menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #100161  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 15:08
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 704
Domyślnie

Witaj Martynko!
O, włączyłam link i słucham, że, kiedy odjadę... pasuje do mojej sytuacji w jakiej się znalazłam!
Pozdrawiam Martynko!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100162  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 18:28
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 704
Domyślnie

Dobrej nocy....
Muszę się już położyć... do jutra.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100163  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 19:12
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Przyroda i ochrona środowiska.

Długo zastanawiałem się gdzie ten post zamieścić. Pewnie temat ten zasługuje na specjalny dział w KSC.
Tego tematu nie można unikać. Ale tutaj na seniorku go nie ma. Trudno. Ja już nie mam ani siły ani ochoty zakładać, prowadzić. Zdecydowałem się napisać tutaj. Dlaczego - Bo tutaj jest niestrudzona Ninka!.
Bo tutaj są takie Panie jak Magdalila, Izabella, Martyna, Joasia, Danka, MIRA, Omi, Tina..... i wiele innych. One rozumieją wagę tego tematu. Dla nas. Wszystkich na tej planecie.
Tutaj chciałbym poruszyć temat wymierania gatunków.
W Afryce masowo giną, zabijane są słonie, lwy, żyrafy...
Podam dwa inne przykłady:
- Właśnie ostatnio w Malezji zmarł ostatni egzemplarz nosorożca sumatrzańskiego:


Przeczytajcie tutaj: https://tiny.pl/twm5c

- Ostatnio, według BirdLife International, w ubiegłym roku wymarł gatunek pięknych ptaków - ara (papuga) niebieska:



Przeczytajcie tutaj: https://tiny.pl/twm5z


Powyższe krótkie dane pochodzą z moich wykładów w przedmiocie ochrona środowiska. Dla studentów PG.
I młodzieży szkolnej w fundacji ekologicznej, którą założyłem i prowadziłem w latach 90 Gdańsku.

PS.
Być może to jest pierwszy post n.t.t. , i za nim będą następne.
Być może p.Adminka lub któraś z pań Moderatorek przeniesie ten post do innego działu.
Jeżeli odpowiedni taki powstanie.


Ostatnio edytowane przez Stefan : 28-05-2019 o 19:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100164  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 19:26
MIRA...'s Avatar
MIRA... MIRA... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Pałuki - Polska
Posty: 2 685
Domyślnie







Wieczorne bry... od 2 dni nie mogę rano wejść na forum... przy logowaniu wchodzi mi reklama i zasłania mi właśnie to miejsce żeby się zalogować... nie mogę tej reklamy skasować... nie rozumiem tego... na inne fora mogę wejść tylko nie na KSC... dopiero teraz udało mi się... nie będę się już wylogowywać... więc będziecie mnie zawsze widzieć... choć nie będę w tym momencie z Wami...






u mnie przez cały dzień pada deszcz... a wczoraj była tak pięknie... staruszek już maluje altankę... fasada będzie w odcieniu zielonej oliwki... gzymsy – zgniłej zieleni... już nie mogę się doczekać końcowego efektu...

Ninko... rozmawiałam już z Tobą na temat przeprowadzki.. wiem, „starych drzew się nie przesadza”... nie gniewaj się za takie porównanie... ale jednak lepiej być blisko rodzinki... zwłaszcza, że córka musi do Ciebie jechać 100 kilometrów... będziesz ich miała na wyciągnięcie ręki... pamiętasz jak wzięłam do siebie Tatę... też musiał pożegnać się ze swoim mieszkaniem... swoimi znajomymi... swoimi ukochanymi miejscami... ale był ze mną do samego końca... i myślę, że na swój sposób szczęśliwy...

Danusiu... przepiękne wiersze o Matce... gdy czytałam ściskało mnie coś za serce... Mamusię straciłam bardzo wcześnie... brakuje mi jej do teraz... jednak los jest niesprawiedliwy... ale nic na to nie poradzę...

