menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-12-2010, 11:30
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Post Dieta wysokobiałkowa sekretem utraty na wadze - komentarze


Komentarz do artykułu: Dieta wysokobiałkowa sekretem utraty na wadze
--------------------
No to wychodzi na to, że Dukan ma rację a nasi pożal się boże dietetycy promujący niskokaloryczne diety się mylą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-12-2010, 15:49
Zastawny's Avatar
Zastawny Zastawny jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Kraków
Posty: 104
Domyślnie

Wydaje mi się, że tutaj mogę się podzielić z Klubowiczmi swoją uwagą na temat diety. Otóż w Seniorze dorwałem się do stron o odchudzamniu i wymienione są tam diety. Po wybraniu w Google hasła diety np. dieta niskokaloryczna otwiera się strona: http://www.dietadobrana.pl z prośba o wypełnienie ankiety w celu dobrania diety. Po wypełnieniu dostaniemy odpowiedź, ze po wysłaniu SMS na nr. 92568 otrzymamy kod dostępu do naszej przypisanej diety. Na tym skończyłem zabawę. Operator strony nie podaje ile ten SMS kosztuje, a jest to tylko 30,50 złotych z VAT. Czemu nie skorzystałem z okazji posiadania recepty na kilogramy? Otóż mam już doswiadczenie z tym numerem, w sprawie telewizji internetowej. Tam byli lepsi bo podali koszt SMS jako 1,22 zł. a wzięli 30,50 zł. Kodu niestety nie otrzymałem i telewizji na tym serwerze nie oglądam.
Ostrzegam Wszystkich chętnych z korzystania SMSowego dostępu przed numerami o ich cenach:
73068 - 3,66 zł.
75068 - 6,10 zł.
79068 - 10,98 zł.
91968 - 23,18 zł.
92568 - 30,50 zł.
Pozdrowienia dla Wszystkich Klubowiczółw:
Maksymilian Zastawny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-12-2010, 16:27
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 877
Domyślnie

Dzięki Maksymilianie, dobrze wiedzieć
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-12-2010, 20:14
xys's Avatar
xys xys jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 16 457
Domyślnie

Znam wszystkie diety jako lekarz glowny specjaqlista z Ministerstwa Zdrowia - Narodowy Program Zdrowia.Sam wyprobowalem wszystko.Wynalazlem kapsulki www.slimcontrol.pl i mialem balon dozoladkowy. Z Instytutu Zywienia mialem zalecenie resekcji czesci zoladka.

Teraz stosuje wlasna prosta metode. Ma naukowe uzasadnienie. Mam wlasne kalkulatory pomiaru BMI i podstawowej przemiany materii. Nowe podejscie. Trend z USA ale z modyfikacją. Skutkuje. Przynajmniej u mnie a mam z tym smiertelny problem. Zespol metaboliczny. Od wielu lat jestem miedzynarodowym elspertem badan klinicznych. Znam epidemiologie i metody naukowe rejestracji metod w USA UE Niemczech i Polsce. Sadze, ze obecny koncedpt sprawdzi sie - u mnie powinien. Mam wiele opracowan o dietach - bezplatnie. Zajmuje sie Promo cja Profilaktyki Zdrowia.

Chetnie podziele sie z osobami zainteresowanymi. Traktuje to bardzo powaznie.

Pozdrawiam !

Cytat:
Napisał maluna21
Dzięki Maksymilianie, dobrze wiedzieć
__________________
Christophe Jean de V.
__VILLA_GARDEN__

__ SZKOŁA ŻYCIA __
------ po prostu -----
Dom i Gospodarstwo
Zdrowia Publicznego
Bolero M. Ravel
kto podróżuje
dwa razy żyje
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-12-2010, 20:24
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Wocjan, ja też mam problem z nadwagą, ale mi tyko chodzi o -5 kilogramów, aby przyjść do formy, normy.
Napiasz jak sprawa wygląda u Ciebie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-12-2010, 20:51
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Maksymilian, dzięki. Niedawno był wątek o pustych sms. Szkoda,że wtedy nie zajrzałeś do ksc. Pozdrowienia Wiesia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-12-2010, 21:00
xys's Avatar
xys xys jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 16 457
Domyślnie

opracuje kompendium. precyzyjnie. jasno. to proste. bardzo nawet.

nieco kontrowersji ale do wyjasnienia. dam przyklad Pana Stanislawa Kubienca. Codzennie maszeruje 22 km. Z Mokotowa do Kabat i spowrotem.

5 kilogramow to 2 tygodnie. ...

Prosze nieco cierpliwosci ... To zagadnienie niezwykle jest wazne w aspekcie zdrowia publicznego i demoskopii. Przemiany sa niezbedne. Wszyscy wiemy podstawy i tu nie ma rewela cji z mojej strony zadnych - pewne uproszczenia. Oraz nastawienie.

Wtedy zadziala - murowany efekt ! Dlugoterminowy.

Pozdrawiam. Kilka dni.

