menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7841  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 19:36
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Pomyślcie co wypisujecie tępaki, ale może za słaby to epitet na to co wypisujecie i się silicie na tym forum.

Przeciwieństwem tępaków są zapewne ostraki – skorupki gliniane, służące do notowania krótkich, ale złotych myśli w bardzo odległej przeszłości.
W dobie internetu i cyfrowego świata, myśli te mogą być już całkiem długie, lecz jak widać, ich mądrości nie da się zagwarantować.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7842  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 19:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=waclaw46][size="3"]
Cytat:
Znowu otwarłem nasze zoo i mogę to towarzystwo wzajemnej adoracji podsumować oni " chcą łatkę przypiąć ateistom "
waciu!
Jaki ty ateista jesteś ??
No! Jaki? Ateista to przyzwoity człowiek, który zachowuje kulturalnie i nie używa brzydkich wyrazów oraz nie puszcza
bąków kiedy inni się modlą.


A ty jakiś rozedrgany emocjonalnie jesteś i chyba coś używasz w nadmiarze, a tego porządny w przyzwoitej rodzinie wychowany i szkole ATEISTA nie czyni.
Cytat:
Pomyślcie co wypisujecie tępaki, ale może za słaby to epitet na to co wypisujecie i się silicie na tym forum.
waciu! nie wywołuj epitetów z lasu, bo admin czuwa... a
my potrafimy cię obsłużyć bez używania epitetów brzydkich
choć te też nie są nam obce.

Tylko nas w domu, szkole i w innych miejscach uczyli jak się zachowywać przy stole i wśród ludzi.

Ale zdajemy sobie sprawę z tego że WUML i szkolenia partyjne pewnych nauk nie zastąpią.

Bo jak Wacuśkowi skorupka wiedzą nie nasiąknęła za młodu, to z Wackowej skorupy trącić nią na starość nie będzie.

Tak więc nie podszywaj się pod ateistów normalnych bo im wstyd przynosisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7843  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 20:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Przeciwieństwem tępaków są zapewne ostraki – skorupki gliniane, służące do notowania krótkich, ale złotych myśli w bardzo odległej przeszłości.
W dobie internetu i cyfrowego świata, myśli te mogą być już całkiem długie, lecz jak widać, ich mądrości nie da się zagwarantować.

Fracie!
Czy nie sądzisz, że nasza Wacia kochana" dzisiaj jak paskudny kibol klubu Wisła z okolic wsi Mogiła?

Nieśmiało podejrzewam, że to może być skutek zdegenerowania ateistycznego i działania złych mocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7844  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 21:28
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu na prawię nie ma o co się spierać , pomyśl spokojnie jeden mówi że to co widzimy świat stworzył Bóg , inny że to co widzimy stworzyła samoistnie materia. Czy to spór , czy poglądy osób które się spotkały i chcą spędzić miło wieczór a wcześniej powiedziały co o stworzeniu myślą i nie jest to tematem spotkania .

To co napisał Frat a jest kierowane do ciebie Lilu #219.33 to uważam że to przerost formy nad treścią.Nie zamierzam tego tekstu analizować. ale czy to nie głupie rzynajmniej miejsce do przechodzenia obok pozostawia i pozdrowienia przechodnie odbierać pozwala.Drobnymi sukcesami też cieszyć się należy i próżności wystrzegać. Bełkot nic więcej


Alleluja!


Cytat:
Napisał pluto37
Fracie!
Czy nie sądzisz, że nasza Wacia kochana" dzisiaj jak paskudny kibol klubu Wisła z okolic wsi Mogiła?

Nieśmiało podejrzewam, że to może być skutek zdegenerowania ateistycznego i działania złych mocy.
Pluto, z pewnością złe moce tu swe palce maczały, choć konkretnych podejrzeń adresował nie będę.
Ostatnio jak widzisz Wacław przerosty analizuje, choć temu zaprzecza językiem mało zrozumiałym, ale emocjonalnie zaangażowanym.
Być może to taki wstęp do późniejszego kasowania własnych postów w stanie pozwalającym na lepszą ich ocenę.