Martynko... super radzisz sobie w Pancie... ja mam z nim problemy... z moją :grafiką” jeżeli można to tak nazwać radzę sobie w inny sposób... śpiewam sobie z Marino-Marini „Nie płacz kiedy odjadę”

Janeczku... zgadzam się z Tobą... „Serce matki” Mieczysława Fogga - jedna z piękniejszych piosenek o Matce... opowiadanie o”Mój Anioł” świetne... czytałam je już kiedyś... dzięki za przypomnienie...

Izabell... za cicho mówiłaś dziś dzień dobry... żart jak mawiała nasza Helenka... brakuje mi jej... ale nie naciskam... widzę ją nieraz na Messengerze...



teraz za Ninką mówię Dobranoc obecnym i nieobecnym...... kolorków sennych... bajecznych snów...



W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro ?
Nigdzie nie kupisz szczęścia, miłość daje je gratis...

Phil Bosmans...

__________________


"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem..." Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100165  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 19:38
MIRA...'s Avatar
MIRA... MIRA... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Pałuki - Polska
Posty: 2 685
Domyślnie

Janku... w niedzielę oglądałam właśnie program o koalach... w Australii jest ich już tylko 80 tysięcy... uznano je za funkcjonalnie wymarłe... choć jeszcze żyją... znalazłam na ten temat o nich coś w internecie...

https://www.focus.pl/artykul/eksperc...c-190514124257

pozdrawiam...
__________________


"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem..." Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100166  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 19:43
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 543
Domyślnie

Witam !

Nie wszyscy uświadamiają sobie w jak kosmicznym tempie ubożeje Ziemia.

"Ziemia, nie jest już bezpiecznym domem dla organizmów żywych – na każdym kontynencie i we wszystkich środowiskach wymierają zarówno dzikie zwierzęta, jak i rośliny. Na skutek działalności człowieka giną już nie pojedyncze gatunki, ale ich setki tysiące; pustoszeje biosfera, zmniejsza się różnorodność biologiczna, co zagraża stabilności wielu ekosystemów. "






Odpowiedź z Cytowaniem
  #100167  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 19:52
MIRA...'s Avatar
MIRA... MIRA... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Pałuki - Polska
Posty: 2 685
Domyślnie






"Takiego osobnika jeszcze nie widziano... Panda albinos... Sfotografowali go pracownicy rezerwatu Wolong w chińskiej prowincji Syczuan..."
__________________


"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem..." Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100168  
Nieprzeczytane 29-05-2019, 00:59
krion krion jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Kraków
Posty: 3
Domyślnie

co to za różności?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100169  
Nieprzeczytane 29-05-2019, 06:16
MIRA...'s Avatar
MIRA... MIRA... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Pałuki - Polska
Posty: 2 685
Domyślnie







Witam o poranku... ciepło i już coraz bardziej zielono ... słoneczko przebija się już przez chmury... dziś po pracy kierunek działka... dalsze malowanie altanki... no i oczywiście grill... jeszcze tylko łyk kawy i spadam...


radości... pogody... i wiosennego nastroju dla Wszystkich...







zielono mi …
… i majowo
z wiosennym deszczem
i mokrą głową…
zielono mi
z zielenią letnią
by nie pamiętać
i błota i kwietnia …
zielono mi …
w złotej jesieni
we mgle poranka
zachodu czerwieni …
zielono mi …
z padającym śniegiem
z mrozem skrzypiącym
ze śladem zająca
i za jego biegiem …

Ciągle mi zielono
tak ma jeszcze być, tak mi naznaczono
bo ja
czekam kolejnego dnia
śpiewam pod gołym niebem
fałszuję ale tęsknię
za skowronka śpiewem
za widokiem mleczy na łące kwitnących
za cieniem pod szumiącym drzewem
za wspomnieniem uniesień gorących
za poranną rosą na trawie …
chciałbym też wiedzieć o czym wtedy
klekotały żurawie …
… za tę wiedzę wiele bym dał
gdybym miał …

Stanisław Szymański...



Cytat:
Napisał krion
co to za różności?



po prostu Różności... nie ma się czego w nim doszukiwać... jest to wątek założony przez Ninę... piszemy co nam w duszy gra... nawet ble ble ble... i tyle...