Cytat:
Napisał wawik
Wocjan, ja też mam problem z nadwagą, ale mi tyko chodzi o -5 kilogramów, aby przyjść do formy, normy.
Napiasz jak sprawa wygląda u Ciebie?
__________________
Christophe Jean de V.
__VILLA_GARDEN__

__ SZKOŁA ŻYCIA __
------ po prostu -----
Dom i Gospodarstwo
Zdrowia Publicznego
Bolero M. Ravel
kto podróżuje
dwa razy żyje
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-12-2010, 21:24
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Ja mam sposób na schudnięcie. Metoda własna. Zamiast kolacji 2 łyżki otręb pszennych np. z jogurtem. Na początku po tygodniu 1 kg, póżniej waga leci,że nie można jej zatrzymać. Nie wiem czy to działa przy dużej nadwadze, ale przy zrzuceniu 5 kg napewno. Gwarantuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-12-2010, 22:59
xys's Avatar
xys xys jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 16 457
Domyślnie

JESZCZE LEDWIE CHODZE niestety - mam ogrodek 1000 m lopaty sniegu z dachu jak na Syberii - ale przejde pare krokow ... juz lepiej - to spadlo nagle. Opiekowalem si Mama i nagle utylem 50 kg od sm ierci ojca. W 9 miesiecy.

Cytat:
Napisał wiesia29
Ja mam sposób na schudnięcie. Metoda własna. Zamiast kolacji 2 łyżki otręb pszennych np. z jogurtem. Na początku po tygodniu 1 kg, póżniej waga leci,że nie można jej zatrzymać. Nie wiem czy to działa przy dużej nadwadze, ale przy zrzuceniu 5 kg na pewno. Gwarantuję.

zgadza sie ale ja bylem potworem 157 kg teraz mniejszy 132 kg ale nadal potworek.

wysiłek - dopiero gdy zjade ponizej 120 kg. mam opracowane dokladny trening - rower i izometria plus gumy-ekspandery i ciezary.

lepsze otręby owsiane. z makro. jesc tylko raz dziennie gdy jest sie glodnym, jesc do syta - skladniki na kwiatach.malo. nic nie liczyc - kalorii. to dziala tylko gdy jest prawdziwa pasja zycia. to najtansza z mozliwych dieta. spelnia kryteria WHO.

nigdy nie mialem zaburzen lipidowych - cholesterol ok. cukier - nie mam od miesiaca cukrzycy. nie biore lekow. to ma uzasadnienie. rozwinalem tezy www.youngernextyear.com - to prawda. ksiazka rozwlekla. strescilem w kilka zdan i mam tabele treningu. dla mnie tylko rower horyzontalny. buduje na wiosne. pol roku i 160 km maraton mozliwy - codziennie jazdy wg planu.
__________________
Christophe Jean de V.
__VILLA_GARDEN__

__ SZKOŁA ŻYCIA __
------ po prostu -----
Dom i Gospodarstwo
Zdrowia Publicznego
Bolero M. Ravel
kto podróżuje
dwa razy żyje
__________________

Ostatnio edytowane przez xys : 08-12-2010 o 21:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-12-2010, 05:40
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Cytat:
Napisał wocjan
zgadza sie ale ja bylem potworem 157 kg teraz mniejszy 132 kg ale nadal potworek.

wysiłek - dopiero gdy zjade ponizej 120 kg. mam opracowane dokladny trening - rower i izometria plus gumy-ekspandery i ciezary.

lepsze otręby owsiane. z makro. jesc tylko raz dziennie gdy jest sie glodnym, jesc do syta - skladniki na kwiatach.malo. nic nie liczyc - kalorii. to dziala tylko gdy jest prawdziwa pasja zycia. to najtansza z mozliwych dieta. spelnia kryteria WHO.

nigdy nie mialem zaburzen lipidowych - cholesterol ok. cukier - nie mam od miesiaca cukrzycy. nie biore lekow. to ma uzasadnienie. rozwinalem tezy www.youngernextyear.com - to prawda. ksiazka rozwlekla. strescilem w kilka zdan i mam tabele treningu. dla mnie tylko rower horyzontalny. buduje na wiosne. pol roku i 160 km maraton mozliwy - codziennie jazdy wg planu.

Ja mam kawałek ogródka i latam wszystkie problemy - jak ręką odjął.
Zimą wysiłek z łopatą do śniegu wskazany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 08-12-2010, 13:01
przekora's Avatar
przekora przekora jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Łódzkie
Posty: 104
Post

Zgadzam się z metodą Wiesi, również zjadam jogurt z otrębami/obecnie orkiszowymi/ poza tym, staram się nie przejadać. Stosuje rozsądną dietę, niezbyt rygorystyczną, metoda ta działa i nie jest zbyt przykra. Pozdrawiam wszystkich borykających si ę z nadwagą, powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 10:15
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Ciekawy artykuł, może się przyda.
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 21-04-2013, 12:18
~gość: 5.185.55.xxx's Avatar
~gość: 5.185.55.xxx
 
Posty: n/a
Post

Min. Rostowski odchudzi nas bez stosowania specjalnej diety.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.