menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 21:59
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie zainteresowana

komputer i internet to studnia bez dna. Ja dopiero teraz na emeryturze zajęłam się tym i widzę, że braknie mi życia ,by to wszystko pojąć,Takie porady są bardzo cenne ,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 22:16
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie zainteresowana

komputer i internet to studnia bez dna. Ja dopiero teraz na emeryturze zajęłam się tym i widzę, że braknie mi życia ,by to wszystko pojąć,Takie porady są bardzo cenne ,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 12-06-2010, 00:09
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał joleczka
Ja dopiero teraz na emeryturze zajęłam się tym i widzę, że braknie mi życia ,by to wszystko pojąć,
Pociesz się, że gdyby Ci wsadzili komputer do kołyski to też byś tak samo mówiła
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 30-06-2010, 22:54
shymo shymo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: kraków
Posty: 3
Uśmiech Poradnik komputerowy dla seniora

Cytat:
Napisał wuere'le
Też tak przypuszczałem.
Jacyś studenci liczą na jakieś tam doświadczenia tanim kosztem sądząc, że tu same matoły siedzą. Rzeczywistość okazuje się inna, tu ludzie potrafią jednak posługiwać się komputerem i w niektórych sprawach mogliby nawet nauczyć tych niedoszłych prowadzących kursy.

Nie oceniałbym tak surowo. Na wszystko potrzebny jest czas.
Jednak widzę, że takie zapotrzebowanie na wyselekcjonowane informacje jest.
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad stworzeniem strony, która zawierałaby poradniki.
Stworzenie czegoś takiego jednak trwa i kosztuje, nawięcej czasu zajmuje opracowanie treści.
Może jednak podejmę się tego tematu, w zależności od ilości odpowiedzi.
W pierwszej kolejności prosiłbym o napisanie jaki tematy Państwa interesują oraz kto z Państwa chciałby/mógłby napisać jakieś artykuły, poradniki - zróbmy to razem.
Wszelkie propozycje proszę przesłać shymo@gery.pl - w temacie wpisując: poradnik komputerowy, a w treści tematy i/lub informacje o chęci napisania.
Zagadnień jest wiele do poruszenia, dlatego proszę o podawanie tematów co umożliwi opracowanie jakiejś sensownej struktury treści.
Wszelkie informacje o postępie w temacie, będę tu opisywał.
Pozdrawiam serdecznie licząc na gromki odzew,
Szymon
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 01-07-2010, 05:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał shymo
Nie oceniałbym tak surowo. Na wszystko potrzebny jest czas.
Jednak widzę, że takie zapotrzebowanie na wyselekcjonowane informacje jest.
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad stworzeniem strony, która zawierałaby poradniki.
Stworzenie czegoś takiego jednak trwa i kosztuje, nawięcej czasu zajmuje opracowanie treści.
Może jednak podejmę się tego tematu, w zależności od ilości odpowiedzi.
W pierwszej kolejności prosiłbym o napisanie jaki tematy Państwa interesują oraz kto z Państwa chciałby/mógłby napisać jakieś artykuły, poradniki - zróbmy to razem.
Wszelkie propozycje proszę przesłać shymo@gery.pl - w temacie wpisując: poradnik komputerowy, a w treści tematy i/lub informacje o chęci napisania.
Zagadnień jest wiele do poruszenia, dlatego proszę o podawanie tematów co umożliwi opracowanie jakiejś sensownej struktury treści.
Wszelkie informacje o postępie w temacie, będę tu opisywał.
Pozdrawiam serdecznie licząc na gromki odzew,
Szymon
Szymku

