menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #301  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 14:30
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Życzliwość , serdeczność ?????? Sellenhel mam wrażenie że w dzisiejszych czasach niestety zapominamy o znaczeniu tych słów . I wcale nie dotyczy to ludzi młodych ale niestety ludzi w naszym wieku i starszych . Mogłabym przytoczyć mnóstwo przykładów braku tolerancji wobec innych których świadkiem byłam podczas ostatniego pobytu w sanatorium . Pomimo że mieszkałam na 8 pietrze to" wdrapywałam " się po schodach bo w windzie odbywały się wieczne awantury o wszystko .... nawet o niewinny żart czy spojrzenie nie takie jakby ktoś sobie życzył . Ludzie są źle i podejrzliwie nastawieni do innych i dlatego dochodzi do nieporozumień . Na szczęście tych z pozytywnym nastawieniem jest zdecydowana większość . Uśmiechu na twarzy życzę wszystkim Forumowiczom i sobie także . Pozdrawiam .
  #302  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 15:34
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

No pewno, że śmiejmy się, może trochę za ostro napisałem do Juraja, ale niedawno był taki artykuł właśnie na Senior.pl Sanatorium - tanie wczasy, czy coś podobnego i właśnie te sprawy wyeksponowano, że jedziemy nie leczyć się a bawić mówili to też pracownicy NFZ,... choć zgadzam się, że jadąc do sanatorium trzeba nie tylko ciało leczyć ale i ducha, trzeba zagospodarować wolny czas, bo nuda wzmaga chorobę a brak nudy uzdrawia, a taniec pomaga i w leczeniu ciała i leczeniu duszy, bo taniec to radość i taniec to gimnastyka i rehabilitacja, ja nawet rachunki za tańce odliczam w PIT bo to rehabilitacja, ale niektórzy jak redaktor wspomnianego artykułu, niektórzy z NFZ mogą pomyśleć, że jedziemy tam mając na uwadze tylko rozrywkę, a to nie jest prawdą....
A o ile Juraj lubi... i umie tańczyć no to życzę mu powodzenia..... a zazdrościć można dziewczynom, które do tańca poprosi.....
  #303  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 17:18
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 155
Domyślnie

Oczywiście, że taniec leczy.
Jest nawet taki dział choreoterapia, polega na leczeniu różnych schorzeń tańcem.
  #304  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 19:51
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Uśmiech Witam serdecznie

Cytat:
Napisał ewiko
Życzliwość , serdeczność ?????? Sellenhel mam wrażenie że w dzisiejszych czasach niestety zapominamy o znaczeniu tych słów . I wcale nie dotyczy to ludzi młodych ale niestety ludzi w naszym wieku i starszych . Mogłabym przytoczyć mnóstwo przykładów braku tolerancji wobec innych których świadkiem byłam podczas ostatniego pobytu w sanatorium . Pomimo że mieszkałam na 8 pietrze to" wdrapywałam " się po schodach bo w windzie odbywały się wieczne awantury o wszystko .... nawet o niewinny żart czy spojrzenie nie takie jakby ktoś sobie życzył . Ludzie są źle i podejrzliwie nastawieni do innych i dlatego dochodzi do nieporozumień . Na szczęście tych z pozytywnym nastawieniem jest zdecydowana większość . Uśmiechu na twarzy życzę wszystkim Forumowiczom i sobie także . Pozdrawiam .
Nie było mnie kilka dni bo miałam problemy z netem,
Ewiko zszokował mnie twój post który cytuję wyżej,ja jeszcze się z takim brakiem życzliwości nie spotkałam ale to bardzo smutne jeśli takie sytuacje były.Przecież uśmiech to połowa pocałunku,to nic nie kosztuje a tyle dobrego może uczynić.Do tego dodać dobre poczucie humoru i już mamy dobre samopoczucie na cały dzień,to tak niewiele i nic nie kosztuje.
Co do tańców to też je uwielbiam,nie ma lepszej terapii od tańca.Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytających mój post.
  #305  
Nieprzeczytane 21-11-2009, 10:17
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Wcale nie jestem "przeciw", jestem ZA!!!!/tańczeniem/.Ale nie forsownie, bo to się kończy zazwyczaj źle.Pozdrawiam serdecznie kuracjuszy!!!
__________________
ANIA
  #306  
Nieprzeczytane 21-11-2009, 10:33
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Aż wam zazdroszczę
byłem górnikiem 30 lat
chorób mam bez liku łącznie z pylicą
starałem się kilka razy zawsze odmowa [brak miejsc]
W Krynicy G. owszem byłem [jagielonka 2tyg. -1600 -osoba
razy dwa plus zabiegi 600zł razy dwa
na zdrowie ojczyzno kochana!!
  #307  
Nieprzeczytane 21-11-2009, 10:54
urszula332 urszula332 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8
Domyślnie

