menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #341  
Nieprzeczytane 15-05-2009, 23:27
Matis99 Matis99 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 4
Domyślnie

Podczas naciskania na pobierz plik wyskakuje mi okno z pytaniem czy chcesz zapisać plik? Jak klikne na zapisz wyskakuje mi okno w którym mam wpisać jakieś hasło.
Komputer odmawia mi pobierania pliku (Nawet przy wpisaniu hasła do mojego konta). Czy może mi ktoś powiedzieć o co w tym chodzi i jak można to ewentualnie ominąć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #342  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 11:40
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Jak się wkleja obrazki,skąd się je bierze ,jak podać jakikolwiek link,dlaczego nie wszystkie zdjecia wchodzą ja umię tylko pisac no i bardzo chcialabym posiąść choć część tych umiejętności.
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #343  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 13:03
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał zosinek
Jak się wkleja obrazki,skąd się je bierze ,jak podać jakikolwiek link,dlaczego nie wszystkie zdjecia wchodzą ja umię tylko pisac no i bardzo chcialabym posiąść choć część tych umiejętności.
"Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść". Porad jest tak dużo, że trudno wybrać tę, która nam odpowiada. Wybrałam więc dla Ciebie zosinku, te które uważam za jasne i przejrzyste. Sama piszę bez fachowych nazw, bo po prostu ich nie znam. Stefan też pisze precyzyjnie wiec i jego objaśnienia dołączam.
Poniżej wstawię link, od którego kliknięcia zaczniesz szukanie:
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...age8-2812.html
Zauważ, że jest to strona 8 wątku "Jak zamieszczać obrazki..."
Piszę tam o hostingu image banana - moim zdaniem najlepszego i najłatwiejszego.
Uzupełniam tam zawarte informacje zrzutami ekranowymi w postach 183,184,185 strona 13
Objaśnienia Stefana znajdziesz na stronie 11 tego wątku posty 161, 162, 163.
Polecam wklejanie przez spinacz, które on opisuje. Jest to najprostszy sposób, niestety ogranicza obrazki do 39,9 KB.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #344  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 13:12
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Ja wpis Hani uzupełnię informacją, że o spinaczu Stefan na tamtym wątku pisze w postach nr 52 i 53
Odpowiedź z Cytowaniem
  #345  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 14:33
Aluska's Avatar
Aluska Aluska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: mazowsze
Posty: 23
Domyślnie Proszę o pomoc.

Jestem początkująca proszę o pomoc jak mam ustawić w Profilu .Dodaj Aluska do listy do listy znajomych.Wyślij wiadomość do Aluska.Jak jest w innych Profilach Z góry dziękuje serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #346  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 14:42
Matis99 Matis99 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 4
Domyślnie

Proszę o odpowiedz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #347  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 15:30
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Aluska
Jestem początkująca proszę o pomoc jak mam ustawić w Profilu .Dodaj Aluska do listy do listy znajomych.Wyślij wiadomość do Aluska.Jak jest w innych Profilach Z góry dziękuje serdecznie.
Wyślij wiadomość, musisz uruchomić u siebie dostp do wiadomości. Klikasz na ustawienia (czerwony pasek po lewej stronie) następnie "edycja opcji" i zaznaczasz zgodnie z poleceniami kwadraciki -ptaszki-. Na koniec klikasz w "zapisz zmiany". Powodzenia
Dodaj do listy klikasz w to ale druga strona musi też to zaakceptować. Dwustronna zgoda.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #348  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 17:34
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Do Matis99

Cytat:
Napisał Matis99
Podczas naciskania na pobierz plik wyskakuje mi okno z pytaniem czy chcesz zapisać plik? Jak klikne na zapisz wyskakuje mi okno w którym mam wpisać jakieś hasło.
Komputer odmawia mi pobierania pliku (Nawet przy wpisaniu hasła do mojego konta). Czy może mi ktoś powiedzieć o co w tym chodzi i jak można to ewentualnie ominąć?
Dużo niejasności. Odpowiedz:
- jaki masz system (WindowsXP czy Vista, inny..)
- jaką masz przeglądarkę (Internet Explorer, Firefox, inną..)
- co ściągasz (domyślam się, że program a nie żaden "plik")
- skąd ściągasz, z jakiej strony internetowej (dobre są: instalki.pl, download.net.pl, dobreprogramy.pl,...).
Gdy przez Google do nich wchodzisz, lub klikając link do danej strony - nie potrzeba żadnego hasła.

