menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #163321  
Nieprzeczytane 04-01-2024, 14:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Wygląda na to, że nazioli czeka odchudzanie. I to bolesne...
A konkurencja też głodna.... Rydzyk, Karnowskie z tych samych koryt żreja...

Cytat:
Po wygranych przez PiS wyborach w 2015 r. spółkę zarządzaną przez Tomasza Sakiewicza zalała rzeka państwowych pieniędzy
Zresztą przez lata nikt tego nie krył, choć konkretne kwoty objęte są tajemnicą. W sprawozdaniach finansowych spółki z KRS czytamy m.in. o "deklaracjach wsparcia ze spółek Skarbu Państwa i administracji rządowej"

W 2019 r., czyli w roku wyborczym, w którym PiS utrzymał władzę, przychody Republiki skoczyły o prawie jedną czwartą i sięgnęły 16,3 mln zł.

Ostatnie lata to kolejne wzrosty. W 2022 r. Telewizja Republika zaraportowała w sprawozdaniu finansowym aż 19,5 mln zł przychodów. To najnowsze dostępne dane, gdyż na przygotowanie raportów za 2023 r. spółka ma jeszcze kilka miesięcy.

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/na...5d420a4e&ei=18
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163322  
Nieprzeczytane 04-01-2024, 16:34
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Polskie lasy, wycięte, wyrżnięte i sprzedane do Chin pewnie po to żeby kasa poszła na pisiory
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163323  
Nieprzeczytane 04-01-2024, 16:41
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Byłam małą dziewczynką jak na terenach wokół Krakowa obok Myślenic były gęste ale łysiny. To działalność okupanta niemieckiego. Teraz jestem starą kobietą i łysiny wróciły, kolejny okupant się mam narodził????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163324  
Nieprzeczytane 04-01-2024, 17:01
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37

A tak jak jest, to oprócz zusu i podatków jesteśmy do tyłu z powodu ....inflacji. Inaczej mówiąc po roku z np 10% inflacją tracimy 10 złp na każdej setce extra.

Co zaś do podatków to też jestem zdania, że płacimy je od pieniędzy, które nam w czasie pracy zaliczanej do kwot od których obliczano nam emerytury, opodatkowywano.

Czyli płacimy podwójnie.
Cześć Pluto. Wzajemnie, najlepszego.
Nie dość, że podatek płacimy podwójnie od już raz opodatkowanych wypłat, do tego zabierają nam
składkę zdrowotną, która była częścią podatku jeszcze
bodaj w 2021, o inflacji przemilczałam, bo to temat rzeka.
I nie mam zaufania do nowej/starej ekipy, żeby była jasność, ani za grosz, za dobrą mam jeszcze pamięć.
Cytat:
Wróżbitka
Byłam małą dziewczynką jak na terenach wokół Krakowa obok Myślenic były gęste ale łysiny. To działalność okupanta niemieckiego. Teraz jestem starą kobietą i łysiny wróciły, kolejny okupant się mam narodził????
Nie wiem czy sprzedają lasy do Chin ale rozmawiałam
niedawno z miejscowymi koło Myślenic
i tam w temacie lasów jest kompletna partyzantka, wycina kto chce i ile chce, nikt nad tym nie panuje
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163325  
Nieprzeczytane 04-01-2024, 17:28
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Dożyłam, Maciej Orłoś znowu poprowadził Teleekspres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163326  
Nieprzeczytane 05-01-2024, 18:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Dożyłam, Maciej Orłoś znowu poprowadził Teleekspres

Jakoś nie mogę się przyzwyczaić, że tvp sporządniało
I chyba to trochę potrwa .
W końcu "przez 8 długich lat" .......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163327  
Nieprzeczytane 05-01-2024, 18:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Nie wiem czy wiecie
że takie kwitnie kwiecie:

Cytat:
Z ostrą krytyką ze strony Patryka Jakiego spotkał się Szymon Hołownia. Polityk Suwerennej Polski działania marszałka Sejmu określił bezprawnymi.

