menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #301  
Nieprzeczytane 10-01-2011, 12:40
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie

Witam Ansty.Ja czekam od kwietnia ubieglego roku i jestem z woj.pomorskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #302  
Nieprzeczytane 10-01-2011, 12:45
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Moja Mila Elżbietko, gdyby to ode mnie zależało jeździła bym
co roku. Niestety, ironia losu. Teraz kiedy już nie pracuję, nie mam działki. Dzieci mają swoje dzieci już odchowane....ja nadal nie mogę pozwolić sobie na wyjazd ani do sanatorium, ani gdzie indziej.
Opieka nad mężem.
__________________

Ostatnio edytowane przez Jolina : 10-01-2011 o 18:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #303  
Nieprzeczytane 10-01-2011, 18:04
annandale annandale jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 16
Domyślnie

Otrzymałam skierowanie do sanatorium Arka-Mega w Kołobrzegu od 1 lutego.Czy był ktoś w tym sanatorium,proszę o wszelkie uwagi te dobre i niekoniecznie.Zaznaczam,że jeszcze nigdy nie byłam w sanatorium.Dziękuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #304  
Nieprzeczytane 10-01-2011, 18:16
ciotunia's Avatar
ciotunia ciotunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: RUMIA
Posty: 167
Domyślnie

Witam ja czekałam rok i dostałam do Lądka Zdrój od 26 stycznia do 16 lutego może ktos tam był jadę pierwszy raz i nie wiem jak będzie ale zaglądałam w internecie to jest dobrze opisane bo to wojskowe jestem w szoku ja cywil a co do numerków to idą predko proszę wejsć na wyszukiwarka do sanatorium i tam wpisać nr. jaki się dostało od nich pisemnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #305  
Nieprzeczytane 10-01-2011, 18:54
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Jestem w tej chwili w Lądku Zdrój
Napisz do którego sanatorium masz skierowanie , moze uda mi sie coś dowiedzieć
W Lądku zabiegi są w różnych miejscach,raczej trzeba byc przygotowanym na chodzenie.Jeździ autobus ale godziny nie zawsze pasują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #306  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 09:53
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Cytat:
Napisał annandale
Otrzymałam skierowanie do sanatorium Arka-Mega w Kołobrzegu od 1 lutego.Czy był ktoś w tym sanatorium,proszę o wszelkie uwagi te dobre i niekoniecznie.Zaznaczam,że jeszcze nigdy nie byłam w sanatorium.Dziękuję.

W ARCE jest super. Wszelkie warunki na najwyższym poziomie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #307  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 10:14
Ira51's Avatar
Ira51 Ira51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Olsztyn
Posty: 1 815
Domyślnie

Niektórzy szczęśliwi ja czekam, ale myślę że też swoje odczekali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #308  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 10:17
lalakosi lalakosi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 26
Domyślnie

Moja znajoma pracuje w nfzecie na centrali i zawsze sie denerwuje, ze dzwoniac, ludzie prosza nie z sanatoriami ale z dzialem turystycznym - wiadomo, ze sanatorium to swietny wypoczynek, ale wiele z nas zapomina ze w tym czasie powinnismy na pierwszym planie postawic zdrowie, a dopiero potem przyjemnosci czy zycie towarzyskie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #309  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 12:03
annandale annandale jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 16
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
W ARCE jest super. Wszelkie warunki na najwyższym poziomie.


Dziękuję za odpowiedż,ale jeśli zechcesz,to napisz,kiedy byłaś w tym sanatorium?Czy za basen trzeba zapłacić dodatkowo?Czy na miejscu można zakupić prase,czy telewizor jest na stałe w pokoju i czy za użytkowanie sa dodatkowe opłaty?
Napisz jeszcze,czy resteuracja jest wspólna dla kuracjuszy i dla komercyjnych wczasowiczów,czy ewentuanie jest róznica,czy chcac wyrównać standard trzeba dopłacac,jeśli wiesz,to mniej więcej ile?Dużo tych pytań,ale nie chciałabym być zaskoczona i z pięknego Kołobrzegu wyjeżdżać rozgoryczona i zawiedziona.I jeszcze jedno,czy przyjechałas pociągiem?Czy daleko od dworca ,rozumiem,że z taxi nie ma problemu?Dzięki za podpowiedż,po przyjeżdzie natychmiast przekażę tu wszystkie moje wrazenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #310  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 14:30
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Po kolei.
Telewizory są w pokojach, są tam tez lodówki.Pokoje są ładnie urządzone. Za dopłatą można dostać większy pokój. Na pierwszy pietrze jest stołówka, gdzie śniadania są w formie bufetu, obiady serwowane.Osoby z dietą siadają przy wyznaczonych stołach.Jedzenie jest bardzo dobre.
Na tym samym pietrze jest salonik prasowy, pomieszczenie z komputerami i internetem, salka bilardowa oraz bar z wszelkimi alkoholami.
Jeśli dostaniesz w ramach zabiegów basen, to nie płacisz, w innym przypadku kosztuje to 20.- za godzinę.Na 11 pietrze jest obrotowa kawiarnia z wszelkimi napojami.Arka jest dość daleko od dworca i od portu ok 4,5 kilometra. Do miasta można jednak dojechać autobusem, który odjeżdża spod sanatorium co pół godziny chyba.
Wszytko to opisuję po swoim tam pobycie w 2009 roku chyba. Było na prawdę super i już Ci zazdroszczę.

