menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #381  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 18:01
azi1504's Avatar
azi1504 azi1504 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 7
Domyślnie Islandia

Witaj Jadeit W październiku jadę na Islandię na stałe, mój partner już tam jest ponad 3lata,chcemy się tam pobrać ,czy możesz mi napisać coś o załatwianiu islandzkiego ślubu, jakie dokumenty i może coś więcej wiesz, póki jestem w Polsce mogę coś pozałatwiać, będę wdzięczna...Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez azi1504 : 25-07-2013 o 18:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #382  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 19:35
Jadeit's Avatar
Jadeit Jadeit jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 533
Domyślnie

Cytat:
Napisał azi1504
Witaj Jadeit W październiku jadę na Islandię na stałe, mój partner już tam jest ponad 3lata,chcemy się tam pobrać ,czy możesz mi napisać coś o załatwianiu islandzkiego ślubu, jakie dokumenty i może coś więcej wiesz, póki jestem w Polsce mogę coś pozałatwiać, będę wdzięczna...Pozdrawiam
Przykro mi, że nie udzielę satysfakcjonującej odpowiedzi. Mój wątek nie jest przeznaczony dla załatwiania i rozwiązywania prywatnych spraw.
Skoro partner jest już 3 lata na Islandii, nie powinien mieć kłopotów z załatwianiem takich spraw.
Mogę tylko podpowiedzieć, by udał się z wizytą do Ambasady Polskiej w Reykjaviku w powyższej sprawie.
Pozdrawiam.
__________________
Najpiękniejszy uśmiech - gdy śmieją się także oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #383  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 20:09
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Oj- cuda,cuda pokazujesz Jadeit.
Zwiedziłam już tyle jaskiń i nigdy nie spotkałam tak pięknych kolorów i malowideł - to arcydzieła!




Oglądam filmiki którymi nas raczysz - inny cudowny świat !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #384  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 20:28
Jadeit's Avatar
Jadeit Jadeit jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 533
Domyślnie

Prawda??? Sama zachwycam się również, gdy widzę takie rzeczy pierwszy raz.
Wtedy z przyjemnością dzielę się z Wami.
Pozdrawiam i życzę miłej nocki
__________________
Najpiękniejszy uśmiech - gdy śmieją się także oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #385  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 20:32
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadeit
Wczoraj ekipa filmowa zajmująca się realizacją filmu "Gra o Tron", rozpoczęła pracę nad kolejnymi odcinkami serialu, który już po raz trzeci będzie kręcony w Islandii.
Zdjęcia do nowej serii będą kręcone w Thingvellir /Parku Narodowym/, Thjórsardalur /dolinie w pobliżu Hekli/ i Hengilssvaedi /okolice wulkanu w południowo-zachodniej części wyspy/.
Na potrzeby filmu zatrudniono około 300 osób, w większości Islandczyków.
Zaangażowanych jest również około 60 statystów. Filmowcy będą pracować do 1 sierpnia. Do tego dnia można liczyć na to, że w Reykjaviku będzie można spotkać gwiazdy serialu.
Wczoraj wieczorem w centrum stolicy widziane były Maisie Williams - Arya Stark i Gwendoline Christie – Brienne z Tarth.
Kit Harington, a właściwie Christopher Catesby Harington, aktor grający w tym serialu żartował, że będzie pracował w ciężkich warunkach, gdyż będzie musiał pływać w wodzie przez kilka godzin.

