menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3161  
Nieprzeczytane 06-12-2013, 08:06
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Prof. Woleński: jestem za tym, żeby filozofia zastąpiła religię w szkole
Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75400,15076082,...x zz2mdPfLA53

W miejsce religii może być filozofia bo przecież etyka jest działem filozofii ,albo jak wielu sugeruje religioznawstwo bo wtedy młody człowiek szerzej będzie patrzył na wyznawaną przez niego religię i nauczyć go to powinno tolerancji do innych wierzeń.
Ja bym religię zastąpiła przedmiotem: "historia kościoła"- wykładanym przez osobę świecką, lub dodała ten przedmiot obok etyki i filozofii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3162  
Nieprzeczytane 06-12-2013, 10:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Może nie dążmy do przeładowania programu nauczania zbędną wiedzą o historio kościołów chrześcijańskich można powiedzieć przy okazji nauki historii powszechnej i to w kontekście socjologicznym.

Brak nauczania filozofii /etyki/ powoduje że nawet ci którzy powinni być wzorem etycznym przez głoszenie dekalogu są z nim na bakier i mamy konformistów i relatywizm w postępowaniu oficjeli kościoła.Mamy ideologie do której się nikt nie stosuje a do dobrego tonu należy powiedzieć że się jest jej zwolennikiem.

Jako przykład niech będzie Zawisza http://www.wprost.pl/ar/427921/Zawis...ClvTY.facebook którego wypowiedzi pełne są rzymskokatolickich frazesów.Polski katolicki skansen budującego demokrację społeczeństwa .A ci co przewodzą polskim kościołem to przecież prości ludzie którym udało się skończyć katolickie szkolnictwo a awans uzyskali dzięki koneksjom w myśl zasady jak kiedyś obowiązywała "mierny ale wierny".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3163  
Nieprzeczytane 06-12-2013, 11:47
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
....awans uzyskali dzięki koneksjom w myśl zasady jak kiedyś obowiązywała "mierny ale wierny".
Ta zasada obowiązywała w partyjniactwie komuszym. Odnosiła się do ludzi bez wykształcenia ale wiernym ideałom leninowskim i stalinowskim. Dzięki temu po wojnie stanowiska dyrektorskie były obsadzane przez prostych, zwykłych robotników którzy awans społeczny zawdzięczali wiecowym pogadankom, a ich synowie za takie pochodzenie otrzymywali dodatkowe punkty na studia i zaoczne technika. Wystarczy obejrzeć serial Dom.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3164  
Nieprzeczytane 06-12-2013, 18:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał-Ta zasada obowiązywała w partyjniactwie komuszym. Odnosiła się do ludzi bez wykształcenia ale wiernym ideałom leninowskim i stalinowskim
To samo Jarosławie z wyznawcami religii rzymskokatolickiej ,wierny ideałom kościoła i czym głupszy wyższe stanowisko w hierarchii kościelnej.Zapatrzył się Wojtyła na swoich kolegów z Komitetów dzielnicowych czy wojewódzkich.Obecny Papież próbuje tych z awansu na zasadzie kolesiostwa usunąć z Watykanu.Afera goni aferę.

Zresztą wystarczy przeczytać niektórych ponoć wyznawców jednej słusznej ideologi by wyrobić sobie o tym towarzystwie zdanie.Gdyby nie edukacja Ostatka by to miernie wyglądało.
Wystarczy obecnie oglądać wiadomości i nie potrzeba fikcji literackiej w postaci filmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3165  
Nieprzeczytane 06-12-2013, 21:56
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Szanowni dyskutanci. Dziś poszło ostrzeżenie na wątkach politycznych. Jeśli jednak nie skończy się Wasze wzajemne obrażanie i brak szacunku, dokładnie to samo znajdzie się na wątkach społecznych. Proszę o natychmiastowe zakończenie obrażania interlokutorów oraz wyśmiewania czy wyrażania pogardy dla ich przekonań.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3166  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 03:19
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Gaduła Zachęta (prawie zawoalowana) do autocenzury

Cytat:
Napisał admin
Szanowni dyskutanci. Dziś poszło ostrzeżenie na wątkach politycznych. Jeśli jednak nie skończy się Wasze wzajemne obrażanie i brak szacunku, dokładnie to samo znajdzie się na wątkach społecznych. Proszę o natychmiastowe zakończenie obrażania interlokutorów oraz wyśmiewania czy wyrażania pogardy dla ich przekonań.
==========
Jak w tytule. Odmiennosć poglądów lub odmienny system wartosci lub przyjęty odmienny system aksjologiczny od jedynego dopuszczonego to obrażanie interlokutorów.
Oczywiscie można zbanować wszystkich nieprawomyslnych tylko co zostnie z kolorytu charakteru forum i ile taka "wymiana mylsli" jednakowo myslących będzie warta?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3167  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 03:30
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Może nie dążmy do przeładowania programu nauczania zbędną wiedzą o historio kościołów chrześcijańskich można powiedzieć przy okazji nauki historii powszechnej i to w kontekście socjologicznym.