Na temat ściągania (to pierwszy krok) i instalowania (drugi krok) programów bardzo przystępnie, dokładnie i obszernie napisał E-Asystent w wątku Komputer dla początkujących KURS. Czytaj cały ten wątek. Oto link do niego: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...kurs-3960.html

W trakcie ściągania wybieraj "Uruchom", a nie "Zapisz" - sam Ci się zainstaluje.
Gdzie (gdzie wyląduje)? - domyślnie na dysku C. Chyba że zadysponujesz inaczej (naciśniesz "Przeglądaj").
Pozdrawiam, powodzenia.S.

P.S. Koniecznie załóż Profil (nie wiem jak się do Ciebie zwracać).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #349  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 21:02
Matis99 Matis99 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 4
Domyślnie

No Tak, ale po naciśnięciu pobierz komputer się pyta Czy chcesz zapisać ten plik do wyboru mam zapisz i anuluj nie ma przycisku uruchom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #350  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 21:11
Matis99 Matis99 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 4
Domyślnie

pobieram program ze strony: dobreprogramy.pl -all playera.
Mam system WindowsXP, przegladarka Mozzila Firefox wchodze na stronke przez Google
Odpowiedź z Cytowaniem
  #351  
Nieprzeczytane 17-05-2009, 11:34
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Tarninko

Tarninko-teraz ja potrzebuję pomocy. Jakim programem mam zrobić PPS z wesela? Mam ich kilka (programów). Mam 125 fotek-coś mogę wybrać dla PPS. Jeszcze tego nie robiłem-nie wiem czy potrafię (PPS). Podkład bym raczej użył (jive?) Trudna decyzja. Pomóż pliiiissss...

Albo coś co kojarzy się z podpisaniem? Muzykę mam na myśli.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #352  
Nieprzeczytane 15-08-2009, 17:13
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Nie umiem robić zrzutu z ekranu. Czy ktoś mnie przez to przeprowadzi?
i jeszcze jedno. Czy z małego obrazka np.awataru można samemu zrobić ikonkę na pulpit i jakim rodzajem pliku ma być. Wiem że nie mapą bitową, nie gifem i nie zwykłym zdjęciem. Więc czym?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #353  
Nieprzeczytane 15-08-2009, 18:48
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Dziękuję Anielce, która wskazała mi odpowiednie drzwi , ale coś mi nie wyszło.

Więc spróbowałam jeszcze raz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #354  
Nieprzeczytane 15-08-2009, 18:52
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

No i za drugim razem wyszło już dobrze. Dziękuję Anielko za wskazanie drogi !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #355  
Nieprzeczytane 16-08-2009, 15:49
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Bogusiu

Cytat:
Napisał bodzia333
Nie umiem robić zrzutu z ekranu. Czy ktoś mnie przez to przeprowadzi?
i jeszcze jedno. Czy z małego obrazka np.awataru można samemu zrobić ikonkę na pulpit i jakim rodzajem pliku ma być. Wiem że nie mapą bitową, nie gifem i nie zwykłym zdjęciem. Więc czym?
Gdybyś znała dwa wcześniejsze na ten temat, tj. posty # 154 i 161, napisane w wątku "Pomogę każdemu cz.3", to nie byłoby w ogóle Twojego problemu.
Lecz nie trafiłaś tam, czemu się nie dziwię - w tym forum trudno się połapać Początkującym.
Podaję Ci link do nich , idź tam i poczytaj: - http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...tml#post425910

Ale i tak jakoś sobie poradziłaś, gratuluję.
Na pierwszym zrzucie pokazałaś, jako efekt zrzutu, że masz Painta.
Na drugim zrzucie pokazałaś sam pulpit. I to co masz na nim. Wydaje mi się jakiś dziwny. Po co tam tyle ikon (czyli programów) trzymasz?.

