menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 10:16
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał aannaa235
W czerwcu złożyłam wniosek do sanatorium i do dzisiaj nie dostałam powiadomienia że jestem na liście oczekujących....może za dwa lata się doczekam
Może się doczekasz ale i to jest dzisiaj wątpliwe, a będzie jeszcze gorzej o czym już pisała prasa...
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 10:31
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
Może się doczekasz ale i to jest dzisiaj wątpliwe, a będzie jeszcze gorzej o czym już pisała prasa...
EEE nie przesadzaj, jakoś nigdy problemów nie miałem, a na każde pytanie otrzymywałem dość jasną odpowiedź, od normalnych urzędników, tylko trzeba wiedzieć co się chce no i nie mieć wielkich wymagań, no bo SPA to nigdy to nie jest.... chociaż jest coraz lepiej, żona np. (moja) wróciła teraz z Szczawnicy z sanatorium Górnik warunki super, zabiegów dużo, zresztą ja miałem podobnie w Nałęczowie, w Ciechocinku ..... a prasa, musi coś pisać, żeby ludzie się bali i czytali, bo może będzie gorzej?, a może będzie lepiej?, nie uważasz? Najpierw trzeba sprawdzić samemu a nie poprzez prasę, prasa kłamie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 10:39
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

jip!!
nie piszę o warunkach w sanatorium tylko o oczekiwaniu na wyjazd, a to dwie różne sprawy..czekałam prawie dwa lata dopiero po interwencji dostałam. Chyba zgodzisz się ze Mną, że nie powinno tak być...
Wróciłam w październiku z sanatorium Górnik w Iwoniczu Zd. warunki super...
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 10:53
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
jip!!
nie piszę o warunkach w sanatorium tylko o oczekiwaniu na wyjazd, a to dwie różne sprawy..czekałam prawie dwa lata dopiero po interwencji dostałam. Chyba zgodzisz się ze Mną, że nie powinno tak być...
Wróciłam w październiku z sanatorium Górnik w Iwoniczu Zd. warunki super...
Może nie powinno tak być, ale jak dobrze pomyślisz i zainteresujesz się to jedziesz co 1,5 roku. A jak tylko czekasz a nie interesujesz się co się ze skierowaniem dzieje, no to czekasz długo, no pewno dwa lata. Bo oni twierdzą, że skierowanie może rodzinny dać po 10 miesiącach od powrotu, bo jesteś jeszcze w odczynie sanatoryjnym i nie wiadomo czy następny wyjazd by Ci nie zaszkodził, stąd na skutki każą czekać co najmniej 10 miesięcy, potem dajesz skierowanie i czekać powinnaś 12-14 miesięcy, ale ludzie zwracają skierowania i na takie można wcześniej się załapać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 14:49
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

jip!!!
Może w Twoim województwie jeździ się co 1,5 roku w moim nie.../wiem co mówię mam koleżankę w Koninie/...
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 15:38
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
jip!!!
Może w Twoim województwie jeździ się co 1,5 roku w moim nie.../wiem co mówię mam koleżankę w Koninie/...
A o jakim województwie mówisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 16:54
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
A o jakim województwie mówisz?
województwo dolnośląskie, zawsze czeka się prawie dwa lata/czekałam 22 miesiące/chociaż w piśmie o zakwalifikowaniu 13-18 miesięcy.....
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 18:00
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
województwo dolnośląskie, zawsze czeka się prawie dwa lata/czekałam 22 miesiące/chociaż w piśmie o zakwalifikowaniu 13-18 miesięcy.....
A spróbuj poprosić coś ze zwrotów, nawet na piśmie o zakwalifikowaniu, tym z numerem, o tym piszą, że możesz wcześniej dostać właśnie ze zwrotów ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 20:32
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

jip!!!
Dziękuje pięknie za radę ale już skończyłam z sanatorium, nie mam już ochoty na tak długie czekanie i wyjazdy najczęściej na wiosnę lub jesień/bo tak wysyłają najczęściej emerytów...sama pojadę prywatnie kiedy chcę, z kim chcę, i dokąd chcę.... serdecznie pozdrawiam....
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 01:32
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Anilah - w pełni podzielam Twoje zdanie!!!!Właśnie wróciłam z Krynicy Zdroju, byłam za własne pieniądze.Ciekawostka!!!! Istnieją jeszcze turnusy 28 dniowe!!!! Były na takim turnusie 3 osoby, reszta 21 lub 14 dniowe/rehabilitacyjne/.Polecam "ZGODĘ" w Krynicy!!!http://www.iv.pl/images/3pvo8pv9hctlglkid6q.gif
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #151  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 09:16
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał Styrcz Anna
Anilah - w pełni podzielam Twoje zdanie!!!!Właśnie wróciłam z Krynicy Zdroju, byłam za własne pieniądze.Ciekawostka!!!! Istnieją jeszcze turnusy 28 dniowe!!!! Były na takim turnusie 3 osoby, reszta 21 lub 14 dniowe/rehabilitacyjne/.Polecam "ZGODĘ" w Krynicy!!!http://www.iv.pl/images/3pvo8pv9hctlglkid6q.gif

