menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 05-12-2009, 09:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
ooo, i słuszna uwaga, nasi się osiedlają po tamtej stronie i owszem, bywają problemy.... Ale tutaj to rycerze trzej mi się przypominają - jak to na Dzikich Polach było, on mnie spalił stodołę to ja mu oborę... A branki zawsze były fajne...

Były fajne.
Szczególnie ta z 63 roku.
2 stulecia do tyłu.
  #42  
Nieprzeczytane 05-12-2009, 12:30
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Sliwki robaczywki" sa najzdrowsze - wiedza o tym robaki choc lekarzy wsrod nich nie ma.
To samo pomidory ,jak nie sa w supermarkiecie wyglancowane ale te zwykle z bazarku choc z plamkami to znaczy,ze sa zdrowe !
Moje mandarynki (drzewo po dzis dzien rodzace zdrowe owoce ) ma pol wieku (jedyne jakie doceniam), inne mlodsze to juz odmiany modyfikowane i nie tak smaczne .
Szkoda,ze inny moj post w tym temacie zniknal .
Mam nadzieje,ze ten przejdzie ,bo o nowym kodeksie zywieniowym (jaki bedzie obowiazywal po nowym 2010r) nie pisze .
Kto chce poznac go ma do dyspozycji siec net.
  #43  
Nieprzeczytane 05-12-2009, 23:22
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Lila, jak zwykle masz czkawkę historyczną...
Jedzie Tatar na tarpanie
Wiedzie pannę na arkanie...
O to mi chodziło.....
Dwustuletnie branki chyba jednak nie miałyby brania.....
__________________
  #44  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 06:57
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
"Sliwki robaczywki" sa najzdrowsze - wiedza o tym robaki choc lekarzy wsrod nich nie ma.
To samo pomidory ,jak nie sa w supermarkiecie wyglancowane ale te zwykle z bazarku choc z plamkami to znaczy,ze sa zdrowe !
Moje mandarynki (drzewo po dzis dzien rodzace zdrowe owoce ) ma pol wieku (jedyne jakie doceniam)


Ap, sila twojego razenia bylaby o wiele skuteczniejsza gdybys jednak swoja baze umiejscowil pod ta sliwka robaczywka.
Ta spod mandarynki jest dla nas malo wiarygodna niestety
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #45  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 13:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Lila, jak zwykle masz czkawkę historyczną...
Jedzie Tatar na tarpanie
Wiedzie pannę na arkanie...
O to mi chodziło.....
Dwustuletnie branki chyba jednak nie miałyby brania.....

Pozwól mi Koba na jeszcze jedno malutkie czknięcie.
Jako Tatar, musiałbyś się zadowolić łykiem kumysu pod tatara, spod własnego siodła.
Pannę-brankę musiałbyś oddać jako jasyr w stanie nienaruszonym, inaczej kęsim.
Natomiast dwustu-czy stuletnią prababcię mógłbyś ochędożyć do woli.

Ps. i nie tarpany, ale bachmaty jeśli już.
Nazwa ułan pochodzi od nazwy wysokiego dowódcy Złotej Ordy.
Gdzież to ułan na tarpanie!
  #46  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 13:42
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Były fajne.
Szczególnie ta z 63 roku.
2 stulecia do tyłu.
Kłaniamy się nisko ja i Pies, jak moja babcia mówiła, ckniło nam się za Tobą, byłaś branką? Było widać braki na forum......
  #47  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 13:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Kłaniamy się nisko ja i Pies, jak moja babcia mówiła, ckniło nam się za Tobą, byłaś branką? Było widać braki na forum......

Całuję Ciebie i psa..
Byłam branką w pewnym sensie.Oraz zakładniczką zakładu opieki zdrowotnej.
Mam nadzieję,że powtórka nie nastąpi.
  #48  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 13:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lilu
Cytat:
Byłam branką w pewnym sensie.Oraz zakładniczką zakładu opieki zdrowotnej.
Mam nadzieję,że powtórka nie nastąpi.

