menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działów www.finanse.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 09:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Post Trzy czwarte Polaków ma konto w banku - komentarze


Komentarz do artykułu: Trzy czwarte Polaków ma konto w banku
--------------------
Cóż mogę powiedzieć na ten temat. Konto w banku mam jakieś trzydzieści lat. Konto internetowe od 4-ech lat i bardzo sobie chwale
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 10:26
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

W artykule jest takie stwierdzenie:
" 22 procent nie posiadających rachunku bankowego z kolei twierdzi, że nie ma pieniędzy i nie ma czego oszczędzać".

Hmm... A oszczędność czasu i wygoda?
Mam osiemdziesięcioletniego sąsiada z wykształceniem podstawowym. Ma konto od czasu, kiedy ten "luksus" stał się dostępny, czyli mw od 20 lat, bo "a co będę siedział w domu i czekał na listonosza, wolę iść na spacer, za to mogę te parę groszy bankowi zapłacić". Nie oszczędza, bo emerytura starcza mu od do. Dostrzegł jednak wygodę.

A w ogóle te badania... Nie wiem, nie znam się na statystyce, ale nie bardzo sondażom wierzę. Od tylu czynników są zależne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 12:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ten luksus był jednak dostępny wcześniej, ale brak było chętnych do zakładania konta. Miałem konto wspólne z małżonką już na początku lat osiemdziesiątych. Pamiętam też obłęd w oczach ekspedientek w dużych na tamte czasy sklepach gdy chciałem płacić czekiem za zakupiony towar. Było wołanie kierownika, szukanie osoby znającej się na procedurze co z tym "fantem" czyli czekiem i klientem zrobić. czasem wręcz odmowa obsługi.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 14:29
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Od czasu gdy założyłam konto internetowe, lepiej oddycham. Ciesze się kiedy dokonuję wszystkich opłat bez stania w kolejkach pocztowych, bankowych i innych. Nie powiem, że nie miałam tremy przy dokonywaniu pierwszych przelewów, ale przecież wszystkiego można sie nauczyć. Najważniejsze jest ludzkie chcenie jak mawiał Amos Komeński.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 16:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Myślę że ci co mają stałe łącze internetowe to korzystają z bankowości internetowej jest to duża wygoda natomiast ci co nie mają stałych dochodów to nie posiadają konta w banku.Przecież korzystając z usługi którą ktoś wykonuje zlecający nie będzie płacił przez konto bo zostanie ślad a wykonujący z takiego samego powodu ,chodzi o prozaiczną sprawę to podatek.Czyli mozna wysnuć wniosek że 25% to szara strefa i bezrobotni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 16:48
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Myślę że ci co mają stałe łącze internetowe to korzystają z bankowości internetowej jest to duża wygoda natomiast ci co nie mają stałych dochodów to nie posiadają konta w banku.Przecież korzystając z usługi którą ktoś wykonuje zlecający nie będzie płacił przez konto bo zostanie ślad a wykonujący z takiego samego powodu ,chodzi o prozaiczną sprawę to podatek.Czyli mozna wysnuć wniosek że 25% to szara strefa i bezrobotni.
Wacławie
Co ma stałe łącze internetowe ze stałymi dochodami? Mając konto internetowe nie muszę płacić za usługę przez konto, mogę z raczki do rączki. W 25 % musisz wziąć tych będacych na utrzymaniu ZUS którzy nie chcą, boja się, nie mają możliwości posiadania konta.Kto zabroni bezrobotnemu posiadać konto?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 16:54
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Konto bankowe mam tak jak Tadeusz50 od dawna.Z początku zakład pracyodprowadzał na moje konto tylko małą część poborów.Traktowałam to jak oszczędność której w domu nie umiałam oszczędzić.Teraz też będąc na emeryturze lubię sie przejść do banku i nie czekać na listonosza.Jednak uparcie boje się kont internetowych.Może kiedyś...
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 17:00
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie wacław46

Babuszka 80+ ma emeryturę, do szarej strefy więc nie należy, a jest w tych 25%, którzy konta w banku nie posiadają. Nie cytuję #5-bo jest blisko.

