menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #73401  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 07:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=mieczyslaw]
Cytat:
Pluto!
Nie wiem co chciałeś udowodnić pisząc jw.
jedynie to, że masz jakiś problem z adaptacją faktów z otaczajacej na rzeczywistości.
Cytat:
To wg ciebie żle,że polscy robotnicy mają zatrudnienie i kupią dobra materialne za zarobione pieniądze?
Nie Mietku! Jedynie to, że ci co przyszli z zewewnątrz z obcym kapitałem potrafili z tego cennego 'rozkradzionego" majątku narodowego zrobić sprawne przedsiębiorstwa. A przypomnę, że sam nad tym cennem dobrem socjalistycznym lałeś łzy. Mnie zupełnie nie interesuje kto jest czego właścicielem, bo ja jestem konsument. Byle produkował to na co mnie stać i chcę kupić. I .... zarabiał.
Cytat:
Pociąg przechodzi badania bo taka jest procedura, to co w tym dziwnego? Że nie rok wcześniej? Nie znam szczegółów, może takie były założenia.
Mieciu! To jak idziesz do sklepu to kupujesz to co jest na ladzie, czy to co dopiero bedzie bo prototyp jest w sprawdzaniu? To pendolino chyba już od 1.5 roku jest na torach. A te co je sprawdzaja też PKP zamówiła tylko na inne trasy.
Cytat:
Piszesz,że przegrały przetarg.Tak przegrały. Może dlatego, że nie umieją korumpować?
Może.... tylko że przy takiej okazji równiez musisz założyć że Sikorsky i Westaland wyszły z wprawy i korumpowały mniej niż żabojady. Może nie wiedziały kogo, albo poskąpiły grosza. Przeca ten Świdnik i Mielec wzięly za marne grosze.
A w/g wodzów z MONu ruskie smigłowce dotąd używane wypadają z obiegu bo im sie w ciagu kilkunastu miesięcy papiery na latanie kończą. I trza byłoby od ruskich wyposażenie kupować. A tak to polski robotnik dzis serwisujący ruskie mi- będzie miał zajęcie przy tych nowych, które tez mają byc robione pod Łodzią gdzie prace będzie miał inny polski robotnik i inżynier, a takze ten co ściąga podatki
Cytat:
A masz informację na jakim długim szlaku kolejowym pendolino może rozwijać prędkość 200km/godz.
Jak ostanimi czasy jechałem tym egzemplarzem który obsługuje linię Wrocław -Warszawa to pan zapowiedział, że własnie przekroczylismy predkość 200km/h. I nie mam powodu, żeby mu nie wierzyć.
Cytat:
Nie pojmuję, czym zasłużyłem, że chcesz mnie dobić. Nie wolno na tym wątku pisać o "polskim" pociągu bo może okazać się,że w polskich warunkach nie ustępuje Pendolino?
Mieciu! To pendolino jest i jeździ i tam gdzie ja potrzebuje to doskonale zastepuje samochód. A dla mnie konsumenta serdecznie obojetne jest czy go wyprodukował polski robotnik czy inny. Bananów tez nie wyprodukował polski chłop a je kupuje.
A co do pisania to gdyby nie było wolno to pewnie jakis wredny cenzor skasowałby to cos napisał.
A w temacie "może się okazać" to moim zdaniem lepiej poczekać na skutek tego co się okaże. Te firmy maja dobra markę w kilku segmentach zwiazanych z komunikacją masową i to powinno cieszyć. Ale sprawdzimy to jedynie wtedy kiedy kupimy bilet i wysiądziemy z niego zadowoleni nie mniej niz ja po wyjściu z pendolino.
I na ucho ci powiem, że jestem zbudowany tym jak w ciagu ostatnich kilku lat bez pomocy PiSu zmienia sie pasażerskie PKP. I w taborze i obsłudze i po tym co się dzieje na torach dworcach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73402  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 08:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Na dzień dobry, bo podobno wyschnęliście z tęsknoty za mną
moje kochane dziadki i babulki.

