menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 14:07
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Wybacz ale widze to inaczej i nawet przydzielił bym Ci myszaty kolor berecika dla tzw aktywistów .Twoje insynuacje obraziły mnie wprost osobiście .Nie chcesz nie rób nic ale nie obrazaj ludzi którzy chcą coś zrobić.
  #62  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 14:09
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Żeby było jasne... To co napisałam i zacytowałam to jest mój punkt widzenia, a nie wszystkich Polaków.
  #63  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 14:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Starsza wnuczka jest równolatką z WOŚP, (starsza o kilka tygodni.) Od drugiej orkiestry daję zawsze coś na tą fundację, w pierwszej byłem niedoinformowany a póżniej nie mogłem spotkać tej wspaniałej młodzieży. Ania od kilku lat bierze udział, raz opuściła bo za późno zgłosiła akces do wolontariatu (jaka był wtedy zła). Nikt jej nie zmusza nikt jej o to nie prosi. Tyle na ten temat. Kto chce da kto nie chce nie daje.Żyjemy w wolnym kraju.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #64  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 14:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Młodsza wnuczka -6lat- zaraz po urodzeniu miała przebadany wzrok i słuch dzięki aparaturze kupionej przez tą fundację. Czyż trzeba więcej.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #65  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 14:25
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Żeby było jasne... To co napisałam i zacytowałam to jest mój punkt widzenia, a nie wszystkich Polaków.


KRYSTYNKO, popatrzmy na to bez nerwów: my wytrzymamy a oni i tak nie zrozumieją.
Jak już wspominałem to zabetonowana formacja z pod znaku "kto nie z Mieciem, tego zmieciem..."
  #66  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 14:31
ankaka52's Avatar
ankaka52 ankaka52 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Rzeszów
Posty: 90
Domyślnie

Ja mam dwa pytania....
Ilu i jakich zwolenników ma Owsiak ?
Ilu i jakich zwolenników ma O.Rydzyk?

Odpowiedzi na te pytania dadzą obraz czy WOŚP gra słusznie czy nie.

A to że Owsiak zyskał takie poparcie mediów dla swojej akcji jest wynikiem jego i jemu podobnych zapaleńców, którzy wierzyli ze akcja ta bedzie miała powodzenie. Zanim powstała orkiestra najpierw był program "Róbta co chceta". Potem dopiero pojawił sie pomysł na orkiestre.

W dzisiejszych czasach przyciągnąć tylu młodych ludzi i zafascynować ich akcją charytatywną to nie lada sztuka.

A ilu młodych przyciąga Rydzyk?
__________________
c'est la vie
  #67  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 14:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Tym co się martwią o koszty to na pewno nie przerosły zysków bo co roku Owsiaka fundacja kupuje sprzęt a on w przeciwieństwie do innych fundacji nie ukrywa rozliczenia.W XXI wieku bez mediów nic się nie może udać i bardziej pomagają niż szkodzą.Pomysł Owsiaka jest dobrym pomysłem na zbiórkę i to robi dobrze.Nikogo nie dziwią wybory i udział mediów, czy nawet transmisje z Watykanu.Martwienie się tym w co jest ubrany Papież Biskup czy Ksiądz bo to kosztuje to sprawa wiernych danego wyznania ,nikt nie zmusza nikogo do dawania na to ubranie .Nikt nikomu na siłę nie każe dawać pieniędzy jeżeli nie chcą. Jeżeli chce się mieć wpływ na decyzję w firmie to trzeba kupić akcje być na spotkaniu akcjonariuszy i ich przekonać do innych decyzji Zarządu.według mnie jest to lepsza inicjatywa niż budowa bazyliki czy kościoła .Pisanie że osoba kontrowersyjna bez podania o co chodzi to ja to nazywam "rzut gówna w wentylator" sugerowanie nieetycznych poczynań osoby o której się mówi.W minionym okresie na porządku dziennym była taka metoda stosowana a teraz trzeba przepraszać przykład Ziobro.
  #68  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 14:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

[quote=siekierka]KRYSTYNKO, popatrzmy na to bez nerwów: my wytrzymamy a oni i tak nie zrozumieją.
Jak już wspominałem to zabetonowana formacja z pod znaku "kto nie z Mieciem, tego zmieciem..

Żal mi Ciebie Januszu, bardzo żal. Sam jesteś przedstawicielem żelbetonu
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #69  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 14:38
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Krystynko i Siekierko - spytajcie swych najblizszych i znajomych, kogo wspierają...
I posłuchajcie ich argumentów.
a zwłaszcza posłuchajcie tych, którzy nie starsi niz 30 lat (czyli najmłodsze pokolenia).

A potem o tym napiszcie...
  #70  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 15:34
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Choć cel szczytny, koszty całej operacji zbyt duże.
Wszystko w życiu ma swoją cenę.
Tak jak nie trzeba płacić na RM, tak nie musisz dawać datku na WOŚP.

