menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 14-11-2010, 12:42
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Mimo moich 7 + nie czuję się stara i nie lubię tego określenia chyba, że w żartach. Właśnie im starsza tym bardziej staram się nie okazywać tego po sobie. Na przekorę wręcz, staram się
nie wyglądać na tyle. A mój złoty środek to być zawsze z uśmiechem na twarzy nawet jak boli tu i tam.Pozdrawiam serdecznie przy okazji naszego święta i życzę wszystkim seniorom pogody ducha.Bądźmy wiecznie młodzi, na przekór
kalendarzowi.
Pije Wasze zdrowie kieliszeczkiem nalewki.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 14-11-2010, 21:25
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Jak i nie kazde wino, tak i nie kazdy człowiek na starość kwaśnieje,-
Kwaśnieje tylko liche wino i lichy człowiek / Cycero/

Ni starzeje sięten, kto nie ma na to czasu /B. Franklin/

Więc żyjmy tak szybko, żeby nie było czasu na starzenie się i nigdy nie skwaśniejmy, lepsza słodycz, więc starajmy się,na codzień być życzliwymi wobec siebie, uśmiechajmy się i wykorzystujmy ten czas, który jest nam dany, bo żaden dzień się nie powtórzy, a w metrykę nikt nam ne będzie zaglądał.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 14-11-2010, 22:23
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie Swięta prawda.

Cytat:
Napisał jakempa[B
]Jak i nie kazde wino, tak i nie kazdy człowiek na starość kwaśnieje,-[/b]
Kwaśnieje tylko liche wino i lichy człowiek / Cycero/

Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu /B. Franklin/

Więc żyjmy tak szybko, żeby nie było czasu na starzenie się i nigdy nie skwaśniejmy, lepsza słodycz, więc starajmy się,na codzień być życzliwymi wobec siebie, uśmiechajmy się i wykorzystujmy ten czas, który jest nam dany, bo żaden dzień się nie powtórzy, a w metrykę nikt nam ne będzie zaglądał.

Żeby wszyscy starsi ludzie brali z tego przykład.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 12:23
Irena13's Avatar
Irena13 Irena13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Kraków
Posty: 6 228
Domyślnie

Witam Wszystkich Seniorów - podobnie jak Jolina mimo 70+staro czuję się bardzo rzadko /jak dokuczają mi stawy-ciągle leczone/.Pamiętam jeszcze z czasów młodości jak okropnie nie znosiłam zapachu starych mieszkań moich równie starszych krewnych i przed tym bronię się z całą mocą.
Ubieram się i mieszkam w miarę moich możliwości nowocześnie - czytam książki polecane przez moje dzieci i wnuki.Wieku nie ukrywam - jedynie chciałabym schudnąć- jest ciężko-różne próby zawiodły .Staram się cieszyć każdym dniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 15:53
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Irenko38, był okres ,że też miałam za dużo tych... kg.
Ale to na własne życzenie. Bo smuteczki zagryzałam słodyczami i pojadaniem. Kiedy jednak dotarło do mnie ,że coraz bardziej odczuwają to moje stawy , zmieniłam trochę nawyki i wystarczyło , że w ostatnim półroczu straciłam te zbędne 10 a więcej nie chcę bo w moim wieku nie wyglądała bym korzystnie.
Stawy są zadowolone i to jest ważne. No , samopoczucie też lepsze.. Pozdrawiam serdecznie. Miłego wieczorku życzę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 00:49
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Mam 82 letnią mamę. Podziwiam jej wewnętrzny spokój, optymizm, planowanie życia, poczucie dobrze przeżytego życia mimo wielu traumatycznych sytuacji. Ona nic nie robi na przekór...ona taka jest.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 01:04
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Starość jest okresem, gdy kończą sie obowiązki, rozterki miłosne i światopoglądowe. Gdy kończy się walka i można w spokoju konsumować przyzwoicie przebyte życie,
I MOZNA TAK JAK ZA MŁODU, CIESZYC SIĘ WIOSNĄ, SŁOŃCEM, ZAPACHEM KWITNĄCEGO BZU, I MUZYKĄ,
I WIDOKIEM TYCH KTÓRYCH SIĘ KOCHA,...

