menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 07:04
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 750
Domyślnie

Ale dlugo pracowalas Jasiu, Nektarynka tez.
A ja sie wciagam!!!
Poznaje, probuje, czytam, i juz umiem przekrecac obrazek.
Dokladac cien tam gdzie chce, wycinac z calosci, robic zrzuty, dokladac i likwidowac warstwy! Filtry dzialaja tak samo.
Ale nie potrafie jeszcze "podrzec brzegow", zrobic cienia z dwoch stron, tak jak robie w PFS, gdy koncze skrapek, naszukalam sie dzisiaj, naprobowalam... i nie znalazlam sposobu!
Nie znalazlam tez miejsca gdzie mozna "wygladzic brzegi". Jest to konieczne gdy umieszcza sie obrazki na przezroczystym tle, zapisane w "gif". Brzydko wygladaja, jak im sie nie wygladzi konturow.

Zrobilam skrapek, poprzekrecalam warstwy jak chcialam, zarejestrowalam go... i mi gdzies zniknal.!!!
Gdybym go wczesniej nie wydrukowala, to pewnie bym nie wierzyla ze cos takiego zrobilam.
Chcialam go zeskanowac i wam wyslac... i nie chcialo sie!
Zabralam sie do pracy jeszcze raz, wszystkie obrazki byly, tylko tlo zniknelo!!!
Jeszcze takiej historii nie mialam.
Zrobilam drugo raz... to jest to...

...

Ide szukac tamtego scrapka, i wyjscia z sytuacji. Znowu zadam pytanie w Internecie, i sie naczytam. Wroce...
  #62  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 08:08
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 750
Domyślnie

Jasiu, znalazlam miejsce gdzie "wygladza sie brzegi"!

...

Jeszcze jedno pytanie, prosze zeby ktos mi pomogl, tak wyglada teraz strona w "imageshack", czy ja sie musze zarejestrowac?
Jezeli tak, to jak?...

Nigdy tego nie robilam.
Wroce...
  #63  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 09:00
Evi's Avatar
Evi Evi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: poza Polska
Posty: 1 760
Domyślnie

Witam dziewczynki!pracowite ,pracowite.Ja wczoraj robilam troche w ogrodzie i zapisalam sie na Online -PSP kurs.Bede wam zawsze pomalu pokazywac czego sie nauczylam , a do nauki jest duzo.
Jasiu nie wiem jeszcze jak sie rosciaga tez mam problem z perspektywa.Dotychczas tuta ktore robilam nie bylo mowy o tych narzedziach.Wszyskie narzedzia w PSP sa bardziej skomplikowane jak np.PFS zrobilam ten maly zrzut pokombinuj moze ci sie cos uda.
Iluzjo zapomnij zabe ona zle pracuje hihi
spobuj tutajhttp://www.imagebanana.com/
link mam od Yewy .jest prosty tylko otwiera sie duzo reklamy.Tak robisz:
1Durchsuchen
2.Hochladen
3.zeige erweiterte Links
4 .Direkter Link.-tp wszysko jeszcze nigdy mi sie nic nie zgubilo
__________________
Kiedy człowiek nie miał już naturalnych wrogów, wynalazł komputer, potem Internet, a potem sieci społecznościowe.
  #64  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 09:05
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Iluzja dużo umiesz w PS nie długo nie będziesz często zaglądać do PFS.
PS i PSP mają podobne czynnosci obsługi, ale trzeba się koniecznie nauczyć w PSP instalować filtry, np: jak instalujesz do PFS to one tam są nawet podwójne a tu jak masz podwójne to filtry nie działają, po otwarciu programu nie ma filtrów jak coś żle zrobisz, teraz wiem bo je mam, w PS jest z tym lepiej wygodniej podobnie jak PFS.
Jak się umie to wszystko łatwe nic nie wymaga w wkuwania w głowę tylko to się po prostu umie się. Teraz myślę czy Filtruś nie jest lepiej zaprogramowany( nowoczesność to szybkość obsługi urządzeń ma je Filtruś hihihi) od tych wszystkich programów, nikt jeszcze się nie wypowiedział na ten temat, to oczywiste że wiem o większej możliwości w PS czy PSP ale czym się różnią obrazki...ja tego nie wiem.
PS .Evi dobrze że jesteś...
  #65  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 09:22
Evi's Avatar
Evi Evi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: poza Polska
Posty: 1 760
Domyślnie

Jasiu ,filtry pracuja wszyskich programach tak samo.Roznica w robiniu obrazkach jest taka ze te wieksze programy maja wiecej roznych mozliwosci chociaz popatrz jakie piekne obrazki zrobila Tomaro w PF,kazdym programem ktory dobrze poznasz mozna cuda robic.Gimp jest dormowy a ma tyle mozliwosci ktorych np.w PSP jeszcze nie poznalam.Ja wracam chetnie do Gimpa i PFS zeby nie zapomniec.Gimpa lubie bo sie tym programem zaczelam uczyc i dzisiaj wiem ze wtedy dobrze zrobilam.Mysle jak nabierzemy wiecej cierpliwosci to sie wszyskiego nauczymy.Moj nastepny ziel sa programy 3 D ale to jeszcze daleka droga.Dzisiaj pokarze wam dwa filtry krorymi mozna piekne rzeczy robic i sprobuje (jezeli czas pozwoli )tuto przetlumaczyc.
__________________
Kiedy człowiek nie miał już naturalnych wrogów, wynalazł komputer, potem Internet, a potem sieci społecznościowe.
  #66  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 09:44
Evi's Avatar
Evi Evi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: poza Polska
Posty: 1 760
Domyślnie

