menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 03-06-2009, 15:39
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał lucy4na
. Tak bardzo cieszyłam się Tą znajomością. Płaczę, i głowa mi pęka.
Bo Lucy może to była jednak znajomość,którą podniosłaś do rangi przyjażni.Przemyśl to i nie rozpaczaj,prawdopodobnie nie warto.Pozdrawiam B.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 04-06-2009, 08:11
Ariana's Avatar
Ariana Ariana jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: małopolska
Posty: 110
Domyślnie Czas leczy rany....

Lucy kochanie tylko czas tu pomoże,wiadomo że trudno tak dzień za dniem,godzina za godzina,minuta za minutą.Ale jak takie różności przechodziłam to tylko czas pozwala popatrzeć na to nieco inaczej.Trudno to przejść bo bardzo długie są nawet minuty...Ale kotusiu jesteśmy przy Tobie ,myśl ,przetrawiaj
narzekaj,przeklinaj rób wszystko na co masz ochotę aby Ci tylko przyniosło ulgę...Potem zrobisz co sobie wymyślisz a na pewno wymyślisz ..poczytasz jak i co wybierzesz dla siebie wyjście..
Bo każda z nas to inna "książka" i musi sama wybrać,przeżyć.przejść nie ma jednej recepty.Trzymaj się !!!
__________________
...tam,gdzie pamięć nie trzeba słów....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 04-06-2009, 08:49
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał lucy4na
Przyjaźń? co to? Uwierzyłam ,że "takie "coś istnieje , ale myliłam się. Bez słów, bez powodu " przyjaciel" postanowił milczeć. Ani słowa wyjaśnienia, ani słowa o powodzie takiego zachowania. Boże jak dziwne są zachowania ludzkie. Czy naprawdę nie mam szans na spotkanie "prawdziwych " ludzi?
Świat mi runął z tego powodu. Tak bardzo cieszyłam się Tą znajomością. Płaczę, i głowa mi pęka.
A nie pomyślałaś że mogło mu się coś stać ?? Wypadki chodzą po ludziach - odezwij się Ty i upewnij się że wszystko jest ok.Pozdrawiam - głowa do góry.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 17:02
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Dzień Przyjaciela

Przyjaźń to takie trudne, ale istnieje...
Wystarczy, że...jesteś

przyjaciel.teksta.jpg
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 21:57
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Cytat:
Napisał destiny
Przyjaźń to takie trudne, ale istnieje...
Wystarczy, że...jesteś

Załącznik 27463
Wrócił bez słowa wyjaśnienia, Nie wiem jak to rozumieć, . ale postanowiłam nie pytać, tylko czekam na wyjaśnienie. Mam nadzieję ,że któregoś dnia dowiem się , a może nie............,mężczyźni tacy dziwni są
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 11-06-2009, 09:12
Ariana's Avatar
Ariana Ariana jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: małopolska
Posty: 110
Domyślnie lucy...

to dobrze ,teraz sobie pomyślisz co i jak..powie Ci lub nie ...ale to tak będzie ...No samo życie ....nie dziwić się niczemu bo to samo dotyka nie tylko innych ale i Ciebie... .Trzymaj sie ciepluchno ,wszystko się wyprostuje jak będzie pokaże czas ,tymczasem trzymaj się!!!
__________________
...tam,gdzie pamięć nie trzeba słów....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 11-06-2009, 09:21
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Niby tak, ale.... zawsze pozostaje , ale. Czemu nie może być wyjaśnione, prosto, po ludzku. Powiedziałaś, zrobiłaś , powinnaś. Jacy Ci mężczyźni są dziwni. Ale niech jest jak .........
Dzięki za wsparcie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 12-06-2009, 10:04
Lusia's Avatar
Lusia Lusia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: małopolska,
Posty: 68
Domyślnie przyjażń