"Było cymbalistów wielu... "(mam nadzieję że znasz skąd cytat) obietnic tu w seniorku też wiele samo. Wszystkie typu ja jestem najlepszy ja Was nauczę i po kilku # klapa brak chęci, nawet nie chce mnie się szukać tych zagorzalców. Jestem tu w KSC ponad dwa lata, wchodząc niewiele wiedziałem, starsi bywalcy nauczyli pomogli poprowadzili. Teraz czasem uda mi sie komuś coś pomóc doradzić tak jak wielu innych.
Uważam, że jakoś sobie radzimy w RWP czyli radzie wzajemnej pomocy. Przepraszam ale wypowiadam sie tylko w swoim imieniu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 01-07-2010, 11:46
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Ma dużo racji Tadeusz. To, co nam w zasadzie tu potrzebne, to jakoś sobie radzimy, chyba, żeby ktoś to wszystko, co w wątkach pomocowych się znajduje zebrał razem, tematycznie, to łatwiej by było do materiałów dotrzeć.
Mnie najbardziej potrzeba takiego pogotowia. Zdarza się bowiem, że z czymś akurat nie można sobie poradzić, że soś tam poknociliśmy i wtedy mail, czy wpis na Seniorku i pomoc już jest.

Mam nawet teraz taki drobny problem, może ktoś zna sposób, jak sobie z nim poradzić:
słucham muzyki przez Windows Media Player, z radia, które jest tam dostępne. Czasem chciałbym przechwycić, lub po prostu ściągnąć jakiś utwór i nie umiem tego zrobić, choć w różny sposób kombinowałem.
Wydaje mi się, że kiedyś szło to zrobić za pomocą Audiacity, ale teraz nie mogę znaleźć takiej opcji.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 01-07-2010, 14:28
shymo shymo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: kraków
Posty: 3
Domyślnie No cóż to chociaż pomogę

Samo w sobie WMP nie umożliwia przechwytywania strumienia dźwiękowego. Audacity - należy ustawić źródło dźwięku na 'Miks stereo'.



Przy okazji
Osobiście do słuchania radia używam programu Screamer (http://www.dobreprogramy.pl/Screamer...ows,12397.html) obsługa jest intuicyjna i umożliwia nagrywanie audycji jednym przyciskiem, która zapisuje się w formacie mp3 (dodatkowe parametry do zdefiniowania w ustawieniach)

Poniższy obrazek praktycznie pokazuje "proces nagrywania".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 01-07-2010, 20:57
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Shymo, właśnie takiej pomocy nam/mi potrzeba.
W Audiacity nie mogę znaleźć opcji "Miks stereo". Za to podany adres do radia jest super.
Już słucham jazzu i próbowałem fragmenty zapisać i z powodzeniem.
Jestem ciekaw, jak ta współpraca się rozwinie.
Dziękuję i pozdrawiam.
Acha, bardzo jestem zainteresowany taką forma pomocy, tzn. taką, że mam problem i znajduję pomoc. Taką formą chyba wielu byłoby zainteresowanych.
Rozumiem, że interesu to na tym nie da się zrobić, ale myślę, że satysfakcja z udzielenia pomocy ludziom "młodym inaczej" jest ogromna.
Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie i dziękuję.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 01-07-2010, 22:16
shymo shymo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: kraków
Posty: 3
Domyślnie

Ad. audacity
Na zdjęciu na czerwono zaznaczyłem listę rozwijalną, po rozwinięciu powinna być opcja "miks stereo" - czyżbyś nie miał jej na liście? To napisz proszę jakie są - być może nazwa zależy od używanego sterownika dźwięku.

Ad. forma pomocy
Tak, ale trudno oczekiwać szybkiego czasu reakcji za każdym razem .

Drugi problem to odnaleźenie informacji - w tym momencie ten wątek ma 2 strony. Z doświadczenia wiem co będzie, gdy ten wątek się rozwinie do kilkudziesięciu.
Znalezienie informacji na interesujący nas problem będzie conajmniej kłopotliwe - nawet wyszukiwarka nie pomoże.

Ad. satysfakcja
Zawsze jest - ja osobiście jestem w miarę świeżo upieczonym (9mcy), zagonionym i wiecznie niewyspanym ojcem, który poza pracą coś chce jeszcze zrobić i w miarę możliwości postaram się coś pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 05-09-2010, 11:54
anka1323 anka1323 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Kraków Polska
Posty: 6
Domyślnie

Pomóżcie w nagrywaniu płyt...mały kursik by się przydał.Odtwarzacz cd nie zawsze działa i nie wiem co się dzieje? Odtwarza płyty nagrane na tym komputerze a innych nie,dlaczego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 05-09-2010, 13:25
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Cytat:
Napisał anka1323
Pomóżcie w nagrywaniu płyt...mały kursik by się przydał.Odtwarzacz cd nie zawsze działa i nie wiem co się dzieje? Odtwarza płyty nagrane na tym komputerze a innych nie,dlaczego?