Musze ktrotko temat zmienic.Czy slyszalyscie w wiadomosciach co sie tutaj znowu w szkole stalo??Juz trzeci raz w krotkim czasie .Taka trgedia tyle mlodego zycia zniszczono .ile cierpienia dla rodzin .Co sie to dzieje na tym swiecie?
__________________
Kiedy człowiek nie miał już naturalnych wrogów, wynalazł komputer, potem Internet, a potem sieci społecznościowe.
  #67  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 09:59
tamora42's Avatar
tamora42 tamora42 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Jaworzno
Posty: 2 085
Domyślnie

Witajcie miło...wszystko obejrzałam i poczytałam...Jasiu Ty idziesz jak burza...ja jestem leniwa...jak mam sie męczyć w PSP...wolę odpalić pfs i szybciutko...hahahaha to z wiekiem przychodzi....no...ale na usprawiedliwienie wczoraj dostałam znow zdjęcie z zamierzchłych czasów i robiłam scrapki...takie po mojemu...więc żeby nie było goło u mnie będę je na razie wklejać.Iluzjo żabka sie poprawiła...dobrze wysyła po renowacji...nie trzeba sie rejestrowac..Evi...pilnie słuchaj wykładów i potem nam tutaj ....przekazuj,musze chyba drukarke kupic...bo to bedzie cały zeszycik do nauczenia...a nie chce mi sie stare posty przeglądać...kiedy ja taka leniwa się zrobiłam???miłego dnia..
. zgadnijcie co to za dziewoja na tym cukierkowym scrapku...i w wianuszku...hahahah
  #68  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 10:00
tamora42's Avatar
tamora42 tamora42 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Jaworzno
Posty: 2 085
Domyślnie

Cytat:
Napisał Evi
Musze ktrotko temat zmienic.Czy slyszalyscie w wiadomosciach co sie tutaj znowu w szkole stalo??Juz trzeci raz w krotkim czasie .Taka trgedia tyle mlodego zycia zniszczono .ile cierpienia dla rodzin .Co sie to dzieje na tym swiecie?

Evi...u nas to też temat b.ważny ...to straszne co si ę teraz dzieje....
  #69  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 10:01
tamora42's Avatar
tamora42 tamora42 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Jaworzno
Posty: 2 085
Domyślnie

zeby nikogo nie wprowadzac w błąd...znów robie n a PFS...
  #70  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 10:35
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Tamora- Małgosiu szkoda mi czasu na skomplikowane obrazki, zrobię je pózniej, potrzebny jest materiał trzeba szukać ... nie mam wiele, ale wolę czas przeznaczyć by się czegoś nauczyć na PSP, jeżeli chodzi o lenictwo to nie prawda a potem skąd te Twoje prace są.
Twój obrazek jest piękny.
  #71  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 10:40
Evi's Avatar
Evi Evi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: poza Polska
Posty: 1 760
Domyślnie

Jasiu,jezeli robisz wedlug Tuta to na prawie wszyskich forach przy tuto jest ZIP z materialem to znaczy :prawie wszysko co potrzebujesz jest do sciagniecia:Tuba,pedzel,kolory sa podane,czcionki, i filtry ktore potrzebujesz .wszysko jest zapakowane w ZIP.jeszeli masz z tym klopot napisz ja pomoge.
__________________
Kiedy człowiek nie miał już naturalnych wrogów, wynalazł komputer, potem Internet, a potem sieci społecznościowe.
  #72  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 10:49
Evi's Avatar
Evi Evi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: poza Polska
Posty: 1 760
Domyślnie

Ten obrazek zrobilam wedlug tuta z forum Holenderskiego na ktorym jestem(juz kiedys wspominalam.)Tam sa tuta tlumaczone z Francuskiego i inne ja sobie tlumacze na niemiecki sprobuje wam to tuto przetlumaczyc na Polski .Multi kulturalny hihi
Tu sa dwa filtry ten pierwszy co robi piekne kolory, nazwy filtre nie umie przetlumaczyc ,rozumie dobrze po Holendersku ale sprawy techniczne sprawiaja mi troche problem.Mimo to sprobuje.
Drugi filtr jest Xero-porcelan
Naturalnie material byl w zip zapakowany.Obrazek jest podzielony calkiem nowa metoda .ktora wam pozniej pokaze.malgosiu piekne pracki.
__________________
Kiedy człowiek nie miał już naturalnych wrogów, wynalazł komputer, potem Internet, a potem sieci społecznościowe.
  #73  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 10:49
tamora42's Avatar
tamora42 tamora42 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Jaworzno
Posty: 2 085
Domyślnie

