menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2021  
Nieprzeczytane 03-03-2015, 06:43
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Miłego dnia



__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2022  
Nieprzeczytane 03-03-2015, 06:48
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
nie mierzę ciśnienia, po co mi to? i tak do lekarza nie pójdę... i nie chcę się denerwować, bo mam baaaardzo niskie

też za każdym razem czuję się inaczej, chociaż pierwsze kilka dni radykalnie są podobne

https://portal.abczdrowie.pl/niedocisnienie-tetnicze



Podzielę się z Tobą moim śniadaniem
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2023  
Nieprzeczytane 04-03-2015, 08:18
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2024  
Nieprzeczytane 04-03-2015, 08:24
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Rebelio, jak przebiega Twoje głodowanie? Nic nie relacjonujesz

Wczoraj ugotowałam krem z brokułów i dzisiaj cały dzień będę jadła do tego 2 jabłka
Za 4 dni muszę się zmieścić w rozmiar 36 tak na luzie, bo trochę ciasnawy jest. Ale to pewnie znowu te rozmiary zmniejszyli w ramach oszczędności materiału
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2025  
Nieprzeczytane 04-03-2015, 14:14
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

bo nie ma o czym pisać
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2026  
Nieprzeczytane 04-03-2015, 17:42
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
bo nie ma o czym pisać

Za krótko głodujesz, może później wydarzy się coś co warto opisać
Nie oczekuję, że jak Mojżesz ułożysz 10 przykazań , chociaż nigdy nic nie wiadomo
Taką relację jak Dr Tanner mogłabyś przedstawić
Post rozpoczął 28 czerwca 1880 roku, o godzinie 12 w południe. Ważył 71,4 kilograma,miał 1,6 metra wzrostu, puls 88, temperatura ciała 37 stopni.W pierwszym tygodniu głodówka przebiegała programowo.Pół godziny dziennie poświęcał na ruch i zajmował się pracą naukową.25 dnia głodówki nastąpiły problemy ,stał się rozdrażniony , miał nudności i wymiotował żółcią.Chciał przerwać głodówkę, ale wpadł na pomysł zastąpienia zwykłej wody wodą mineralną i wtedy dobre samopoczucie wróciło.Wytrzymał 40 dni, schudł 16,3 kilograma i wyleczył dodatkowo zaburzenie trawienia


Istnieje kilka rodzajów głodówek

na sucho, czyli nic nie jest brane do ust

na wodzie, polega na piciu wody mineralnej

zerowa – czyli woda z dodatkiem soli mineralnych

herbaciana – poza wodą spożywa się dwie szklanki herbaty z różnych ziół trzy razy dziennie kleik

sokowa – poza wodą pije się 3 do 5 szklanek soku ze świeżo wyciśniętych owoców

serwatkowa – polega na spożywaniu litra serwatki dziennie wraz z herbatami ziołowymi i sokami roślinnymi

sokowo – herbaciana – herbaty ziołowe, wywary z jarzyn, soki owocowe i jarzynowe





http://optymalni.poznan.pl/zywienie-...enie-optymalne
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2027  
Nieprzeczytane 04-03-2015, 21:34
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

jeśli biorę mineralkę, albo z czymś - mój żołądek szaleje, zrezygnowałam, za bardzo go to podrażnia, najlepsza jest miękka woda bez dodatków

wtedy jednak mam problem z wodowstrętem, więc wychodzi na pół sucho, sączę tą wodę, ale ciężko idzie, im jest dalej z głodowaniem, tym większy wodowstręt, z litr wypiłam dzisiaj a może 1,5? ale wiem że jestem odwodniona bo mam bardzo suche usta, lewatywy i kąpiel bardzo pomagają

rano jestem bardzo słaba i koszmarnie się czuję, otwieram się do życia bardzo powoli, do południa, albo później, im dalej tym gorzej, wieczorem nawet porządki zaczynam robić, do piwnicy latać... spacerki, ćwiczę, przed snem jest najlepiej, rano umieram

kiedy zwiększam wysiłek, mdli mnie, uważam więc.. dłuższy spacer powoduje sensacje w okolicy kręgosłupa, objawia się to bólem w brzuchu, wiem że to od kręgosłupa, bo znam siebie dobrze.. kiedyś miałam to stale, podejrzewam że to od długiego leżenia i z braku codziennych intensywnych ćwiczeń, albo spinkę mam z powodu osłabienia... kiedy dłużej chodzę kurczę się w sobie i boli

ćwiczę oddechy i to mi bardzo dobrze robi, spadłam z 1,5 kg (dwa dni)

przed chwilą byłam na długim spacerze z rodzina i psem, fajnie się zrelaksowałam, patrzenie jak to małe fika jest bardzo odprężające
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2028  
Nieprzeczytane 04-03-2015, 21:42
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

sok ze świeżo wyciśniętych owoców w ogóle nie powinien być pity z uwagi na zbyt duży atak cukru, to jest mordercze dla organizmu, jeśli soki z owoców to tylko mocno rozcieńczone wodą

a najlepiej jeść całe owoce, cukier przyswaja się wtedy w normalnym tempie

cytuję

"W mediach popularne są reklamy i artykuły zachęcające do picia soków owocowych jako jednej z pięciu porcji warzyw i owoców w ciągu dnia. Nie dajcie się nabrać!