Zdrowia, zdrowia i bez powtórnych spotkań z ZOZ-em
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #49  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 14:05
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Całuję Ciebie i psa..
Byłam branką w pewnym sensie.Oraz zakładniczką zakładu opieki zdrowotnej.
Mam nadzieję,że powtórka nie nastąpi.
No to może teraz trzeba sanatorium zaliczyć? Pomaga zdrowie podratować.....
  #50  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 16:30
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Pozwól mi Koba na jeszcze jedno malutkie czknięcie.
Jako Tatar, musiałbyś się zadowolić łykiem kumysu pod tatara, spod własnego siodła.
Pannę-brankę musiałbyś oddać jako jasyr w stanie nienaruszonym, inaczej kęsim.
Natomiast dwustu-czy stuletnią prababcię mógłbyś ochędożyć do woli.

Ps. i nie tarpany, ale bachmaty jeśli już.
Nazwa ułan pochodzi od nazwy wysokiego dowódcy Złotej Ordy.
Gdzież to ułan na tarpanie!
Lila, Lila - chędozenie 200 czy nawet 100 letnich dam to dla mnie zbyt awangardowe jest, nie przepadam za hardkorem....
__________________
  #51  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 18:38
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Stalińciu !

Moim zdaniem, Stalińciu, od #40 wątek wszedł na mieliznę. Spodziewałem się,że opozycja będzie odnośnie meritum, a tu opozycja wybrała inny sposób.
Zaproponowałeś,Stalińsiu, moim zdaniem, ciekawy,7-punktowy plan dyskusji w #3 i myślałem ,że ktoś podejmie którykolwiek z nich, nie oglądając się na bieżącą sytuację polityczną.
Np. ten Stalińciu: "Edukacja, przede wszystkim edukacja..." Jak Ty to widzisz ?
Widzę tu ogromną naszą szansę w Zjednoczonej Europie.
Wróćmy na głębsze wody.
  #52  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 21:45
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Kazimierz - jest teraz cała masa nic nie wartych studiów ale jednak udział ludzi z wyzszym wykształceniem wzrósl a bodajże 5 czy 7 % do ponad chyba 30%. Samo wykształcenie nie oznacza automatycznie, ze ludzie robia się mądrzejsi niemniej jednak powoli wkrada sie zrozumienie, ze Polska to nie jest natchnienie narodów tylko normalny sredni kraj na krańccach |Europy. Do tego cała masa ludzi jest wyjechana i to tez pod pewnymi wzgledami jest dobre bo widzą jak funkcjonuje inne kraje. Konkretny przykład - u mnie na wsi tam, gdzie mam działkę w ostatnim czasie został jeden rolnik a zbudowali koło 8 czy 10 nowych chałup, to jest przyrost o jedna czwartą, I to co najwazniejsze - te wszystkie nowe chałupy sa chlujne czyli nie ma badziewia na podwórkach, estetyka jest czasem kiczowata ale to juz nie sa betonowe klocki i wszędzie jest czysto. Do tego gmina poprowadziła wodociąg, zrobiła wysypisko smieci i wyasfaltowała większośc dróg. I na tym to polega...
__________________
  #53  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 22:42
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Stalinie
dla czego na krańcach europy
jeszcze 10 lat i będziemy normalnym
krajem- takim jak rolnik w wywiadzie do gazety otworzy
gębe i będzie miał cały garnitur zębów
sztucznych bo sztucznych - ale na orce to się będzie znał
  #54  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 22:56
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Stalinie
dla czego na krańcach europy
jeszcze 10 lat i będziemy normalnym
