menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Film, teatr
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 17:05
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Polecam bardzo dobry film - MISJA


http://www.filmweb.pl/Misja
"Film urzekający. Wydany w serii "Kolekcja filmów z wielką historią w tle".
Bo tu rzeczywiście historia jest tylko tłem - choć warto zauważyć walkę między władzą świecką a jezuitami
(przypomina mi się zdanie wypowiedziane przez jednego z portugalskich dowódców:
Czymże są te baty w porównaniu z tym, co Wy im serwujecie - męką po śmierci i ogniem piekielnym?)
.

Konflikt wartości - człowiek czy pieniądze, sukces czy wiara oraz wymordowywanie rdzennej ludności
Ameryki Południowej przez Europejczyków.

Innym doskonałym 'tłem' filmu jest wyśmienita muzyka Ennio Morricone dodająca magicznego klimatu dla oscarowych zdjęć Chrisa Mengesa, przybliżających widzowi i czarujących go pięknymi widokami Amazonii oraz warte pochwalenia role Roberta de Niro jako człowieka przemiany, przemiany jego wartości i Jeremy Ironsa - kochającego, delikatnego i szlachetnego jezuitę Gabriela."

PS.
Cóż, jeżeli go jeszcze nie czujesz to być może nabierzesz dystansu do oceny czystości intencji świeckich i duchownych wobec swoich owieczek?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 18:30
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Fatalna pomyłka - serdecznie polecam

Film opowiada historię Giulii, znanej i cenionej dziennikarki telewizyjnej. Dotąd jej życie to pasmo sukcesów. Ma męża, siedmioletniego synka i od pięciu miesięcy oczekuje drugiego dziecka. Wszystko zmienia się, gdy Giulia dowiaduje się o śmierci byłego kochanka Ernesto na AIDS. Zaniepokojona robi sobie test na obecność wirusa HIV i wynik jest niestety pozytywny. Jej mąż Luca nie może się pogodzić z chorobą żony i prawdopodobnie noszonego przez nią dziecka. W akcie rozpaczy wyrzuca ją z domu, w celu ochrony siebie samego i synka. Jednak to nie koniec nieszczęść Giulii. Jej rywalka z pracy, Barbara, podsłuchuje poufną rozmowę z lekarzem i dowiaduje się o chorobie Giulii. Na drugi dzień wie już o tym cały kraj. Odrzucona, osamotniona i zrozpaczona kobieta traci wkrótce dziecko. W szpitalu ponownie przechodzi serię testów. Wtedy na jaw wychodzi, że choroba Giulii była tylko fatalną pomyłką lekarską. Czy kobieta będzie w stane odbudować swoje życie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 18:37
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie W obronie życia - lekki, ale daje do myślenia



Pewien yuppie, Daniel Miller ginie w wypadku samochodowym i idzie do Miasta Sądu, poczekalni na drodze do życia wiecznego. W trakcie dnia musi udowodnić w stylu przemów sądowych, że świetnie opanował swoje dotychczasowe lęki. W nocy zakochuje się w Julii, jedynej młodej osobie w mieście prócz niego. Noce są czasem hedonistycznych przyjemności...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 19:32
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 12 851
Domyślnie dobry wieczor miłośnikom X muzy

Bylam dzisiaj w kinie na "Czarnym łabędziu",
opisalam go na kocim blogu (KLIK w dolny link),
krotko mowiąć - warto się wybrać!
Polecam!


__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #225  
Nieprzeczytane 29-01-2011, 11:00
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Sypiając z diabłem - dramat obyczajowy - polecam




Rebecca Dubrovich, córka polskich emigrantów, jest pielęgniarką. Pracuje w szpitalu w Los Angeles i jednocześnie studiuje medycynę. Dziewczyna marzy o udziale w maratonie. W czasie jednego z treningów poznaje Dika Stranga, przystojnego lecz sporo od niej starszego mężczyznę. W jego towarzystwie Rebecca czuje się bezpieczna. Zapada decyzja o przeprowadzce do rodzinnego miasta Dicka. Na miejscu okazuje się,że Strang jest...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #226  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 10:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

No to i ja się pochwalę.
Wczoraj miałem okazje obejrzeć Śniadanie u Tiffaniego.
I to z trzydziestolatkiem, który jakos nigdy nie wykazywał chęci do staroci.
i -cholera- nawet słowem nie pozwolił sie odezwać.
Jak to typowe, to mozna sie zastanowić co to sie ...porobiło.
A tak przy okazji, to ze staroci amerykańskich i oskarowych polecam Kotke na Goracym Dachu. Z Newmanem i Liz Taylor.
A tak juz poza ekranem to czesto wydziwia sie na amerykańskie kino, a jak przyjdzie co do czego, to okazuje sie, ze te supergwiazdy holywoodzkie potrafia zrobic film o ...starszych i starych ludziach do ...oglądania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #227  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 18:40
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Świetnie się bawiłam

Kit Kittredge - Amerykańska dziewczyna

Czuła komedia o 10-latce, która stara się spełnić marzenia o publikowaniu w gazecie.