Brak nauczania filozofii /etyki/ powoduje że nawet ci którzy powinni być wzorem etycznym przez głoszenie dekalogu są z nim na bakier i mamy konformistów i relatywizm w postępowaniu oficjeli kościoła.Mamy ideologie do której się nikt nie stosuje a do dobrego tonu należy powiedzieć że się jest jej zwolennikiem.

Jako przykład niech będzie Zawisza http://www.wprost.pl/ar/427921/Zawis...ClvTY.facebook którego wypowiedzi pełne są rzymskokatolickich frazesów.Polski katolicki skansen budującego demokrację społeczeństwa .A ci co przewodzą polskim kościołem to przecież prości ludzie którym udało się skończyć katolickie szkolnictwo a awans uzyskali dzięki koneksjom w myśl zasady jak kiedyś obowiązywała "mierny ale wierny".
============
Odnoszę wrażenie, że słyszę echo pragmatyzmu amerykańskiego czy też marksizmu radzieckiego wszechobecnego w doktrynie filozoficznej Uniwersytetu Warszawskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3168  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 07:48
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bizarek
Odmiennosć poglądów lub odmienny system wartosci lub przyjęty odmienny system aksjologiczny od jedynego dopuszczonego to obrażanie interlokutorów.
Oczywiscie można zbanować wszystkich nieprawomyslnych tylko co zostnie z kolorytu charakteru forum i ile taka "wymiana mylsli" jednakowo myslących będzie warta?
W zasadzie zgadzam się z tą oceną. Też uważam, że odrobina złośliwości w wypowiedziach nie zawadzi, szczególnie gdy chodzi o polemiki ideologiczne. Jest jednak faktem, że niektóre wpisy są kompletnie nierzeczowe, nie zawierają żadnych argumentów, a wyłącznie obraźliwe insynuacje. Takich oczywiście powinno być jak najmniej, a niektóre zapewne nawet zasługują na usunięcie. Z jednej strony przydałaby się tu lepsza, bardziej powściągliwa praca moderatorów, którzy czasem działają bez wyczucia i niesprawiedliwie, a z drugiej dobrze by było, gdyby na chamskie posty pozostali uczestnicy sporu po prostu w ogóle nie reagowali, całkowicie je ignorując. W ten sposób nie prowokowalibyśmy moderatorów do interwencji, nie zawsze trafionych. Za jedną z tych niezbyt trafionych decyzji uważam np. zamknięcie pewnego wątku (tego o sukienkach), który sam otworzyłeś i który moim zdaniem nie tylko nie przekraczał granic dobrego smaku, ale wprost przeciwnie - był bardzo zabawny.

Pozdrawiam - M
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3169  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 09:26
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bizarek
============
Odnoszę wrażenie, że słyszę echo pragmatyzmu amerykańskiego czy też marksizmu radzieckiego wszechobecnego w doktrynie filozoficznej Uniwersytetu Warszawskiego.
Nie mam pojęcia jak wygląda doktryna filozoficzna Uniwersytetu Warszawskiego, jeśli w ogóle można mówić o jakimś doktrynerstwie tej uczelni, ale porównanie amerykańskiego pragmatyzmu z radzieckim marksizmem wydaje mi się mocno szokujące.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3170  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 11:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Jest jednak faktem, że niektóre wpisy są kompletnie nierzeczowe, nie zawierają żadnych argumentów, a wyłącznie obraźliwe insynuacje. oraz wyśmiewania czy wyrażania pogardy dla ich przekonań. Odnoszę wrażenie, że słyszę echo pragmatyzmu amerykańskiego czy też marksizmu radzieckiego wszechobecnego w doktrynie filozoficznej Uniwersytetu Warszawskiego.
Zebrałem w całość bo dotyczy to mojej odpowiedzi. Retorsja - każdy wie ze pisząc jakieś słowa może spodziewać się riposty .Riposta jest zawsze dostosowana do poziomu tego kogo dotyczy. Ale może do tekstu wrócimy który był przyczyną tego wyjątkowego zainteresowania się tym wątkiem.
Cytat:
Brak nauczania filozofii /etyki/ powoduje że nawet ci którzy powinni być wzorem etycznym przez głoszenie dekalogu są z nim na bakier i mamy konformistów i relatywizm w postępowaniu oficjeli kościoła. Mamy ideologie do której się nikt nie stosuje a do dobrego tonu należy powiedzieć że się jest jej zwolennikiem.
Dekalog większość zna i ten który był podstawą zmiany dekalogu przez kościół katolicki pod swoje potrzeby. Polecam zapisy na skraju dysku Ostatka jako rozszerzenie tego tematu , by się nie powtarzać.