Ministry spod budki z piwem

Tych ludzi Narodowi wybraliście. Wy- elektorat .
Prostactwo, że aż się prosi wyklepać po pyskach.
Zdjęcie świeżutkie z tego tygodnia, po tajnej naradzie u Kopacz.

http://i61.tinypic.com/10hq5ue.jpg

ps. zdjątko puszczam na wszystkich wątkach politycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73403  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 09:45
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Jak się cieszę,jak bardzo się cieszę ,że już niedługo ,powrócą do naszej polityki wysokie standardy.
Mini retro
https://m.youtube.com/watch?v=RMwa583Kk10
https://m.youtube.com/watch?v=cf6uykBKNtA
https://m.youtube.com/watch?v=HLU-Imw7Jos
https://m.youtube.com/watch?v=liWbO63kxis
https://m.youtube.com/watch?v=3FMp9Ec3pcY
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73404  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 10:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia

Uojtam!uojtam!
Każdy by się cieszył.
Wszak tera
ponoć się zbliża era
Pawłowicz i Wiplera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73405  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 11:58
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Mieliście chamy złoty róg i jaki zrobiliście z niego użytek?
Każdą aferę,każdy przekręt,każdą niegodziwość,pomagaliście swoim idolom zamiatać pod dywan.Aż Wam się wreszcie udało zagłaskać ich na śmierć.
Jedno mnie cieszy,że Kamiński,tak tak,ten sam,zastąpi Wojtunika.
Czas kpin nieuchronnie dobiega końca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73406  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 12:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Ach drzazgo, nie dobijaj koleżeństwa.
Sam widzisz co się z nimi dzieje.
A przecież podsłuchy do życia publicznego wprowadził ich guru Michnik,
a uciekinier renegat ( by koleżeństwo ) je pochwalił, dziękując nagrywaczom.

Swoją drogą ciężko im, bo nieprzyzwyczajone - jak mohery- by się z nich szydzić,
a ten czas zbliża się szybkim krokiem.
OBCIACH.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73407  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 12:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Restauracja SOWA i Przyjaciele właśnie się zamyka.
Tonąca Platforma i ten biznes zatopiła.

Ale jaja...ale jaja...ale jaja...

ps. kurde, po latach wesołości na wątku zapanowała żałoba.
Już sama nie wiem, czy przytulać zrozpaczone koleżeństwo do piersi mych,
czy raczej zadedykować im ''w mogile ciemnej śpij na wieki''?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73408  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 12:46
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Memento
Dlaczego Komorowski przegrał?
Z kilku powodów.
Np. trzy miesiące przed wyborami był pewien swojej wygranej.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73409  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 13:01
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał senesco
Polu, rzecz właśnie w tym, że nie było i nie ma żadnego "Palikota", "Kukiza", czy "Petru" - żaden z nich nie jest trybunem ludu, który przeciwstawia się władzy, kontroluje ją, dla dobra i w imieniu ludu.
To osoby, które skupione są na budowaniu własnej pozycji.….
A kto jest trybunem ludu? Wskaż go, jeśli go widzisz.
Mam pytanie: czy dobrze pamiętasz Palikota z lat 2005-2009?
Komisję Przyjaznego państwa, która miała swój określony cel i składała się z posłów wszystkich opcji?
Pamiętasz, kto zastopował prace tej komisji i dlaczego?
Ten sam zarzut, który stawiasz owej trójce, można postawić także Gowinowi i innym z aspiracjami na liderów.
Jest potrzebny lider, na pewno, silna osobowość, bo inaczej się nie da. Taką osobowością jest prezes, taki był Tusk.
Ten pierwszy dość długo czeka na swoje wielkie wejście i się doczeka dzięki temu drugiemu.
Cytat:
Paweł Kukiz jest rockmanem, który doskonale panuje nad publicznością. Czy jest, czy będzie dobrym liderem - zaryzykuję twierdzenie, że nie. Bo kierowanie klubem w sejmie nie jest już aktywnością na koncercie. Tu trzeba umiejętności dyrygenta, a nie solisty.
Trzeba umieć stworzyć orkiestrę i umieć prowadzić orkiestrę.
Janusz Palikot o tym zapomniał.
Zgoda, idąc tropem tej metafory: ważny jest dyrygent, ale także skład tej orkiestry. Albo się umawiamy na określony repertuar, albo będzie to skład z łapanki byle więcej. Że to niełatwe, wiadomo i nie tylko Palikot na tym poległ.
Jak będzie z Kukizem, który w ogóle nie ma żadnej koncepcji i mogą się przykleić do niego różne oryginalne persony – nie wiemy. Tego nawet nie wie on, bo nie jest możliwe, żeby każdego prześwietlić.
Cytat:
Ryszard Petru robi na mnie wrażenie człowieka, który jest zajęty budowaniem własnej kariery.
….Ale śmieszy mnie dziś, gdy zaprzecza, że profesor jest jego mentorem.
Jest świetnym ekonomistą, konsultantem, komentatorem, ale czy zbudował cokolwiek dla kogokolwiek? Czy ktokolwiek w kraju może powiedzieć: "odniosłem sukces dzięki Ryszardowi Petru"?
To jest Twoje domniemanie. To samo można powiedzieć o Tusku, Gowinie czy innych, że też zależy im na własnej karierze.
Nic nie zbudował?
A co zbudował np. Tusk, prezes, Gowin i paru innych?
Czy każdy powie, że właśnie dzięki nim odniósł sukces?
Czy Petru idzie na pasku Balcerowicza? Nie wiem. Bywa tak, że uczeń po jakimś czasie wyzwala się spod wpływu swojego patrona.
Cytat:
…elektrorat ma prawo wymagać od ludzi, na ktorych głosuje.…..
Powinien wymagać i rozliczać, ale w sposób inteligentny.
Nie na zasadzie wyliczanki - jak nie ty, to ty.
Nie na zasadzie kaprysów, czy dąsów. Nie dałeś mi, to się na ciebie obrażę.
Pluto ma rację. PO w pewnych sprawach nie mogła zrobić więcej, bo nie mogła działać bez uwzględnienia głosów przeciwnych.
A jaki to jest ten inteligentny sposób?
Wyborca po 4 latach ma tylko kartę wyborczą, nic więcej.
I nie chodzi o indywidualne kaprysy czy dąsy moje lub Twoje. Nie da się zadowolić wszystkich i rządzący często muszą podejmować decyzje wbrew ludowi, np. emerytury 67. Jakoś można było, choć nie taki był plan wyjściowy PO.
Czy rzeczywiście tak trzeba to było załatwić, żeby ratować finanse publiczne, to już inna sprawa.
Pluto nie do końca ma rację. On usprawiedliwia wszystkie zaniechania PO, a na to nie ma zgody sporej części wyborców PO. Platforma nie miała woli zmian, nastawiła się na trwanie wykorzystując do tego konflikt z PiS, zaostrzający się szczególnie od Smoleńska. Ten konflikt i ustawiczna wojna służyła temu, żeby pokazać tę straszną twarz PiS-u i to miało przykryć niepodjęte zmiany, miało odwrócić uwagę od zaniechań PO.
Cytat:
PO obiecała, nie dotrzymała, zawiodła Cię?
… - żyje się teraz gorzej niż za rządów PiS, SLD, PZPR?
Naprawdę sądzisz, że zmiana na cokolwiek, przez przypadek, byle zmiana, to lepsze wyjście niż kontynuacja rządów PO?

