menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 13:16
szarotka's Avatar
szarotka szarotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 31
Domyślnie


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 15:12
buswoj buswoj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Dolnośląskie
Posty: 3
Domyślnie Początkujący

Cytat:
Napisał szarotka
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ja mimo iż "czytuję" od kilku miesięcy, to poraz pierwszy odważyłem się napisać, chociaż nie wiem czy to w odpowiednim miejscu piszę (początkujący - nie jestem dobry w poruszaniu sie na forum) a piszę albowiem mam problem, a czytając "seniorka" - to jest tam tak dużo mądrych osób, myślę iż mi ktoś udzieli rady a mianowicie: od kilku dni gdy otwieram komputer to ukazuje mi się następująca informacja:
Access violation at address 00468098 in module hptrades.exe. read of address 000002F8 ( a ja nie znam angielskiego) klikam na ok i informacja znika komputer pracuje normalnie ale przy następnym otwarciu informacja ponownie się otwiera. Pytanie moje co zrobić by usunąć i co ta informacja chce mi przekazać. Z góry dziękuję za pomoc-informację. Z poważaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 15:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał buswoj
Ja mimo iż "czytuję" od kilku miesięcy, to poraz pierwszy odważyłem się napisać, chociaż nie wiem czy to w odpowiednim miejscu piszę (początkujący - nie jestem dobry w poruszaniu sie na forum) a piszę albowiem mam problem, a czytając "seniorka" - to jest tam tak dużo mądrych osób, myślę iż mi ktoś udzieli rady a mianowicie: od kilku dni gdy otwieram komputer to ukazuje mi się następująca informacja:
Access violation at address 00468098 in module hptrades.exe. read of address 000002F8 ( a ja nie znam angielskiego) klikam na ok i informacja znika komputer pracuje normalnie ale przy następnym otwarciu informacja ponownie się otwiera. Pytanie moje co zrobić by usunąć i co ta informacja chce mi przekazać. Z góry dziękuję za pomoc-informację. Z poważaniem.
Witaj. Spróbuj zadać to pytanie tutaj
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...tml#post336665
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-03-2009, 11:30
hortensja hortensja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1
Domyślnie

Witajcie.
Widzę, że piszecie tu o różnych problemach z komputerem.
A ja chciałam się pochwalić, że skończyłam właśnie kurs. Wspaniali prowadzący cierpliwi i mili nie gnają z materiałem i jest sporo powtórek. Ale co ciekawe w firmie która je prowadziła jest taki Pan Leszek (szef) i on rozwiązuje każdy problem z komputerem. Można przynieść do niego swój sprzęt a On jak dobry lekarz go wyleczy i uratuje.
Bardzo polecam.
Hotrensja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 25-03-2009, 11:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał hortensja
Witajcie.
Widzę, że piszecie tu o różnych problemach z komputerem.
A ja chciałam się pochwalić, że skończyłam właśnie kurs. Wspaniali prowadzący cierpliwi i mili nie gnają z materiałem i jest sporo powtórek. Ale co ciekawe w firmie która je prowadziła jest taki Pan Leszek (szef) i on rozwiązuje każdy problem z komputerem. Można przynieść do niego swój sprzęt a On jak dobry lekarz go wyleczy i uratuje.
Bardzo polecam.
Hotrensja.
Witaj Hortensjo.
Pięknie opisałaś kurs, jeszcze lepiej prowadzących łącznie z szefem. Tylko gdzie to jest? Miasto? Jaka firma? itd. Przepraszam za uwagi ale tak to wygląda.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 10:41
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Hortensjo, to wspaniale ze trafilas na dobrych nauczycieli komputerowcow.Ja nauczylam sie tylko wlączać i wyłączac koputer na kurasie dla senioów a resztę pokazały mi moje dorosłe dzieci.One tez nie rozumieja że trzeba cos pokazac kilka razy bo starsi (pisze o sobie)tak szybko nie zapamiętują jak oni.Kupiłam książkę "Naucz się z nami obsługi komputera" a internetu ucze się sama na zasadzie "prób i błędów" Ciągle jednak błądzę ale cos mnie ciagnie do tej komputeryzacji.Chciałabym wiedziec jak innym to się udaję?Pozdrowienia dla wszystkich Seniorów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 11:10
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie

Cytat:
Napisał buswoj
Ja mimo iż "czytuję" od kilku miesięcy, to poraz pierwszy odważyłem się napisać, chociaż nie wiem czy to w odpowiednim miejscu piszę (początkujący - nie jestem dobry w poruszaniu sie na forum) a piszę albowiem mam problem, a czytając "seniorka" - to jest tam tak dużo mądrych osób, myślę iż mi ktoś udzieli rady a mianowicie: od kilku dni gdy otwieram komputer to ukazuje mi się następująca informacja:
Access violation at address 00468098 in module hptrades.exe. read of address 000002F8 ( a ja nie znam angielskiego) klikam na ok i informacja znika komputer pracuje normalnie ale przy następnym otwarciu informacja ponownie się otwiera. Pytanie moje co zrobić by usunąć i co ta informacja chce mi przekazać. Z góry dziękuję za pomoc-informację. Z poważaniem.
Najprostszym rozwiązaniem jest przywrócenie systemu do czasu sprzed awarii (zakładam, że pracujesz na Win XP). Wybierasz: Start | Wszystkie programy | Akcesoria | Narzędzia systemowe | Przywracanie systemu, zaznaczasz: Przywróć mój komputer do wcześniejszego stanu | Dalej, wybierasz wytłuszczoną datę sprzed awarii i dalej już jak po sznurku. Jeśli pocztę masz na dysku logicznym C:, niestety zostaną wycięte listy z tego ostatniego okresu awarii. Dlatego foldery pocztowe trzymam razem z różnymi archiwami na innym dysku logicznym niż C: i ten dysk z archiwaliami wyłączam z procesu przywracania.

Pozdrawiam,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 15:55
szarotka's Avatar
szarotka szarotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 31
Domyślnie

Witam wszystkich - mam pytanie:kupiłam laptopa i właśnie się zastanawiam, czy należy go używać podłączonego przez cały czas do prądu, czy należy najpierw naładować jego baterie do oporu i używać już bez podłączenia.Każdy mi radzi coś innego i dlatego mam pytanie do fachowców w tym temacie. Ciekawe jaka będzie odpowiedź. Marysia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 16:46
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Jak używać Laptopa, - zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli używasz go wyłącznie np. w domu, to nie ma potrzeby korzystania z baterii. Wskazane jest nawet, wyjmowanie baterii, jeśli się - „nie ma zamiaru korzystania z nich wcześniej niż po 2 – 3 dniach”. A więc zależ to od Ciebie. Nie przeszkadza to zresztą – baterie mieć – załadowane. (jeśli koniecznie tego chcesz) i jeśli sytuacja tego wymaga. A potem porostu je wyjąc.
Przecież to na pewno opisane jest w instrukcji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 17:05
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Do Szarotki
Chciałem tylko jeszcze dodać, że raz naładowane baterie, należy w razie nie używania ich, po 2 - 3 miesiącach - rozładować i ponownie naładować. (pomijam tu problem - formatowania-formowana)

Ostatnio edytowane przez gerd : 16-05-2009 o 17:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 18:45
szarotka's Avatar
szarotka szarotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 31
Domyślnie

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedż.Wszystko już wiem - no może prawie wszystko.Mądry człowiek z Ciebie.Dobrze że jest takie forum.Korzysta się tutaj z mądrych rad.Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 16-05-2009, 19:25
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Domyślnie **Witaj Szarotko **

Z tej informacji wynika że naruszyłaś zasady dostępu i to jest adres i adres modułu nie wiem na laptopach się nie znam może gdzieś kliknęłaś niepotrzebnie nacisnęłaś ,To go zrestartuj jak nie ,,to potrzebny fachowiec pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 10-06-2009, 18:32
xaniax4 xaniax4 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 1
Domyślnie

Witaj Szarotko
Z dużym prawdopodobieństwem jest to problem z:
1 baterią ... jeźeli twój zegar systemowy nie pokazuje dobrze czasu to na 100% bateria nadaje sie do wymiany. Żeby ja zmienić trzeba zdjąć obudowę komputera, odnaleźć na płycie metalowy krążek średnicy ok 4-5 cm. Nalezy to zrobić w miarę szybko bo w przeciwnym razie zmienią ci się ustawienia BIOS.
Bateria do dostania w każdym sklepie komputerowym
2 to może być też informacja, że obudowa komputera jest niedokładnie założona ... nic nie napisałaś o jaki komuter chodzi a to istotna informacja. Pozdrawiam Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mam problem FeliksG eSenior 124 27-02-2009 13:55
problem z komputerem Żanin eSenior 4 26-09-2008 21:09
Mam problem z przeglądarką Firefox 3.0.1. Stefan eSenior 2 27-08-2008 21:01
Problem z paznokciami Ewita500 Profilaktyka i zdrowy styl życia 1 21-04-2008 23:30
wątrobowy problem... Marekkk Choroby, badania, terapie 19 22-01-2008 06:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.