Zdjęcia z sieci


Kit Harington




Maisie Williams


Gwendoline Christie





Jadeit, cuda pokazujesz, to prawda.
Zamieszczasz również ciekawe informacje, nie tylko na temat przyrody.
Ale za ten post szczególnie Ci dziękuję
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #386  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 20:33
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Uko, ja tez lubie ten watek i czesto tu zagladam, choc wiele zdjec i miejsc tu pokazywanych widzialam na doskonalych filmach nakreconych przez BBC oraz na GEO.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #387  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 20:44
Jadeit's Avatar
Jadeit Jadeit jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 533
Domyślnie

Zdjęcia z sieci
Mortungu


Hveravellir


Krisuvik


Baranki i owieczki


Myvatn


Landmannalaugar


Ofaerufoss


Dyrholaey
__________________
Najpiękniejszy uśmiech - gdy śmieją się także oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #388  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 20:53
Jadeit's Avatar
Jadeit Jadeit jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 533
Domyślnie

Lulka, przecież szczególnie z myślą o Tobie zamieściłam te informacje o dalszym kręceniu zdjęć do serialu.

Mar-Basia, dziękuję bardzo, z wielką ochotą będę dzieliła się ciekawymi sprawami i w ogóle ciekawostkami islandzkimi.

Pozdrawiam i nieustannie zapraszam
__________________
Najpiękniejszy uśmiech - gdy śmieją się także oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #389  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 21:22
budzisz8's Avatar
budzisz8 budzisz8 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Pruszcz Gdanski
Posty: 7 047
Domyślnie

Bardzo dziękuję za tyle pięknych zdjęć i ciekawych informacji.

Mam sąsiadów ( dwie rodziny) którzy wyjechali do Islandii.Mieszkają już tam kilka lat, pracują w przetwórstwie rybnym.Nigdy nie opowiadali w jak pięknym kraju przebywają.Raz na kilka lat przyjeżdżają do Polski, a pusty dom na nich czeka .
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #390  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 21:32
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Że też Natura z przyrodą takie cuda nieprawdopodobne wyprawia....Krystyno, Ci Twoi znajomi pewnie tam pojechali po pieniądze i poza sieciami, filetami nic więcej nie widzą.....dzisiejsza emigracja zarobkowa....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #391  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 21:41
Jadeit's Avatar
Jadeit Jadeit jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 533
Domyślnie

Budzisz8, nie każdy musi i chce dostrzegać piękno natury Islandii.
Może to i dobrze ... bo wtedy zbyt mało by było może miejsca na mój wątek.
Dobranoc - Pozdrawiam
__________________
Najpiękniejszy uśmiech - gdy śmieją się także oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #392  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 21:49
Jadeit's Avatar
Jadeit Jadeit jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 533
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Że też Natura z przyrodą takie cuda nieprawdopodobne wyprawia....Krystyno, Ci Twoi znajomi pewnie tam pojechali po pieniądze i poza sieciami, filetami nic więcej nie widzą.....dzisiejsza emigracja zarobkowa....
Malwina, proszę mi wybaczyć, wstrzymam się od komentarza.
Milutko pozdrawiam - dobrej nocki życzę
__________________
Najpiękniejszy uśmiech - gdy śmieją się także oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #393  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 22:03
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadeit
Lulka, przecież szczególnie z myślą o Tobie zamieściłam te informacje o dalszym kręceniu zdjęć do serialu.
Jadeit, dlatego dziękuję Ci podwójnie
A przyroda zawsze mnie kręci.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #394  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 22:08
Jadeit's Avatar
Jadeit Jadeit jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 533
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka
Jadeit, dlatego dziękuję Ci podwójnie
A przyroda zawsze mnie kręci.
Pozdrawiam serdecznie.
Lulka, mnie także ... i inne rzeczy...także.
__________________
Najpiękniejszy uśmiech - gdy śmieją się także oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #395  
Nieprzeczytane 26-07-2013, 10:07
azi1504's Avatar
azi1504 azi1504 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 7
Domyślnie

