menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 21-08-2012, 19:19
e-bietka's Avatar
e-bietka e-bietka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Kraków
Posty: 609
Domyślnie

Szczęście?
Hmmm.....
__________________
Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.
Ernest Hemingway
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 21-08-2012, 20:10
S0phia1947's Avatar
S0phia1947 S0phia1947 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Kraków Polska
Posty: 151
Domyślnie

kto napisał ten piękny wiersz?Czy to ty okruszku? On zawiera prawie wszystko co można powiedzieć o szczęściu! Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 21-08-2012, 20:24
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie re

tak ,myślę że w tych strofach zawarte jest wszystko .....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 21-08-2012, 21:07
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 638
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Czy może istnieć szczęście bez pieniędzy, bo coraz wiecej sie czyta, ze ludzie chcą sprzedać organy z braku egzystencji a nawet z tego powodu popełniają samobójstwa. Może jednak racjonalnego życia nie można wykluczyć a nawet powiedzieć, że jedno drugiemu potrzebne. Bo według mnie mówienie, że pieniądze szczęścia nie dają trochę zakrawa mi na epokę jaskiniową. Jednak ludzie pracują dla pieniędzy i graja w gry aby być bardziej szczęśliwymi. Może nie do końca wszyscy, codziennie widzę szczęśliwych meneli robiących składkę na "nalewkę" i są bardzo wtedy szczęśliwi ale też z pieniędzy które wyżebrzą. No to jak w końcu jest z tymi ludzkimi zaletami charakteru bez pieniędzy, a może to tacy ludzie bez potrzeb? Ale pewnie tacy się nie odezwą, bo nie mają telefonu ani internetu.
Kiedyś gdy należało wyznawać hołd dla jednej partii ...jej mentor powiedział "BYT OKREŚLA SWIADOMOŚĆ"...i może dlatego menela cieszy możliwość wypicia baryłki a biznesmena ,że mu liście nie napadały do basenu..ot jaki byt taki i poziom zadowolenia .Ale czy to gorszy rodzaj szczęścia chyba nie ..po prostu inny ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 09:26
S0phia1947's Avatar
S0phia1947 S0phia1947 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Kraków Polska
Posty: 151
Domyślnie

Wszystkim,którzy udzielają się na tych stronach życzę szczęścia, ale nie tego szczęścia, które można kupić,odcinając się od świata.Nie tego, które można zdobyć,poświęcając marzenia dla wygodnego życia.Życzę szczęścia płynącego z robienia tego,co potraficie robić najlepiej.Płynącego z podjęcia ryzyka próbowania.Ryzyka dawania.Ryzyka kochania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 09:41
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Szczescie bez pieniedzy" - ?

Zyja jeszcze ludzie bez pieniedzy i sa naprawde szczesliwi .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 11:16
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał S0phia1947
Wszystkim,którzy udzielają się na tych stronach życzę szczęścia, ale nie tego szczęścia, które można kupić,odcinając się od świata.Nie tego, które można zdobyć,poświęcając marzenia dla wygodnego życia.Życzę szczęścia płynącego z robienia tego,co potraficie robić najlepiej.Płynącego z podjęcia ryzyka próbowania.Ryzyka dawania.Ryzyka kochania.
Moim marzeniem było wygodne życie i dopiąłem swego. Reszta przyszła sama, to jest szczeście.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 11:18
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
"Szczescie bez pieniedzy" - ?

Zyja jeszcze ludzie bez pieniedzy i sa naprawde szczesliwi .
W domu bez klamek.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 12:01
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Jarosławie,,jak zauważyłam dla Ciebie największą wartością, którą podkreślasz jest bogactwo, - pieniądz,,

Osobiście znam wielu ludzi naprawdę szczęśliwych, którzy żyją bardzo skromnie, cieszą się z każdego drobiazgu, mają bardzo piękne serce i szeroko otwarte oczy,,,, usmiechają się do wszystkich, widzą same dobre rzeczy wokół,,,,, widać ,że są szczęśliwi w życiu,,,, nie pieniądz jest podstawą wartości ich życia,,,