Witam , ja skladam rokrocznie wnoisek do sanatorium i zawsze na odpowiedzi czas oczekiwania jest od 8 do 12 miesiecy, ale jest warunek nigy nie pisze miejsca gdzie chce jechac, jezeli sie pisze czas jest od 12 do 24 miesiecy oczekiwania.
  #308  
Nieprzeczytane 21-11-2009, 13:50
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał urszula332
Witam , ja skladam rokrocznie wnoisek do sanatorium i zawsze na odpowiedzi czas oczekiwania jest od 8 do 12 miesiecy, ale jest warunek nigy nie pisze miejsca gdzie chce jechac, jezeli sie pisze czas jest od 12 do 24 miesiecy oczekiwania.
Dzięki za podpowiedż.Zrobię tak jak będę składała wniosek.Zobaczymy jak będzie.
  #309  
Nieprzeczytane 21-11-2009, 14:05
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Aż wam zazdroszczę
byłem górnikiem 30 lat
chorób mam bez liku łącznie z pylicą
starałem się kilka razy zawsze odmowa [brak miejsc]
W Krynicy G. owszem byłem [jagielonka 2tyg. -1600 -osoba
razy dwa plus zabiegi 600zł razy dwa
na zdrowie ojczyzno kochana!!
Chyba coś nie tak gadasz albo nie tak załatwiasz, najpierw postaraj się pójść do rodzinnego i poprosić go o skierowanie do sanatorium, on wysyła do NFZ i nie ma żadnych odmowy, przysyłają Ci pismo z numerkiem, że musisz ileś miesięcy poczekać, - czekasz i dwa - trzy tygodnie przed wyjazdem dostajesz już skierowanie bezpośrednie , pakujesz walizki, czy plecak i jedziesz do wskazanej miejscowości i wskazanego sanatorium....
  #310  
Nieprzeczytane 21-11-2009, 14:12
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Chyba coś nie tak gadasz albo nie tak załatwiasz, najpierw postaraj się pójść do rodzinnego i poprosić go o skierowanie do sanatorium, on wysyła do NFZ i nie ma żadnych odmowy, przysyłają Ci pismo z numerkiem, że musisz ileś miesięcy poczekać, - czekasz i dwa - trzy tygodnie przed wyjazdem dostajesz już skierowanie bezpośrednie , pakujesz walizki, czy plecak i jedziesz do wskazanej miejscowości i wskazanego sanatorium....
Niezupełnie masz racje,bywaja choroby,które nie pozwalają na pobyt w sanatorium ,sama tego doswiadczyłam,ale ,że uparta jestem,to poprosiłam specjalistę/kardiologa/ coby wydał mi zaświadczenie,ze moge korzystac z sanatorium i dał/niektórych zabiegow brać nnie mogę/.Może i Jasinek ma jakieś schorzenia i dlatego mu odmawiają.Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #311  
Nieprzeczytane 21-11-2009, 14:18
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
Niezupełnie masz racje,bywaja choroby,które nie pozwalają na pobyt w sanatorium ,sama tego doswiadczyłam,ale ,że uparta jestem,to poprosiłam specjalistę/kardiologa/ coby wydał mi zaświadczenie,ze moge korzystac z sanatorium i dał/niektórych zabiegow brać nnie mogę/.Może i Jasinek ma jakieś schorzenia i dlatego mu odmawiają.Pozdrawiam cieplutko.
No chyba, że nie jest samodzielny, ale to i tak są takie gdzie można być z opiekunem ale to inaczej się załatwia, chyba nie poprzez NFZ i są wytypowane miejsca.....
  #312  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 21:44
urszula332 urszula332 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8
Domyślnie

Mi wniosek wypisuje lekarz rodzinny i sama zanosze do NFZ i do 6 miesiecy dostaje odpowiedz czy mi przyznali sanatorium i jaki jest czas oczekiwania,i z doswiadczenia wiem ze nad morze czeka sie 2 lata! oraz miejsca w ktore sie wskazuje na wniosku ze chce sie tam jechac konkretnie np Busko Zdrójczy inne , ja Byłam w tamtym roku w Muszyna Złockie Sanatorium Wiarus obok Geowity ,Bardzo jestem zadowolona opieka jedzenie super !
  #313  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 21:54
urszula332 urszula332 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8
Domyślnie