Sprawdź w Panelu sterowania, czy masz zainstalowany: K-lite-Codec-Pack ?
Można go znaleźć tutaj.
http://www.dobreprogramy.pl/Szukaj.html?q=kodeki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 21:44
pojedynka's Avatar
pojedynka pojedynka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61
Domyślnie

Cytat:
Napisał E-ASYSTENT.COM
Najpierw problem jeden: gdzie zainstlować programy, w którą naszą szufladkę i część szafy je włożyć. Są dwie szkoły, ale jeśli mamy dyskutować to może na priv lub gdzie indziej. Wnioski OBIECUJEMY zamieścimy w tym poście jeśli będą owocne Zakładając, że teraz prawie każdy z nas ma co najmniej dwa dyski:
- pierwsza szkoła mówi, żeby instalować na dysku C, bo tam domyślnie większość "sama idzie" przy instalacji, że wtedy na dysku C mamy system Windos i wszystkie programy, a na drugim dysku wszelkie NASZE rzeczy, a więc usuwając cokolwiek z niego nie musimy się martwić, że to jakieś pliki systemowe i inne WAŻNE. Ułatwia to sprzątanie, robienie kopii zapasowych itd.
- druga szkoła mówi, żeby na dysku C stał tylko system, a na pozostałych instalować programy. Ma to na celu przewidywanie, że jeśli padnie system, zostanie zawirusowany albo będziemy chcieli zmienić system to wówczas formatujemy (KASUJEMY NA AMEN, do CZYSTA dysk C, by zainstalować na nim nowy system, a programy i nasze pliki pozostają bezpieczne na innych dyskach.

Skłaniamy się ku wersji pierwszej jeśli są dwa dyski albo do drugiej jeśli jest ich więcej. Wówczas możemy stworzyć komfortowe szufladki, czyli C - system, D - programy, E - nasze rzeczy.


Teraz kilka słów jak instalujemy programy.

Ktoś na mówi np. że mamy sobie zainstalować CCleaner. Podał nam linka (lub nie, ale zakładam, że udało nam się taką stronę jak poniżej znaleźć), otwiera nam się strona zapewne zawierająca ten program. Szukamy na takiej stronie słów: ŚCIĄGNIJ, POBIERZ, POBIERANIE, DOWLOAD, PLIK itp. I o! JEST! Czasami trzeba się naszukać, bo jest malutkie, czasami to OGROMNA ikona. Pamiętajcie, że ściągnięcie jest możliwe
tylko jeśli pojawi się "łapka" (jak na zrzucie ekranu), bo ona oznacza, że pod nią kryje się COŚ



Klikamy więc POBIERZ i CZEKAMY. Proszę pamiętajcie o CZEKAMY, bo komputer musi znaleźć, czasami łącze jest wolniejsze i inne. Proszę, dajcie mu szansę! Jeśli nic się nie będzie działo powtórzcie.
Witam...chciałam zainstalować program IrfanView lecz po kliknięciu pobierz nigdzie nie widzę napisu "uruchom" tylko właśnie "zapisz" co robię źle?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 06-07-2013, 10:19
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 775
Domyślnie Witaj, Pojedynko!

Cytat:
..chciałam zainstalować program IrfanView lecz po kliknięciu pobierz nigdzie nie widzę napisu "uruchom" tylko właśnie "zapisz" co robię źle?
Jak dotąd robisz dobrze.
Popatrz uważnie co oni tu poradzili: "Klikamy więc POBIERZ i CZEKAMY. Proszę pamiętajcie o CZEKAMY, bo komputer musi znaleźć, czasami łącze jest wolniejsze i inne. Proszę, dajcie mu szansę! Jeśli nic się nie będzie działo powtórzcie."