Rozgrywająca się w czasach wielkiego kryzysu, ciepła opowieść o 10-letniej dziewczynce, która marzy, by zostać słynną reporterką. Akcja filmu rozgrywa się w USA w czasach wielkiego kryzysu. 10-letnia Kit (Abigail Breslin) mieszka razem z rodzicami (Julia Ormond i Chris O’Donnell) w Cincinnati. Uwielbia pisać i marzy o tym, aby jej opowiadania zostały kiedyś wydrukowane w lokalnej prasie. Na skutek pogarszającej się sytuacji ekonomicznej ojciec dziewczynki traci pracę i wyjeżdża w poszukiwaniu nowego zajęcia do Chicago. W tym czasie Kit i jej mama postanawiają utrzymywać się z wynajmu pokoi, w związku z czym w domu pojawia się trójka nowych lokatorów (Stanley Tucci, Jane Krakowski, Joan Cusack). Gdy pewnego dnia matce dziewczynki giną przeznaczone na spłatę raty kredytu pieniądze, podejrzenie pada na nowego przyjaciela Kit, Willa (Max Thieriot) - młodego włóczęgę, który ma dar opowiadania niezwykłych historii. Rodzinie grozi eksmisja, a Kit nie może uwierzyć, że to Will ukradł pieniądze. Ale jeśli nie on, to kto? Świetnie przyjęty przez krytykę dramat familijny z gwiazdorską obsadą. Film jest kolejnym ogniwem popularnej serii An American Girl Collection. Każda część cyklu oparta jest na poczytnej książce dla dziewcząt i opowiada o przygodach małych Amerykanek z różnych epok. Tym razem scenariusz został oparty na powieści autorstwa Valerie Tripp pt. „Kit Kittredge stories”. Reżyserką obrazu jest Patricia Rozema (I’ve heard the mermaids singing, Gdy zapada noc, Mansfield Park, scen. filmu telewizyjnego Szare ogrody), utalentowana Kanadyjka, która ma na koncie canneńską Nagrodę Młodych, Emmy oraz nominację do berlińskiego Złotego Niedźwiedzia. Tytułową rolę zagrała nominowana do Oscara za Małą miss Abigail Breslin (także: Życie od kuchni, Na pewno, być może), a w obsadzie ponadto Julia Ormond (Cyrulik syberyjski, Inland Empire, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona), dwukrotnie nominowana do Oscara Joan Cusack (Pracująca dziewczyna, Przodem do tyłu, Wyznania zakupoholiczki) oraz nominowany do Złotego Globu Chris O’Donnell (Zapach kobiety, Batman i Robin, Max Payne). Kit Kittredge: Amerykańska dziewczyna jest pierwszym filmem z serii An American Girl Collection, który powstał dla kina (HBO było koproducentem obrazu).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #228  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 18:54
ogrodniczka11 ogrodniczka11 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 15
Domyślnie

"Czarnego łabędzia" polecam, wspomniała już o nim Alodia - dobre kino, nieco trudne i kontrowersyjne.

A dla odmiany polecę jeszcze lekko zakręconą "Amelię" - bomba film na zimowe wieczory - i ta piękna buźka Audrey Tatou i muzyka ścinająca z nóg, poezja!!
__________________
Każdy dzień to początek nowej przygody.. A pasjonują mnie porady ogrodnicze i ogrody!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #229  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 20:16
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ą ja wreszcie zdecydowałam się na Bialą wstązke- doskonaly, przerazajacy film- dosc oszczedny w dialogach i muzycznie. Byłam autentycznie przerazona atmosfera filmu, tematyką. Ale jezeli tak wygladało wychowanie w niektorych niemieckich rodzinach- to nie dziwie się nastepstwom tego wychowania.


Oj , Pluto- Audrey Hebpurn -jedyna w roli Holly-pamietam jej swietne kreacje i papierosy( na takim długiej fifce??- tak to sie nazywa?)


A Kotka na goracym blaszanym dachu- film naszej mlodosci- wydaje mi sie , ze byla druga ekanizacja z Jane Fonda- moze sie myle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #230  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 23:42
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ą ja wreszcie zdecydowałam się na Bialą wstązke- doskonaly, przerazajacy film- dosc oszczedny w dialogach i muzycznie. Byłam autentycznie przerazona atmosfera filmu, tematyką. Ale jezeli tak wygladało wychowanie w niektorych niemieckich rodzinach- to nie dziwie się nastepstwom tego wychowania.