W swoim życiu odwiedziłam ponad 30 krajów, widziałam biedę ludzi Afryki, którzy byli bardzo szczęśliwi, kiedy mieli coś do jedzenia i spadł deszcz, który zwiastował odrodzenie życia natury,,
Widziałam tam ludzi naprawdę szczęśliwych, nie przywiązanych do żadnej rzeczy materialnej,,,,uśmiechniętych, radosnych,,,
widziałam ludzi szczęśliwych w dalekiej Mongolii, -żyjących w dawnym ZSRR, na tzw zabitych wsiach,,,,, gdzie więź łacząca mieszkańców i radość płynąca od wewnątrz była taka, że człowieka ogarniało ich szczęście i radość,,gdzie chleb dzielony z drugą osobą był smaczniejszy od najbardziej wyszukanych dań w 5 gwiazdkowym hotelu,

Pokażcie mi bogaczy,milionerów, ludzi mających wszystko w zasięgu ręki czy są w duszy NAPRAWDĘ szczęśliwi,,,, czy znają to prawdziwe uczucie radości, emocji, płynącej z wewnętrznej wolności nie myślenia o pogoni za pieniądzem, braku czasu, stresów, zepsutych sprzętów itp,

Wspomniałeś o menelach, którzy są szczęśliwi bo mają co się napić,,,to jest ich szczęście,,,, znam takiego obecnie w odczuciu ludzi ''menela'', który ma 3 fakultety, miał wszystko, bogaty dom, pełne konto,- z racji zawodu zwiedził cały świat,,,, teraz jest szczęśliwym ''menelem'', oddał wszystko dla hospicjum,,,i nieraz mi mówi,,,, teraz wiem co to jest wolność i szczęście,,, skończył 70 lat i mówi, że chciałby jeszcze długo żyć,,,, ma emeryturę , którą dzieli z innymi,,,,żyjąc w mniemaniu ludzi jak menel,,,, więc szczęście ma różne oblicza ,... zależy co kto w życiu ceni,,,i z czego chce czerpać pozytywne przeżycia

A drzwi bez klamki?---Są otwarte, - pozwalają wybrać najodpowiedniejszą dla człowieka drogę,,,a każdy chce być szczęśliwy,,, bo taka jest natura człowieka,,,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #150  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 12:11
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Jarosławie,,jak zauważyłam dla Ciebie największą wartością, którą podkreślasz jest bogactwo, - pieniądz,,
Jadziu mylisz pojęcia. Nie bogactwo i pieniądz tylko zamożność i dobrobyt. Po to żyję aby mieć dobrobyt i się tym dzielić i pomagać tym którzy na to zasługują, chorym, biednym a nawet nieudacznikom. Reszta w moim podpisie i linkach. Acha i też się często uśmiecham, i jak mówisz "szczęście ma różne oblicza", ja mam swoje. To moja ostatnia wypowiedź w tym wątku, bo wszyscy są do mnie wrogo nastawieni. Aby kogoś krytykować trzeba go poznać a nie robić tego na podstawie pozorów.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 22-08-2012 o 12:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #151  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 12:12
S0phia1947's Avatar
S0phia1947 S0phia1947 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Kraków Polska
Posty: 151
Domyślnie

Nie ujęłabym tego lepiej,niż napisała to jakempa.A realia życia to ja dobrze znam.Przepracowałam w banku 36 lat to znaczy całe moje życie zawodowe.A kto zna lepiej wartość pieniędzy jak nie bankier?Pozdrawiam p.jakemba ,to naprawdę inteligentna wypowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #152  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 12:30
S0phia1947's Avatar
S0phia1947 S0phia1947 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Kraków Polska
Posty: 151
Domyślnie

Wszyscy macie szczęście,bo jesteście ludźmi.Róża jest piękna,ale nie wie dlaczego i dla kogo jest piękna!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #153  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 12:38
S0phia1947's Avatar
S0phia1947 S0phia1947 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Kraków Polska
Posty: 151
Domyślnie

Dla p. Jarosława:

Najpiękniejsze chwile to te, które jeszcze na Ciebie czekają-ściśnięte jak pąki nieznanych kwiatów.Poznasz je łatwo,jeśli tylko nie zagubisz po drodze zdolności zachwytu.

