menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #281  
Nieprzeczytane 13-11-2009, 19:38
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Do JURAJA: "Mielca nie znam", ale jest sporo lokali z muzyką do tańczenia!!! Najpopularniejsza jest chyba "HAWANA" -tam mieliśmy wieczorek zapoznawczy/zapoznawanie się polegało na nieśmiałych podrygach, co nie mogę powiedzieć o stałych bywalcach Hawany - ci drygali aż miło!!!!Jak będziesz, to się zorientujesz sam!!!Życzę udanej kuracji,miłego towarzystwa i dobrej pogody!!!!Czekamy na wiadomości po powrocie!!!!
__________________
ANIA
  #282  
Nieprzeczytane 13-11-2009, 22:04
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Uśmiech

Cytat:
Napisał Juraj
16.11 jadę do Krynicy-Zdrój do sanatorium "Mielec",proszę o opinię

W Krynicy Zdroju byłam kilkanaście razy. Niestety nie byłam w sanatorium "Mielec", ale znam opinie innych kuracjuszy na temat obiektu i rehabilitacji - są bardzo różnorakie. Sanatorium z zewnątrz wygląda bardzo okazale - budynek duży, na wzgórzu, w niezłym stanie, ale daleko od "centrum" ....
Wpisz sobie w google : "Sanatorium Mielec w Krynicy Zdroju" i zapoznaj się z obiektem, leczeniem, opiniami ..... będziesz wiedział czego się spodziewać.

Jeśli chodzi o tańce - będziesz miał naprzeciwko budynku sanatorium Restaurację "Zacisze" - tam będziesz mógł się wyhasać do woli..... Polecam też "Piekiełko" w sanatorium "Patria" lub dancingi w Szpitalu Wojskowym.

Wspaniałego pobytu życzę, dobrych efektów leczenia i rehabilitacji oraz ....... miłej zabawy.
  #283  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 09:09
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Poniewaz miało tu być o sanatoriach nie tylko na poważnie, dlatego piszę.
Przyjechała kuracjuszka do Kudowy-Zdroju. Na pierwszej wizycie lekarz zaordynował zabiegi i picie wód. Na odchodne dodał:"Marchlewski po śniadaniu, Śniadecki po obiedzie"
Kuracjuszka wyszła, po chwili wraca i mówi:"Dobrze, ale gdzie oni mieszkają?"
__________________
  #284  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 10:13
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Kuracjuszka wraca do domu z kuracji pociągiem.Znalazła wolne miejsce, siada, zakłada nogę na nogę i wzdycha: NARESZCIE RAZEM !!
__________________
ANIA
  #285  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 10:38
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Ja wnioski o sanatarium pisze zaraz po powrocie, nie czekam ze złożeniem wcale. Średnio czeka się u mnie 13-16 miesięcy.
W Krynicy byłam dwa razy w Continetalu, polecam.
Byłam też w Augustowie w Budowlanych. To jest sanatorium po remoncie, więc warunki mieszkaniowe świetne. Część zabiegów jest na miejscu, część w dwóch budyneczkach obok, ale trzeba wyjść na zewnątrz.Piękne okolice do spacerków.
W tym troku byłam w Nałęczowie w ZNP, ogólnie było fajnie, tylko ta lokalizacja ośrodka na górce była zabójcza.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #286  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 17:03
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie

Dziękuję Aniu.Lubię tańczyć i chodzić po górach,przez te 3 tygodnie to się rozejrzę.Teraz szybko zapada zmrok i tylko pozostają tańce,chociaż napewno znajdę czas na Jaworzynę.W 1994 r. byłem w Muszyna-Złockie.Pozdrawiam.
  #287  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 17:11
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie

Dziękuję Iza.Wchodziłem na strony "Mielca",a nawet czytałem opinie kuracjuszy,większość jest negatywna.Nie podobają mi się ustawienia tapczanów w pokojach,za małe odległości jeden od drugiego,wszystko to widać w galeri zdjęć.Pozdrawiam
  #288  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 17:18
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Juraj
Dziękuję Iza.Wchodziłem na strony "Mielca",a nawet czytałem opinie kuracjuszy,większość jest negatywna.Nie podobają mi się ustawienia tapczanów w pokojach,za małe odległości jeden od drugiego,wszystko to widać w galeri zdjęć.Pozdrawiam
Oj to będziesz miał problemy, bo w każdym pokoju odległości inne miedzytapczanowe, no i inna odległość do łazienki... Nie wygłupiaj się z tapczanami, a co zrobisz jak jedynkę dostaniesz? albo czteroosobowy pokój? co wtedy z odległościami? Nie wszędzie jest wybór pokoi trzeba brać co dadzą, .... Pozdrawiam i przyjemności oraz zdrówka..
  #289  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 17:32
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie

Do tej pory jak byłem w uzdrowiskach to uwielbiałem wędrówki w górach,ale w tamtym roku [w Szczawnicy] dzięki jednej PANI odkryłem czar tańczenia,bo nie za bardzo z tym sobie radziłem.Miłego wieczoru.
  #290  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 21:43
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie do jip!!!!!!!!

do uzdrowisk jeżdżę już 21 lat i NIE jestem taki naiwniak jak myślisz.Nie muszę tu pisać,czy mnie strzyka,czy pytać się jakie posiłki?!.Pytałem się o tańce,bo lubię tańczyć,może nawet tak jak Ty trzy po trzy.Jutro WYJAZD-przyjadę to napiszę,a może tam jest internet
  #291  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 09:42
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie jeszcze do jip