...żeby nie było,ze juz nic nie robie w PSP...wklejam metodą "kopiuj"..."wklej"...na efekty inne trzeba czekać...hahaha


tę dziewczynę chciałam powiększyc...i zmienialam rozmiar jak była nie na warstwie...i nie udało się...,cienie mi tez nie wychodzą...
  #74  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 11:00
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Evi ja i tak zawsze swoje i po swojemu nie mam wiele doświadczenia nie dawno zaczęłam z grafiką najpózniej od Was wiem ,że za mało jest ramek w PSP trzeba uzupełnić, lub nie ponieważ sama je umiem zrobić, dodatki do obrazów mi się podobają w PSP jest ich mało lub nie wiem gdzie są,
Czcionki są w PSP tylko nie umiem pisać w PSP piszę na wierzchu obrazka, a chyba jest tak jak PFS, nie chcę za dużo kombinować poprzewracać program potem ciężko nieukowi powrócić do początku.
PS widzisz Małgosiu teraz wiem wszystko, miałam rację...skąd ta ramka nie widziałam, a może filtrami zrobiłaś.
  #75  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 11:08
Evi's Avatar
Evi Evi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: poza Polska
Posty: 1 760
Domyślnie

Jasiu , nauczysz sie ,moze skoncentruj sie na jednym programie.Uszczypnij sie , i powiedz sobie tak;Jasiu ucz sie tak dlugo az sie nauczysz to pokazesz wszyskim ,co umie.
Ja tez duzo jeszcze nie umie ,ciagle cos nowego trzeba sie uczyc.
Czesc drukuje, czesc zapisuje.Mam do kazdego programu inny zeszyt i do fitre tez osono i folder zrobiony tylko do Filtr, a najgorsze ze tez duzo bledow sie robi przy obsludze komp.
__________________
Kiedy człowiek nie miał już naturalnych wrogów, wynalazł komputer, potem Internet, a potem sieci społecznościowe.
  #76  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 11:18
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 750
Domyślnie

Nie moge sie z wami polaczyc, strasznie dlugo to teraz trwa.
Nie wiem czy mi sie uda dolaczyc obrazek,.
Widze, ze pracujecie, ja tez, na PFS, zajelam sie maskami i efektami. Piekne mozna robic samymi narzedziami w PFS.

...

Poczytam sobie dokladnie, i sprobuje sie polaczyc znowu za jakis czas.
  #77  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 11:28
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 750
Domyślnie

Dziewczynki, sprawdzcie czy w moich postach, widoczne sa dla was obrazki ktore wam przeslalam wczesniej, bo ja ich znowu nie widze, tylko krzyzyki. To moze moje lacza tak robia.
Wroce jak juz wszystko bedzie w porzadku, bo teraz za kazdym razem czekam strasznie dlugo az sie przelaczy.
  #78  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 11:38
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Evi tylko ja chciałam nauczyć się teraz kiedy jeszcze jest trochę czasu na komputer , potem będę wszystko uzupełniać ale podstawy będę znać.
Mam wszystko folderach poukładane i po zapisywane tak jak ma być.Mam taki problem wiem jak usuwac w Edytuj to nie problem, ale nie zawsze mogę usunąć zaznaczenia, zrobiłam kopiuj w klej i jest ok tylko chciałam to cofnąc zapomniałam zrobić przezroczystość no cofnęłam Ok
dlaczego nie mogę w Edytuj cofnąć tego co pobrałam do kopiuj w klej drugi raz mnie nie chce przy nacisnięciu obrazka już nie pisze kopiuj w klej, nie wiem czy dobrze zadałam pytanie.
  #79  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 11:44
Evi's Avatar
Evi Evi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: poza Polska
Posty: 1 760
Domyślnie

Jasiu,nie wiem czy dobrze rozumie ,moze zrobisz zrzut ?
Ilujo ja tez Twoje obrazki widze.
__________________
Kiedy człowiek nie miał już naturalnych wrogów, wynalazł komputer, potem Internet, a potem sieci społecznościowe.
  #80  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 11:48
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Iluzja - Irenko ja wszystkie Twoje obrazki widzę.
Evi o to chodzi że np: już obrazek na tło dałam
ale zpomniałam zrobić przeżroczystośc chciałam to powtórzyć z powrotem cofnąc
cofnęłam i potem nie mogę powtórzyć bo nie ma na obrazku możliwości kopiuj w klej tylko jest na znaczenie do przesuwania obrazka, jak zrobić by powtórzyć na obrazku kopiuj w klej.Problemu tego nie ma PFS.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
. . .Nasza grafika - obrazki . . .cz. VI tar-ninka Hobby, pasje 515 02-02-2009 20:49
....Nasza grafika - obrazki cz. V tar-ninka Hobby, pasje 507 21-01-2009 11:29
....Nasza grafika-obrazki ...cz. IV tar-ninka Hobby, pasje 503 05-01-2009 12:02
...Nasza grafika...obrazki - cz. II tar-ninka Hobby, pasje 506 22-11-2008 19:39
Nasza grafika ...obrazki tar-ninka Hobby, pasje 503 23-10-2008 11:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.