__________________


"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem..." Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100170  
Nieprzeczytane 29-05-2019, 06:28
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 830
Domyślnie

Witam w ślad za Mirą WSZYSTKICH - obecnych i nieobecnych.... DZIEŃ DOBRY!!!
Wstał nowy dzień, a z nim nowe problemy, radości i wyzwania. Planów na dziś nie mam żadnych... ot, zwykła szara codzienność....
Posiedzę trochę przy kompie i zapoznam się z tematem, który zaproponował Stefan. Wprawdzie problem degradacji środowiska naturalnego jest ogólnie znany - jednak rzadko na ten temat się dyskutuje. I niewiele robi. Pora coś zmieniać.
Pozdrawiam... Miłego i dobrego dnia życzę.... Duża buźka...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100171  
Nieprzeczytane 29-05-2019, 09:41
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 543
Domyślnie

Witam !

Bardzo trafnie opisała ten wątek Mira :

Cytat:
po prostu Różności... nie ma się czego w nim doszukiwać... jest to wątek założony przez Ninę... piszemy co nam w duszy gra... nawet ble ble ble... i tyle..

Dalszy ciąg tematu zaproponowanego przez Stefana :



Większość współczesnych ogrodów, jest zdominowana przez roślinność sprowadzoną z dalekich stron. Pasjonaci ogrodów podążyli ku „egzotyce” często zapominając o naszym rodzimym bogactwie dostępnym na wyciągnięcie ręki. Wiele ogrodów jest całkowicie podporządkowanych człowiekowi, natura ma niewiele do powiedzenia. Flora polska kryje wiele pięknych roślin, które mogłyby stać się ozdobą w wielu ogrodach. Nie od dziś wiadomo, że najpiękniejsze „ogrody” są dziełem samej natury. Jej zestawienia „krzyczą” harmonią, spokojem i romantycznym klimatem. W ostatnich latach coraz więcej osób propaguje tzw. „powrót do natury”. Pod tym pojęciem rozumiemy gatunki roślin występujących w stanie dzikim. Nie powinniśmy jednak kopiować natury, ale się na niej wzorować. Ogrody naturalistyczne, charakteryzują się specyficznym klimatem, gdzie dzikie ptaki, zwierzęta są oczywistym dodatkiem, wynikającym z powstałego, bardzo spójnego ekosystemu.




mobil gas station with diesel



Pozdrawiam Wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100172  
Nieprzeczytane 29-05-2019, 13:36
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 795
Domyślnie

Dzień dobry



Tak na powitanie moje "pięknoty" z podwórkowego mini ogródka ot taki kwiecisty misz-masz...
Zajadle muszę w nim walczyć z mszycami, mrówkami i slimakami, te ostatnie to raczej odnoszę na miejsca dosć dalekie...nie mam sumienia ich zabijać ...

Przyznam, że tematu podanego prze Stefana nie zgłębiałam, ale chętnie oglądam programy przyrodnicze.

Mirko z tego co widzę, to widzę, że jesteś wylogowana czyli na niebiesko, może jak się wyłącza kompa to samo gaśnie?

Ninki dzisiaj nie widać...miała jakiś plan?

Aha, rozmawiałam tel. z Halinką Jolinka.
u niej wszystko dobrze, tylko zajęta bardzo,
ponieważ zmiany w ogrodzie, w domu
a przed Nią duża imprezka,
małżonek będzie obchodził godne okrągłe urodziny
i będzie sporo gości.
Ale pamięta o nas i wszystkich serdecznie pozdrawia.
Pojawi się w spokojniejszym czasie.

Halinko przekaż małżonkowi życzenia wszelkiej pomyślności i dużo zdrowia



Pozdrowienia dla wszystkich zostawiam

__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100173  
Nieprzeczytane 29-05-2019, 13:39
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 795
Domyślnie

Heh...spróbowałam zrobić zdjęcie panoramiczne i widzę, że trochę schody się zdeformowały
__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100174  
Nieprzeczytane 29-05-2019, 17:10
Wandula's Avatar
Wandula Wandula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Ostrowiec-sw Świętokrzyskie
Posty: 952
Domyślnie

Witam Wszystkich serdecznie a szczególnie Ciebie Droga Ninko.