Problemy to ty masz ze swoim psem.Lubisz tu wsadzać szpileczki.Pytałem się o opinie,a NIE o pouczenia.Myślę,że jesteś internetowy kuracjusz.Powodzenia na forum
  #292  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 09:53
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Juraju, witam i dobrze,ze jedziesz do sanatorium,moze wyleczysz sie ze zgrźliwosci.A co do tańcow,własnie wczoraj wróciłam z sanatorium w strasznej dziurze jaką jest Aleksandrow Kujawski ale wytańczyłam się za wszystkie czasy,bo było przesymaptyczne towarzystwo,wspaniały pan "starosta",ktory codziennie organizował tańce na terenie sanatorium/ w swietlicy/.Zycze Ci wspaniałej zabawy i codziennie tanecznego wieczoru i oczywiscie usmiechu/bo to najlepsze lekarstwo na wszystko/.Pozdrawiam cieplutko.))
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #293  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 11:09
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Juraj
Problemy to ty masz ze swoim psem.Lubisz tu wsadzać szpileczki.Pytałem się o opinie,a NIE o pouczenia.Myślę,że jesteś internetowy kuracjusz.Powodzenia na forum
O mojego psa się nie martw, on ma więcej problemów ze mną, życzę Ci naprawdę udanego pobytu, a odległością międzyłóżkową się nie przejmuj, i jeszcze samych wspaniałych wieczorów tanecznych też Ci życzę, pies też Ci życzy.. Pozdrawiamy...
  #294  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 13:17
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie przed wyjazdem...

Sanatoria to nie tylko zabiegi,jedzenie[też ważne],skierowania,zwroty,ale też miłość,rozstanie,radość,smutek,powrót do realu.Myślę,że mnie dużo osób tu zrozumie,no może oprócz jednego.Może do zobaczenia na szlaku,na parkiecie.Życzę zdrowia.
  #295  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 13:26
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Juraj
Sanatoria to nie tylko zabiegi,jedzenie[też ważne],skierowania,zwroty,ale też miłość,rozstanie,radość,smutek,powrót do realu.Myślę,że mnie dużo osób tu zrozumie,no może oprócz jednego.Może do zobaczenia na szlaku,na parkiecie.Życzę zdrowia.
Powiem Ci, że i ja Ciebie rozumiem ale stawianie na pierwszym miejscu, na forum tańców i ... powoduje, że potem pokazują się takie idiotyczne artykuły w prasie ja "Sanatorium to tanie wczasy" czy podobne, zresztą, zaglądają na takie fora ludzie z NFZ też i co wtedy myślą, że sanatorium to rozrywka i trzeba będzie za nią dodatkowy haracz pobrać... może nie, może przesadzam, ale po co wywoływać wilka z lasu, też uważam za ważne zagospodarowanie czasu wolnego, bo nuda nie pomaga w leczeniu, i też nie unikam tańców, ale najpierw chyba myślę o zabiegach, leczeniu a potem o czasie wolnym, .....
  #296  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 13:31
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie

to wygląda na zgryżliwość?-dzięki,muszę popatrzeć na siebie z boku.Pozdrawiam,proś lekarza już teraz o wniosek,liczy się od dnia złożenia wniosku w NFZ.Miłego dnia.
  #297  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 13:33
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Powiem Ci, że i ja Ciebie rozumiem ale stawianie na pierwszym miejscu, na forum tańców i ... powoduje, że potem pokazują się takie idiotyczne artykuły w prasie ja "Sanatorium to tanie wczasy" czy podobne, zresztą, zaglądają na takie fora ludzie z NFZ też i co wtedy myślą, że sanatorium to rozrywka i trzeba będzie za nią dodatkowy haracz pobrać... może nie, może przesadzam, ale po co wywoływać wilka z lasu, też uważam za ważne zagospodarowanie czasu wolnego, bo nuda nie pomaga w leczeniu, i też nie unikam tańców, ale najpierw chyba myślę o zabiegach, leczeniu a potem o czasie wolnym, .....
jip-ku w pełni Cię popieram i tak trzymać właśnie.
Wszędzie szukają oszczędności i przez takie gadki (domyślasz się chyba kogo mam na myśli) może dojść do tego że sanatoria staną się nieosiągalne dla wielu chętnych,myślę że większość z nas tego by sobie nie życzyła.Pozdrawiam serdecznie.
  #298  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 13:37
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie

Dzięki.Lubię psy,miałem owczarka niemieckiego,ale wykończył go kleszcz.Tańce to też terapia i w dodatku przyjemna.Wszystkiego dobrego.
  #299  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 16:00
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

WOW , nerwy ponoszą a było tak miło . Po to mamy to forum żeby wymieniać się swoją wiedzą na temat sanatorium , czasami w bardzo żartobliwy sposób jak robi to jip (pozdrawiam ). Jest to bardzo miłe a już na pewno nie zgryźliwe . Więcej uśmiechu , życzliwości a wszystkim będzie nam przyjemniej .
  #300  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 16:10
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
WOW , nerwy ponoszą a było tak miło . Po to mamy to forum żeby wymieniać się swoją wiedzą na temat sanatorium , czasami w bardzo żartobliwy sposób jak robi to jip (pozdrawiam ). Jest to bardzo miłe a już na pewno nie zgryźliwe . (Więcej uśmiechu , życzliwości a wszystkim będzie nam przyjemniej ).
Ewiko masz rację nasz jip zawsze żartuje i doradza z humorkiem ale niestety czasami niektórych ponoszą niepotrzebne emocje. Za mało w naszym życiu jest takiej normalnej ludzkiej życzliwości i serdeczności.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
A może do sanatorium? - komentarze emka46 Ogólny 629 20-12-2022 16:38
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 19:14
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.