Cytat:
Napisał Ariana
Lucy kochanie tylko czas tu pomoże,wiadomo że trudno tak dzień za dniem,godzina za godzina,minuta za minutą.Ale jak takie różności przechodziłam to tylko czas pozwala popatrzeć na to nieco inaczej.Trudno to przejść bo bardzo długie są nawet minuty...Ale kotusiu jesteśmy przy Tobie ,myśl ,przetrawiaj
narzekaj,przeklinaj rób wszystko na co masz ochotę aby Ci tylko przyniosło ulgę...Potem zrobisz co sobie wymyślisz a na pewno wymyślisz ..poczytasz jak i co wybierzesz dla siebie wyjście..
Bo każda z nas to inna "książka" i musi sama wybrać,przeżyć.przejść nie ma jednej recepty.Trzymaj się !!!
Pięknie powiedziane - sama prawda - cierpliwości życzę Lucy- jest to trudne - nie ma innego wyjścia - jedyne lekarstwo.
__________________
;cechą człowieka jest błądzić, głupiego w błędzie trwać;(łacińskie)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 12-06-2009, 10:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał lucy4na
Wrócił bez słowa wyjaśnienia, Nie wiem jak to rozumieć, . ale postanowiłam nie pytać, tylko czekam na wyjaśnienie. Mam nadzieję ,że któregoś dnia dowiem się , a może nie............,mężczyźni tacy dziwni są

Eeee tam dziwni .
Prości w konstrukcji niesłychanie .Tak naprawdę niewiele potrzebują od życia .
Jak się zaspokoi te potrzeby , to misiek je z ręki .Do późnej starości .

ps.nie wiem jak to z nowym pokoleniem jest.Biedacy mają trochę rozchwiane emocje , w związku z transformacją , jaką ta płeć -niesłusznie uważana za silną - przechodzi .

Pozdrawiam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 12-06-2009, 12:45
Zita Zita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 2
Uśmiech Przyjaźń (czy istnieje?) i jej barwy.

Czytając dziś wypowiedzi zarejestrowane tu, niektóre od dawna, potwierdza się przypuszczenie, że przyjaźń istnieje, ale nie każdemu dane było jej doświadczyć. Ja wierzę ciągle, że spotkam prawdziwą przyjaciółkę, na razie na kilku się fatalnie zawiodłam, spotkały mnie z ich strony zachowania, których można było spodziewać się ale po wrogach i tak jak Ktoś już to słusznie zauważył; gdy pojawia się pasmo sukcesu są inni 'przyjaciele", gdy jesteśmy w dołku są inni i albo okazują litość (nikomu nie potrzebną), albo jak te hieny patrzą co by tu dla siebie można było jeszcze z niej upolować.
Z pierwszym mężem się rozeszłam, bo nie widziałam nadziei na uratowanie tego 30-letniego związku. Dziś, gdy nie zaznałam w zamian od życia radości i satysfakcji, że się od niego uwolniłam, z oddali bez emocji, szkoda mi tego co straciłam. Ucieszyłam się, gdy dowiedziałam się, że on ma kogoś, że nie jest sam. W trudnych chwilach dzwonimy do siebie i wspieramy się ciepłym słowem, bo któż jak nie On, wie jak podnieść mnie na duchu. Gdy córka zadzwoniła, że On jest bardzo chory i potrzebuje naszej pomocy, ani chwili się nie zawahałam i mimo, że dzieli nas 250 km, wsiadłam w samochód i pojechałam, aby go ratować, aby mu pomóc. Przy okazji i tę jego panią zabrałam do lekarza. Z tego widać, że przyjaźń istnieje, ale nie jest o nią łatwo, tak jak z miłością, o którą też bardzo trudno. Zarówno w jednym jak i w drugim uczuciu, chyba powinna być zachowana równowaga w braniu i w dawaniu, w przeciwnym razie, strona która ciągle daje nie wytrzyma i wycofa się z takiej przyjaźni. Serdecznie wszystkich pozdrawiam i życzę tej prawdziwej przyjaźni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 12-06-2009, 13:28
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zita
Czytając dziś wypowiedzi zarejestrowane tu, niektóre od dawna, potwierdza się przypuszczenie, że przyjaźń istnieje, ale nie każdemu dane było jej doświadczyć. Ja wierzę ciągle, że spotkam prawdziwą przyjaciółkę, na razie na kilku się fatalnie zawiodłam, spotkały mnie z ich strony zachowania, których można było spodziewać się ale po wrogach i tak jak Ktoś już to słusznie zauważył; gdy pojawia się pasmo sukcesu są inni 'przyjaciele", gdy jesteśmy w dołku są inni i albo okazują litość (nikomu nie potrzebną), albo jak te hieny patrzą co by tu dla siebie można było jeszcze z niej upolować.
Z pierwszym mężem się rozeszłam, bo nie widziałam nadziei na uratowanie tego 30-letniego związku. Dziś, gdy nie zaznałam w zamian od życia radości i satysfakcji, że się od niego uwolniłam, z oddali bez emocji, szkoda mi tego co straciłam. Ucieszyłam się, gdy dowiedziałam się, że on ma kogoś, że nie jest sam. W trudnych chwilach dzwonimy do siebie i wspieramy się ciepłym słowem, bo któż jak nie On, wie jak podnieść mnie na duchu. Gdy córka zadzwoniła, że On jest bardzo chory i potrzebuje naszej pomocy, ani chwili się nie zawahałam i mimo, że dzieli nas 250 km, wsiadłam w samochód i pojechałam, aby go ratować, aby mu pomóc. Przy okazji i tę jego panią zabrałam do lekarza. Z tego widać, że przyjaźń istnieje, ale nie jest o nią łatwo, tak jak z miłością, o którą też bardzo trudno. Zarówno w jednym jak i w drugim uczuciu, chyba powinna być zachowana równowaga w braniu i w dawaniu, w przeciwnym razie, strona która ciągle daje nie wytrzyma i wycofa się z takiej przyjaźni. Serdecznie wszystkich pozdrawiam i życzę tej prawdziwej przyjaźni.
...nie każdemu dane jest doświadczyć przyjaźni.... święte słowaaźń ja się chyba nie załapałam na przyj
Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 12-06-2009, 23:40
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 808
Domyślnie do...