Ale na rtv publiczną - musimy, choć koszty nieadekwatne do poziomu... misji.
Tam się dopiero pieniądze marnują...
  #71  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 15:35
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Żeby było jasne... To co napisałam i zacytowałam to jest mój punkt widzenia, a nie wszystkich Polaków.
Pokazujesz się jako młoda dziewczyna, która powinna myśleć ciekawiej niż my stare zgredy, ale jako staruszek jip powiem Ci, że takiej młodzieży bez serca dla dzieci potrzebujących, po prostu nie lubię, taki jest mój punkt widzenia, i niech tego nie wywalają mimo, że to wycieczka osobista....
  #72  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 15:44
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Wolno Tobie, wolno mnie

Pamiętasz pierwsze orkiestry Owsika? Pamiętasz, gdy kupował dla siebie mercedesy, a na "szczytne cele" były tylko ochłapy z tych zbiórek? Pamiętasz, gdy popierał narkomanię, rozpustę, tarzanie się nago w błocie, okradanie kiosków ?
Jasne.

Hmm...nie sądzę, żebyś miał na to jakieś dowody poza rewelacjami upowszechnianymi przez zawistnych, którym takie akcje nie wychodzą.
Najprościej rzucić oskarżenie bez sprawdzania. Najwygodniej mieć klapki na oczach i bezkrytycznie czerpać wiedzę z jednego źródła.
Podtrute to źródło, Siekierko, podtrute.
  #73  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 16:03
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Siekierko czy widziałeś te fakty, o których piszesz? Jesteś niesprawiedliwy.
Moim zdaniem najwięcej dla polskiej służby zdrowia zrobił Jurek Owsiak. Pokaż mi Polaków, którzy więcej zrobili dla Polski niż Jurek Owsiak i Marek Kotański.
Pozdrawiam.

__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
  #74  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 16:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Nie wszyscy musimy być zgodni co do programu realizowanego przez Owsiaka ale musimy przyznać że jest to osobowość telewizyjna .Wiadomo że to nie tylko on ale cały zespół który potrafił zgromadzić wokół siebie robią tak wiele.Dlatego że są apolityczni i areligijni mają takie poparcie i tylu się gromadzi wokół tej idei.To że co roku inna aranżacja to wynika z tego że ciągle nie możemy pokazywać tej samej scenografii bo powoduje to znużenie i przestaje nas to interesować, to są wymogi współczesnej telewizji.Produkt aby sprzedać trzeba reklamować bo nikt tego nie kupi to samo ze wszystkim.Nie wszystkie fundacje potrafią się przebić ,dlaczego bo nie mają osobowości która by porwała ludzi i skupiła wokół swojej idei.
W Polsce w ostatnim okresie mamy wyraźny spadek zaufania do instytucji zaufania społecznego nie mówiąc już o związkach wyznaniowych .
Odpowiadając na pytanie Owsiak czy Rydzyk stawiam na Owsiaka szanuję też zdanie tych co mają inny pogląd.Co ciekawe dla mnie nikt nie potrafił uzasadnić drugiej osobowości jaką jest Rydzyk.
  #75  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 16:38
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Do Krystynki

i nie tylko.

Zacytowałaś wypowiedź komentatora Faktu, Ł.Warzechy, który uznaje Owsiaka za postać kontrowersyjną, gdy tymczasem on sam w swoich poglądach na różne sprawy też bywa kontrowersyjny, np. kiedy wypowiada się o ustawie ograniczającej życie amatorów nałogu tytoniowego.
Też się pod tym podpiszesz?
(http://www.redakcja.pl/Tekst/Polityk...zamordyzm.html )

Warzecha ma prawo, Ty też masz prawo utożsamiać się z jego poglądem na WOŚP, a inni i tak będą angażować się w tę akcję, bo też im wolno.

Nie ma to jak wolność wyborów i wolność myśli...
  #76  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 16:51
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Dla wyciszenia emocji - proponuję obejrzeć i posłuchać kilka minut prawdziwego piekna natury:

http://www.youtube.com/watch?v=WtNsXjk2YUM
  #77  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 16:56
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Pola, nie czytuję Faktu, więc nawet nie wiem, że Warzecha jest tam komentatorem. Nie znam jego poglądów więc nie mogę się z nimi utożsamiać. Znalazłam w necie ten tekst o WOŚP i ze stwierdzeniami, które tam padły zgadzam się. I tyle. No...
  #78  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 16:59
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

jip, bo ja jestem młoda... duchem.
  #79  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 17:07
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

the moment of peace
http://www.youtube.com/watch?v=HL89st1UqMo
  #80  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 17:16
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
jip, bo ja jestem młoda... duchem.
Dziewczyno to się cieszę, ale awatar pokazuje, że całkiem młoda z Ciebie laska, ale jeszcze myśl po młodemu i popatrz jak młodzież do Owsiaka się garnie, jak uczy się pomagać, jak uczy się wolontariatu, jak uczy się pierwszej pomocy, jak uczy się bezinteresownego dobrego działania.... popatrz na to wszystko i przestań się wygłupiać, bo nie znajdziesz tak zaangażowanego człowieka w działania dla dobra dzieci i to działania z efektami nie do podważenia, przecież orkiestra gra na całym świecie już, czy mówi Ci to coś?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Fonek wRodzinie, czyli Rydzyk w przedszkolach Elżbieta V Społeczeństwo - wątki archiwalne 3 04-09-2009 20:19
Literatura Narodowa Pani Slowikowa Książka, literatura, poezja 85 24-05-2008 16:36
Żałoba narodowa kufa86 Polityka - wątki archiwalne 37 28-01-2008 15:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.