menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 10:21
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Wszystko W Rękach Boga


Ten slogan - jakże często powielany, nie ustrzegł się go nawet
JP II - budzi we mnie uczucia ambiwalentne. Jeśli jest prawdą,
to czemu wyręczając Najwyższego wielu wyciąga swoje przybrudzone łapki np. w stronę preferencji seksualnych? Dosadniej mówiąc: w stronę homoseksualistów obu maści.
Dla jasności: jestem hetero, jednak zastanawiam się, czy TOLERANCJA także w rękach Boga spoczywa?

Pozwalam sobie na zaczepkę żywiąc przekonanie, że temat ma
charakter rozwojowy...
  #2  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 12:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Ja mam pytanie ..

Czym łapki przybrudzone ?

ps.Prefekcie miły.Na tym forum , aby wątek był rozwojowy ,należałoby dać tytuł ..Ateiści do Aten !!, aby oburzony chór zgodnym głosem zaśpiewał .
Wszak ludzie wierzący w Boga i Kościół Katolicki , siedzą jak myszy pod przysłowiową miotłą .
Bo jakoś tutaj ,wiara kojarzy się z beretem i kołtunem .

Co do wściubiania nosa w czyjeś preferencje , nie mam zdania .Na ogół wszyscy go wściubiają we wszystko , co tylko się da , co widać w naszych tabloidach , gdzie taki Michał Piróg jest obszczekiwany na okrągło.
Piroga nie cierpię .Ale tylko z fryza .
  #3  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 12:35
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie

Jeśli ktoś nie ma przybrudzonych "...niech pierwszy kamieniem
rzuci..." JA takich nie znam. A Ty, Lila?
  #4  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 12:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Chyba znalazłabym parę osób ...których zdarzyło mi się spotkać na różnych etapach życia .
Nie wiem co oznacza termin 'przybrudzone rączki ' ?
Być może nie znając definicji , jestem optymistką na wyrost.
  #5  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 12:50
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Lila!

Bezgrzesznych?... Chyba wciskasz kit?
  #6  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 12:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
Bezgrzesznych?... Chyba wciskasz kit?

Ha , nie wiem czy bezgrzesznych . Wszak nie siedzę w konfesjonale .Ba....ja się w ogóle do niego nie zbliżam.

Ale takich , co w subiektywnym mym odczuciu ,mają 'czyste ręce ' , uzbierałoby się trochę .

ps.a tak w ogóle , to zachodzi dziwne zjawisko w naszej obyczajowości.Mianowicie - heterofobia .
Oczywiście , to tylko na pokaz jest.
  #7  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 20:23
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Jeśli wszystko w rękach Boga.... To też?http://www.focus.pl/video/film/plod-arlekina/

Bo mam wrażenie,że to sprawka fundamentalistów religijnych niedopuszczających do badań prenatalnych każdej kobiety w ciąży. Które powinny być obowiązkowe.
  #8  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 21:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Fundamentalizm religijny można porównać do raka XX w.,który w niektórych krajach i w grupach społecznych w których edukacja się się szybko szybko skończyła wywołuje masę konfliktów mających podłoże religijne.Dyskusje znawców tematu którzy w trakcie dyskusji dowiadują się o komórkach zwanych oocytami a edukację zakończyli na plemniku.Tym dyskutantom nie chce się poszerzyć wiedzy tylko jak mantrę powtarzają to co usłyszeli ,sami nie wezmą książki do ręki.W minionym 20 leciu zwiększyliśmy z 7 % do ok 15 % ludzi z wyższym wykształceniem.Przy czym jakość kształcenia nie jest u nas najwyższa.Religijność związana jest z miejscem zamieszkania i tradycji wyniesionej ze środowiska w którym się wychowali.
Bij żyda w Polsce międzywojennej,bij pedała itd.Na wsi wyrocznią był ksiądz i jest dla wielu.Jest dogmat nieomylności Papieża kwestionowany w okresie reformacji.Czy produkcja świętych w sposób taśmowy , cuda egzorcyzmy nad nawiedzonymi. I pomyśleć że jesteśmy w XXI w. w Europie.
  #9  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 22:09
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja mimo wszystko nie rozumiem czemu wiara ma być niewskazana w jakimkolwiek wieku. Wiara, nie fanatyzm. Jeśli wierzę to nie pouczam nikogo jak ma żyć. Uznaję prawa innych do własnych poglądów. Nie wciskam nikomu owych wartości chrześcijańskich cokolwiek one znaczą. I jedno staram się pamiętać : "Człowiek to rzecz święta i nikomu jej krzywdzić nie wolno" . Nie dzielę, więc ludzi na katolików, buddystów, ateistów tylko na mądrych i dobrych, głupich i złych.
  #10  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 22:33
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Re: Wacław