Ja już wróciłam ale poczytałam trochę wpisów na naszym wątku ....oj działo się tu trochę .

Byłam na wczasach dla Seniora i wszystkim polecam.Zamiast wydawać duże pieniądze na długie wczasy to można być kilkakrotnie w różnych miejscach a przy okazji odwiedziliśmy z mężem dawno niewidzianą rodzinkę.

to tyle o mnie ale czytałam o twoim problemie.
Ninko
masz o czym myśleć i ja Cię rozumiem ale musisz przemyśleć wszystko za i przeciw i pewnie wyjdzie Ci kochanie,że blisko dzieci i rodziny jest bezpiecznie i lżej dla każdego .

Danuśka poryczałam się przy Twoim wierszu dla Mamy.

Bardzo się cieszę ,że u nas zawitał na dłużej /mam taką nadzieję/Janek

a to fotka z urlopu

[url.

życzę słoneczka dla Wszyściuchnych --do miłego.
__________________
_______________________________


Zycie ma się tylko jedno,patrz......
gdy się obudzisz,aby zakwitnąć a nie wiednąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100175  
Nieprzeczytane 30-05-2019, 06:13
MIRA...'s Avatar
MIRA... MIRA... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Pałuki - Polska
Posty: 2 685
Domyślnie





Witam o poranku... zimno... 2 na plusie... co się z tą pogodą dzieje... mi coś w gardle znowu drapie... eeech...

Danusiu... piękne to Twoje podwórko...

Wandziu... fajna z Was para...

Martynka niestrudzenie dalej ciągnie temat Janka... i tak trzymaj...

Izabell... odpoczęłaś sobie wczoraj...

Ninki nie było!?


hihihi... ale się "rozpisałam"... ale nie mam czasu na polemikę... zwłaszcza rano... a popołudniu ciągnie mnie na działkę... dziś pracuję cały dzień... ściskam i pozdrawiam wszystkich... pogodnego poranka z duuużą kawą i uśmiechem... do następnego razu...











maj

od pastwisk, wiatr niesie zapach ziół.
na łąk kwiecistych kobiercach,
etiudę gra pracowity rój pszczół,
dzień majowy, gra piano scherco,

co jest, w tej muzyce dnia miłego,
że w człowieku lody odpuszczają ?
znów chce się żyć, może dlatego,
że wokół wszystko pachnie majem ?

tylko zanurzyć się w miękki dywan
soczystej zieleni, najzieleńszej.
omieść wzrokiem zbóż zielony łan
i złote wyspy, tam, gdzie kaczeńce.

czuję, jak nasiąkam światłem i kolorem
zanurzam się w zieleń po samą szyję
czuję, że kocham, przyjdź wieczorem,
bym poczuć mogla, że naprawdę żyję !

nasącz mnie wieczoru wilgocią.
dotkniesz moich ust spłoszonej czerwieni,
tylko przyjdź maju, jak kochanek nocą,
czekać będę na progu, cała w zieleni !

Zofia Szydzik...
__________________


"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem..." Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100176  
Nieprzeczytane 30-05-2019, 06:35
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 830
Domyślnie

Witam WSZYSTKIE koleżanki Różnościanki ciepło i serdecznie.
Mam plany wyjściowe na dzisiejszy dzień... trochę też popracuję w ogródku. Po tych deszczach trawa rośnie jak szalona, co się wyplewi, znowu narasta....wrrr.
Miruś... ja emerytka, odpoczywam codziennie. A "atrakcje" z wnukami od czasu do czasu, generalne sprzątanie czy koszenie dość sporego areału podwórka to odskocznia od całkowitego lenistwa. Tak czasem trzeba.
Danuś... ładne masz obejście... widać, że zadbane. Pięknie kwitną rododendrony i irysy... to tegoroczne??? U mnie nie jest jeszcze tak kolorowo. Wprawdzie irysy kwitną, ale azalie i rododendrony wyginęły... Pewnie ziemia im nie służy, bo u mnie szczere piachy.
Wandula... pięknie wyglądacie z mężem... taka szczęśliwa para. Cieszę się, że jesteś zadowolona z wyjazdu....tak trzymaj, bo naładowałaś akumulatory na jakiś czas.
Ninko... gdzie Ty???
Brakuje mi Helenki i Jej porannego powitania... Smutno bez Niej...
Pozdrawiam.... Radosnego dnia życzę.... Duża buźka....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100177  
Nieprzeczytane 30-05-2019, 12:52
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 704
Domyślnie