Witaj, mimo wszystko dziękuję za odpowiedź. Co do ślubu ,nie chodzi mi o ślub polski na Islandii, tylko islandzki w Isafiordzie ,od którego niedaleko mieszkamy, ale to rzeczywiście moja prywatna sprawa, tak jak napisałaś. Co do życia na Islandii, to wbrew tym pięknym ,pociągającym zdjęciom,jest to życie dla twardych ludzi ,szczególnie na północy, gdzie mieszkamy, dlatego przez 3 lata nie mogłam się zdecydować. Wiatry wiejące bez ustanku 3 dni albo dłużej, które cię po prostu przewracają, jak wychodzisz z domu, śnieg zakrywający prawie cały dom i umożliwiający normalne życie, oczywiście piszę o dalekiej północy ,w Reykjawiku życie pewnie nie różni się od życia w innym dużym mieście, ale są też plusy ,baseny z ciepłą wodą w każdym ,nawet najmniejszym mieście (nasze Sudureyri liczy 300 osób),no i to poczucie bezpieczeństwa, nie musisz zamykać domu jak wychodzisz, rowery i inne sprzęty zostawiasz bezpiecznie
przed domem i co dziwne nasi rodacy przystosowują się do tego, a jest ich w naszej miejscowości co najmniej 100.Poza tym cisza ,ocean, góry, piękne widoki no i jak ktoś lubi łowić ryby to po prostu raj na ziemi. Pozdrawiam i zapraszam na zachodnie fiordy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #396  
Nieprzeczytane 26-07-2013, 11:44
Jadeit's Avatar
Jadeit Jadeit jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 533
Domyślnie

Cytat:
Napisał azi1504
Witaj, mimo wszystko dziękuję za odpowiedź. Co do ślubu ,nie chodzi mi o ślub polski na Islandii, tylko islandzki w Isafiordzie ,od którego niedaleko mieszkamy, ale to rzeczywiście moja prywatna sprawa, tak jak napisałaś. Co do życia na Islandii, to wbrew tym pięknym ,pociągającym zdjęciom,jest to życie dla twardych ludzi ,szczególnie na północy, gdzie mieszkamy, dlatego przez 3 lata nie mogłam się zdecydować. Wiatry wiejące bez ustanku 3 dni albo dłużej, które cię po prostu przewracają, jak wychodzisz z domu, śnieg zakrywający prawie cały dom i umożliwiający normalne życie, oczywiście piszę o dalekiej północy ,w Reykjawiku życie pewnie nie różni się od życia w innym dużym mieście, ale są też plusy ,baseny z ciepłą wodą w każdym ,nawet najmniejszym mieście (nasze Sudureyri liczy 300 osób),no i to poczucie bezpieczeństwa, nie musisz zamykać domu jak wychodzisz, rowery i inne sprzęty zostawiasz bezpiecznie
przed domem i co dziwne nasi rodacy przystosowują się do tego, a jest ich w naszej miejscowości co najmniej 100.Poza tym cisza ,ocean, góry, piękne widoki no i jak ktoś lubi łowić ryby to po prostu raj na ziemi. Pozdrawiam i zapraszam na zachodnie fiordy.
Witaj azi1504
Nie mam pojęcia jak wygląda ślub islandzki i jakie potrzebne są dokumenty. Sądzę, że podstawowe jak w naszym kraju, określające dane osobowe. Także duuużo innych sytuacji nie znam. Jednak staram się przybliżać tutejsze trudne życie w swoich postach.
Dziękuję za Twój komentarz. Jednocześnie serdecznie Cię zapraszam do opisywania tamtejszego życia na moim wątku. A jeszcze gdybyś napisała o swoim islandzkim ślubie, lub w ogóle o tym uroczystym dniu, bylibyśmy zachwyceni.
Z przyjemnością Wszyscy będziemy czytać. Jestem tego pewna.
Pozdrawiam i życzę przyjemnego dnia
__________________
Najpiękniejszy uśmiech - gdy śmieją się także oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #397  
Nieprzeczytane 26-07-2013, 11:48
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał azi1504
Co do życia na Islandii, to wbrew tym pięknym ,pociągającym zdjęciom,jest to życie dla twardych ludzi ,szczególnie na północy, gdzie mieszkamy, dlatego przez 3 lata nie mogłam się zdecydować. Wiatry wiejące bez ustanku 3 dni albo dłużej, które cię po prostu przewracają, jak wychodzisz z domu, śnieg zakrywający prawie cały dom i umożliwiający normalne życie, oczywiście piszę o dalekiej północy ,w Reykjawiku życie pewnie nie różni się od życia w innym dużym mieście, ale są też plusy ,baseny z ciepłą wodą w każdym ,nawet najmniejszym mieście (nasze Sudureyri liczy 300 osób),no i to poczucie bezpieczeństwa, nie musisz zamykać domu jak wychodzisz, rowery i inne sprzęty zostawiasz bezpiecznie
przed domem i co dziwne nasi rodacy przystosowują się do tego, a jest ich w naszej miejscowości co najmniej 100.Poza tym cisza ,ocean, góry, piękne widoki no i jak ktoś lubi łowić ryby to po prostu raj na ziemi. Pozdrawiam i zapraszam na zachodnie fiordy.