Tu masz trochę zdjęć:
http://foto.onet.pl/6muk6,wss0h0fwe0hs,u.html

Na wszelki wypadek jeszcze tu:





__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez wuere'le : 11-01-2011 o 14:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #311  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 15:00
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał lalakosi
Moja znajoma pracuje w nfzecie na centrali i zawsze sie denerwuje, ze dzwoniac, ludzie prosza nie z sanatoriami ale z dzialem turystycznym - wiadomo, ze sanatorium to swietny wypoczynek, ale wiele z nas zapomina ze w tym czasie powinnismy na pierwszym planie postawic zdrowie, a dopiero potem przyjemnosci czy zycie towarzyskie
Tak mi się wydaje, ze chyba piszesz bzdury, i znajoma jest nie z NFZ ale wymyślona, bo każdy kto wyjeżdża do sanatorium wie po co jedzie, a wydaje mi się, że Ty nadajesz albo z Brazylii, albo z innej dalekiej strony świata, informacji na profilu nie podajesz żadnej, a jak chcesz nam dowalić to można w sposób inny,... brak ś;ć;ą;ę; świadczy o dalekich krajach, więc lepiej nie podpuszczaj ludzi z NFZ, albo z rządu, poczytaj statystyki, średnia wieku wyjeżdżających do Sanatorium to 75 lat i co oni myślą o turystyce, czy innym fikaniu?.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #312  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 15:33
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie

Witam serdecznie Bardz bym chciala podyskutowac z kims kto oczekuje na wyjazd z pomorskiego nfz.kolejka posowa sie w zolwim tempie,chyba srodki finansowe nie pozwalaja na wysylanie wiekszej ilosci kuracjuszy pozdrawiam serdecznie wszystkich goszczacych na tym forum
Odpowiedź z Cytowaniem
  #313  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 15:39
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

JIP-ku masz rację!!!! Moim zdaniem takie "profile" jak tej Pani nie powinny wcale mieć u nas bytu!!!! Zawsze się denerwuję, kiedy profil interesującej mnie osoby jest PUSTY!!! Ani me, ani be, ani kukuryku, ani zdjęcia - nic!!! O co tym osobom chodzi? o całkowita anonimowość??? to po kiego licha tu włażą???? Przesyłam serdeczności!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #314  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 16:05
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Cytat:
Napisał elzbietka
Witam serdecznie Bardz bym chciala podyskutowac z kims kto oczekuje na wyjazd z pomorskiego nfz.kolejka posowa sie w zolwim tempie,chyba srodki finansowe nie pozwalaja na wysylanie wiekszej ilosci kuracjuszy pozdrawiam serdecznie wszystkich goszczacych na tym forum
Może nie nie jestem a Pomorskiego, ale moje spostrzeżenia są takie, że?
NFZ dokłada kuracjuszy do pustych miejsc (nie zjętych prywatną dopłatą) do sanatoriów. Dla przykładu w Busku żdroju w Markonim są wykupione apartamenty przez zagranicznych gości na 20 lat z góry. Przyjeżdża gość raz w roku na 2 tygodnie, ale miejsce blokuje na cały rok. Kasa się liczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #315  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 17:12
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
JIP-ku masz rację!!!! Moim zdaniem takie "profile" jak tej Pani nie powinny wcale mieć u nas bytu!!!! Zawsze się denerwuję, kiedy profil interesującej mnie osoby jest PUSTY!!! Ani me, ani be, ani kukuryku, ani zdjęcia - nic!!! O co tym osobom chodzi? o całkowita anonimowość??? to po kiego licha tu włażą???? Przesyłam serdeczności!!
Bardziej mnie interesuje to, że takie osoby robią jakąś krecią robotę dla ludzi, którzy z sanatorium chcą korzystać i korzystają, takie pieprzenie powoduje, że ludzie nie tylko pracujący w NFZ myślą, że sanatorium to wczasy tylko, ale nikt nie pomyśli ilu ludziom takie sanatorium pomaga, a choćby i przez zmianę otoczenia, poznanie nowych ludzi a poprzez to, inne spojrzenie na świat i rzeczywistość, nie mówiąc już o dobroczynnym działaniu zabiegów, to wszystko biorąc w kupę a nawet dodając trochę brykania w tańcu jest przecież dla zdrowia wielce pomocne a nieraz zbawienne...
Mówi się, że nuda zabija... więc sanatorium w którym oprócz zabiegów, zionie nudą nie pomaga moim zdaniem zdrowieć, bo skutki dobroczynnych zabiegów, nuda zabija...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #316  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 17:46
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie

Witam Cie jip,w pelni zgadzam sie z tym co piszesz,nawet lekarze w sanatoriach wrecz namawiaja do tancow,jak mowia jest to pewnego rodzaju terapia.Nie nalezy napietnowac tego ze samotna osoba wyjezdzajaca do sanatorium pozna kogos z kim porozmawia pospaceruje pojdzie na kawe.Nie lubie kiedy ktos zle pisze o sanatoriach sama jezdze i nigdy nie spotkalam sie z brzytkimi sytuacjami,i chce aby tak bylo,ale coz poczac kiedy sa ludzie ktorzy musza jatrzyc i pisac bzdory
Odpowiedź z Cytowaniem
  #317  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 23:38
annandale annandale jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 16
Domyślnie

Serdecznie ci dziękuję.Już cieszę się na ten wyjazd.Dobrze byłoby być tam latem lub chociaż wiosną,ale to nic,jadę tam podreperować zdrowie,a w takich warunkach zawsze przyjemniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #318  
Nieprzeczytane 12-01-2011, 22:11
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
JIP-ku masz rację!!!! Moim zdaniem takie "profile" jak tej Pani nie powinny wcale mieć u nas bytu!!!! Zawsze się denerwuję, kiedy profil interesującej mnie osoby jest PUSTY!!! Ani me, ani be, ani kukuryku, ani zdjęcia - nic!!! O co tym osobom chodzi? o całkowita anonimowość??? to po kiego licha tu włażą???? Przesyłam serdeczności!!
Aniu podpisuję się pod tymi słowami
i pod słowami jip-ka obydwoma łapkami .
Szczery człowiek nie ma nic do ukrycia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #319  
Nieprzeczytane 13-01-2011, 00:00
Aneta67 Aneta67 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Sosnowiec,śląsk,Polska
Posty: 5
Domyślnie

Witam wszystkich serdecznie.Jestem nowa na forum i nie mam niestety jeszcze fotek.Mam za to pytanie.Przeczytałam wszystkie wątki od 2006 i nie natrafiłam nigdzie na Sanatorium Jan Kazimierz B, w Dusznikach Zdrój.Jadę pierwszy raz i nie mam pojęcia co zabrać?,czy coś dla lekarza,pań wykonujących zabiegi i ogolnie jestem zielona.Proszę o pomoc.Termin mam na 28.01.
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #320  
Nieprzeczytane 13-01-2011, 10:16
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Cytat:
Napisał Aneta67
Witam wszystkich serdecznie.Jestem nowa na forum i nie mam niestety jeszcze fotek.Mam za to pytanie.Przeczytałam wszystkie wątki od 2006 i nie natrafiłam nigdzie na Sanatorium Jan Kazimierz B, w Dusznikach Zdrój.Jadę pierwszy raz i nie mam pojęcia co zabrać?,czy coś dla lekarza,pań wykonujących zabiegi i ogolnie jestem zielona.Proszę o pomoc.Termin mam na 28.01.
pozdrawiam

Anetko źle szukałaś bo opisywałam to sanatorium. Co prawda byłam tam kilka lat temu ale jeśli coś się zmieniło to z pewnością tylko na lepsze. Pokoje mają bardzo ładne, wszystkie zabiegi na miejscu , bardzo miły personel. Jedyne co źle wspominam to wyżywienie. Jeśli chodzi o prezenciki to już indywidualna sprawa. Jeśli obdarzysz kogoś wyjątkową sympatią to dlaczego nie. Przynajmniej ja tak robię. Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.