__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7845  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 22:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Fracie wiem że masz kłopoty z zrozumieniem tego co na tym forum publikuję.Nie dla każdego jest to zrozumiałe bo jak sam wiesz nie wszyscy seniorzy mają taką samą percepcję do spraw które poruszam.Wszystko zależy od wieku i od tego czy jesteśmy aktywni w naszej końcówce życia , aktywni w szerokim tego słowa rozumieniu .

Fracie nie raz pisałem że jesteś jesteś głupi , to posty twoje mnie nie zaskakują , pisz bo wtedy ja mogę pisać bo twój tekst jest dla mnie przerywnikiem nie tylko dla dla moich postów.Pisz dalej bo ja i inni będą mogli pisać .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 16-09-2018 o 22:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7846  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 23:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Pluto, z pewnością złe moce tu swe palce maczały, choć konkretnych podejrzeń adresował nie będę.
Ostatnio jak widzisz Wacław przerosty analizuje, choć temu zaprzecza językiem mało zrozumiałym, ale emocjonalnie zaangażowanym.
Być może to taki wstęp do późniejszego kasowania własnych postów w stanie pozwalającym na lepszą ich ocenę.





Och!
zaraz analizuje, on przekazuje co mu w duszy gra.
Szczerze i bez krępacji jak seminarzysta na sesji z biskupem ciemną nocą," kiedy gwiazdy się na niebie złocą".

Bo kto tyle wdzięku ma
co on/a ma?

Tylko te przerosty mnie intrygują.... powiem szczerze.

Czy Ty aby nie dajesz fałszywego świadectwa o osobniku w którym drzemią tak potężne pokłady wyobraźni emocjonalnej i żar się spiętrza bijący z wnętrza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7847  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 08:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Czy wiara jest dobrym sposobem zdobywania wiedzy? ★ JestemAteista.pl ( 6:12 min. )https://www.youtube.com/watch?v=nmBlR7jxpS4&t=9s
Omawiam 5 powodów, dla których wiara niekoniecznie musi być dobrym źródłem wiedzy o świecie. Zaproponuję również możliwą przyczynę takiego stanu rzeczy. Czy bóg jest nam do czegoś potrzebny? Dlaczego w niego wierzymy i co to dla nas oznacza? Te i inne pytania, to tematy, którymi będę zajmował się na tym kanale. Jeśli masz jakieś sugestie dotyczące kolejnych tematów lub pytania powiązane - pisz. Postaram się na nie odpowiedzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7848  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 09:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[size="3"][b][b]Czy wiara jest dobrym sposobem zdobywania wiedzy? ★ JestemAteista.pl ]

Nie wiem jak Frat, ale wydaje mi się, że kiedy ateista specjalnej troski spotka biskupa, a nawet kardynała, to chcąc nie chcąc musi zaabsorbować znaczne zasoby wiedzy.
I na wybranym przykładzie widać, że ta wiedza jest, a nawet buzuje.
I to bez barier związanych z wiekiem. Przecież taki biskup, czy kardynał musiał pochłonąć/wessać pokłady wiedzy praktycznej i teoretycznej, więc taki dumny element ateistyczny spokojnie może czerpać z takich.....źródeł

I powiem więcej! Taką wiedzę ateista dumnej rasy może ssać jak słodkie wiśnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7849  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 10:01
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Och!
zaraz analizuje, on przekazuje co mu w duszy gra.
Szczerze i bez krępacji jak seminarzysta na sesji z biskupem ciemną nocą," kiedy gwiazdy się na niebie złocą".

Bo kto tyle wdzięku ma
co on/a ma?

Tylko te przerosty mnie intrygują.... powiem szczerze.

Czy Ty aby nie dajesz fałszywego świadectwa o osobniku w którym drzemią tak potężne pokłady wyobraźni emocjonalnej i żar się spiętrza bijący z wnętrza.


Co do przerostów, to jak się spodziewałem, w znacznej części skasowane zostały w stanie podwyższonej świadomości, która jest nadzieją na jej dalszy progres, jako to światełko w tunelu czasoprzestrzennym.
Bo jak trafnie zauważył wielki Albert, specjalista od czasoprzestrzeni – "tylko głupota i wszechświat są nieskończone", a jak dodaje Pismo św. – "głupich jest poczet nieprzeliczony".