Może to jest wydumane, ale piękne prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #154  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 12:43
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Ja też. Ja też całe życie w banku - pożal się Boże i może dlatego popieram Jarosława. Jak twierdzą "mądrzy i wiekowi" ludzie szczęście bez pieniędzy oczywiście jest możliwe ale pieniądze w znacznym stopniu rekompensują jego brak. Pozdrawiam WSZYSTKICH. Lubię WAS - "szczęściarze".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #155  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 13:35
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

No. no! Jarosławie - miły Panie obrażalski. Nie wycofuj się tak łatwo. Bez Ciebie będzie smutno. Masz typowo męskie ( w moim pojęciu) podejście do życia, szczęścia itp. Twoje wypowiedzi fajnie tonowały "babskie" kwiatki, chmurki i bajdurki. Odrobina dziegciu w beczce miodu niby go psuje ale nie tak do końca. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #156  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 14:46
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał S0phia1947
Dla p. Jarosława:

Najpiękniejsze chwile to te, które jeszcze na Ciebie czekają-ściśnięte jak pąki nieznanych kwiatów.Poznasz je łatwo,jeśli tylko nie zagubisz po drodze zdolności zachwytu.

Może to jest wydumane, ale piękne prawda?

Cytat:
Napisał rslucja
No. no! Jarosławie - miły Panie obrażalski. Nie wycofuj się tak łatwo. Bez Ciebie będzie smutno. Masz typowo męskie ( w moim pojęciu) podejście do życia, szczęścia itp. Twoje wypowiedzi fajnie tonowały "babskie" kwiatki, chmurki i bajdurki. Odrobina dziegciu w beczce miodu niby go psuje ale nie tak do końca. Pozdrawiam.
Dziękuję za pozytywne rozpatrzenie moich postów ale ja naprawdę nie mam już nic więcej do powiedzenia i nic już nie wniosę do tematu. Mój podpis i dwa linki mówią wszystko o mnie i moim podejściu do życia. Trudno się oswajam i zdania nie zmieniam.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #157  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 15:03
S0phia1947's Avatar
S0phia1947 S0phia1947 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Kraków Polska
Posty: 151
Domyślnie

Uważam za szczęśliwego tego,który szczęście swoje zawdzięcza naturze,ale podziwiam i szanuję tego, który szczęście stworzył sobie sam,który stworzył je silną wolą i energią.



Hippolyte Taine
Odpowiedź z Cytowaniem
  #158  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 16:02
S0phia1947's Avatar
S0phia1947 S0phia1947 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Kraków Polska
Posty: 151
Domyślnie

Do Jarosława!

Jak od nas odejdziesz,to nam serce pęknie.
Huknie jak armata,aż się każdy zlęknie
Nawet kardiochirurg serca nie załata!
Będziesz po nas płakać,aż do końca świata..................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 16:09
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Nie pęknie, nie pęknie.
I nikt się nie zlęknie.
Nikt nie musi łatać,
Bo już jest koniec świata!

Nieszczęśliwi ci co go doczekali.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160  
Nieprzeczytane 23-08-2012, 09:57
S0phia1947's Avatar
S0phia1947 S0phia1947 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Kraków Polska
Posty: 151
Domyślnie

Pozwoliłam sobie na mały żart,a to dlatego, że czasem trzeba rozładować napięcia, jakie wytwarzają się podczas spotkań na Forum.Jestem pewna,że takie spotkania są czymś bardzo pozytywnym zawierają szanse rozwoju i wzbogacają, pod warunkiem, że potrafimy uszanować odrębność drugiego człowieka,inaczej mówiąc przyjęcie go takim, jaki jest,bez obaw, ale i bez wymagań.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szczęście Terenia Różności - wątki archiwalne 47 18-11-2010 19:15
szczęście rodzinne Nika Rodzina bliższa i dalsza 33 13-05-2007 22:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.