Pełna zgoda Elu.
Kiedyś już go omawialiśmy w tym wątku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #231  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 23:46
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Luizka
Kit Kittredge - Amerykańska dziewczyna
Przyznaję, to nie moje kino.
Jak dla mnie baaardzo średni.

Natomiast polecam film o tym samym tytule:
Amerykańska dziewczyna z rolą tytułową Mary Kay Letourneau

Film oparty na faktach. Nauczycielka Mary (P.A.Miller) jest mężatką i matką czwórki dzieci.Nie jest szczęśliwa,czuje się osamotniona i niekochana. Pewnego dnia nawiązuje romans z 13-letnim uczniem. Spodziewa się także jego dziecka.Zostaje oskarżona o uwiedzenie nieletniego..

http://www.filmweb.pl/film/Ameryka%C...yna-2000-95757
Odpowiedź z Cytowaniem
  #232  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 11:50
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Przyznaję, to nie moje kino.
Jak dla mnie baaardzo średni.
A mnie się ten film podobał, choćby ze względu na mistrzowską grę dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #233  
Nieprzeczytane 01-02-2011, 12:24
oloolo oloolo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 48
Domyślnie Ciekawy polski film

Witam,

"Różyczka" - jeden z lepszych polskich filmów ostatnich lat, jaki widziałem. Naprawdę godny polecenia, odskocznia od "wątpliwej jakości" ostatnich polskich komedii. Naprawdę niezły.

http://www.filmweb.pl/film/R%C3%B3%C...ka-2010-490328
__________________
"Bądź ostrożny czytając książki o zdrowiu. Możesz umrzeć na błąd w druku" - Mark Twain
Odpowiedź z Cytowaniem
  #234  
Nieprzeczytane 03-02-2011, 17:18
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Polecam film - Czas, który pozostał

Bohater grany przez Melvila Poupauda to młody fotograf mody, homoseksualista, który dowiaduje się, że choruje na zaawansowanego raka. Diagnoza nie pozostawia żadnej nadziei (...) Romain nie chce brać chemii. Postanawia przeżyć ten czas na swój sposób. I wcale nie przypomina kogoś, kto za wszelką cenę pragnie wypełnić ostatnie chwile niesamowitymi wrażeniami. Przechadzając się z nieodłącznym aparatem fotograficznym po ulicach, robi zdjęcia, rejestrując ostatnie ważne skrawki życia.

Ozon - reżyser, nie opowiada o heroicznej walce, ale o pożegnaniu. Nie stara się uderzać w najwyższe tony . W filmie skupiającym się na emocjach nie ma epatowania tragedią czy czynienia z bohatera męczennika.
Romain o swojej tragedii powie tylko babci, pięknie zagranej przez Jeanne Moreau. Na pytanie, dlaczego tylko ją zdecydował się powiadomić, rzuci patrząc jej w oczy: "Bo ty też niedługo umrzesz".

"Czas, który pozostał" to film o samotności. Skoro nie można umknąć śmierci, więc może przed samotnością uda się uciec, chociaż na chwilę. Może dlatego Romain zgodzi się na dziwną propozycję przypadkowo poznanej kobiety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #235  
Nieprzeczytane 04-02-2011, 18:02
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Z przyjemnością obejrzałam sobie :)

Emma

Wspaniała, klasyczna historia miłosna. Młoda kobieta jest tak skupiona na układaniu życia uczuciowego innym, że nie zauważa, co dzieje się wokół niej samej. Piękna, mądra i majętna Emma Woodhouse obserwując szczęśliwe związki swojej starszej siostry i guwernantki jest przekonana, że małżeństwa te są zasługą jej wyjątkowych umiejętności swatania, choć w rzeczywistości była jedynie świadkiem rozkwitającej miłości. Dziewczyna postanawia dalej wykorzystywać swój talent i skupia uwagę na
sympatycznej, choć niezbyt lotnej i niezamożnej Harriet. Odradza jej przyjęcie oświadczyn miejscowego właściciela ziemskiego, uważając, że młoda panna zasługuje na kogoś lepszego – na przykład wyjątkowo dobrze sytuowanego pana Eltona. Poczynaniom Emmy z dezaprobatą przygląda się sąsiad Woodhouse’ów, pan Knightley. Uważa, że Emma wzbudza w Harriet niepotrzebne nadzieje i zaprzepaszcza jej szanse na dobry ożenek. Niepokorna Emma sądzi jednak, że to ona wie najlepiej, co dobre dla jej przyjaciółk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #236  
Nieprzeczytane 05-02-2011, 13:34
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Dzisiaj o 20:00 na Zone Europa będzie wyświetlany film z czasów mojej młodości
Kobieta i mężczyzna Un Homme et une Femme / A Man and a Woman

obyczajowy - Francja 1966 | 115 minut

Owdowiały zawodowy kierowca rajdowy Jean-Louis Duroc przyjeżdża do nadmorskiej miejscowości, aby odwiedzić syna, który uczy się w tutejszej szkole. Mężczyzna przypadkowo poznaje Annę, wdowę po tragicznie zmarłym kaskaderze. Jej córka również kształci się w miasteczku. Jean-Louis proponuje Annie odwiezienie do Paryża, zachęcając, aby kolejne odwiedziny u dzieci zaplanowali w tym samym czasie. Ich znajomość powoli przeradza się w miłość. Oboje jednak obawiają się bliższego kontaktu, ponieważ wspomnienia zmarłych małżonków są wciąż zbyt żywe.