I tak oto w tym temacie przekonania świeckie z religijnymi w zgodzie pozostają, a wspomniany tu Osobnik statystyczną rację posiada zarzucając głupotę i tępotę wszystkim prawie z wyłączeniem swej własnej osobliwości, wystarczająco osobliwej, aby na szczególne traktowanie zasługiwała.

Alleluja.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7850  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 10:25
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

ks. Stanisław Walczak (Fb)
"Dwa chrześcijaństwa"
Mamy dwie definicje chrześcijaństwa, które wzajemnie się wykluczają. Jedna to pójście śladami Chrystusa i mocą Jego Ducha, życie we wspólnocie, które jest Światłością Świata i solą ziemi.
Druga fałszywie zwana chrześcijaństwem, to system polityczny odwołujący się wprawdzie do wiary, lecz opierający się na zasadach sprzecznych z nauczaniem Chrystusa.
Dzisiaj duchowni żyjący nw dostatku i uprzywilejowani, pełni pychy i wynoszący się nad innymi, poparli KŁAMSTWO, fałszywe świadectwo i niesprawiedliwość społeczną, by pod pozorem pierwszego znaczenia, urzeczywistnić drugie.
Proszę raz jeszcze - nie pierzcie ludziom mózgów, bo nasz Bóg nie jest marionetką w waszych rękach.


ps. Fałszywe chrześcijaństwo, ma fałszywych wyznawców.
ks. Józef Tischner- Pobożność jest bardzo ważna, ale nie zastąpi rozumu.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 17-09-2018 o 15:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7851  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 11:47
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Czyżby prawo przestało chronic pedofilów w koloratkach, aż się wierzyć nie chce. Wreszcie krok we właściwą stronę, ciekawe który kapłan następny?
"2 stycznia br. w gmachu poznańskiego sądu okręgowego, bez telewizyjnych kamer i dziennikarzy, sędzia Anna Łosik wydała wyrok w sprawie Katarzyny, bohaterki reportażu Justyny Kopińskiej, opublikowanego rok wcześniej w „Dużym Formacie”.

Sąd przyznaje ofierze księdza aż milion złotych zadośćuczynienia i 800 złotych dożywotniej, comiesięcznej renty. Płacić ma nie ksiądz, ale Kościół.
To oznacza rewolucję."
http://wyborcza.pl/duzyformat/7,1272...azeta_Wyborcza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7852  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 11:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=Frat][
Cytat:
FONT=Verdana]Co do przerostów, to jak się spodziewałem, w znacznej części skasowane zostały w stanie podwyższonej świadomości, która jest nadzieją na jej dalszy progres, jako to światełko w tunelu czasoprzestrzennym.[/font]

Czy chcesz nam powiedzieć że owa kasacja to skutek szoku
na widok światłości wiekuistej jaka się w wyniku skręcenia czasu z przestrzenią objawiła?
I te wizje z purpuratem stąd się biorą?
Jeden Goethe jak ssał też tak miał. Najpierw krzyczał "więcej światła" a potem miał wizje z Mefisto i wołał KRÓLESTWO za konia".
Cytat:
Bo jak trafnie zauważył wielki Albert, specjalista od czasoprzestrzeni – "tylko głupota i wszechświat są nieskończone", a jak dodaje Pismo św. – "głupich jest poczet nieprzeliczony".
a jeszcze jeden pan Krakowa dodawał, one nie siane i same się rodzą
Cytat:
I tak oto w tym temacie przekonania świeckie z religijnymi w zgodzie pozostają, a wspomniany tu Osobnik statystyczną rację posiada zarzucając głupotę i tępotę wszystkim prawie z wyłączeniem swej własnej osobliwości, wystarczająco osobliwej, aby na szczególne traktowanie zasługiwała.

bo jako kończył jedną z przypowieści Wielki JAN z Czarnolasu ...... a sam nie widzi, że ma pik,pik W DOMU ..... znaczy się w głowie
A niejaki Hłasko Marek jeszcze o królikach wspominał w tem /głowy/ temacie.
Cytat:
Alleluja.

i od przodu!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7853  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 12:01
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Czyżby prawo przestało chronic pedofilów w koloratkach, aż się wierzyć nie chce. Wreszcie krok we właściwą stronę, ciekawe który kapłan następny?
"2 stycznia br. w gmachu poznańskiego sądu okręgowego, bez telewizyjnych kamer i dziennikarzy, sędzia Anna Łosik wydała wyrok w sprawie Katarzyny, bohaterki reportażu Justyny Kopińskiej, opublikowanego rok wcześniej w „Dużym Formacie”.

