą im zwiększeniu zadowolenia, błogiego szczęścia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5200  
Nieprzeczytane 24-06-2015, 12:05
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Do grupy nieprzyzwoitych zachowań zaliczam nie tylko homoseksualizm ale np. łajdactwo, pijaństwo, narkomanię, palenie papierosów, a nawet dewocję. Dlaczego ludzie ulegają takim zachowaniom? ano pewnie odnoszą złudzenie, że służą im zwiększeniu zadowolenia, błogiego szczęścia.
O ile pijaństwo, narkomania i dewocja to zachowania osobiste o tyle do łajdactwa trzeba dwojga i czy ja wiem, czy to nieprzyzwoite? I to dla dwojga?
I popatrz Wandziu, te nieprzyzwoite zachowania były od zawsze i we wszystkich sferach. Ostatnio czytałem, że w najbardziej w łże elitach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.