Te 28-dniowe są z Funduszu,jest to pobyt tzw szpitalno-sanatoryjny,czy coś w tym rodzaju,byłam na takim w Inowrocławiu na wiosne tego roku,czekałam na decyzję miesiąc od złożenia.Lekarzwe wniosku powinien zaznaczyć odpowiedni pobyt.Ten sanatoryjno-szpitalny jest bezpłatny,czasami ściągają tylko opłatę klimatyczną,należy się 5 zabiegów dziennie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #152  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 10:09
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
jip!!!
Dziękuje pięknie za radę ale już skończyłam z sanatorium, nie mam już ochoty na tak długie czekanie i wyjazdy najczęściej na wiosnę lub jesień/bo tak wysyłają najczęściej emerytów...sama pojadę prywatnie kiedy chcę, z kim chcę, i dokąd chcę.... serdecznie pozdrawiam....
Pewno jestem namolny, ale można jeszcze coś takiego załatwić - jedzenie i spanie prywatnie a zabiegi na skierowanie od rodzinnego, i tam tez dwa rodzaje są większość sanatorium traktuje to jako ambulatoryjne skierowanie potwierdzone przez NFZ, a w niektórych np. Nałęczów , Wojskowe w Ciechocinku, nie muszą mieć nawet potwierdzenia... wtedy Ty sobie termin i czas ustalasz...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #153  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 13:30
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Pewno jestem namolny, ale można jeszcze coś takiego załatwić - jedzenie i spanie prywatnie a zabiegi na skierowanie od rodzinnego, i tam tez dwa rodzaje są większość sanatorium traktuje to jako ambulatoryjne skierowanie potwierdzone przez NFZ, a w niektórych np. Nałęczów , Wojskowe w Ciechocinku, nie muszą mieć nawet potwierdzenia... wtedy Ty sobie termin i czas ustalasz...

Nie jesteś namolny.. jesteś koleżeński i dzielisz się swoją wiedzą, bardzo dziękuje..... zainteresuje się tą formą wyjazdu...serdecznie pozdrawiam
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #154  
Nieprzeczytane 06-11-2009, 10:44
hanna.mazury hanna.mazury jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 25
Domyślnie

Ja niestety też jak na razie się nie doczekałam, ale trwa to DOPIERO 10 miesięcy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #155  
Nieprzeczytane 06-11-2009, 17:13
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał hanna.mazury
Ja niestety też jak na razie się nie doczekałam, ale trwa to DOPIERO 10 miesięcy...
Myślę,że w końcu się doczekasz ale musisz uzbroić się w cierpliwość albo jak radzi jip zaglądać do Funduszu i skorzystać ze zwrotów...życzę wytrwałości i powodzenia.....
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #156  
Nieprzeczytane 15-12-2009, 21:33
halszka's Avatar
halszka halszka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 15
Domyślnie

Byłam w sanatorium w listpoadzie. Czekałam tylko 6 misięcy.Nie miałam żadego problemu.Byłam w Kołobrzegu, było SUPER. Polecam morze jesienią. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #157  
Nieprzeczytane 16-12-2009, 12:30
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Halszko napisz nam w którym byłaś sanatorium i jakie były tam warunki.Na pewno te informacje przydadzą się w przyszłości innym forumowiczom. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #158  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 14:16
pomian pomian jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 8
Mruga oczkiem (żart) Po co do sanatorium?

Byłem kilka razy w sanatoriach./Ciechocinek,Cieplice-Zdrój,Piwniczna-Zdrój,Kołobrzeg,Horynieć/Nabardziej cenię pobyt w Horyńcu,gdyż np. okłady borowinowe to było leżenie w grubej warstwie tego torfu./własna kopalnia/Kąpiele siarkowe też wspaniała woda.Borowina w innych zakładach to raczej malowanie ciała czarnym błotkiem.Drugorzędną dla mnie jest sprawa atrakcji.Zawsze można i w każdym miejscu zaaplikować sobie spacery,wyciszenie,spokojnie poczytać czy odbywać rozmowy z nowymi ludzmi zawsze można.Pewnie,że szczególnie jeżeli turnus przypada na jesień czy zimę to chodzenie na zabiegi do innych obiektów nie jest przyjemne i nieraz nie wychodzi na zdrowie.Jeszcze jedno.Ja sobie nie narzekam jak teraz dostajemy skierowanie razem z Zoną do sanatorium.Zyczę wszystkim -tego co najlepsze w 2010r.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 22:35
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

A ja zrobiłam sobie prezent choinkowy.......mam w garści skierowanie na leczenie. Teraz tylko 18 miesięcy i już wyjeżdżam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160  
Nieprzeczytane 26-12-2009, 11:28
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Ja w Kołobrzegu też byłam na przełomie października i listopada. Byłam w Kolejarzu. Niewielki ośrodek, po remoncie. Zabiegi jak w kazdym sanatorium, posiłki smaczne, personel miły. Co prawda pogoda nie zawsze ładna, ale celowo wybrałam ten okres bo duzo jodu. Codzienne spacerki, bez względu na to jaka pogoda, pozwoliły odstawić leki na tarczyce.Polecam.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 19:14
Sanatorium - Krynica Boga Turystyczne 3 31-05-2011 15:32
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.