Okazuje się, że jedzenie całych owoców może zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2, podczas gdy picie soków może to ryzyko zwiększać.

Do takich wniosków doszli naukowcy, którzy obserwowali stan zdrowia 186 000 pracowników amerykańskiej służby zdrowia przez 20 do 32 lat. Zebrane przez nich dane pokazały, że ryzyko wystąpienia cukrzycy u osób, które deklarowały, że piją szklankę soku przynajmniej raz dziennie, było o 21% wyższe niż u tych badanych, którzy wypijali szklankę soku rzadziej niż raz w tygodniu. Zastąpienie każdych 3 szklanek soku w tygodniu 3 porcjami owoców wiązało się przeciętnie z o 7% niższym ryzykiem, przy czym w przypadku borówek spadek ryzyka wynosił aż 33%!

Niskie spożycie owoców samo w sobie również wiązało się z wyższym ryzykiem cukrzycy. Przykładowo, osoby spożywające wspomniane borówki przynajmniej 2 razy w tygodniu miały to ryzyko o 23% niższe niż uczestnicy badania spożywający je rzadziej niż raz w tygodniu. W przypadku winogron, jabłek, gruszek i bananów, analogiczny spadek ryzyka wynosił ok. 18%.

Jak wytłumaczyć zaobserwowane różnice między piciem soków a spożywaniem całych owoców? Prawdopodobnie duże znaczenie ma ich wpływ na stężenia cukru we krwi. Soki zawierają znacznie więcej cukrów (naturalnych, pochodzących z owoców) niż owoce, w dodatku są one zdecydowanie łatwiej przyswajalne niż te pochodzące z całych owoców, przez co powodują większe "skoki" stężeń cukru we krwi po ich spożyciu.

Przykładowo, ładunek glikemiczny dla pomarańczy wynosi 6.2, natomiast dla soku pomarańczowego 13.4. UWAGA: nie ma pod tym względem różnic między sokami świeżo wyciskanymi a tymi z kartonu.

Soki są również prawie pozbawione błonnika, przez co mogą w mniejszym stopniu wzbudzać uczucie sytości niż całe owoce, co pokazuje badanie, w którym naukowcy podawali uczestnikom posiłek o wartości energetycznej 400 kcal, złożony z jabłek i winogron w różnej postaci: albo soku z tych owoców, albo samych owoców w formie świeżej i suszonej. Naukowcy zaobserwowali, że w kolejnym posiłku uczestnicy badania, którzy wcześniej wypili sok, zjadali więcej niż Ci, którzy jedli wcześniej świeże i suszone owoce.

Jedzcie owoce, a pijcie wodę!


Źródła:
http://www.bmj.com/content/347/bmj.f5001
http://www.nature.com/ijo/journal/v3...o2012183a.html "
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2029  
Nieprzeczytane 04-03-2015, 21:45
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Dla mnie te hece z piciem herbaty czy soków, to nie jest głodówka.
Próbowałam wytrwać na diecie Dąbrowskiej - miesiąc wytrzymałam - to nie dla mnie, też są niedobory z racji niekompletnej diety, pobudzany żołądek domaga się ekstremalnych rzeczy i szaleje, wolę już pełną głodówkę, krótko, mocno i konkretnie (plaster też się zrywa szybkim energicznym ruchem żeby cierpienie skrócić)
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2030  
Nieprzeczytane 04-03-2015, 21:49
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

gdybym żyła w innym klimacie próbowałabym z prawie surową dietą, ale tu jest mało jedzenia w zimie, więc dotykam tematu tylko w lecie, bardzo dobrze mi to robi, po prostu rewelacyjnie się wtedy czuję .. nie jestem senna, przewód pokarmowy zasuwa modelowo.. tylko brak mi węglowodanów i zaraz zaczynam marzyc o zrobieniu pity z mąki albo ziemniorach.. banany są zbyt słodkie, źle się czuję jedząc tylko słodkie owoce - dlatego tylko dotykam tematu ale jestem blisko
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2031  
Nieprzeczytane 04-03-2015, 21:52
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Jeszcze o sokach
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2032  
Nieprzeczytane 05-03-2015, 08:36
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Miłego dnia

__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2033  
Nieprzeczytane 05-03-2015, 08:59
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio

Rebelio, to jest eksperyment z 1880 roku i pokazałam to jako ciekawostkę Dzisiejsze głodówki wyglądają inaczej. Prym wiodą naukowcy z Niemiec w odchudzaniu grubasów i mają wielkie osiągnięcia

Ty przeprowadzasz głodówkę w celu oczyszczenia i dobrowolną, więc Twoja psychika jest inna, nikt Ciebie do tego nie zmusza , więc organizm reaguje inaczej.
Ja osobiście, takiej zupełnej głodówki nie przeprowadzałam ( muszę spróbować). Kilka razy przez 3 dni piłam tylko soki warzywne rozprowadzone z wodą , głównie ze świeżych ogórków selera i pietruszki .Czułam się bardzo dobrze po takiej kuracji.
Jak byłam młodsza i żyła moja kochana babunia, to właśnie o tej porze pościłyśmy. Babcia sama piekła razowy chleb i go suszyła. Piłyśmy wodę i jadłyśmy ten chleb, o co maja mama zawsze robiła awantury , że babcia wciąga mnie w swoje eksperymenty. Babcia była z wykształcenia dietetyczką i żyła przeszło 90 lat w dobrym zdrowiu i była zawsze chudziutka.