I niech będzie jak w piosence M Rodowicz
''Choć w papierach lat przybywa, to naprawdę
WCIĄŻ JESTEŚMY TACY SAMI''
I tak trzymać
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 20:12
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

jest się wciąż świeżym mimo upływających lat, gdy jest się ciekawym życia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 25-01-2011, 18:52
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Ciekawość życia to jeden z przejawów optymizmu.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 10-02-2011, 23:15
fotofocus's Avatar
fotofocus fotofocus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 1
Domyślnie Jesień życia,przemijanie i przejście na tamtą strone

Witam serdecznie jestem tu nowy ,podjąłem na innym forum ten temat , i tak jak przewidywałem z małym odzewem .Nie jestem może w odpowiednim wieku żeby mienić sie starym , (z resztą cóż to za określenie -nigdy nie jest się starym ! można jedynie ująć to jako jesień zycia ) ale temat ten poniekąd mnie dotyczy ,ponieważ moi rodzice są w jesieni swego życia ,a jak to bywa na jesień ,jak sie chce to można zauważyć barwy jesieni lub jej szarości ,kwestia odpowiedniego nastawienia.Dlaczego temat ten jest dla mnie tak ważny ,otóż dlatego że jest zaniedbywany w mediach ,rozmowach miedzy ludżmi.Mało kto jest w stanie rozmawiać o przemijaniu ,jesieni życia lub wręcz o śmierci ,wszyscy wolą poruszać tematy które dotyczą młodosci, piękna i bogactwa ,wszystkiego co jest powierzchowne, natomiast sfere duchową prawie całkiem sie pomija.Oczywiście każdy pragnie być młody piekny i bogaty,ale pamietajmy co znajduje się na końcu tej drogi ,która wszyscy podążamy.Ważne jest by rozmawiać z ludzmi którzy mają już bagaż doświadczeń, którzy pragną się nim podzielić z innymi.Dzieki temu być może ich życie będzie pełniejsze, bardziej radosne i barwne.Przecież tak niewiele potrzeba, kilka chwil spedzonych gdzieś na ławce w parku bądż w kafejce przy kawie.Tylko kogo stać w tych zwariowanych czasach na marnowanie czasu dla innych ?, ktoś zapyta.Otoż to! przecież gro ludzi zajmuje się samymi sobą ,egocentryzm i egoizm są porzadanymi cechami dla tego świata przecież takie cechy posiadają ludzie którzy wybijają sie w naszym społeczeństwie. Może czas by to choć troche zmienić?.Wystarczy choć troche otworzyć sie na drugiego człowieka ,starać sie go zrozumieć, mniej oceniać ,wysłuchać.Mam nadzieje że poprzez moje posty choćby kilku ludzi zastanowi się nad tym tematem i być może wprowadzi mała korekte do swego życia Pozdrawiam wszystkich.Zgadzam sie z P.Kazimierzem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 14:38
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 012
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 14:53
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie witam Fotofocus

Cytat:
Napisał fotofocus
Witam serdecznie jestem tu nowy ,podjąłem na innym forum ten temat , i tak jak przewidywałem z małym odzewem .Nie jestem może w odpowiednim wieku żeby mienić sie starym , (z resztą cóż to za określenie -nigdy nie jest się starym ! można jedynie ująć to jako jesień zycia ) ale temat ten poniekąd mnie dotyczy ,ponieważ moi rodzice są w jesieni swego życia ,a jak to bywa na jesień ,jak sie chce to można zauważyć barwy jesieni lub jej szarości ,kwestia odpowiedniego nastawienia.Dlaczego temat ten jest dla mnie tak ważny ,otóż dlatego że jest zaniedbywany w mediach ,rozmowach miedzy ludżmi.Mało kto jest w stanie rozmawiać o przemijaniu ,jesieni życia lub wręcz o śmierci ,wszyscy wolą poruszać tematy które dotyczą młodosci, piękna i bogactwa ,wszystkiego co jest powierzchowne, natomiast sfere duchową prawie całkiem sie pomija.Oczywiście każdy pragnie być młody piekny i bogaty,ale pamietajmy co znajduje się na końcu tej drogi ,która wszyscy podążamy.Ważne jest by rozmawiać z ludzmi którzy mają już bagaż doświadczeń, którzy pragną się nim podzielić z innymi.Dzieki temu być może ich życie będzie pełniejsze, bardziej radosne i barwne.Przecież tak niewiele potrzeba, kilka chwil spedzonych gdzieś na ławce w parku bądż w kafejce przy kawie.Tylko kogo stać w tych zwariowanych czasach na marnowanie czasu dla innych ?, ktoś zapyta.Otoż to! przecież gro ludzi zajmuje się samymi sobą ,egocentryzm i egoizm są porzadanymi cechami dla tego świata przecież takie cechy posiadają ludzie którzy wybijają sie w naszym społeczeństwie. Może czas by to choć troche zmienić?.Wystarczy choć troche otworzyć sie na drugiego człowieka ,starać sie go zrozumieć, mniej oceniać ,wysłuchać.Mam nadzieje że poprzez moje posty choćby kilku ludzi zastanowi się nad tym tematem i być może wprowadzi mała korekte do swego życia Pozdrawiam wszystkich.Zgadzam sie z P.Kazimierzem

