menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3401  
Nieprzeczytane 25-03-2014, 20:59
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał ciotunia
Witam , tak mój mąż już dostał na 11 maja do Inowrocławia do Oaza,, może ktoś był , to proszę o opinię bo jedzie pierwszy raz.
Jaki mial maz nr jak dostal skierowanie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3402  
Nieprzeczytane 26-03-2014, 07:50
ciotunia's Avatar
ciotunia ciotunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: RUMIA
Posty: 167
Domyślnie

Witam miał nr. 134 .Czekał 14 miesięcy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3403  
Nieprzeczytane 26-03-2014, 08:12
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał ciotunia
Witam , tak mój mąż już dostał na 11 maja do Inowrocławia do Oaza,, może ktoś był , to proszę o opinię bo jedzie pierwszy raz.
ciotuniu, na forach są bardzo dobre opinie o tym sanatorium. Oto kilka z nich:
1. Jedzenie jest smaczne, wiadomo, że każdy ma swoje gusta i nie każdemu smakuje zupa pieczarkowa, a inni nie lubią pierogów, rzecz gustu. Co do bazy leczniczej i zabiegowej polecam bardzo, jako jedni z nilicznych mają tak duży wybór zabiegów i bardzo miłą obsługę. Krystyna-grudzień 2012r.
2. Wczoraj wróciłam z Sanatorium OAZA - jestem bardzo zadowolona. Czytając wpisy na forum jechałam z negatywnym nastawieniem, jednak wpisy okazały się przesadzone. Baza zabiegowa, lecznicza oraz personel godny polecenia. Obsługa całego sanatorium: kuchnia, recepcja, salowe - pomocna i uśmiechnięta. Największym minusem była pogoda, która nie pozwalała korzystać z Parku Solankowego a głownie Tężni Solankowych - dopiero ostatnie dni były ciepłe i słońce pojawiało się. Gość-kwiecień 2013r.
3. Mój pobyt w tym sanatorium uważam za bardzo udany, za rozsądną cenę udało mi się podreperować zdrowie. Każdy preferuje swoją kuchnię, ale posiłkom nic nie można zarzucić, nie mogłam zjeść wszystkiego, co podawano. Obsługa miła i sympatyczna, wybór zabiegów ogromny. Joanna-maj 2013r.
4. Wróciłam z Oazy 1 maja. Spędziłam tam przecudne 3 tygodnie i bardzo tęsknię za tym wspaniałym Sanatorium. Nie rozumiem tych wszystkich negatywnych opinii. Są naprawdę mocno przesadzone. Wyżywienie było bardzo dobre i w wystarczających ilościach. Zupy przepyszne , na kolacje zawsze coś na ciepło. Obsługa przemiła a baza zabiegowa bardzo bogata. Pokoje wyremontowane, meble stopniowo wymieniane. W mojej opinii warunki bardzo przyzwoite, chyba ,że ktoś przywykł do luksusów - wtedy ma zastrzeżenia. Ale przecież jedziemy do sanatorium podreperować nasze zdrowie a do bazy zabiegowej i całej obsługi zabiegów nikt nie może mieć w Oazie zastrzeżeń. Było mi tam baaaaardzo dobrze i z żalem wyjeżdżałam. Przepiękny Park Zdrojowy, wspaniałe tężnie solankowe a naprzeciwko Oazy nowo otwarte Termy- dodatkowa przyjemność z której można było korzystać. Bardzo chciałabym wrócić do Oazy jeszcze kiedyś.Jola-czerwiec 2013r.
5. Oaza to miejsce wspaniałego wypoczynku dla ludzi w każdym wieku. Nie rozumiem tych wszystkich krytycznych wpisów umieszczonych na forum wg mnie są one wymysłem ludzi, którzy sami nie wiedzą czego chcą od życia. Jestem w sanatorium Oaza kolejny raz i polecam je każdemu. Inowrocław mnie naprawdę zaskakuje ( Galeria Solna, Inowrocławskie Termy coś wspaniałego ), sam park zachwyca. Personel przemiły i pomocny w każdej sytuacji. Halszka-wrzesień 2013r.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3404  
Nieprzeczytane 26-03-2014, 08:20
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
W Łódzkim wysyłają na kwiecien - Maj dzwonlam i tak mi odpowiedziano .na dzis 4935.Pozdrawiam
Dzięki . No, przy takim numerze to jeszcze ze 2 miesiące i powinnaś już dostać skierowanie. Ja mam na dziś 10734 i tylko mogę Ci pozazdrościć terminu, bo sądzę, że masz jak w banku czerwiec, lipiec. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3405  
Nieprzeczytane 26-03-2014, 08:30
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał ciotunia
Witam miał nr. 134 .Czekał 14 miesięcy
To w woj. pomorskim jest stosunkowo krótki okres oczekiwania (14 m-cy) w porównaniu do naszych (mazowieckie = 24 m-ce; łódzkie = 19 m-cy ) Pozdrawiam raz jeszcze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3406  
Nieprzeczytane 26-03-2014, 10:29
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
To w woj. pomorskim jest stosunkowo krótki okres oczekiwania (14 m-cy) w porównaniu do naszych (mazowieckie = 24 m-ce; łódzkie = 19 m-cy ) Pozdrawiam raz jeszcze
moj nr na dzien dzisiejszy to 3180 i ostatnio bardzo wolno ubywa numerkow ciekawi mnie na ktory miesiac i przy ktorym numerze wysyla wielkopolska kasa moze ktos jest zorientowany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3407  
Nieprzeczytane 26-03-2014, 16:47
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
"...ostatnio bardzo wolno ubywa numerkow..."
Jak widać, chyba we wszystkich oddziałach zwolniło jakoś. U nas już trzeci tydzień idzie zrywami (przynajmniej w moim przypadku)...jak jednego dnia więcej, to następne 2; 3 dni malusio
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3408  
Nieprzeczytane 27-03-2014, 11:06
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