Nie kradnij jest jednym z zapisów a przecież nikt inny jak hierarchowie kościoła tolerowali działanie komisji majątkowej/ Około 106,000 wyników (0,32 s) /bo się nie robiło dokumentacji z posiedzeń .W etyce by się młody człowiek dowiedział o tym pojęciu co to znaczy .

Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe- Pedofilstwo w kościele / Około 162,000 wyników (0,33 s)/i jego ukrywanie przez oficjeli tego kościoła.

Celibat księży przestrzeganie / Około 68,100 wyników (0,42 s) / też można napisać czy jest przez te wzorce etyczne młodego człowieka do którego zwraca się ojcze psychologiczna manipulacja oparta na autorytecie własnego ojca. Psychomanipulacje-Tomasz Witkowski Biblioteka moderatora.

Jak można nazwać osobę co innego głoszącą a wykonującą zawód księdza bo to szacunek społeczny oparty na bojaźni / małe środowisku/ immunitet własna rodzina , pieniądze jak nie konformistą. Cdn.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3171  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 13:03
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Nie kradnij jest jednym z zapisów a przecież nikt inny jak hierarchowie kościoła tolerowali działanie komisji majątkowej/ Około 106,000 wyników (0,32 s) /bo się nie robiło dokumentacji z posiedzeń .W etyce by się młody człowiek dowiedział o tym pojęciu co to znaczy .

Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe- Pedofilstwo w kościele / Około 162,000 wyników (0,33 s)/i jego ukrywanie przez oficjeli tego kościoła.
Czy podobne badania się robiło, a jeśli nie to powinno, wśród pozostałej części społeczeństwa w tym także wśród ateistów?
Nie bronię i nie broniłem pedofilii ani złodziei ale o ile mnie pamięć nie myli to pedofilia wśród księży jest na poziomie jednego promila. A 90% pedofilstwa i molestowania to zjawiska rodzinne w domu wykonywane przez brata, ojca i dziadka. A także we wszelkiego rodzaju ośrodkach opieki. Światowe źródła podają, że najczęściej pedofilami są ludzie z tak zwanego świecznika, aktorzy, celebryci, politycy, cała kasta sędziowsko-prokuratorska, dyrygenci a nawet psychiatrzy lekarze, ponieważ są bezkarni. Warto o tym wiedzieć, że oni też nie przestrzegają dekalogu, mimo, że powinni stać na jego straży, a ich władza i poparcie przeważnie jest w naszych rękach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3172  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 13:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Jako przykład niech będzie Zawisza http://www.wprost.pl/ar/427921/Zawis...ClvTY.facebook którego wypowiedzi pełne są rzymskokatolickich frazesów. Polski katolicki skansen budującego demokrację społeczeństwa .A ci co przewodzą polskim kościołem to przecież prości ludzie którym udało się skończyć katolickie szkolnictwo a awans uzyskali dzięki koneksjom w myśl zasady jak kiedyś obowiązywała "mierny ale wierny".

Zawisza nie ukrywa swojej religii i wiemy jaki reprezentuje światopogląd jest osobą publiczną tak samo jak każdy biskup mianowany na to stanowisko przez swoich przełożonych. Zawiszę podałem jako przykład prymitywnego myślenia opartego na fobiach. A wypowiedzi osób publicznych możemy wszyscy komentować i wypowiadać swoje poglądy w poruszanych przez nich sprawach.