Witam Różnościanki!
Witam Kraków! Tak, tutaj rozmawiamy o wszystkim! Zapraszam , jak masz coś mądrego do powiedzenia...
Wandeczko, L... to cudo nasze - o nie, - moje - .... pozdrawiam i dzięki za podpowiedź co do moich trudnych decyzji...
Dziewczyny, też płakałam nad wierszami Danusi... moja Mamuś odeszła jak miała 36 lat... bardzo długo za Nią tęsknię!
Janeczku, co tutaj można powiedzieć o tym świecie ? Czytam i oglądam programy w tv. o zagrożeniu dla zwierząt. Masz rację, co dzień ginie ogrom gatunków zwierząt i ptaków! Powiem o bardzo przyziemnych sprawach jak wróble... w Olkuszu nie ma wróbli... zginęły... natomiast, plaga gołębi, kruków i spotyka się sroki... Rośliny ? nie ma teraz w zbożu chabrów, kąkoli... już dziewczynki nie robią z nich wianków.... a słonie, żyrafy, nosorożce... i.t.d.... to jakieś dzikie narody je zjadają, zabijają dla pieniędzy...to samo dotyczy ptaków, gadów... wywożą je dla pieniędzy.. tysiące małp ginie bo ratują swoje dzieci przed porwaniem... Po co je zabijać ? Jestem pewnie za słaba psychicznie aby o tym zabijaniu nawet myśleć... same łzy płyną mi po policzkach jak czytałam Wasze linki...
A, wczoraj miałam Klub... wróciłam o 21... byłam zmęczona, do tego boli mnie lewa stopa...
Danusiu, dziękuję za wiadomości o Hali...Dołączam się do życzeń dla Hali Męża! 100 lat w zdrowiu!!!
Janeczku, zapraszam z tymi wiadomościami... może masz więcej czasu bo ja gonię każdą minutkę.... Klub oczekuje na nową powieść a ona jest jeszcze DALEKO...w dodatku bez tytułu...mam, cztery propozycje...może coś sklecę z tego ale, tutaj podam wpierw do akceptacji!
Na razie bo nikt ze chce czytać tego.... a Mirusi ślę ogromnego buziaka dla R... za pracę na działce!
Izabel pracusiu kochany!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100178  
Nieprzeczytane 30-05-2019, 13:12
Wandula's Avatar
Wandula Wandula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Ostrowiec-sw Świętokrzyskie
Posty: 952
Domyślnie

Witam Wszystkich!!!

Ninko jakie "cudo " to tylko stary młż ale dzięki droga figlaro...

ja właśnie pakuje się i jedziemy do wnusi na dzień dziecka tak że maj mamy turystyczny tak 1-szy raz od 10lat.

Danuśka różaneczniki piękne--- u mnie też kwitną a azalie już przekwitły za to chwaśtu nie brakuje.

jak bym nie miała dostępu do laptopa to kochani życzę Wam baaardzo miłego weekendu..

[url=https://banks-nearme.com/bbva-compass-near-me]
__________________
_______________________________


Zycie ma się tylko jedno,patrz......
gdy się obudzisz,aby zakwitnąć a nie wiednąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100179  
Nieprzeczytane 30-05-2019, 15:16
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 704
Domyślnie

Bawcie się kochanie!
Buziaki od figlary! Wiesz dla kogo ????
Przekazuję moc ciepełka dla DZIECIAKÓW!!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100180  
Nieprzeczytane 30-05-2019, 19:19
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 704
Domyślnie

DOBREJ NOCY, KOCHANI!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.