Np: Bender a profesor, profesor a Bender.........że o innych "sorach" nie wspomnę. A niejaki nomen omen ks. Bajda,który publikuje w prasie katolickiej monstrualne głupstwa, przedrukowywane tu i ówdzie nawet w poważnych dziennikach ku uciesze odbiorców. Bo takie jest oblicze polskiej ziemi.Tej ziemi .Nie bez powodu........
  #11  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 22:50
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
Ten slogan - jakże często powielany, nie ustrzegł się go nawet
JP II - budzi we mnie uczucia ambiwalentne. Jeśli jest prawdą,
to czemu wyręczając Najwyższego wielu wyciąga swoje przybrudzone łapki np. w stronę preferencji seksualnych? Dosadniej mówiąc: w stronę homoseksualistów obu maści.
Dla jasności: jestem hetero, jednak zastanawiam się, czy TOLERANCJA także w rękach Boga spoczywa?

Pozwalam sobie na zaczepkę żywiąc przekonanie, że temat ma
charakter rozwojowy...
Nie kapuje o co ci chodzi z tymi lapkami?? Kto wyciaga do kogo??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #12  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 22:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Wacław...
Cytat:
Fundamentalizm religijny można porównać do raka XX w.,
Ho ho ho Nie mów ,że sam to wymyśliłeś .
Dla normalnego człowieka , rakiem jest międzynarodowy terroryzm.Taka nowa 'międzynarodówka '.

Cytat:
Dyskusje znawców tematu którzy w trakcie dyskusji dowiadują się o komórkach zwanych oocytami a edukację zakończyli na plemniku
.
Niektórzy skończyli naukę nawet na dwóch plemnikach , jak ja .Mam dwoje dzieci .

Cytat:
Bij żyda w Polsce międzywojennej,bij pedała itd
Pominąłeś czas wojny. A także komunizm oświecony .Dlaczego ? Ciekawe,co nie ?

Ha , Ty Wacław jesteś jak Robespierre .
Taki szlachetny był, a jak mu głowa spadała, to lud bił brawo.
  #13  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 23:18
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Dla jasności: jestem hetero...
Bawią mnie takie jasności, zupełnie nie rozumiem po co to?
Tarcza obronna? Tak na wszelki wypadek?
  #14  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 23:19
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Ale korzeniami międzynarodowego terroryzmu najczęściej jest fundamentalizm religijny.A po ożenku z nacjonalizmem jest śmiertelną trucizną, która skutkuje tym, co widzieliśmy w byłej Jugosławii.To nieuleczalna choroba i miejmy nadzieję,że nigdy nie zajrzy nam w oczy.
  #15  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 23:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

No tak.Ale islamski...
  #16  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 23:55
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Smutny

Oni są 600 lat do tyłu w stosunku do chrześcijaństwa, co jest zresztą żadnym usprawiedliwieniem.
Tak jak w Jugosławii nie miało znaczenia nic poza nienawiścią.A przecież w tej jatce brali udział
katolicy z Chorwacji, muzułmanie z Bośni,prawosła-
wni z Serbii. I święte księgi poszły w kąt.
  #17  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 07:20
Nelchael Nelchael jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Suwałki
Posty: 147
Domyślnie jak wszystko, to wszystko

W rękach Boga są zatem wichury, powodzie, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, zidiocenie Polaków, mordercze instynkty, a nawet najgorsze zło -- paragraf 196 Kodeksu Karnego.
  #18  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 09:42
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Zbiorczo

Przybrudzone łapki = te, którymi skazuje się na banicję brata,
syna, który przyznał się do bycia homo - historia opisywana w jednym z wątków tutejszych.