A teraz odpowiadam na Twoje pytanie.
Oczywiście, że można na pulpit. Tylko po co?. Nie rób tego. I tak masz przeładowany pulpit!.
Miejscem dla obrazków jest folder pt. Moje obrazy. Tam je przechowujesz i stamtąd pobierasz wysyłając na forum.
A jaki to będzie rodzaj pliku: obraz, najlepiej PNG lub JPEG (dla zrzutów ekranu najodpowiedniejszy jest PNG).
Na forach wymagają, ażeby avatarek miał wymiary nie większe niż 80x80 pix (czasem 100x100).
Podrzucam Ci dla treningu taki ładny, mały obrazek:

Spróbuj przenieść go do Moje obrazy. Gdybyś napotkała problem, napisz.
Pozdrawiam. S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 16-08-2009 o 19:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #356  
Nieprzeczytane 16-08-2009, 18:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Stefanie
Cytat:
Gdybyś czytała moje posty
Większość pytań była już wielokrotnie omówiona, odpowiedziana. Jednak poszukiwanie w wielu wątkach nawet "starym wyjadaczom" sprawia trudność i łatwiej zadać po raz kolejny to samo pytanie. "Nowi" to już całkiem insza inszość.
Też na wiele pytań nie potrafię odpowiedzieć bo się po prostu na tym nie znam
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #357  
Nieprzeczytane 16-08-2009, 19:26
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Stefanie

Większość pytań była już wielokrotnie omówiona, odpowiedziana. Jednak poszukiwanie w wielu wątkach nawet "starym wyjadaczom" sprawia trudność...
Tadeusz, zgadzam się z Tobą.
Dlatego "się poprawiłem".
Pozdrawiam. S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #358  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 22:28
szarotka's Avatar
szarotka szarotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 31
Mruga oczkiem (żart) Pisanie SMS-ów

Mam pytanie inne niż wszyscy do tej pory.
Chcę napisać SMS z mojego komputera do telefonu komórkowego mojej koleżanki - dlatego mam pytanie, jak to zrobić? Bo wiem że można i to jest chyba bardzo wygodne, jak ma się napisać dłuższą wiadomość.Bardzo proszę - będę wdzięczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #359  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 14:13
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Szarotko

Za pomocą tego programu możesz to robić: http://www.idg.pl/ftp/pc_656/SMS.Express.2.40.html
Musisz go ściągnąć i zainstalować. Jest darmowy, w języku ang. ale podobno łatwy.

A tu masz coś do poczytania na ten temat:
http://spik.wp.pl/faq.html?kat=25283&ticaid=18995

I jeszcze:
Jak Wysłać E-Mail Za Pomocą Sms-A W Sieci Orange?
email
tomek
ja robie to tak, pisze smsa w takiej postaci: adres e-mail (odstep) wiadomosc bla bla bla i wysylam na numer 102 podobnie wysylam zdjecia z telefonu i wszystko dochodzi.

CZY SĄ JAKIEŚ OGRANICZENIA ODNOŚNIE WYSYŁANIA SMS ZE STRON WWW ?

Najczęściej spotykanym ograniczeniem jest możliwość wysłania maksymalnie 10-ciu wiadomości w ciągu jednej doby.

Ale najwięcej się dowiesz u swojego operatora sieci komórkowej, w jakiej się znajdujesz.
Wejdź na ich stronę internetową.

Powodzenia. Pozdrawiam.S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #360  
Nieprzeczytane 31-08-2009, 05:21
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witajcie... chcialam spolszczyc Windowsa, zeby moc pisac po polsku... z ogonkami.
Wszystko zrobilam jak trzeba... komputer odmawia zrozumienia mojej prosby.
Znaleziono dla mnie "spolszczenie", pobralam go sobie, mam na pulpicie, zamkniete w zipie.
Co teraz robic?...Mam Windows XP Professionnel.
Moj komputer jest po frncusku. Czy po spolszczeniu, wszystkie nazwy zmienia sie na polskie, czy tylko pisanie?...
Pozdrawiam serdecznie...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chętnie pomogę ... Alex eSenior 496 22-06-2014 23:42
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.IX jolita Polityka - wątki archiwalne 498 09-12-2008 23:18
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VI jolita Polityka - wątki archiwalne 538 21-07-2008 22:59
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 13:46
Jestem po lekturze i chętnie udostępnię araukaria eSenior 38 04-08-2007 18:42

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.