Nazwał też Hołownię "TVN-owskim pajacem".

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przekazał, że złożył już w tej sprawie zawiadomienie.

Jaki ma szansę spotykać się z prokuratorami częściej w najbliższej przyszłości.
Jak dorabiał za pachołka u Ziobry to maczał brudne łapy w funduszu sprawiedliwości. I chyba o tym zapomniał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163328  
Nieprzeczytane 05-01-2024, 19:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Jak się ma PiSankę-wydmuszkę zamiast jaj


Cytat:
Fakt

"Powiedz mu, żeby zapytał swoją Żonę, co to znaczy 'mieć jaja'. Ona wie!" — napisał prezydent, jednak szybko zorientował się, że przegiął, albo że przez pomyłkę dodał te słowa jako komentarz, a nie prywatną wiadomość.

Wpis w ekspresowym tempie zniknął z sieci, jednak użytkownicy platformy społecznościowej zdążyli zrobić zrzut ekranu.
Można przypuszczać, że wpis dotyczy marszałka Sejmu Szymona Hołowni i jego żony Urszuli Brzezińskiej-Hołowni, która jest wojskową i pilotką myśliwca.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...9f863e2e&ei=35

A z kim to jeszcze "korespondował" pałacowy jajcarz??? Kurde! Co to było???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163329  
Nieprzeczytane 05-01-2024, 20:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Takie sobie korytko ... Ale nazwa przepienkna.

Cytat:
W budżecie na 2023 r. wyodrębniono specjalną pozycję - finansowanie Akademii Kopernikańskiej. Przeznaczono na ten cel 25 mln zł publicznych środków (w sporej części na wynagrodzenia).

W projekcie budżetu na 2024 r. zapisano, że ma dostać 25,4 mln zł.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...9f863e2e&ei=89

Jak nie można ustawowo skasować, to może można skorygować budżet i go wyzerować. Samo padnie z głodu.

psst....Wśród członków Akademii — wskazanych po części przez ministra Czarnka — znaleźli się m.in. prezes NBP Adam Glapiński, poseł PIS Krzysztof Szczucki, neosędziowie Sądu Najwyższego prof. Krzysztof Wiak i oraz prof. Jan Majchrowski, czy stały komentator Radia Maryja ks. Paweł Borkiewicz. Dodajmy przy tym, że członkowie Akademii są nieodwoływalni, o ile nie popełnią przestępstwa albo rażąco nie naruszą "zasad etyki w nauce". Przestają w niej zasiadać, kiedy skończą 80 lat lub sami zrezygnują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163330  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 12:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I dysputa ze sztucznym yntelygentem rasy PiS w stanie bezobjawowym.


Cytat:
Prowadząca, Beata Lubecka, zapytała go też o to, czy jego zdaniem zeznania Jarosława Gowina na komisji śledczej ds. tzw. wyborów kopertowych mogą pogrążyć PiS.

W odpowiedzi Błaszczak zaczął mówić o wyborach korespondencyjnych w Bawarii oraz o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, która "dołowala w sondażach i trzeba ją było wymienić na prezydenta Warszawy"
.

Lubecka zaczęła tracić cierpliwość.

Ja panu zadaję pytania, a pan kompletnie na nie nie odpowiada. Pana odpowiedzi nie mają nic wspólnego z pytaniem - zauważyła.

No mają, no mają, no mają, no mają - powtarzał Błaszczak.


https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...3385edda&ei=87

czyli opowiastka o tym...

jak genialnych myśli kupa
wypełza z przygłupa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163331  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 12:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I kolejna chwila
dla debila....

Tom razom via Polsat:

Cytat:
- Każda osoba, która jest jeszcze nawet na etapie postępowania przygotowawczego, może uzyskać prawo łaski od prezydenta.

Ono wynika historycznie z prawa monarchy
-

przekonywał w studiu Polsat News poseł PiS Andrzej Kosztowniak.

Towarzyszący mu w studiu inni politycy zaczęli się śmiać.