Dlaczego podkreśliłem, że jestem hetero? Jednym z powodów
jest postawa w/w. Gdyby zakwalifikowano mnie do homo, zasłużyłbym na ostracyzm, a rozważania chciałem sprowadzić na inne tory.

Wyznawanie przekonania, że WSZYSTKIM na tym świecie steruje wola Boga, jest dla mnie straszliwym wrzodem każdej
(prawie) religii. Może odstępstwem jest buddaizm. Wiara w to,
że wszystko dzieje się za sprawą bogów, prowadzi prostą drogą do bierności, a przynajmniej osłabienia aktywności w walce o poprawę swego losu, o rozszerzanie horyzontów myślenia, o gromadzenie wiedzy, o krzewienie zasad tolerancji
wreszcie. Jeśli dorzucimy ostry sprzeciw wobec postępu nauki,
czego dowody CIĄGLE są dostarczane, zamiast pięknego obrazka powstaje bohomaz. Czyż nie brzmi szyderczo nakaz
niestosowania prezerwatyw przez ludzi mieszkających w rejonach ogarniętych epidemią HIV?
  #19  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 14:33
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
Przybrudzone łapki = te, którymi skazuje się na banicję brata,
syna, który przyznał się do bycia homo - historia opisywana w jednym z wątków tutejszych.
Dla mnie przybrudzone byłyby takie, które mają na sumieniu podobny "grzech", a moralizują.
Inaczej: ktoś jest oszustem, złodziejem, ale naprawia innych bez naprawy siebie.
Przyjmuę jednak Twój punkt widzenia.

Cytat:
Dlaczego podkreśliłem, że jestem hetero? Jednym z powodów
jest postawa w/w. Gdyby zakwalifikowano mnie do homo, zasłużyłbym na ostracyzm, a rozważania chciałem sprowadzić na inne tory.
Czyli założyłeś, że wśród nas same homofoby?
Oj, nieładnie, nieładnie.

Cytat:
Wyznawanie przekonania, że WSZYSTKIM na tym świecie steruje wola Boga, jest dla mnie straszliwym wrzodem każdej
(prawie) religii. Może odstępstwem jest buddaizm. Wiara w to,
że wszystko dzieje się za sprawą bogów, prowadzi prostą drogą do bierności, a przynajmniej osłabienia aktywności w walce o poprawę swego losu, o rozszerzanie horyzontów myślenia, o gromadzenie wiedzy, o krzewienie zasad tolerancji
wreszcie. Jeśli dorzucimy ostry sprzeciw wobec postępu nauki,
czego dowody CIĄGLE są dostarczane, zamiast pięknego obrazka powstaje bohomaz. Czyż nie brzmi szyderczo nakaz
niestosowania prezerwatyw przez ludzi mieszkających w rejonach ogarniętych epidemią HIV?
I tu się zgadzam od kropki do kropki.
Mam taką uproszczoną teorię: dostajesz od Najwyższego wędkę, ale czy z niej umiejętnie skorzystasz - zależy wyłącznie od Ciebie.

Świetnie dyskutowało się na podobne tematy z prof. Tischnerem, z ks. Bonieckim też się da, ale to już nie to samo.
  #20  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 16:03
Nelchael Nelchael jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Suwałki
Posty: 147
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
Wyznawanie przekonania, że WSZYSTKIM na tym świecie steruje wola Boga, jest dla mnie straszliwym wrzodem każdej(prawie) religii.

Wszystkie religie mają wrzoda? Także jedynie słuszna święta religia rzymsko-katolicka? Oj, uważaj, bo nick nie jest tak szczelną zasłoną, jak Ci się wydaje, a paragraf 196 KK jest ciągle obowiązującym w Klechistanie prawem.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.