Według mnie PO sama posyła się do lamusa. Odkąd zawierzyła radom Michała Kamińskiego, jak mniemam.
Kiedy słucham polityków PO nie jestem zły, że zawiedli. Jest mi trochę smutno i współczuję im, bo się pogubili.
Gdyby tylko mnie, nie byłoby problemu, ale zawiodła swój elektorat, a jakie są tego skutki – widać.
Nie podjęła nawet próby, żeby cokolwiek ze swojego ambitnego programu wprowadzić pod obrady.
Ilu komisjom sejmowym się przyglądałeś? Spędziłam tam sporo czasu i wiem, jak wyglądało to od kuchni. To nie jest budujący obraz działalności tej koalicji, niestety.
Czy coś się zmieni? Władzę przejmie prawica, co nie rokuje dobrze, a Platforma jej to ułatwiła.

Do lamusa wysłał ją nie Kamiński, choć zaproszenie go do współpracy było błędem.
Tylko którym z kolei?
Trudno zliczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73410  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 13:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Memento
Dlaczego Komorowski przegrał?
Z kilku powodów.
Np. trzy miesiące przed wyborami był pewien swojej wygranej.

Hypatio, ja nie twierdzę, że wygra PiS,
tylko że PRZEGRA PLATFORMA.

A z kim?
Obecnie Bóg raczy to wiedzieć.
Być może z Kukizem+Stonogą. Nawet bardzo prawdopodobne.
A Komorowski przegrał nie dlatego, że był pewny, tylko że nic nie robił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73411  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 17:13
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Coś wesołego

na sobotnie popołudnie.
Cytat:
Wąsy na twarzy Andrzeja Dudy pojawiły się w sobotę 23 maja, dzień przed drugą turą wyborów prezydenckich. Doniesienie na policję złożył działacz PiS ze Środy Wielkopolskiej. Wszczęto dochodzenie. Policja ustaliła, że wąsy pojawiły się na kilkunastu plakatach w różnych miejscach.