Tak jak niektórzy z was komentują ustroje które są nie demokratyczne a oburzają się na mnie że komentuję ustrój Watykanu jako relikt przeszłości i wytykam jego wady. Widząc króla nagiego mamy krzyczeć że nie jest nagi? Przecież ten system jest podobny do Korei Północnej gdzie ich przywódca jest też nie omylny a jego wizerunki wiszą w każdym domu. Nikt dotąd z was nie ustosunkowywał się do moich zarzutów co do niedemokratyczności Watykanu.

Dodanie do tytułu Ojca jeszcze świętości jest też zabiegiem socjotechnicznym i nic więcej o tym nie można powiedzieć. Już nie raz poruszałem skuteczność zbiorowych modłów czy wiarygodność cudów. Jest to gra na niewiedzy wyznawców i braku sensownych wytłumaczeń skojarzeń z wzorcami w mózgu.

Pisząc o polityce personalnej kościoła rzymskokatolickiego opieram się na wypowiedziach ich hierarchów w Polsce jako osób publicznych. Ktoś te osoby nominował na stanowisko i może z niego go odwołać. Tłumaczenie się reliktem struktury XV wiecznej nie usprawiedliwia tych co stoją na czele tej instytucji od odpowiedzialności .Człowiek ma mózg i potrafi myśleć dlatego mamy postęp tez w naukach społecznych. Nic nie robienie a utrzymywanie na siłę wadliwej struktury jest naganne. Można to tłumaczyć brakiem wiedzy albo egoistyczną chęcią stania na postumencie , jako święty człowiek swojego systemu władzy.

Musi być wróg https://www.youtube.com/watch?v=i_ntRu3-gHk gender Uczucia co to jest ? cdn.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3173  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 13:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Czy podobne badania się robiło, a jeśli nie to powinno, wśród pozostałej części społeczeństwa w tym także wśród ateistów?
Nie bronię i nie broniłem pedofilii ani złodziei
Nie rozumiesz problemu Jarosławie ,równość wobec prawa wszystkich obowiązuje.Zgadzam się że złodzieje i pedofile są w różnych grupach społecznych ale jak popatrzysz na dane to więcej procentowo jest w grupie zawodowej księży chcących się nazywać ojcem każdego wyznawcy religi i być wzorcem moralnym .

Jako etyk prof. Hartman absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego https://www.youtube.com/watch?v=SDigMKzo_H0 ,na temat przez ciebie poruszany upadku moralnego też księży katolickich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3174  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 13:57
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie Deizm - materializm

=Frat]Nie mam pojęcia jak wygląda doktryna filozoficzna Uniwersytetu Warszawskiego, jeśli w ogóle można mówić o jakimś doktrynerstwie tej uczelni, ale porównanie amerykańskiego pragmatyzmu z radzieckim marksizmem wydaje mi się mocno szokujące.[/quote]
=======
Dwie doktryny materialistyczne. Różnica między nimi polega na tym, że marksizm radziecki zakładał jako jeden z przymiotów człowieka nieokiełznaną chęć posiadania a pomijał drugi przymiot człowieka, uwzględniany w doktrynie pragmatyzmu amerykańskiego jakim jest chęć władzy.
Obie doktryny są nie dopogodzenia z systemami deistycznymi zakładającymi skromniejszy udział człowieka w jestestwie (istnieniu). Z punktu widzenia deistycznego, który ja wyznaję, ateizm jako doktryna materialistyczna jest delikatnie mówiąc nieskromna i pyszałkowata względem Bytu absolutnego. Oczywiscie nie da się pogodzić tych różnych systemów aksjologicznych. W systemie deistycznym poruszamy się w sferzee metafizycznej która jest nieakceptowalna dla materialistów i vice versa. Na tym tle wyznawana religia lub jej brak jest rzeczą pochodną - prawo wyboru o ile takie istnieje należy do człowieka. Ja osobiscie na zasadzie oczywistosci nie mam takiego wyboru, bo mój rozum i moja zdolnoć rozumienia swiata tak mi podpowiada. Zbyt wiele faktów widzianych przeze mnie zmusza mnie do przyjęcia doktryny idealistycznej czy wręcz deistycznej. Ale każdy człowiek może być obdarzony innym swiatem postrzegań i nie sądzę aby miał możliwoć intelektualną wyboru. Chrzescijaństwo traktuje wiarę jako dar Boży; albo go się otrzymało, albo nie- ale to już inna bajka przekraczjąca możliwosć dyskusji z odmiennym poglądem. Podobnie system wartosci moralnych może się różnić gdyż wywodzi się z różnych założeń chociaż ma w efekcie stosowania wiele punktów stycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3175  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 14:09
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Za jedną z tych niezbyt trafionych decyzji uważam np. zamknięcie pewnego wątku (tego o sukienkach), który sam otworzyłeś i który moim zdaniem nie tylko nie przekraczał granic dobrego smaku, ale wprost przeciwnie - był bardzo zabawny.

