menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #341  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 08:18
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Iza_bella52
Ja też byłam w tym samym czasie (od 2 do 18 września). Wcześniej czytałam, że byłeś w "Chemiku".... ja byłam w "Sanvicie".
W Ciechocinku byłam pierwszy raz. Jak już gdzieś pisałam - Ciechocinek, mimo, że piękny - mnie osobiście nie zachwycił. Za gwarny, za tłoczny, za ... jarmarczny. Nie ten "klimat" .....
Mimo to decyduję się na ponowny wyjazd, ponieważ odpowiadał mi profil leczenia w "Sanvicie" (przede wszystkim basen na miejscu), miła i rodzinna atmosfera, no i ..... towarzystwo. Właśnie z poznanymi tam osobami zamierzamy się spotkać w roku przyszłym.
A mnie się widziało, jest gdzie łazić, wiesz jak z głuchej wsi do gwaru to nieźle, gorzej odwrotnie
  #342  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 09:16
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

No właśnie -jadąc do sanatorjum
tylko jak dostać skierowanie
przepracowałem na kop. 30 lat
chorób mam do licha z pylicą włącznie
gdy proszę rodzinnego lekarza ależ oczywiście
i na tym się kończy!- brak miejsc!
gdy będąc w krynicy w samym centrum jest dom
zdrojowy który był pełny
pytalem się w recepcji co to są za ludzie wszyscy
z województwa mazowieckiego
>>>
  #343  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 10:17
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
No właśnie -jadąc do sanatorjum
tylko jak dostać skierowanie
przepracowałem na kop. 30 lat
chorób mam do licha z pylicą włącznie
gdy proszę rodzinnego lekarza ależ oczywiście
i na tym się kończy!- brak miejsc!
gdy będąc w krynicy w samym centrum jest dom
zdrojowy który był pełny
pytalem się w recepcji co to są za ludzie wszyscy
z województwa mazowieckiego
>>>
Albo mnożysz problemy bo nie chcesz załatwić, albo jesteś taka ciamajda, że nie umiesz załatwić - nikt Ci łaski nie robi, jak rodzinny da skierowanie, należy Ci się jak mojemu psu miska....
  #344  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 11:39
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Oczywiście Jip ma racje, sanatorium ci się należy jak cytowana wyżej micha. Rodzinny musi wypisać skierowanie, które należy dostarczyć do NFZ-u i cierpliwie czekać. O skierowanie do sanatorium możesz sie starać po upływie roku od ostatniego pobytu i nikt ci łaski nie robi, no chyba, że jesteś tak schorowany, że nadajesz się do szpitala, wtedy ci odmówią.Trzeba zadbać aby mieć dobre OB.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #345  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 13:01
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Właśnie
w/g was należy mi się
jak miska psu
trzeba zadbać o prawidłowe OB
NFZ każe cierpliwie czekać do świętego nigdy
mam już 65 lat i nigdy nie byłem w sanatorium
słowa należy mi się to było dobre w komunie
teraz należy mi się jak wezwę pogotowie
ewentualnie pawulon abym nie zabierał
miejsca młodszym!!!!!
  #346  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 13:06
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 153
Domyślnie

Jasinku, idź do lekarza pierwszego kontaktu, poproś o wypisanie wniosku do sanatorium. U nas lekarz sam wysyła wniosek do NFZ. Troche się czeka bo tak około 18 m-cy, ale warto poczekać. Jeżeli leczysz się z żoną u tego samego lekarza, to ona również może prosić o wypisanie takiego wniosku, dołączasz do tego podanie że chcecie jechać w jednym terminie i do tego samego sanatorium i masz sprawę załatwioną. Lekarz wie jakie ma być OB i takie wpisze we wniosku.
  #347  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 13:27
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Właśnie
w/g was należy mi się
jak miska psu
trzeba zadbać o prawidłowe OB
NFZ każe cierpliwie czekać do świętego nigdy
mam już 65 lat i nigdy nie byłem w sanatorium
słowa należy mi się to było dobre w komunie
teraz należy mi się jak wezwę pogotowie
ewentualnie pawulon abym nie zabierał
miejsca młodszym!!!!!
Jasinek należy Ci się żółwik, ale dam już Ci spokój bo zaczynasz szukać dziury tam gdzie jej nie ma..... A średnia wieku w sanatoriach to około 70 lat więc nie pier... o pawulonie tylko idź do rodzinnego i wyjeżdżaj..... może jak wyjedziesz i powrócisz to przestaniesz pleść dyrdymały.....
  #348  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 17:22
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Jednak to prawda z tym OB jak napisał Jasinek.Mnie lekarz rodzinny odmówił wypisania wniosku do sanatorium do czasu wyleczenia się i osiągnięcia prawidłowego OB.Do szpitala się nie kwalifikuję.Jest to choroba przewlekła.
  #349  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 17:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jasinek szkoda, że nie korzystałeś z możliwości wyjazdów sanatoryjnych w czasie gdy pracowałeś. Były takie możliwości!!Teraz pewnie jesteś zbyt chory by jechać do sanatorium a zbyt zdrowy na pobyt w szpitalu. Ja jeździłem do sanatorium w czasach gdy pracowałem. Teraz o to po prostu nie staram się.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #350  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 17:36
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
Jednak to prawda z tym OB jak napisał Jasinek.Mnie lekarz rodzinny odmówił wypisania wniosku do sanatorium do czasu wyleczenia się i osiągnięcia prawidłowego OB.Do szpitala się nie kwalifikuję.Jest to choroba przewlekła.
Może, bo są ograniczenia co do niektórych chorób, ale jak nie wyjaśnisz sama to gadanie typu Jasinek zasługuje na żółwika,
Przy niektórych schorzeniach są ośrodki wydzielone, wyspecjalizowane, ale w zasadzie nikt nie jest bez rehabilitacji zostawiony....chyba, że nie samodzielny ale to też można z opiekunem jechać....
  #351  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 21:09
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie

zmień rodzinnego
  #352  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 11:03
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Ja osobiście polecam emerytom średnio sytuowanym sanatorium "ZGODA" w Krynicy -kto był w Jagiellonce wie gdzie to jest - ciut powyżej.Koszt pobytu na turnusie 14 dniowym/poza sezonem/ rehabilitacyjnym to 1050 zł z pełnym wyżywieniem,, zabiegami,prelekcjami i innymi przyjemnościami. Te konkretne przyjemności typu "Hawana" to rzecz indywidualna, ale tez do przeskoczenia !!!! Uzgadniasz termin przyjazdu telefonicznie, wpłacasz 300 zł zaliczki i to wszystko!!! Bez skierowania,oczekiwania i łaski NFZ-tu.Byłam tam juz 4 razy i zawsze wracam zadowolona!!!!jedzonko pyszne,wypieki na miejscu, pachnie cały dom.Jeszcze raz serdecznie polecam!!!Za ta reklamę powinnam mieć zniżkę, bo polecam ich na prawo i lewo.
__________________
ANIA
  #353  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 11:21
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Aniu...

Aniu, dziękuję za namiar.
Szkoda, ze tak późno zauważyłam tą ofertę :
http://www.zgoda-krynica.pl/index.php/oferty-specjalne

Będę miała na uwadze Krynicę. Byłam tam prywatnie ze 2 lata temu...Chętnie powrócę

ps. ja mam czekać ok.18-20 miesięcy na sanatorium z NFZ, buu...
__________________
You never have this day again...

Ostatnio edytowane przez destiny : 11-12-2009 o 14:14.
  #354  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 13:08
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Dla mnie sanatorium z NFZ o tyle było niewygodne, że dali mi 3 - osobowy pokój, pomimo, że bardzo wcześnie się zgłosiłam z prośbą o rezerwację jednoosobowego, bardzo pokrętnie mi panienki wytłumaczyły brak jednoosobowego i mnie spławiły.... Jakieś nieznane mi kryteria stosowano przy obdzielaniu jednoosobóek, właściwie prawie wszyscy samotni panowie je mieli... a ja nie. Nie oglądam telewizji i nie mam potrzeby codziennie balować, wystarczy mi raz czy dwa, a i to niekoniecznie, a uczestniczyłam w tym przymusowo, bo miałam okna nad kawiarenką i nie było zmiłuj, codziennie do 22 jazda przy śpiewach ichniego didżeja, który nie był z całą pewnością Wodeckim... kobietki z mojego pokoju oglądały seriale, a ja musiałam się ewakuować gdzieś na korytarz, żeby sobie poczytać spokojnie.. brrr.... dlatego wspominam to okropnie

Szukam malutkiego i cichego ośrodka, gdzie by była cisza i spokój... i traktuję to jako rodzaj spokojnych wczasów z zabiegami. Na dodatek chcę jeść warzywa i owoce, a nie te najtańsze wędliny w których nie wiadomo co siedzi i nie chcę się zapychać chlebem. Nie służy mi. W końcu nie wiem, czy kiedykolwiek gdzieś pojadę.
To był Górnik w Iwoniczu Zdroju, niby nowoczesny i luksusowy ośrodek, ale duży, pełen ludzi i ta kawiarenka, horror. Nie ma żadnych przepisów regulujących te sprawy a sanatoria w domyśle traktuje się też jako miejsce do szaleństw innej natury niż rehabilitacja.... Panie z innych pokoi zatykały sobie uszy zatyczkami, nie było sposobu na te hałasy, wszystko dlatego że pewna (niewielka zresztą) część kuracjuszy musiała sobie po-drinkować i miała tam swój łowiecki teren
  #355  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 15:50
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

DESTI - jedź, nie pożałujesz!!!!! Pozdrawiam!!!
__________________
ANIA
  #356  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 21:16
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
.. brrr.... dlatego wspominam to okropnie

Szukam malutkiego i cichego ośrodka, gdzie by była cisza i spokój... i traktuję to jako rodzaj spokojnych wczasów z zabiegami. N
Może to i dobrze bo więcej miejsca dla tych co im mniej wszystko przeszkadza, a jak ciche miejsce - polecam Wieniec Zdrój Ale wiesz współczuję współlokatorkom...
  #357  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 21:20
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

jip nie bądż złośliwy.
  #358  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 21:41
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela
jip nie bądż złośliwy.
Na starość tak mam, nic nie poradzę, nie lubię marudzenia i tyle.....ale to nie złośliwość to takie tam...stary Marych by powiedział blubranie....
  #359  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 21:47
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela
jip nie bądż złośliwy.
Sagelo muszę stanąć w obronie jip-a bo wcale nie jest złośliwy tylko stwierdził fakt bo nie ma nic gorszego jak marudna współlokatorka,na ten krótki turnusowy okres trzeba się umieć przystosować a jedynek na skierowanie z NFZ nie chcą dawać nawet za dopłatą,luksusem już jest pokój dwuosobowy.
  #360  
Nieprzeczytane 12-12-2009, 01:05
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 499
Domyślnie

Napewno byłyśmy razem- 27 pażdziernik do 16 listopada 2008- piękna pogoda,uśmiałam się do łez tam.A tak niechętnie jechałam ze względu na termin ,to był mój 3 wyjazd leczniczy i najlepszy. Wspominam patrząc na zdjęcia. Pozdrawiam.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
A może do sanatorium? - komentarze emka46 Ogólny 629 20-12-2022 16:38
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 19:14
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.