Na podstawie nagrań z monitoringu wytypowano podejrzanego - to rowerzysta, który późnym wieczorem jeździł po mieście. Policja nie zna jednak jego tożsamości, dlatego postanowiła opublikował zdjęcie z monitoringu, prosząc o pomoc w rozpoznaniu rowerzysty
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,360...#ixzz3cxDo2hhn
A oto kilka komentarzy pod tekstem:
def11
straszna zbrodnia, poinformować Interpol i poprosić Amerykanów o zdjęcia satelitarne,
a profilaktycznie zabrać wszystkim rowery w Środzie Wielkopolskiej..
moreno77
Ja bym Dudzie domalował co innego, ale się boję, że mnie wywleką o 6 rano, tak jak to robili za IV RP
unterhose
Koniecznie wydać europejski nakaz zatrzymania. Podniesiona ręka malująca władzy wąsy zostanie obcięta.
janzdechlak
Piłsudski i Mościcki tyż mieli wąsy.
zazello
chcieliscie miec Wegry, to macie

Wąsy Dudzie widać nie zaszkodziły.
Ale ... nie jest wykluczone, że gdyby nie ten akt strasznego wandalizmu, elekt miałby jeszcze lepszy wynik.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73412  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 17:31
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Gdyby babcia miała wąsy .... .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73413  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 17:39
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Przepraszam Hypciu (#73408) a Ty nie byłaś?Pogrzeb no trochę w swoich tekstach z tamtego czasu,leniuszku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73414  
Nieprzeczytane 13-06-2015, 18:00
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Polu, niestety, nie widzę prawdziwego trybuna ludu pośród naszych polityków.
Najbliżej kryteriów jest Piotr Ikonowicz, ale on jest działaczem lokalnym, nie sądzę by był w stanie stanąć na czele dużego ruchu.
Co do Janusza Palikota i jego komisji – pamiętam je – właśnie dlatego, że poza używał jej jako marketingowego zabiegu. Sam zastosował jej prace, traktując ją jak teatralną scenę. Wykorzystał ją do budowania swojej pozycji, do zbudowania ruchu, partii wokół siebie. Nie wypracował niczego poza sprawieniem, że w istocie każdy zna jego nazwisko.
Donald Tusk i Jarosław Gowin owszem, zbudowali swoje pozycje osobiste, ale żaden nie chciał być trybunem. Jarosław Gowin niestety cierpi na przerost ambicji. Jest i będzie aktorem trzeciego planu. Jest i pozostanie celebrytą, znanym tylko z tego, że zdradził PO.
Donald Tusk był liderem - ale ma rację, że się usunął.
Jarosław Kaczyński niewątpliwie jest liderem. Ale to inny typ przywództwa. To ideolog, nie wódz. Ideolog bardzo elastyczny, wewnętrznie sprzeczny, ksobny, ale okazało się też, że potrafi się słuchać rad i dyrygować zza kulis.
Jarosław Kaczyński wycofał się o krok, bo brakuje mu przeciwnika odpowiedniej rangi, gdy nie ma Donalda Tuska. To dowód siły i rozsądku, ale też słabość. Bo uwolnił nadzieje i sny o potędze, które prędzej czy później się ujawnią.
Paweł Kukiz nie może się równać z Jarosławem Kaczyńskim. Ale Prezesowi nie wypada stawać w szranki z Pawłem Kukizem.
Nie uda się też powtórzyć zagrywki z Andrzejem Lepperem i Samoobroną.
Paweł Kukiz – mam wrażenie i nadzieję – nie da się nabrać.

Ryszard Petru być może ma pomysł na rząd. Już wie, że są w Europie stanowiska do zajęcia. Mam pełne przekonanie, że jego partia ma być jedynie trampoliną.
Nie sądzę, by szedł na pasku, raczej próbuje wykorzystać profesora Balcerowicza. Jeśli się wyzwolił spod wpływu, to może i dobrze, ale o wiele bardziej szkoda. Bo nie ma dorobku ma tylko złudzenia do rozdania.

Cytat:
Napisał POLA
Nie da się zadowolić wszystkich i rządzący często muszą podejmować decyzje wbrew ludowi, np. emerytury 67. Jakoś można było, choć nie taki był plan wyjściowy PO.