reżyseria: Claude Lelouchwykonawcy: Anouk Aimée (Anne Gauthier), Jean-Louis Trintignant (Jean-Louis Duroc), Pierre Barouh (Pierre Gautier), Valérie Lagrange (Valerie Duroc), Antoine Sire (Antoine Duroc), Souad Amidou (Françoise Gauthier), Henri Chemin

Filmowi towarzyszy fantastyczna muzyka http://www.youtube.com/watch?v=2bYBn5VJ-ko&feature=related - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #237  
Nieprzeczytane 05-02-2011, 16:49
darrmtrade darrmtrade jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 3
Domyślnie

Ja od siebie polecam film: Jak zostać królem. Podobało mi się to jak zagrał aktor samego króla. Po postu mistrzostwo świata.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #238  
Nieprzeczytane 05-02-2011, 18:56
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Oglądam dużo filmów korzystając z Chomików.
Też ostatnio oglądałam "Jak zostać królem". W roli głównej Colin Firth, mistrzowska gra, zresztą jak wszystkie role tego aktora.

Oglądałam też "Ondine" - w rolach głównych Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell. Film jest historią irlandzkiego rybaka /Colin Farrell/, który pewnego dnia w swojej sieci znajduje piękną kobietę /Alicja Bachleda/.
W wywiadzie reżyser "Ondine" Neil Jordan bardzo chwali Alicję, że jest naprawdę świetną aktorką, ma w sobie coś erotycznego co widać w kamerze.

Alicja i Colin poznali się właśnie na planie tego filmu, połączyła ich miłość, byli parą, mają synka Henriego, którego ochrzcili w Krakowie. Ale Colin nie potrafi na dłużej związać się z jedną kobietą. Skrzywdził Alicję.
Czytałam w gazetach, że ostatnio odwiedził synka i płakał z radości.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #239  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 18:43
oloolo oloolo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 48
OK Mroczna strona Facebooka;)

Niedawno obejrzałem "The Social Network" i zrobił na mnie ogromne wrażenie. Do miliona...itd. po trupach chciałoby się powiedzieć.

Polecam szczególnie tym, którzy lubią facebooka

http://www.filmweb.pl/film/Social+Ne...he-2010-528258
__________________
"Bądź ostrożny czytając książki o zdrowiu. Możesz umrzeć na błąd w druku" - Mark Twain
Odpowiedź z Cytowaniem
  #240  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 19:44
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Wyprawa po życie - z chęcią obejrzałam

Poruszający film o sprawach najważniejszych. Historia niezwykłej przyjaźni dwóch chłopców. Przyjaźni, która przełamuje ograniczenia wieku i dziecięcego pojmowania świata, pozwala znaleźć oparcie w najtrudniejszych chwilach związanych z chorobą. Wyprawa po życie to jednocześnie wnikliwy portret przyspieszonego dojrzewania, stawania twarzą w twarz z problemami, które często przerastają ludzi dorosłych. Poszukiwanie lekarstwa okazuje się nie tylko tytułową wyprawą po życie, lecz także prawdziwym sprawdzianem przyjaźni i oddania. Siłę emocjonalnego wyrazu podkreślają znakomite kreacje aktorskie, szczególnie pary głównych bohaterów, Brada Renfro jako Erika i Josepha Mazzello jako Dextera. Obraz Hortona nie serwuje łatwych i pocieszających rozwiązań, lecz daje rzecz często niezbędną do walki z taką chorobą jak AIDS - wiarę w drugiego człowieka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy film musi być gorszy od książki, obsadzenie ról, plotki o aktorach. kufa86 Film, teatr 77 30-12-2016 09:25
„ Kabaret” film USA 1972 kultura-bemowo Zaproszenia 0 14-09-2009 09:37
Film o Popiełuszce trafi „pod strzechy” - komentarze Ludgarda Ogólny 2 02-03-2009 12:40
Jan i Zdenek Sverakowie, Butelki zwrotne - film nie tylko dla seniorów - komentarze dreamer9 Ogólny 0 11-08-2008 08:51
nie polecam tych lekarzy psychiatrów i psychologów z lubuski malineczka Opieka 9 13-01-2008 10:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.