Cos w tym jest i chyba to dotyczy głownie Slaska cos tam ten fundusz tak dziala nie zadobrze, mam kolege górnika ktorego poznalam w sanatorium i wlasnie tez mowil ze odmawiaja i on może skladac wniosek co 2 lata u siebie dokladnie jest Z Jastrzebia Zdroju .
  #314  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 14:52
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie

Krynica jest wspaniała.W moim rankingu od razu weszła na pierwsze miejsce,to moje 16 sanatorium.Trudno jest teraz dostosować się do realu.Pozdrawiam.
  #315  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 15:48
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 826
Domyślnie

Cytat:
Napisał Juraj
Krynica jest wspaniała.W moim rankingu od razu weszła na pierwsze miejsce,to moje 16 sanatorium.Trudno jest teraz dostosować się do realu.Pozdrawiam.

Też uwielbiam Krynicę, byłam tam kilkanaście razy, przeważnie w sierpniu, kiedy trwa Festiwal im. Jana Kiepury. Łączę leczenie i rehabilitację z przyjemnym..... . Dużo dla zdrowia i ciała i ... bardzo dużo dla ducha.

Juraj! Obiecałeś podzielić się z nami wrażeniami. Szepnij - jak było? Jak zdrówko, jak rehabilitacja, jakie towarzystwo? Gdzie bywałeś? Czy przydały Ci się nasze wskazówki?
  #316  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 16:19
emerED's Avatar
emerED emerED jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 221
Domyślnie

Mnie się udało raz - 2 lata temu. W tym roku lekarz NFZ mnie zdyskwalifikował! Dobrze że ten od medycyny pracy był innego zdania i pozwolił dorabiać! (może uciułam na prywatny wyjazd?)
  #317  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 16:25
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał emerED
Mnie się udało raz - 2 lata temu. W tym roku lekarz NFZ mnie zdyskwalifikował! Dobrze że ten od medycyny pracy był innego zdania i pozwolił dorabiać! (może uciułam na prywatny wyjazd?)
Coś nie tak tłumaczysz - jak lekarz rodzinny da Ci skierowanie to NFZ wątpię żeby mógł cofnąć to skierowanie, zadaniem lekarza NFZ jest wskazanie miejsca i terminu, no chyba, że nie jesteś samodzielny, wtedy ma takie prawo, ale inaczej....
nie spotkałem się i nie słyszałem, żeby lekarz NFZ cofnął skierowanie...
  #318  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 16:29
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 826
Domyślnie emerED

Napewno uciułasz..... Prywatne wyjazdy nie są tak strasznie drogie
Jeśli jedziesz poza sezonem i nie masz zbyt wygórowanych wymagań - możesz już za 800 - 900 zł wykupić skierowanie na 14 dniowy turnus rehabilitacyjny. A jeśli dodatkowo masz ustalony stopień niepełnosprawności możesz ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON.....
  #319  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 16:32
emerED's Avatar
emerED emerED jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 221
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Coś nie tak tłumaczysz - jak lekarz rodzinny da Ci skierowanie to NFZ wątpię żeby mógł cofnąć to skierowanie, zadaniem lekarza NFZ jest wskazanie miejsca i terminu, no chyba, że nie jesteś samodzielny, wtedy ma takie prawo, ale inaczej....
nie spotkałem się i nie słyszałem, żeby lekarz NFZ cofnął skierowanie...
Ja też z wieloma dziwami spotykam się pierwszy raz! Skierowanie lekarza rodzinnego było, żeby było śmieszniej o wyjazd staraliśmy się razem z żoną. Żona dostała potwierdzenie!
  #320  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 16:38
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał emerED
Ja też z wieloma dziwami spotykam się pierwszy raz! Skierowanie lekarza rodzinnego było, żeby było śmieszniej o wyjazd staraliśmy się razem z żoną. Żona dostała potwierdzenie!
Jedź do NFZ i pytaj a sie dowiesz dlaczego bo coś to dziwne...sam jestem ciekaw dlaczego?
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
A może do sanatorium? - komentarze emka46 Ogólny 629 20-12-2022 16:38
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 19:14
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.