menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-02-2010, 07:22
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Domyślnie Jak to jest ?


http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,7...mpaign=1078293
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 11:56
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Co do ubezpieczen spolecznych to wiele by mowic/pisac .

Powinna byc jedna administracja (przyklad USA -- jest jedna SSA),zabezpieczajaca emerytom i rencistom byt wynikajacy z ich praw przyslugujacej emerytury lub renty .Inne dodatki do emerytury i odprowadzanie na to skladki podczas zatrudnienia/pracy jest dobrowolna.
W Polsce tez stwozono OFE i co ? Ludzi nie tak latwo w Polsce oszukac ,nie kazdy Polak jest glupi i nie da sie nabrac na zlodziejskie ubezpieczenia (wszelkie) podobnie jak z pozyczkami (czytaj- lichwa).

Polskie KRUS-y i jego "fusy" zrobily wiele zamieszania ale to dluga dyskusja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-02-2010, 13:45
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
OK Moj lekarz rodzinny, wnuczka mowi o niej ciocia Ania


Sluzba zdrowia w lodzkim jaka jest wiem, bo tam mieszka moje dziecko.
Tam ( w malym miasteczku) nawet prywatny dentysta nie wyznacza godziny, tylko kaze przychodzic wszystkim na godzine otwarcia, wiec niektorzy czekaja pod gabinetem i trzy godziny.
Taki folklor.
Dzieciaki maja prywatne ubezpieczenie, to decyzja po wypadkowych doswiadczeniach ze sluzba bezplatna.

Ja osobiscie z instytucja LEKARZA RODZINNEGO znam sie ponad 15 lat.
Na moim osiedlu powstal taki program pilotazowy, jeden z pierwszych w naszym miescie. Wczesniej znajoma z zagranicy opowiedziala mi o tej ideii wiec szybko sie zapisalam.
I to bylo to.
Malutka kameralna przychodnia zajmujaca jedno mieszkanie w bloku.
Lekarka i dwie pielegniarki + pielegniarka srodowiskowa.
Lekarka i personel doskonale znaja swoich pacjetow, ich rodziny, dolegliwosci i choroby. Te prawdziwe i te urojone.
Pielegniarka i jednoczesnie asystentka obsluguje gabinet zabiegowy, ekg, rejestracje i wypisuje powtarzalne recepty od reki, na miejscu. Oczywiscie czasami trzeba chwile poczekac jak robi zastrzyk, czy rejestruje innego pacjeta. Jezeli dzieje sie cos zlego, nagle pogorszenie zdrowia, atak czy jakis wypadek zawsze znajduje sie miejsce miedzy zarejestrowanymi juz pacjetami. Nikt kto czuje sie zagrozony nie zostaje bez pomocy, a poniewaz pacjeci sa personelowi znani nikt nie naduzywa tej mozliwosci, jezeli nie ma koniecznosci to wizyta jest umawiana na za jakis czas.
Oczywiscie mozliwa jest rowniez konsultacja telefoniczna z lekarka w razie takiej koniecznosci.
I jeszcze jedno, mam wrazenie, ze moja lekarka wrecz szasta skierowaniami do specjalistow.

Oczywiscie takich przychodni jak moja jest niewiele i u nas.
Wiekszosc to pozostalosc po welkich molochach gdzie lekarze przyjmuja jak leci, nie znaja swoich pacjetow, nie przejmuja sie nimi, po recepty trzeba chodzic ze dwa razy, na wizyte czekac nawet wtedy gdy jest sie strasznie chorym, nie wspominajac juz o odmowie skierowan na konsultacje.

Kilka osob namowilam, zeby przeniosly sie do naszej przychodni, sa bardzo zadowoleni.

Ale generalnie ludzie godza sie na to, ze sa tak traktowani.
Nalezeli od zawsze do jakiejs przychodni i w niej trwaja do dzisiaj z przyzwyczjenia, mimo ze nie sa usatysfakcjonowani.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
nie mam kontaktu z wnukami Anonymous Prawo rodzinne 20 30-04-2018 08:00
Dzieci z pierwszego małżeństwa a nowy związek ich matki Gabi K. Rodzina bliższa i dalsza 65 28-05-2014 12:58
Szukam kontaktu z opiekunami misiek Opieka 1 02-03-2009 15:53
Czy pamietasz swego pierwszego nauczyciela? Mar-Basia Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 47 08-01-2009 13:11
Dwa + 16-ie inka-ni Społeczeństwo - wątki archiwalne 64 03-12-2008 16:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.