I w tym jest nadzieja, jeśli rzeczywiście spełni się Twoja wizja, że rządy przejmie prawica.
Bo albo będzie robić głupstwa, albo odsuwać decyzję w czasie, albo po prostu podniesie wiek emerytalny.
Nikt nie chce mówić otwartym, ale reformę emerytalną nie zepsuła PO, ale i PiS, i SLD.
Mieliśmy przejść z systemu zdefiniowanego świadczenia do zdefiniowanej składki, ale nie zrobiliśmy tego.
Emerytura ciągle jest i zgodnie z obietnicą Andrzeja Dudy ma być świadczeniem socjalnym.
A system jest niewydolny, bo zmienił się układ demograficzny społeczeństwa.
Społeczeństwo się starzeje, ale też coraz dłużej żyje. Coraz więcej emerytów, którzy otrzymuje emerytury i korzysta ze służby zdrowia po wyczerpaniu swoich kapitałów.
System opiera się o zasadę: 25 lat się uczymy – 40 lat pracujemy – 15 lat przeżywamy na emeryturze.
Ale średnio emeryt pobiera świadczenia 18 lat.
Mamy wielu emerytów, którzy nigdy w życiu – nie z własnej winy – nie odprowadzili składki do ZUS.
Mamy emerytów, którzy przeszli na emeryturę znacznie wcześniej niż powinni według systemu.
Mamy emerytów w bardzo zaawansowanym wieku – chwała im – ale pobierają emeryturę 25 -40 lat, co znaczy, że o 10-25 dłużej niż mieli. Na te emerytury nigdy nie odprowadzono składek. Nigdy nie odprowadzono składek na opiekę zdrowotną dla nich.
Ponieważ założeń reformy nie dopełniono, te emerytury wypłacane są z bieżących dochodów ZUS. Na koszt obecnie zatrudnionych.
Prawica ma do wyboru, albo podnieść składkę, albo pokrywać je z podatku, albo ograniczyć ich wysokość.
Może też nie podnosić składki, ale obciążyć składką każdą formę dochodu, co znacznie podniesie koszty zatrudnienia i spowoduje bezrobocie.

Tak, nie każdą obietnicę da się spełnić. I tak, prawica – jeśli obejmie rządy – wystawi swój elektorat na ciężką próbę.
Zarówno ten młody, jak i ten bardzo dojrzały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73415  
Nieprzeczytane 14-06-2015, 12:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Przepraszam Hypciu (#73408) a Ty nie byłaś?Pogrzeb no trochę w swoich tekstach z tamtego czasu,leniuszku.

Ba, tamte czasy....
Chyba pamiętasz, jakie byli pewne siebie,
a teraz? zadeptała ich stonoga.

Po publikacjach Stonogi na temat PO już właściwie nic powiedzieć nie można.
Jak się widzi panienkę pod latarnia,
to też nie jest to temat do dyskusji.

A co z referendum?
Na stronie prezydenta, ani nigdzie indziej nie znajduję informacji, że Borat podpisał kwit.
Wg wcześniejszych informacji czas miał do piątku..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73416  
Nieprzeczytane 14-06-2015, 16:12
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Chyba pamiętasz, jakie byli pewne siebie,
a teraz? zadeptała ich stonoga.
Pewność siebie to zdaje się uniwersalna cecha w polskiej polityce. Pamiętasz zadowolenie J. Kaczyńskiego w 2006 roku? "Jeśli sądzicie, że któregoś dnia dojdziecie do władzy, to się mylicie."
I później rozpisanie nowych wyborów, bo koalicja to nie był szczyt marzeń. To przekonanie, że po wyborach będzie miał zdecydowaną większość. Buta stratega czy tylko błąd oceny sytuacji?

Link do przemówienia:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prze...r-1410478.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73417  
Nieprzeczytane 14-06-2015, 17:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Ja pisałam o wieloletnim recholeniu wątkowiczów,
które to recholenie było kierowane na moją głowę
jako głowę przedstawicielki opozycji. Nielicznej tutaj,
bo jak widzę nawet nowa Katarzyna uciekła od was.

Ty - radzę Ci- cofnij się do przemówienia Cezara.
Może być to przed rzeką Rubikon. Będzie ciekawiej.
Masz może jakiś link?
Generalnie bawi mnie ta żałoba na wątku. Co to znaczy brak hartu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73418  
Nieprzeczytane 14-06-2015, 17:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Tyle peowczyki natrząsały się z katolickiego Dudy,
a paczpan, ubrana na czarno Kopacz klękła przed papieżem i pocałowała go w rękę.
Nie musiała, a jednak.