Azi, dobrze, ze to napisalas. Mimo piekna geograficznego - zycie w Islandii nie jest najlatwiejsze. Przypomina mi z opisow, ktore czytam - Szwajcarie z wieku XIX i poczatkow XX wieku. Do dnia dzisiejszego ciagle istnieja cudowne "zielone" miejscowosci, male kantony, starannie skryte w gorach, pelne tajemnic, szczelnie zamkniete. Mimo ich pieknosci geograficznej, nie chcialabym tam mieszkac. Odwiedzic tak, pstryknac fotki tak. I na tym sie konczy. W XXI wieku, potrzebujemy byc bardziej otwarci....zyjemy w koncu w Europie.

Pozdrowienia dla Jadeit - ciagle lubie Twoj watek, mimo, ze mam wlasna opinie .
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #398  
Nieprzeczytane 26-07-2013, 11:58
Jadeit's Avatar
Jadeit Jadeit jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 533
Domyślnie

Mar-Basia, zawsze pragniemy dowiedzieć się o jakimś kraju, mało znanym. Również poznając go mamy swoje zdanie i swoją opinię.
To normalne, co nie przeszkadza jedno drugiemu.
Cieszę się, że mogę chociaż w części cieszyć oko i widokami i wiadomościami.
Miłego dnia z pochmurnego Reykjaviku
__________________
Najpiękniejszy uśmiech - gdy śmieją się także oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #399  
Nieprzeczytane 26-07-2013, 12:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Jadeit, buuu, wlasnie ta pogoda W Andaluzji tez sie zdarzaja pochmurne dni

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #400  
Nieprzeczytane 26-07-2013, 12:48
Jadeit's Avatar
Jadeit Jadeit jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 533
Domyślnie

Mnie odpowiada tutejszy klimat, nie lubię 'już' wysokich letnich temperatur. Fakt, nie znoszę tylko tych wiatrów! ... które często poruszają kamienie. Są sytuacje, że nadawane komunikaty informują o pozostawaniu w domach, dla swojego bezpieczeństwa.
Osoby-meteopaci i mające skoki ciśnienia krwi mają na wyspie trudniejsze chwile, często nie do opanowania bez silnych leków.
Narzekają wówczas na pogodę nawet młode osoby. Ja nie mam z tym problemów, z czego bardzo się cieszę.
__________________
Najpiękniejszy uśmiech - gdy śmieją się także oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Islandia - ciekawostki z życia islandzkiego społeczeństwa Jadeit Podróże, turystyka 0 13-06-2013 17:41
Islandia - ciekawostki z życia islandzkiej społeczności Jadeit Podróże, turystyka 0 12-06-2013 14:46
Political fiction Piotra Szulkina fenomenem przenikliwości społeczeństwa polskiego. artysta.fotograf Polityka - wątki archiwalne 32 02-10-2011 21:46
17 maja - Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego - komentarze 84.175.98.xxx Ogólny 0 17-05-2011 10:56
Osoby starsze ciężarem dla społeczeństwa? - komentarze 2317kuba Ogólny 5 26-05-2010 14:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.