Piękny temat poruszyłeś ,zgadzam się z twoimi rozważeniami w całości .Albo nie chcemy o tym mówić ,albo po prostu się boimy.Jeśli chcesz kontynuować temat to chętnie się dołączę.pozdrawiam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 19:24
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Pokolenia nakładają się. Seniorami są osoby 50+, a mają jeszcze rodziców.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 21:05
Kankan's Avatar
Kankan Kankan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 369
Domyślnie

tak macie rację to jest bardzo wazny temat dzieki Fotofokus że poruszyłeś to na forum,wszyscy macie racje
ja swego czasu na spotkaniu z ludżmi waznymi poruszyłam ten temat chcąc zorganizować cos w rodzaju "domu spotkań"
obojetnie jak by to sie nazywało właśnie dla wszystkich 50+
i powiem tak nikogo to nie obchodziło bo po co starsi ludzi to nikomu nie potrzebni są liczy sie młodośc ,doswiadczenie tylko jakie? bardzo to mnie drażni ,a przecież wystarczy poczytać posty na naszym forum jak bardzo aktywni jesteśmy ileż tu mądrości,dobrych rad życiowych ,ALE NIE PODDAJĘ SIĘ
I WALCZĘ DALEJ.otwiera sie wiele pabów,kawiarni ,picceri bo to pieniądz.Ale myślę że zaden lek ,żadna prakryka lekarska nie działa tak na człowieka jak spotkanie się i nzajzwyklejsza rozmowa ,ale u nas to wszyscy 50+ to juz tylko muszą być w domu i nikomu nie potrzebni i tak własciwie nie ma o czym rozmawiać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 22:03
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 012
Domyślnie

Pewnego razu w kilka dziewcząt [55 - 63] weszłyśmy do pabu a jeden z siedzących tam odezwał się do drugiego -Co one tu robią, pewnie adres pomyliły. Nie zraziłyśmy się, fajnie spędziłyśmy czas przy piwku,kawce. Z drugiej strony trochę szkoda, że niema u nas takiej tradycyjnej kafejki na kieszeń emeryta.






p
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 23:51
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Pamiro, właśnie, - nigdzie nie ma takich miejsc, kawiarni, pabów, dla trochę ''starszej'' mlodzieży, gdzie udostępnionoby prasę do ''kawki'' , mozna by posiedzieć przy cichej muzyce i nawet kogos zagadać w odpowiednim wieku, poprostu na mieście, wstąpic do takiego miejsca,... bo kluby seniora to co innego, a tu chodzi o publiczne, ogólnodostępne miejsca , Wrocław tez takich nie ma
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 23:54
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

kankan
Podziwiam kondycji 50+
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 08:34
Kankan's Avatar
Kankan Kankan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 369
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
kankan
Podziwiam kondycji 50+

kondycja owszema ale jak widze wszyscy chcemy tego samego ,zwyczajnej rozmowy w fajnym miejscu i przyjemnymi ludzmi tylko co tu nie wypada ,tam krzywo patrzą a, 50+ to co juz dyskryminuje ?! kochani jak sami nie zadbamy o swoje to nikt nie będzie wiedział że my też potrzbujemy mieć swoje miejsce jak to wspomniały dziewczyny "na kieszeń emeryta "
Pozdrawiam wszystkich i zycze miłego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 08:41
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Teraz pierwszy raz czytam ten wątek.

To ta Mucha z Peło też. Postarzeje się? [ma 35]. Pytanie retoryczne--oczywiście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 08:52
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pamira
Pewnego razu w kilka dziewcząt [55 - 63] weszłyśmy do pabu a jeden z siedzących tam odezwał się do drugiego -Co one tu robią, pewnie adres pomyliły. Nie zraziłyśmy się, fajnie spędziłyśmy czas przy piwku,kawce. Z drugiej strony trochę szkoda, że niema u nas takiej tradycyjnej kafejki na kieszeń emeryta.
W Krakowie są. Potańcówki też. Trzeba było zareagować. Chamy [na szczęście są w mniejszości] A jakiś men by pomógł.

Ale jak wejdę czasem zobaczyć Onet i Interia, to myślę, że jest akurat odwrotnie. Niestety. Mam wierzyć w człowieka? Jak w filmie mówił Cybulski?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nie wszyscy tęsknią za świętami Scarlett Różności - wątki archiwalne 48 27-09-2010 15:59
Wszyscy płacimy za pijaków jaras Choroby, badania, terapie 77 04-05-2007 15:37

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.