" Przyjaciel to ktoś, kto pozostaje ze mną wtedy , gdy inni mnie opuszczają, kto dyskretnie i cierpliwie dźwiga ze mną ciężar mojego życia "
Jeżeli znajdzie się ktoś taki i sprawdzi się , to znalazłaś przyjaciela.Przyjaźń to cenny skarb, nie kazdemu dany, a jeżeli zawiedziemy się na kimś to znaczy , że nie była to przyjaźń i nie warto po niej płakać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 12:34
Ariana's Avatar
Ariana Ariana jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: małopolska
Posty: 110
Domyślnie Zgadzam sie z Tobą...

Zito w całości ,ale nie wiem czy każdy ma to szczęście do prawdziwej - podkreślam ---prawdziwej przyjażni czy miłości.Bo co to za satysfacja jak zaspokoisz jego potrzeby to je Ci z ręki,ja "stara"jestem jak się to mówi i nie za bardzo wiem o co idzie.W/g mnie to ja nie chce udawać nawet przed swoim mężem nikogo innego albo go podchodzic tym ,czy innym .Ja chcę normalnie funkcjonować w związku ,porozumiewać się słowami,gestami ,grać nie siebie po co???Weszliśmy w swój wiek i tak nie inaczej przeszło nam to życie może nie tak udane jak to u innych...ale to różnie bywa właśnie ....Mniej udawane ,to i w/g mnie zwyczajne a teraz tylko jakoś musimy dogadywać się,iść na pewne kompromisy bo myślę że przyjdzie nam razem
dotrwać...na dobre i na złe..Nie wiem czy znam takie super udane związki ,bo to nic nie wiadomo co w środku.Przez to zewnętrzne bardzo dobrze ,niejeden się rozpadł,bo brał przykład z tego wspaniałego...ale to była tylko zewnętrzna
otoczka dla ludzi.Pisałam kiedyś ludzie to aktorzy a życie to teatr.Maskarada trwa nieraz przez wiele lat jak to z tymi przyjażniami jak Ci się dobrze wiedzie.Ale dość tego marudzenia,głowa do góry i do przodu ,nie dziś to jutro przyjdzie do Ciebie dobry duszek i sprawi uśmieszek na Twojej
twarzyczce....nadzieja zawsze popłaca...Miłego słonecznego
weekendu
__________________
...tam,gdzie pamięć nie trzeba słów....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 13:34
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Podglądam Was, podczytuję