Pozdrawiam - M
*
================
Wątek spódnicowy (nie sukienkowy) a w zasadzie jego zamknięcie wykazało panujący brak tolerancji i brak poszanowania dla poglądów innego człowieka które nie wyrządzają jakiejkolwiek szkody innemu człowiekowi. Nawet jak pokazały się odpowiedzi kontrawersyjne to też były one egzemplifikacją niemożliwsoci do akceptacji czy choćby tolerancji dla odmienych poglądów z pogwałceniem prawa do wolnosci słowa. Zamknięcie wątku lub reakcje na jego temat pokazały jedynie istniejący stan rzeczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3176  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 14:29
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Nie rozumiesz problemu Jarosławie ,równość wobec prawa wszystkich obowiązuje.Zgadzam się że złodzieje i pedofile są w różnych grupach społecznych ale jak popatrzysz na dane to więcej procentowo jest w grupie zawodowej księży chcących się nazywać ojcem każdego wyznawcy religi i być wzorcem moralnym .

Jako etyk prof. Hartman absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego https://www.youtube.com/watch?v=SDigMKzo_H0 ,na temat przez ciebie poruszany upadku moralnego też księży katolickich.
Dziwne, że ty jako ateista bardziej się martwisz o księży i chcesz uzdrawiać i piętnować to środowisko niż się zmagać jako partia pro socjalna z pedofilstwem jako zjawiskiem ogólnospołecznym, ogólnoświatowym (wakacje pedofilskie do zacofanych krajów) i walczyć z ogólnoświatowym zjawiskiem pedofilstwa w sieci. Tam jest łatwiej ogryźć kości?? Jedno musisz sobie uświadomić, może być mniej ludzi w Kościele ale niekoniecznie wam coś przybędzie. Zasada jest taka, im bardziej kogoś się gnębi tym gnębiony jest silniejszy, odporniejszy i wzbudza współczucie jak żołnierze podziemia i pierwsi chrześcijanie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3177  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 14:43
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie wyznawany system a jego stosowanie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Nie kradnij jest jednym z zapisów a przecież nikt inny jak hierarchowie kościoła tolerowali działanie komisji majątkowej/ Około 106,000 wyników (0,32 s) /bo się nie robiło dokumentacji z posiedzeń .W etyce by się młody człowiek dowiedział o tym pojęciu co to znaczy .

Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe- Pedofilstwo w kościele / Około 162,000 wyników (0,33 s)/i jego ukrywanie przez oficjeli tego kościoła.

Celibat księży przestrzeganie / Około 68,100 wyników (0,42 s) / też można napisać czy jest przez te wzorce etyczne młodego człowieka do którego zwraca się ojcze psychologiczna manipulacja oparta na autorytecie własnego ojca. Psychomanipulacje-Tomasz Witkowski Biblioteka moderatora.

Jak można nazwać osobę co innego głoszącą a wykonującą zawód księdza bo to szacunek społeczny oparty na bojaźni / małe środowisku/ immunitet własna rodzina , pieniądze jak nie konformistą. Cdn.
===========
Na tym polega słabosć istoty ludzkiej, że nie zawsze potrafi w praktyce stosować system wartosci który wyznaje. Nie przestrzeganie praw które się uznaje swiadczy o niedoskonałosci człowieka a nie o fałszywosci wyznawanej doktryny. Już Jezus z Nazaretu mówił: słuchajcie ich, przestrzegajcie tego czego was nauczają ale nie nasladujcie ich postępowania. Podobnie materialisci głosząc równosć ludzi często czerpią dla siebie, ze wspólnego dobra, w sposób nieograniczony. Ale zła praktyka i w tym przypadku nie przekresla idei równoci wszystkich ludzi. Wzajemne wytykanie sobie błedów postępowania, nie może prowadzić do jakichkolwiek wniosków a tym bardziej do wzajemnego poszanowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3178  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 15:12
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie swiatopogląd?