Witam, Ciotunia, powiedz proszę czy mąż jedzie na schorzenie związane z narządem ruchu. Pytam ponieważ moja siostra mieszka w Trojmieście, czeka także na wyjazd do sanatorium od 11 kwietnia 2013r. Odpowiedż otrzymała że czas oczekiwania 15 m-cy. Zastanawia się kiedy może wyjechać, planuje że to może być w sierpniu (taka informacje otrzymała od często wyjeżdżających kuracjuszy z pomorskiego) Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3409  
Nieprzeczytane 27-03-2014, 14:22
ciotunia's Avatar
ciotunia ciotunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: RUMIA
Posty: 167
Domyślnie

Witam,, mój mą jedzie na choroby układu nerwowego , Ale czy pojedzie?? on sobie popija i nic nie wiadomo ,,,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3410  
Nieprzeczytane 27-03-2014, 14:39
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

Dziekuję za odpowiedź, a w jakim miesiącu składał wniosek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3411  
Nieprzeczytane 27-03-2014, 17:46
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Zmieszany

A mój wniosek wstrzymał reumatolog, przez moje ob... za wysokie, za nim spadnie ob... a co jeszcze z numerkami, może za kilka lat pojadę...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3412  
Nieprzeczytane 27-03-2014, 21:13
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Mruga oczkiem (żart) Wiosennie

A mojej przyjaciółce Grażce z Krakowa NFZ zwrócił skierowanie do lekarza pierwszego kontaktu,to znak że minęło 18 miesięcy i pewnie na przełomie lipca/sierpnia będzie korzystała z dobrodziejstwa sanatoryjnych zabiegów.Tylko gdzie???W ukochanym Polańczyku,a może w Inowrocławiu??? Inowrocław to takie ciche miejsce,mało rozpowszechnione,ale tężnie cudowne i piękny park.Ciotuniu,życzę z całego serca ,aby mąż skorzystał z sanatorium.Każdy z nas ma swoje słabostki,z którymi walczy,albo przynajmniej stara się.Wiosennie pozdrawiam Klubowiczów.
Grażka próbowała dołączyć do naszego grona,ale miała "jakieś techniczne problemy".
Niuta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3413  
Nieprzeczytane 28-03-2014, 07:16
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

