menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 22:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Pierwsze słyszę.

I co tu mieć pretensję do warszawskich pasażerów MPK z innego wątku.
Emigranci to menty.Idąc tokiem rozumowania z postu powyżej, oczywiście.

No to uslyszalas troche prawdy "historycznej". Znowu przeczytalas selekcyjnie...wyraznie napisalam, ze nie nalezy uogolniac i ze niestety byla taka emigracja a raczej "uciekinierzy polityczni" po roku 1980.
NIKT NIE POWIEDZIAL, ZE EMIGRANCI SA MENTAMI. Przeczytaj uwaznie wypowiedz....Wiem, ze dazysz do kolejnej pyskowki i zadymy na watku - nie licz na mnie. Czasami warto posprzatac pod wlasnym dywanem.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 22:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Marbello123 ,była to emigracja w większości ekonomiczna, najciekawsze jest to że w większości występują do sądu o odszkodowania,.KASA,KASA,KASA,....
Rozwody, jest ich więcej ponieważ dużo wyjeżdża za pracą ,są sami i znajdują tam bliskich,małżeństwo się rozsypuje,w kraju też druga strona znajduje bliską sobie osobę.
Też ma wpływ większa świadomość że można żyć samemu a nie tolerować fanaberie drugiej strony.Ranga osoby samotnej jest wyższa w społeczeństwie jak 20-30 lat temu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 22:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Marbello123 ,była to emigracja w większości ekonomiczna, najciekawsze jest to że w większości występują do sądu o odszkodowania,.KASA,KASA,KASA,....
A jaka jest ta która u nas pracuje?
Polityczna?
Trochę szacunku do swego narodu, moi kochani.
Ludzie jak ludzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 22:48
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Napewno wiesz, ze otworzono wiezienia i poradzono wiezniom wyjechac za granice....wlasnie takie elementy trafily do Szwajcarii.

.......Szwajcarowi czesto z Polakiem - kojarzyl sie Paderewski i ciezko im bylo zrozumiec zachowanie emigracji po roku 1980.

Mysle, ze to mial na mysli Edward. O dzisiejszej emigracji nie moge sie wypowiedziec, nie mam z nimi kontaktow ale czytam i slysze, ze tez nie jest rozowo. Znowu nie nalezy uogolniac - ale czasami dobrze prawdzie spojrzec w oczy.

Mój znajomy tak wyjechał. Z tym, że nie do Szwajcarii, a do Canady.
Też siedział w kiciu za postawę antypaństwową i jakies tam pierdoły. Postawili mu warunek. Albo dostanie dyche, albo wyjedzie. Wybrał Canade. Jest wykładowcą na uniwersytecie w Ottawie w Ontario. Wyjechał własnie na początku lat osiemdziesiatych.
A jeśli chodzi o mnie, to wcale tak krótko nie byłem. W jednym państwie tez nie byłem. Byłem w kilku. Z tą róznicą, że nie ja szukałem pracy za granica, a ktos poszukał mnie.
Oczywiscie skorzystałem z oferty i będac tam, spotykałem durni skonczonych to fakt, ale ludzi naprawde na poziomie też. I tych na poziomie, naprawdę wiecej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 22:50
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Marbello123 ,była to emigracja w większości ekonomiczna, najciekawsze jest to że w większości występują do sądu o odszkodowania,.KASA,KASA,KASA,....
Rozwody, jest ich więcej ponieważ dużo wyjeżdża za pracą ,są sami i znajdują tam bliskich,małżeństwo się rozsypuje,w kraju też druga strona znajduje bliską sobie osobę.
Też ma wpływ większa świadomość że można żyć samemu a nie tolerować fanaberie drugiej strony.Ranga osoby samotnej jest wyższa w społeczeństwie jak 20-30 lat temu.