Cytat:
Napisał slava
Ela, ja chciałbym wiedzieć jak wygląda światopogląd wśród seniorów "moherowych beretów ", przepraszam za określenie.
========
Przy takiej ankiecie dowiedzieć się możesz jedynie jak to wygląda posród członkow tego forum a i to nie wszystkich ale tych którzy wezmą udział w ankiecie o ile będą to szczere wypowiedzi. "Mocherowych" nie korzystających z internetu jest znacznie więcej niż tych internetowych. Temat ktory wywołałas ma doć nikły związek ze swiatopoglądem a nawet ze statystyką przynależnsoci do tej czy innej religji. Ale pytać kazdy może a czy dostanie zadawalającą odpowiedź lub zbliżoną do prawdy to już inna sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3179  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 15:17
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bizarek
===========
Na tym polega słabosć istoty ludzkiej, że nie zawsze potrafi w praktyce stosować system wartosci który wyznaje. Nie przestrzeganie praw które się uznaje swiadczy o niedoskonałosci człowieka a nie o fałszywosci wyznawanej doktryny. Już Jezus z Nazaretu mówił: słuchajcie ich, przestrzegajcie tego czego was nauczają ale nie nasladujcie ich postępowania. Podobnie materialisci głosząc równosć ludzi często czerpią dla siebie, ze wspólnego dobra, w sposób nieograniczony. Ale zła praktyka i w tym przypadku nie przekresla idei równoci wszystkich ludzi. Wzajemne wytykanie sobie błedów postępowania, nie może prowadzić do jakichkolwiek wniosków a tym bardziej do wzajemnego poszanowania.
Bardzo mi się podoba ta wypowiedź, ale nie wiem czy dla wszystkich będzie zrozumiała. U nas w Polsce są środowiska od skrajnie prawicowych do skrajnie lewackich dla których białe jest czarne albo jeszcze inne, które nie odróżniają kolorów zasklepieni w swoim przekonaniu jedynej słuszności i strach z takim się spotkać na skrzyżowaniu.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3180  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 15:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Wzorce kulturowe i gender raptownie stają się przeciwnikiem z braku przeciwników ideologicznych w polskim kościele katolickim tworzącym dla swoich wyznawców oblężoną twierdzę.
Czy kobieta nie powinna mieć równych praw z mężczyzną? Dla mnie tego typu dywagacje w XXI wieku stają się dziwne że w mózgach ludzi nie nastąpiły jeszcze zmiany memów /w memetyce to nazwa jednostki ewolucji kulturowej, analogicznej do genu, będącego jednostką ewolucji biologicznej /. Chodzenie księży w sukienkach jest przecież tym samym jak krytykowane przez nich sposób pokazywania w przedszkolach że o odmienności nie decyduje sposób ubrania.

Poruszony przez wielu z was problem wartości chrześcijańskich które to pojęcie nikt nie potrafi w jasny sposób wytłumaczyć wszystkim by je przestrzegali. Pojęcie to jest wieloznaczne i subiektywne trudne do jego obiektywizowania. W pojęciu tym emocje mają duży udział w ocenie i nie są to oceny obiektywne.

obrażania interlokutorów /rozmówców./ Sami wiecie kogo , bo piszecie na forum Bizarek , Martok, Frat ,Moi mili seniorzy kto z was poczuł się obrażony i na co już pisałem tu nie raz jeżeli jest ktoś obrażony to pisze na forum i do administratora .Nie bójcie się seniorzy przedstawiać swoich poglądów i motywując je a przestańcie bawić się w donosy. Administrator nie ma specjalnej puli pieniędzy na gratyfikacje.

Zawsze można zapytać kto tak naprawdę ma to robić ocenę na forum ateista… może sam Bóg. Jeżeli będzie to robił to niech robi jak dotychczas ,ocenę dokona po śmierci i indywidualnie będzie to interpretowane. Wszyscy wierzący i nie wierzący będą zadowoleni.

Podstawą wszelkich dyskusji są argumenty.
Cytat:
Bizarek napisał-ateizm jako doktryna materialistyczna jest delikatnie mówiąc nieskromna i pyszałkowata względem Bytu absolutnego.
Czy nie uważasz że twoja ocena jest subiektywna oparta na twojej wiedzy porównawczej z wiedzą którą nabyłeś do dzisiaj ??? Czyś poznał inne religie i twój wybór był świadomym ? A twoja doktryna którą wyznajesz nie jest pyszałkowata?

Bizarku w filozofii była znana szkoła warszawsko -lwowska znajdziemy jej przedstawicieli i literaturę którą zostawili po sobie w internecie.Polecam autorów i ich dzieła.Są bardziej znani na Zachodzie niż w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.