krajem- takim jak rolnik w wywiadzie do gazety otworzy
gębe i będzie miał cały garnitur zębów
sztucznych bo sztucznych - ale na orce to się będzie znał
Jasinku,dawno na wsi nie byłeś.Obecnie mlodzi rolnicy,nie tylko potrafią "gębę otworzyć",ale umieją liczyć i planować,a wielu z nich kończy studia rolnicze.
__________________
  #55  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 23:01
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Kazimierz - jest teraz cała masa nic nie wartych studiów ale jednak udział ludzi z wyzszym wykształceniem wzrósl a bodajże 5 czy 7 % do ponad chyba 30%. Samo wykształcenie nie oznacza automatycznie, ze ludzie robia się mądrzejsi niemniej jednak powoli wkrada sie zrozumienie, ze Polska to nie jest natchnienie narodów tylko normalny sredni kraj na krańccach |Europy. Do tego cała masa ludzi jest wyjechana i to tez pod pewnymi wzgledami jest dobre bo widzą jak funkcjonuje inne kraje. Konkretny przykład - u mnie na wsi tam, gdzie mam działkę w ostatnim czasie został jeden rolnik a zbudowali koło 8 czy 10 nowych chałup, to jest przyrost o jedna czwartą, I to co najwazniejsze - te wszystkie nowe chałupy sa chlujne czyli nie ma badziewia na podwórkach, estetyka jest czasem kiczowata ale to juz nie sa betonowe klocki i wszędzie jest czysto. Do tego gmina poprowadziła wodociąg, zrobiła wysypisko smieci i wyasfaltowała większośc dróg. I na tym to polega...
Stalińciu ! Piszesz,tak to rozumiem,że w Polsce odsetek ludzi z wyższym wykształceniem wzrósł w ciągu ostatnich 20 lat z 6-
7% do 30%,czyli 5 krotnie. Ilość tzw. wyższych uczelni wzrosła jeszcze chyba bardziej, chyba 10 krotnie.I to uważam za właściwy i dobry trend.
Nie pamiętam, ale 20 lat po wojnie, procent ludzi z wyższym wykształceniem wzrósł chyba "100 krotnie", liczba szkół wyższych tylko chyba "20 krotnie" w stosunku 20 lecia międzywojennego. Ale, przecież o nie takie porównania nam chyba chodzi. Najważniejsza jest wyższa edukcja nawet na średnim poziomie. Wierzę w dialetktykę, że ilość przechodzi w jakość,i że wśród tej dużej ilości przeciętnych znajdzie się 10-20 % nieoprzeciętnych, którzy w końcu w UE zajmą odpowiednie miejsce . Część naszej młodzieży rozproszy się po Europie i świecie.Wyjeżdżają, aby się uczyć,jak budować u siebie, bo wierzę , że 60 % ich wróci,wcześniej,czy później.
Zasoby,pokłady,inteligencji w naszym narodzie to największe nasze bogactwo naturalne. Nie mamy ropy,ani gazu, ale mamy szare komórki,w których uszlachetnienie muszą przede wszystkim inwestować wszystkie kolejne rządy.
  #56  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 10:53
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jak mozna widziec przyszlosc Polski ,kiedy jej juz nie ma ,bowiem zostala zaliczona do euroregionow.
Najbardziej smieszy mnie opisana przez komuniste polska "wies" i powstale nowe domy "rolnikow".
Chlopie !
Polskiej wsi tez nie ma ,w ich miejsce powstaly osady ludzkie a ludzie w nich nie nazywaja sie rolnikami.
To,ze w gminach polozono asfalt zamiast powojennego "siutru" to tez nie dziwota ,no bo jak dlugo mozna bylo czekac po wojnie na budowe polskich drog ,chyba pol wieku starczylo aby nauczyc sie klasc asfalt (ten polski jakis slabej jakosci).
To ze na wies podlaczono wodociagi to tez "nie dziwota" ,przeciez to doskonaly sposob "trucia ludzi" i przy tym dobra kasa ! Co to same miasta maja byc trute ?