Wacek!!! ...na litość boską....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 23:41
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Jacku, Ci co siedzieli w kiciu za postawe antypanstwowa zostali przyjeci z otwartymi rekami, bo byly na to dowody za co siedzieli. Ja mowie o koncu lat 80-tych, gdzie naprawde wielu azylantow byli ludzie ktorzy mieli wyroki karne za przestepstwa nie majace nic wspolnego z antypanstwowoscia....i o tym tez wiedziano, ale bronila ich Konwencja Genewska o prawie azylu. Gdybym tego nie widziala na wlasne oczy, pewnie nie poruszylabym tej sprawy, bo po co? Ale Ci ludzie zrobili duzo zlego innym emigrantom, ze do dnia dzisiejszego Szwajcarzy pamietaja te przypadki. Wierzaj mi, nie bylo to "blyszczace slonce".

Sama jestem emigrantka, moze powiedzmy inaczej, wyjechalam z mezem, ktory mial podwojne obywatelstwo i doskonale wiem, ze jest emigracja na poziomie ale bez poziomu rowniez. I tu jak zwykle "zle pamieta sie dluzej", a o dobrym zapomina. Nic nie zmieni faktu, ze nie zawsze mamy dobra opinie. Powody? Dlugo by mozna o tym mowic, ale napewno nie na Forum. Jestem pewna, ze jestes inteligentnym czlowiekiem i potrafisz pragmatycznie spojrzec prawdzie w oczy. Czasami warto posluchac co mowia Ci, co obserwuja kraj z daleka i nie patrza przez rozowe okulary. Nie nalezy sie obrazac, poprostu dyskusja, jak kazda inna.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 23:45
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Marbello123 ,była to emigracja w większości ekonomiczna, najciekawsze jest to że w większości występują do sądu o odszkodowania,.KASA,KASA,KASA,....
Rozwody, jest ich więcej ponieważ dużo wyjeżdża za pracą ,są sami i znajdują tam bliskich,małżeństwo się rozsypuje,w kraju też druga strona znajduje bliską sobie osobę.
Też ma wpływ większa świadomość że można żyć samemu a nie tolerować fanaberie drugiej strony.Ranga osoby samotnej jest wyższa w społeczeństwie jak 20-30 lat temu.

Waclawie, ja mowie o emigracji azylowej w koncy lat 80-tych. Ona nie byla ekonomiczna, bo Polska zaczela odzyskiwac wolnosc. To byla inna emigracja, ludzie z wyrokami za przestepstwa kryminalne (zlodziejstwa, morderstwa, naduzycia) a nie polityczne. Nie nalezy tego mieszac.

Jezeli chodzi o rozwody, gdzie ich nie ma? W koncu jestesmy ludzmi.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 01-08-2009, 01:24
romek22's Avatar
romek22 romek22 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: wrocław
Posty: 36
Domyślnie

Witam - czytałem wasze wypowiedzi tylko nikt z Was nie pisze
dla czego są te rozwody ( co jest powodem ) , gdzie jest błąd .
Ja uważam że młodzi ludzie nie mają na tyle wiedzy
"Wszechstronnej " oraz umiejętności na różnych poziomach która jest bazą wartości osobowej . Kobieta i mężczyzna powinni być sobie równi na każdej poziomie , i otwarci w stosunku do siebie a zarówno nie powtarzalni w formie
pozytywnej z myślą o drugiej osobie jaką jest kobieta i odwrotnie . Pozdrawiam Wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 01-08-2009, 13:06
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał romek22
Ja uważam że młodzi ludzie nie mają na tyle wiedzy
"Wszechstronnej " oraz umiejętności na różnych poziomach która jest bazą wartości osobowej . Kobieta i mężczyzna powinni być sobie równi na każdej poziomie , i otwarci w stosunku do siebie a zarówno nie powtarzalni w formie
pozytywnej z myślą o drugiej osobie jaką jest kobieta i odwrotnie . Pozdrawiam Wszystkich

Nie ma równości, nie było i nigdy nie będzie. Zmieniła się świadomość i mozliwości. Gdyby nasze babcie i nasi dziadkowie, posiadali naszą świadomość i możliwości bycia nie zależnym, też tak jak dzisiejsi "żonkisie", dali by nie jednemu swojemu "wybrańcowi(ce) kopa w cztery litery.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.