Kolejność ma być taka.
Żebyś nie błądziła po kompie i nie szukała gdzie po kliknięciu POBIERZ program się zapisał - ustaw sobie w Opcjach przeglądarki tak, ażeby zapisywał się zawsze na Pulpicie.
Idziesz tak: Narzędzia -> Opcje -> Ogólne.
Widzisz takie okienko:



W tym okienku masz mieć tak ustawione jak widzisz. To znaczy pod Pobieranie postaw kropkę i wpisz (ręcznie) Pulpit w białym pasku.
I zatwierdź na dole OK.

Teraz rób tak jak dotąd robiłaś:
klikasz POBIERZ,
czekasz cierpliwie, wyskoczy na dole nad zegarkiem "Zakończono pobieranie",
odszukujesz na Pulpicie pobrany program (jak go dotkniesz strzałką uwidzisz datę i godzinę pobrania),
klikasz go 2 razy,
wyskoczy okienko w którym masz Uruchom,
klikasz to i masz w kreatorze instalacyjnym (tu asystencie) proces instalowania.
Uważaj co instalujesz, nie zgadzaj się na wszystko co oni Ci zaptaszkowali.
Bo będą Ci potem przychodzić różne niepotrzebne bajery.
Tzn. gaś niektóre ptaszki.
I postępuj aż do końca, zwykle Dalej...Dalej.
Powodzenia.
Jak byś miała problem - napisz do mnie na priv.
S.

PS. Jak już pomyślnie zainstalowałaś program - usuń z Pulpitu ściągnięty.
Nie należy zaśmiecać sobie pulpitu. Możesz zawsze go znaleźć u "wujka Google".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 27-12-2014, 11:26
MarianB MarianB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Polska
Posty: 54
Domyślnie

takie kursy bywają pomocne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 16:54
franeknowak franeknowak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Radom
Posty: 8
Domyślnie

Ja znalazłem na http://klubseniora.pl/ fajne kursy komputerowo internetowe, które pomogły mi w korzystaniu z internetu i komputera. Teraz jest wszystko łatwiejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 25-09-2015, 21:55
mieczyslaw-janusz mieczyslaw-janusz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 7
Uśmiech Kurs komputerowy

Otworz strone www.ksenior.pl zobaczysz zakladke >multimedialne kursy komputerowe.
Albo po prostu wpisz w "Google" >komputerowe kursy multimedialne .Tam znajdziesz WSZYSTKO w dwoch dzialach
1-kursy podstawowe
2- " dla zaawansowanych. Ten dzial jest dostepny po zarejestrowaniu / nie przestrasz sie rej jest krotka i bardzo prosta.
Lepszych kursow ,darmowych nie znajdziesz w internecie.Wszystko jasno jest tlumaczone i pokazane na filmie wideo.Czesto tez tam zajrze ,zeby przypomniec sobie pewne rzeczy.
Naprawde super.Zycze powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 26-09-2015, 07:36
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 775
Domyślnie

Cytat:
Lepszych kursow ,darmowych nie znajdziesz w internecie
Mieczysławie-Januszu, (wybacz, ale w swoim profilu masz pusto).
Nawet nie wiesz jak bardzo się ucieszyłem, żeś docenił portal kSenior, a w nim Kurs multimedialny. Wiele już razy polecałem go tu, i nie tylko początkującym.
Ale tu ludzie niestety tak nie lubią czytać....
Pisałem dużo na tym forum w poradach. Nawet pani adminka zaznaczyła moje cztery wątki jako t.zw. przyklejone. Obecnie wymagałyby aktualizacji, czas leci.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szycie dla początkujących Himalaya Hobby, pasje 13 19-07-2022 08:25
10 porad dla początkujących w cafe cyrylita eSenior 30 07-03-2009 11:33
Kurs dogoterapii: mam psa - chcę pomagać - komentarze Basia. Ogólny 10 16-10-2007 08:23
Komputer nie tylko dla wnuka - komentarze breguet Ogólny 2 22-08-2007 00:38
Komputer bez stresu Ewa_P Praca, wolontariat 3 27-06-2007 23:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.