I bez podpisu
wiadomo skąd on.
Niemowle zgadnie,
że z PiSu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163332  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 12:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

U nas media i cała sfora żurnalistów bredzi o dwóch plemionach i różnych takich.
A tu w ponoć starej cywilizacji demokratycznej made in England dzieją się takie rzeczy:

Cytat:
Newcastle nie znosi Sunderlandu, a Sunderland nie znosi Newcastle.

Mieszkaniec tego pierwszego angielskiego miasta nie znajdzie pracy w drugim i odwrotnie.

Ich nienawiść przybiera czasem absurdalne formy, jak taka, że niektórzy ludzie z Newcastle nie jedzą bekonu, bo jego biało-czerwony kolor za bardzo przypomina im barwy wroga.

W sobotę oba angielskie kluby spotkają się po raz pierwszy od siedmiu lat,

co oznacza, że angielska policja już od kilku dni postawiona jest w stan najwyższej gotowości.

I to jest prawdziwa walka plemienna, a nie takie fiu-bździu kiedy jeden heros wyzwie żurnalista jakiego, że jest na żołdzie, albo w holu tvp heroicznie zje kolację, albo kanapki od Suskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163333  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 13:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I jeszcze o przestępcach-skazańcach dwóch....
Tom razom sędzia z niezłym CV.

Cytat:
Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik mogą mieć problem z wejściem na salę sejmową i to mimo piątkowej decyzji jednej z izb Sądu Najwyższego.

Gdyby jednak próbowali, to może dojść do użycia siły, czego nie wyklucza Wojciech Hermeliński, sędzia TK w stanie spoczynku i były szef PKW.

Hołownia musi być konsekwentny – mówi sędzia.

Jak ich wpuści na widownie, to będzie miał cyrk spreparowany przez PiSbandę. Nawet z galerii może zobaczyć WAŁA i to w dublecie.

I tu gładkie gadki nie pomogą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163334  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 14:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I Wąsik! Ach! Ten WĄSIK

Cytat:
Maciej Wąsik dodał, że jeśli wraz z Mariuszem Kamińskim w „akcje politycznej zemsty” trafią do więzienia, obaj będą więźniami politycznymi


- Mam nadzieję, że Polska i Polacy się o nas upomną -
stwierdził Wąsik.

Nie więźniem politycznym PRZESTĘPCA POLITYK, a z takimi mamy do czynienia. W końcu nie za politykę ich sądzili...

A co do nadziei to NA MNIE łobuzy niech nie liczą.
Ja się mogę jedynie upominać o ...WYŻSZY wymiar kary, bo jest za co.
A co do POLSKI, to ..... się okaże. Ale nie byłbym pewien
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163335  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 14:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Serio???? Nie wierzę!!!! A Morawiecki z Budą kwakali, że ....można. Czyli nakręcany pyskacz nadaje.

Cytat:
Waldemar Buda: Jeden blok zbudowany przez trzy lata przez Krajowy Zasób Nieruchomości?
Proces inwestycyjny trwa cztery lata, więc nikt by więcej nie wybudował

Państwo nie jest w stanie efektywnie budować mieszkań i być alternatywą dla rynku -

ocenił Waldemar Buda, były minister rozwoju i technologii w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.


ale kasa MISIU kasa za kłapanie jak kataryna leciała...

Kolejny pajac z PiSu co tylko ujadać potrafi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163336  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 14:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Jest kilka kobit, które ten bajzel po Obajtku mogą ogarnąć.
I to jest jedna z nich.

Cytat:
Elżbieta Bieńkowska była w pierwszych dwóch gabinetach Donalda Tuska ministrem rozwoju regionalnego, a następnie szefem resortu infrastruktury i rozwoju oraz wicepremierem. W latach 2014–2019 pełniła rolę komisarza UE ds. rynku wewnętrznego i usług, a wkrótce może objąć kolejne ważne stanowisko.