witam wszystkich, ja z łodzkiego funduszu zdrowia zapewne pojadę jesienią. Liczę że bezie to w miesiacach wrzesień pażdziernik. Skierowanie złozyłam 26 kwietnia ubiegłego roku. Okres oczekiwania miałam wpisane do 18 m-cy, więc zapewne wczesniej nie wyjadę. Bardzo chciałabym pojechac w sierpniu, tym bardziej ze pracuje i w tym miesiacu mój wyjazd byłby najkorzystniejszy. No ale zanim wyjadę z NFZ, to w czerwcu jadę prywatnie do Połczyna jestem w nim zakochana, a właściwie to w tamtejszych zabiegach. Jeśli chodzi o moja siostrę jedzie do sanatorium po raz pierwszy i jest pełna lęku i obaw, dlatego też chciałabym aby wróciła z wyjazdu zadowolona i nie zrażona. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3414  
Nieprzeczytane 28-03-2014, 07:17
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

Właśnie sprawdziłam swój numer dzisiaj o godz. 07.15 mam 12.406, więc na pewno jeszcze poczekam, oj poczekam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3415  
Nieprzeczytane 28-03-2014, 09:21
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał gosiam
Właśnie sprawdziłam swój numer dzisiaj o godz. 07.15 mam 12.406, więc na pewno jeszcze poczekam, oj poczekam
Witam z rana. Ja też przed chwilą sprawdziłam swój numerek. Mam 10 635. W najlepszym przypadku liczę na sierpień , a w najgorszym na wrzesień Pozdrowionka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3416  
Nieprzeczytane 28-03-2014, 09:33
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Czy ktoś z Was jest użytkownikiem ZIP (Zintegrowany Informator Pacjenta)? Wzięłam z NFZ swój longin i hasło i za nic w świecie nie chce mnie zalogować . Nie wiem dlaczego A chciałabym monitorować udzielane mi świadczenia i ich koszty sfinansowane przez NFZ. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3417  
Nieprzeczytane 28-03-2014, 10:20
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Czy ktoś z Was jest użytkownikiem ZIP (Zintegrowany Informator Pacjenta)? Wzięłam z NFZ swój longin i hasło i za nic w świecie nie chce mnie zalogować . Nie wiem dlaczego A chciałabym monitorować udzielane mi świadczenia i ich koszty sfinansowane przez NFZ. Pozdrawiam

Halu...... może te informacje Ci pomogą (ze strony NFZ Rzeszów).....

Cytat:
Po zalogowaniu się do ZIP system poprosi Cię o zmianę hasła, które będzie znane wyłącznie Tobie. Po upływie 24 godzin uzyskasz dostęp do swego konta.
i....
Cytat:
Hasło do systemu ZIP wygasa co 30 dni i użytkownik zmienia je na nowe.
Musisz uważać, bo.....
Cytat:
Konto użytkownika zostaje czasowo zablokowane po 5 próbach błędnego zalogowania.

Pozdrawiam......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3418  
Nieprzeczytane 28-03-2014, 12:13
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do iza_belli

Prób podejmowałam kilka, więc pewnie zablokowali. Kłopoty były przy zmianie hasła. Nie wiem dlaczego . Starałam się wpisać wg instukcji Zadzwoniłam do NFZ i kazali przyjść po nowe dane. Poczytałam forum na temat ZIP-u i opinie nt. funkcjonowania systemu nie są najlepsze. Dziękuję Ci za podpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3419  
Nieprzeczytane 28-03-2014, 13:42
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

To prawda cos maja zle zrobione bo ja sie zalogowalam i sprawdzałam a dzis wywala ze jest cos zle.u mnie dzis 4782.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3420  
Nieprzeczytane 28-03-2014, 17:54
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
"...u mnie dzis 4782..."
Jak Ci zazdroszczę
U mnie 10564. W ogóle w tym tygodniu zeszło mi b.mało numerków. Właściwie to tak licho jest od trzech tygodni. Pokusiłam się o nowe wyliczenie. Od 9 maja minęło 224 dni robocze, a zeszło 28623 numery, czyli (28623:224=127nr/dziennie). I teraz 10564:127=83. Wniosek: Za ok.(+.-) 83 dni robocze, przy spadku 127nr/dz powinnam mieć skierowanie, a 83 dni robocze, to IV; V; VI i VII. Jeśli utrzyma się 127nr/dz, to być może mam sierpień...być może, bo jeszcze jest okres oczekiwania 18 m-cy . Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.