Nakręciłam się moją zupką brokułową i wczoraj znowu ugotowałam, tylko dodałam inne składniki w celu zmienienia smaku.Baza to brokuł ,cebula czerwona i czosnek. Dodałam parę liści kapusty i paprykę żółtą.

Chyba do świąt zostanę na diecie warzywno - owocowej .
Co do soków , to też nie przesadzam , głównie z cytryny , grapefruta , jabłka i marchwi. Jakoś instynktownie wolę owoce.
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2034  
Nieprzeczytane 05-03-2015, 09:07
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
gdybym żyła w innym klimacie próbowałabym z prawie surową dietą, ale tu jest mało jedzenia w zimie, więc dotykam tematu tylko w lecie, bardzo dobrze mi to robi, po prostu rewelacyjnie się wtedy czuję .. nie jestem senna, przewód pokarmowy zasuwa modelowo.. tylko brak mi węglowodanów i zaraz zaczynam marzyc o zrobieniu pity z mąki albo ziemniorach.. banany są zbyt słodkie, źle się czuję jedząc tylko słodkie owoce - dlatego tylko dotykam tematu ale jestem blisko
W tym nasza tragedia , wszystko co surowe ,o tej porze jest mało wartościowe. Są już ekologiczne nowalijki, ale bardzo drogie.Jutro jadę do Berlina,pobuszuję po sklepach ze zdrową żywnością.

Ja też jak wychodzę z diety owocowo- warzywnej, to pierwsze w ruch idą ziemniaczki puree
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2035  
Nieprzeczytane 05-03-2015, 09:49
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Vasti (Bhasti) – to wszelkiego rodzaju lewatywy, obmywanie dolnych części układu pokarmowego. Vasti w doskonały sposób oczyszcza jelita, usuwając z nich wszelkie złogi (nierzadko wieloletnie), co może zapobiegać nawet nowotworowi. Stosuje się różne rodzaje wlewów w postaci mieszanek ziół na konkretne dolegliwości, czy po prostu lekko osolonej wody. Mędrzec Gerandha tak opisuje efekt stosowania vasti: „ciało uwalnia się od wszelkich chorób, oraz staje się tak piękne jak ciało boga miłości.” Prawda, że brzmi zachęcająco?

http://www.joga-joga.pl/pl146/teksty...ycji_hatha_jog
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2036  
Nieprzeczytane 05-03-2015, 11:10
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Nie bardzo mi się chce teraz zajmować kwestiami jedzenia, jeszcze czasem żołądek błaga o cokolwiek, to dopiero 3. dzień.

Skonstatowałam, że rano mam mega niskie ciśnienie, stąd tak powoli ruszam do życia... Zawsze byłam niskociśnieniowcem i lubiłam sobie kimnąć w ciągu dnia. w miarę jak upływają dni jestem coraz bardziej ociężała i coraz później wstaję...pomogło by mi pewno gdybym więcej się napiła ale mam tak skurczony żołądek, że niechętnie przyswaja. Poza tym ta woda mi nie smakuje

Zuza, twoja babcia to geniusz!
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2037  
Nieprzeczytane 05-03-2015, 17:53
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

dzisiaj się dużo lepiej czuje, poćwiczyłam sobie ładnie i coś porobię mądrego w domku
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2038  
Nieprzeczytane 05-03-2015, 18:43
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
dzisiaj się dużo lepiej czuje, poćwiczyłam sobie ładnie i coś porobię mądrego w domku

Dotleniłaś się poprzez ćwiczenia, dlatego samopoczucie zwyżkuje
Uprażyłam jabłuszka, zmiksuję i na kolację będzie mus jabłkowy.
Ja będę robić nic Zrobię sobie domowe SPA i jutro rano wyruszam na Berlin
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2039  
Nieprzeczytane 05-03-2015, 19:09
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

nie, odwrotnie, kolejność była inna
poćwiczyłam, bo się lepiej czuję
wczoraj mi nie szło, wyszłam tylko na spacer i posprzątałam trochę
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2040  
Nieprzeczytane 06-03-2015, 12:45
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Co dzień wstaję o godzinę później, dzisiaj o 11. dopiero. Ale czuję się nieźle. Jest mały problem z piciem wody, jakoś mi obrzydliwie smakuje.
I codziennie tracę jeden kilogram, dzisiaj jest 54
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.