Sąd przyznaje ofierze księdza aż milion złotych zadośćuczynienia i 800 złotych dożywotniej, comiesięcznej renty. Płacić ma nie ksiądz, ale Kościół.
To oznacza rewolucję."
http://wyborcza.pl/duzyformat/7,1272...azeta_Wyborcza

Maju!
I słusznie, bo tak jest ....po bożemu
Mam tylko drobny problem bo co to znaczy KOŚCIÓŁ?
Czyli kto? Parafia, diecezja, czy może EPISKOPAT jako całość.
Wolałbym jasność co do płatnika.
I to żadna rewolucja! to ....... normalność jest.

I być może jakaś reakcja na to co 'bogobojni' politycy wyrabiają z .....sędziami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7854  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 12:22
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Maju!
I słusznie, bo tak jest ....po bożemu
Mam tylko drobny problem bo co to znaczy KOŚCIÓŁ?
Czyli kto? Parafia, diecezja, czy może EPISKOPAT jako całość.
Wolałbym jasność co do płatnika.
I to żadna rewolucja! to ....... normalność jest.

I być może jakaś reakcja na to co 'bogobojni' politycy wyrabiają z .....sędziami.
Też się zastanawiam kto jest płatnikiem i mam nadzieję że nie budynek z dzwonnica.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7855  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 12:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Też się zastanawiam kto jest płatnikiem i mam nadzieję że nie budynek z dzwonnica.

Nie święcą mi wieczorne zorze i fanfary hymnów radości nie grają, jeszcze jest Ziobro i kasacja i ..DUDApomoc.

Gdybyś miała wątpliwości to wspomnij numery Szyszki w sądach.
Warto ku ostrożności i przestrodze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7856  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 12:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

I ciut jaśniej mamy:
Cytat:
Miała tylko trzynaście lat jak została zgwałcona przez księdza. To był dopiero początek jej cierpień. Została przez niego uwięziona i gwałcona regularnie. Teraz po latach sąd przyznał jej odszkodowanie i dożywotnią rentę. Jednak wyrok nie jest prawomocny, a zgromadzenie księdza-pedofila już go zaskarżyło.


O sprawie pisze Gazeta Wyborcza. Katarzyna miała 13 lat kiedy została uwięziona przez Romana B. Ksiądz gwałcił ją przez kilkanaście miesięcy. Oprawca został skazany na 4 lata... [b]Dorosła już kobieta postanowiła wytoczyć proces [/B]Towarzystwu Chrystusowemu dla Polonii Zagranicznej. Udało jej się wywalczyć odszkodowanie i dożywotnią rentę.

Zobacz jak ładnie się to towarzystwo nazywa..

Polonia Zagraniczna chyba teraz szaleje z radości mają takie wsparcie duchowe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7857  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 13:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

A czy tylko pedofilstwo w tej Stajni Augiasza?
https://natemat.pl/246953,polski-ksi...nskiej-parafii

USA: Ksiądz z Polski wziął z parafialnej kasy ponad 200 tys. dolarów
O sprawie z parafii św. Colemana w Pompano Beach piszą lokalne media na Florydzie. Głos zabrała też archidiecezja na Florydzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7858  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 14:50
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ateizm to kierunek do normalności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7859  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 14:59
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Nie święcą mi wieczorne zorze i fanfary hymnów radości nie grają, jeszcze jest Ziobro i kasacja i ..DUDApomoc.

Gdybyś miała wątpliwości to wspomnij numery Szyszki w sądach.
Warto ku ostrożności i przestrodze.
Nie spodziewam się wiele, dobrze, że znalazła się sędzia która ukarała zbrodniarza. A o zrobi Dudapomoc czy Ziobro to już inna broszka. Początek jest, a dalszy ciąg nastąpi w końcu wiele sądów i trybunałów w perspektywie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.