Jak wynika z naszych informacji, jest najpoważniejszą kandydatką na fotel prezesa Orlenu.

jesli to by się sprawdziło, to całe stado nieuków z nominacji PiSu może już czyscić pantalony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163337  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 15:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Jakiś jaskółekna horyzoncie zmian???


Cytat:
Unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski stwierdził, że jest otwarty na współpracę z Donaldem Tuskiem i jego rządem. Jak zapewnił, jego powiązania z PiS nie są istotne w tej kwestii. - To nie ma żadnego znaczenia, z czyjego nadania jestem - powiedział Wojciechowski.


Janusz Wojciechowski w rozmowie z korespondentką RMF FM zapewnił, że w jego działaniach chodzi przede wszystkim o "dobro polskich rolników". - Nie ma żadnych politycznych barier, które by to utrudniały - dodał, nawiązując do tego, że wywodzi się z partii dzisiaj opozycyjnej.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #163338  
Nieprzeczytane 08-01-2024, 15:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Czy nieuctwo ob Manowskiej jest spowodowane prawnym niedouczeniem czy .....polityką. Oto jest pytanie.

Cytat:
Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego wydała oświadczenie o "bezprawnych" działaniach marszałka Sejmu Szymona Hołowni oraz Izby Pracy SN, szczególnie jej prezesa prof. Piotra Prusinowskiego, w sprawie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Przekonuje w nim, że o zachowaniu Hołowni przesądzają wyłącznie względny polityczne.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...e5f39461&ei=46

Co do Hołowni to zaplątał się we własne sznurówki. I wyszedł na miękiszona.
Chciał być miły i wdał się w niepotrzebne dysputy prawnicze.

Kasując mandaty przestępców miał do tego podstawę w postaci wyroku sądu II instancji i to tylko było mu potrzebne do egzekucji obu.
A reszta to prawnicze zapasy w kisielu.

Legalny wyrok wydany przez legalny są stwierdził, że oba typy mają siedzieć i na 5 lat mają bana na działalność polityczną i żadne dance PiSolubnych prawników na to nic nie poradzą.

Ani Manowska, ani ktokolwiek inny tego wyroku nie skasują.

A Hołownia ma tylko jedno do zrobienia .... pokazać gdzie są drzwi ..... jak kiedyś Francuz Sarkozy polegnietemu KACZYŃSKIEMU.

Duda zaś może ich teraz albo ułaskawić, albo ....przysłać paczkę pod celę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163339  
Nieprzeczytane 08-01-2024, 15:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I takie noworoczne zabawy funkcjonariuszy Absolutu. Do kompletu brak jedynie słynnego niegdyś Natanka i proroka za Czatachowy
Cytat:
Znany redemptorysta został określony m.in. mianem "zwodziciela":

Ojciec Rydzyk - nie wierzę Ci, zwodzicielu jeden! Dziadu jeden! (...) Tylko kalkulujesz swój interesik z Radia Maryja - grzmi Woźnicki.

Woźnicki atakuje Radio Maryja. "Żerują na duszach, na kasie"......

Radio Maryja - Radio alfonsów w twoim domu! Ładnie brzmi? Słuchałaby wtedy (zwraca się do kobiety podczas mszy - przyp.red.) namiętnych głosików ojców, żerujących na duszach, które mniej wiedzą, mniej przeczytały? (...) Zaprzańcy wielkiego świętego! - atakuje Woźnicki.

Współczesna MONACHOMACHIA???? cyco???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163340  
Nieprzeczytane 08-01-2024, 15:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I Duda po spotkaniu z Hołownią:

Cytat:
Prezydent zapewnił, że rozmowa z Hołownią przebiegła w spokojnej atmosferze, z zachowaniem wszystkich zasad kultury politycznej.

- Nie doszliśmy do porozumienia, uścisnęliśmy sobie ręce. Dalsze decyzje pan marszałek będzie ponosił w ramach swojej odpowiedzialności i odpowiedzialności związanej z pełnionym urzędem - zakończył Duda.

kurde! Hołownia był grzeczny i nie pokazał mu WAŁA???
Niebywałe....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.