Nie mam nic przeciwko, jak dla mnie może sobie klęknąć nawet przed Cyrylem,
tylko po co to szczekanie na Dudę?
Mam nadzieję, że uciemiężona lewica z tego wątku jest zadowolona?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73419  
Nieprzeczytane 14-06-2015, 17:23
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Senesco
Polu, niestety, nie widzę prawdziwego trybuna ludu pośród naszych polityków.
Najbliżej kryteriów jest Piotr Ikonowicz, ale on jest działaczem lokalnym, nie sądzę by był w stanie stanąć na czele dużego ruchu.
Ikonowicza znam z jego częstych występów w Polsat News oraz wcześniejszych jego akcji. Za bardzo kojarzą mi się jego pomysły czy rozwiązania z socjalizmem.
Ponadto nie wydaje mi się, żeby był nam potrzebny trybun ludowy. Potrzebny jest na pewno lider z określonym programem, zdeterminowany do poprawienia tego, co tej poprawy wymaga. Taki wydawał się Tusk ze swoją PO. Takie zadanie miała komisja Przyjazne Państwo, ale szybko się okazało, że Tuskowi wcale nie jest to na rękę, a kulisy działania tej komisji, projekty przez nią zgłaszane najzwyczajniej szły do kosza.

To nie ekscesy Palikota spowodowały fiasko tej działalności, ale zaniechania ze strony kierownictwa partii.
Pomysł dobry, wsparcia ze strony rządzących jednak nie było, a biurokratyczne buble pęczniały.
Cytat:
Jarosław Kaczyński niewątpliwie jest liderem. … To ideolog, nie wódz. Ideolog bardzo elastyczny, wewnętrznie sprzeczny, … potrafi dyrygować zza kulis.
…wycofał się o krok, bo brakuje mu przeciwnika odpowiedniej rangi, gdy nie ma Donalda Tuska. To dowód siły i rozsądku, ale też słabość. Bo uwolnił nadzieje i sny o potędze, które prędzej czy później się ujawnią.
Z jednym się nie zgadzam. Wycofał się z pierwszej linii nie dlatego, że nie ma godnego siebie przeciwnika, ale dlatego, że zdaje sobie sprawę, jak duże emocje negatywne wywołuje wśród wyborców spoza PiS.
Czy to słabość? Raczej jego sprytna taktyka.
Jeśli premierem zostanie Szczygło, to pewno na krótko. Może być jak z Marcinkiewiczem. Ona np. przejdzie do kancelarii Dudy, a prezes? Nie będzie chciał, ale będzie musiał.

Kukiza traktuję jak wypadek przy pracy, jako efekt wściekłości części elektoratu na rządy koalicji. Wypadki w polityce się zdarzają, a czy Kukiz da się nabrać?
Na razie nabiera nas i nie oczekuję niczego mądrego od kogoś, kto politykę ma gdzieś – jak sam to określił.

Petru? Ten przynajmniej ma jakąś koncepcję, a czy szykuje sobie trampolinę do skoku wyżej? Nie wiem.
Choć ma dość kiepskie notowania i niełatwo mu się przebić, bo nie śpiewa, nie harcuje, to jednak pewnej części elektoratu zawiedzionego PO ma coś do zaoferowania i nie są to gruszki na wierzbie.
Nie obiecuje, że będzie Kanada.

Jeśli chodzi o problemy emerytalne - zgoda, są to zaniedbania poprzednich rządów, które w tej sprawie nie zrobiły nic, co więcej, majstrowały niezbyt racjonalnie (np. różne przywileje). Platforma podniosła wiek dla ratowania finansów publicznych. Podejrzewam, że mniej byłoby krzyku, gdyby szukano oszczędności także w innych segmentach, ale niestety, tu są te zaniechania.

Wyborca musi widzieć, że nie tylko jemu coś się zabiera, ale i rządzący dbają o racjonalność wydatków publicznych.
Co dalej z tym problemem zrobi prawica, jeśli wygra, pewno się niebawem przekonamy.
I nie widzę tu racjonalnych pomysłów, a tylko nośne hasła, które – jeśli staną się faktem – będzie klops. Dla wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73420  
Nieprzeczytane 14-06-2015, 17:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Pola a kuku...obudź się...tu ziemia.

Cytat:
Jeśli premierem zostanie Szczygło

Aleksander Szczygło nie żyje w dalszym ciągu.
Od 10 kwietnia 2010 roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.