Do tego trzeba dodac jeszcze jakie to doskonale w (przyszlosci) mamy miec "polsko-unijne" rolnictwo gdzie obliczono nam nawet krzywizne ogorka i glantz pomidora !

No i na koniec w przyszlosci Polski widze z powyzszych powodow slabe nadzieje doczekania wieku emerytalnego przez pokolenia po nas seniorach .
Na nas skonczy sie wiek seniora,postara sie juz o to globalna sluzba zdrowia - masz zdrowie to zyj ,a jak nie to do hospicjum a potem nogami do przodu.

Lila nie daj sie lapiduchom,wkroczylas w niebezpieczny wiek !
Lecz sie medycyna naturalna ,leki z "bozej apteki" - polecam.
  #57  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 11:00
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Nie mamy ropy,ani gazu, ale mamy szare komórki,w których uszlachetnienie muszą przede wszystkim inwestować wszystkie kolejne rządy.
Ale pokłady geotermalne.. podobno są.. zapytaj Siekierki....
  #58  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 12:42
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Ale pokłady geotermalne.. podobno są.. zapytaj Siekierki....
Jipku ! Aby uruchomić pokłady geotermalne,trzeba najpierw uruchomić pokłady inteligencji,pomysłowości. Uruchomienie jednych i drugich wymaga kapitału (kasy),z którym na razie u nas krucho. Uruchomienie pokładów inteligencji wymaga, moim zdaniem,mniejszych nakładów i zwrot nakładów jest szybszy.
Głos w dyskusji nad najbliższą przyszłością Polski może zabierać każdy. Siekierka też i nie muszę go o to pytać. Wątek o zasobach energetycznych Polski już chyba jest i to chyba założony przez Ciebie, Jipku ?
Ten wątek jest, moim zdaniem, o problemach bardziej ogólnych,dotyczących Jej przyszłości w UE, a wykształcenie beędzie w niej miało (już ma) kapitalne znaczenie.
  #59  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 14:10
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Jipku ! Aby uruchomić pokłady geotermalne,trzeba najpierw uruchomić pokłady inteligencji,pomysłowości. Uruchomienie jednych i drugich wymaga kapitału (kasy),z którym na razie u nas krucho. Uruchomienie pokładów inteligencji wymaga, moim zdaniem,mniejszych nakładów i zwrot nakładów jest szybszy.
Głos w dyskusji nad najbliższą przyszłością Polski może zabierać każdy. Siekierka też i nie muszę go o to pytać. Wątek o zasobach energetycznych Polski już chyba jest i to chyba założony przez Ciebie, Jipku ?
Ten wątek jest, moim zdaniem, o problemach bardziej ogólnych,dotyczących Jej przyszłości w UE, a wykształcenie beędzie w niej miało (już ma) kapitalne znaczenie.
Niestety nie zakładałem żadnego wątku, a energia z Ziemi zasługuje nad zastanowieniem się nad nią i o ile to możliwe i ekonomiczne dobrze z niej korzystać, ale podstawą naszego zaspokojenia w energię, nie będzie długo, przedtem trochę żartowałem, ale uważam, że nie należy tego tematu zaniedbywać, powoli ale efektywnie, np w gminach, w mniejszych miastach, ośrodkach rekreacyjnych (baseny)itp... podobno są odwierty i jakoś temat jest chyba duszony, nie bardzo wiadomo dlaczego i przez kogo... też to może być częśc przyszłości Polski, z tym, że nie w takim Rydzykowym wykonaniu...
A rozwój nauki, uruchamianie inteligencji i pomysłowości - myślę, że jak Polakom nie będzie się przeszkadzać to oni już pomysłowość i inteligencję uruchomią... A co do nauki - masz rację powinna być podstawą....
  #60  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 15:19
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Z Seniorem AP to mi sie nawet polemizowac nie chce bo to takie samo pieprzenie głupot jak u Mavronki jest...
Co do zasobów geotermalnych to są w okolicach Nowego Targu i podszczecińskich Polic, jak raz na temat energii odnawialnych to pracę dyplomową pisałem, nikt tego nie dusi to się samo rozwinie tylko czasu wymaga. W tej dziedzinie to duzo sie dzieje w małych hydroelektrowniach - stare młyny i innne takie tam, jak zwykle jest od cholery papierków i biurokracji ale z tego tez daje się zyć. Poza tym nie bedę ukrywał że bardzo mnie cieszy fakt, że w drogach się poprawia i to cholera widać, nie zawsze sa to najmądrzejsze nwestycje ale mówiac konkretnie, jak sie jedzie na Lublinn to \zrobili zarąbiista obwodnice Garwolina... Taa, ja wiem, ze to nudne i mało widowiskowe ale ma zaoszczędziło od cholery czasu podrózujacym....
A co do nauki to prosze, zeby nie bylo tyak pozytywistycznie, hihihi
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Konferencje TED Alunia Społeczeństwo - wątki archiwalne 152 18-11-2011 14:26
Jacy jesteśmy naprawdę ? Jak widzisz siebie? basialwica Społeczeństwo - wątki archiwalne 82 01-11-2009 13:14
Jan Kobuszewski – „Patrzę w przyszłość (i przeszłość) z uśmiechem i radością” - komentarze Ludgarda Ogólny 10 10-05-2009 17:54
Polacy boją się o swoją przyszłość - komentarze es55ca Ogólny 37 04-12-2008 22:51
Jan Rokita: przyszłość należy do ludzi starszych - komentarze ciekawski Ogólny 2 12-11-2008 09:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.