Jak łatwo wyciągasz wnioski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 17:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał zosinek
Konto bankowe mam tak jak Tadeusz50 od dawna.Z początku zakład pracyodprowadzał na moje konto tylko małą część poborów.Traktowałam to jak oszczędność której w domu nie umiałam oszczędzić.Teraz też będąc na emeryturze lubię sie przejść do banku i nie czekać na listonosza.Jednak uparcie boje się kont internetowych.Może kiedyś...
Pomimo obecności w domu komputera i internetu od bardzo dawna (przez syna) nie chciałem, nie potrzebowałem, może i po prostu bałem się tej magicznej skrzynki. Wreszcie za namową właśnie syna założyłem konto internetowe i tam właśnie były moje pierwsze kroki przy komputerze i internecie. Strach ma wielkie oczy z tym kontem, to naprawdę jest proste. Wymaga tylko uwagi, sprawdzenia co się napisało. Opłaty np. za gaz, energię można zlecić jako przelewy stałe, można zapisać jako stli zleceniodawcy i wystarczy wpisać kwotę przelewu. Zatwierdza sie specjalnym kodem różnie to wygląda w różnych bankach.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 17:17
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Podobnie jak Tadeusz konto bankowe mam od dawna, ale z mężem nie mieliśmy wspólnego konta. Każde z nas miało konto w innym banku z tego powodu, że księgowa w moim zakładzie pracy nie chciała sobie robić kłopotu, aby moje wynagrodzenie przekazywać do innego banku niż pozostałych pracowników.
Dobrze było dopóki mąż ciężko nie zachorował. Znalazł się w szpitalu a ja nie miałam czeków podpisanych przez niego i nie mogłam pobierać jego pieniędzy.Sytuacja taka trwała 4m-ce.Można było przenieść z mojego banku konto i połączyć ale na to też musiała być pisemna zgoda męża - co z uwagi na jego stan zdrowia było niemożliwe.
Dyr. Banku proponował mi, że wyśle pracownika banku do szpitala i tą zgodę uzyska przy świadkach, ale ja na to nie wyraziłam zgody.
Dopiero po wyjściu ze szpitala - już w domu skorzystałam z tej propozycji.
Ale przez te kilka m-cy jakie duże oszczędności mi się zrobiły!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 17:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Żonie jako wówczas pracownicy PKO założono konto niejako z urzędu. Gdy chciałem swoje zarobki z kopalni pobierać przez konto popatrzono na mnie w dziale odpowiedzialnym za wypłaty jakbym był co najmniej marsjaninem, zielonym ludzikiem. Po przejściu na rentę szybko załatwiłem w ZUS-ie przelew na wspólne konto. Obecnie z powodu siły wyższej czyli odejścia żony z tego świata mam to samo konto ale sam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 17:57
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Ja też dałam się namówić synowi na założenie konta internetowego, a konto bankowe mieliśmy z mężem od daaaawna.Dodatkowa wygoda-możliwość pobrania pieniążków w sklepie spożywczym po dokonaniu zakupu choćby za 1 zl.http://www.iv.pl/images/lrt1w305rtetxv55q19a.jpg
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 17:57
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Huraaaa!! mój tysięczny POST!!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 23:25
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

konto mam od bardzo dawna, ale ''na telefon'' zakładałam kiedy nie miałam pojecia o komputerze, a że to jest konto darmowe, za przelewy nie płacę nic, wszystko zlecam przez telefon,a posługuję się kartą co jest bardzo wygodne, więc internetowe konto mnie nie interesuje, konto jest na tzw, kod, a wyciągi przychodzą zawsze w określonym dniu miesiąca, takie konto jest super wg mnie,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 23:52
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie jakempa

Tak właśnie idą moje rachunki. Na dodatek tel. 0801 jest tańszy-bo to trochę trwa na wszystkie rachunki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-01-2010, 00:13
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Calkiem niewiele, bo częsć jest zleceń stałych, a tyle co mam to jest w granicach 1,50 zł, albo i nic, jezeli ze stacjonarnego malo rozmawiam, bo mam w tp abonament za 25 zł i w tym 15 impulsow, przeważnie korzystam z komorki, więc tyle impulsów mi wystarcza, stacjonarny mam ze wzgledu na odbior z zagranicy,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 08-09-2010, 12:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Za pośrednictwem banku internetowego możemy:
-sprawdzać wpływy i wpłaty oraz saldo swoich rachunków
-sprawdzać historię transakcji na rachunkach
-dokonywać przelewów
-składać i modyfikować zlecenia stałe
-doładować telefon
-dokonywać zakupów w sklepach internetowych
-spłacać swoja kartę kredytową
-obsługiwać fundusze inwestycyjne
-zakładać konta oszczędnościowe i lokaty terminowe
-drukować potwierdzenia dokonanych transakcji
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.