Cytat:
Napisał kama5
" Przyjaciel to ktoś, kto pozostaje ze mną wtedy , gdy inni mnie opuszczają, kto dyskretnie i cierpliwie dźwiga ze mną ciężar mojego życia "
Jeżeli znajdzie się ktoś taki i sprawdzi się , to znalazłaś przyjaciela.Przyjaźń to cenny skarb, nie kazdemu dany, a jeżeli zawiedziemy się na kimś to znaczy , że nie była to przyjaźń i nie warto po niej płakać.
Kamo jest właśnie tak z przyjaźnią jak napisałaś, na szczęście takie przyjaźnie istnieją udało mi się taką znaleźć w życiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 20:08
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 808
Domyślnie do Basi

Basieńko - jeżeli masz taką przyjaźń obojętnie czy to on czy ona to tylko Ci pogratulować.Najważniejszą w życiu dla mnie jest własnie nie miłość , a przyjażń, bez której miłość nie może istnieć , przyjaźń bez miłości - tak.To przyjaźń jest najwyższą formą miłościTo moje zdanie.Powiem Ci jeszcze , że wierzę i wolę przyjaźń z męzczyzną niż z kobietą .Długo by to uzasadniac.Trochę doświadczeń nabyłam..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 21:11
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Przyjaźń kobiety z mężczyzną ....?? bez miłości chyba niemożliwa, bo z czasem przerodzi się w miłość.(zadziała chemia)
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #217  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 21:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Kamo

Cytat:
Napisał kama5
Basieńko - jeżeli masz taką przyjaźń obojętnie czy to on czy ona to tylko Ci pogratulować.Najważniejszą w życiu dla mnie jest własnie nie miłość , a przyjażń, bez której miłość nie może istnieć , przyjaźń bez miłości - tak.To przyjaźń jest najwyższą formą miłościTo moje zdanie.Powiem Ci jeszcze , że wierzę i wolę przyjaźń z męzczyzną niż z kobietą .Długo by to uzasadniac.Trochę doświadczeń nabyłam..
tak właśnie jest jak piszesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #218  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 21:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jadziu

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Przyjaźń kobiety z mężczyzną ....?? bez miłości chyba niemożliwa, bo z czasem przerodzi się w miłość.(zadziała chemia)
możliwe, wcale nie musi zadziałać chemia. Mam od wielu lat przyjaciela serdecznego płci męskiej, gdzieś na forum o tym pisałam, nasze drugie "połówki jabłka" to akceptują. Możemy na siebie liczyć w trudnych sytuacjach życiowych /sprawdzone/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #219  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 21:20
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie przyjaźń?

Byłam przekonana ,że jest możliwa przyjaźń między kobietą a mężczyzną bez miłości , ale zmieniłam zdanie. Mój przyjaciel chyba coś z chemią ma kontakty, jakieś dziwne zachowania, jakieś dziwne pytania. Po roku "przyjacielowania" coś się zmienia. " Dziwny jest ten świat"- Niemen miał rację
Odpowiedź z Cytowaniem
  #220  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 21:29
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Uśmiech

Cytat:
Napisał Basia
możliwe, wcale nie musi zadziałać chemia. Mam od wielu lat przyjaciela serdecznego płci męskiej, gdzieś na forum o tym pisałam, nasze drugie "połówki jabłka" to akceptują. Możemy na siebie liczyć w trudnych sytuacjach życiowych /sprawdzone/.

Basieńko ....bardzo tolerancyjna ta Twoja druga połówka (i nic a nic nie zazdrosny?) może tego nie okazuje.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
A może o przyjaźni? Bianka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 92 06-09-2009 22:06
Chcę się pochwalić!!! Ewita Rodzina bliższa i dalsza 47 20-09-2008 21:43
Ewita, z wielką przykrością zakładam ten wątek Basia. Różności - wątki archiwalne 307 19-09-2008 00:53

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.