menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3781  
Nieprzeczytane 04-06-2014, 11:02
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Jak oceniasz Amer-Pol? Jak tam w ogóle jest? Słyszałam, że moloch, ale ja np. lubię duże ośrodki. Napisz coś o samym Polańczyku. Podobno dojazd jest nieco skomplikowany. Pozdrawiam


Halu jesteś z Łodzi.... a z Łodzi do Polańczyka jest bezpośrednie połączenie autobusowe....przynajmniej było 3 lata temu, kiedy byliśmy tam na wczasach i akurat jak przechodziliśmy obok przystanku PKS to odjeżdżał autobus do Łodzi
Pozdrawiam .....na dzień dzisiejszy mam nr 7498 po dołożeniu mi tych nadprogramowych 2000
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3782  
Nieprzeczytane 04-06-2014, 16:00
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Nie mam jeszcze skierowania, pytam tak na wszelki wypadek gdyby... bo słysząc opinie o tym ośrodku, to pewnie bym i chciała tam dostać. Dzięki Ci za te informacje. Na pewno się przydadzą, gdyby co Dziś mi wybił numer 3084. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3783  
Nieprzeczytane 05-06-2014, 12:28
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Witam,
u mnie strasznie wolno "schodzą" numerki.
Jak sobie obliczyłam, to średnio 35 osób na dobę.
A ja mam jeszcze daleki numer - 8317- to jeszcze sobie poczekam.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3784  
Nieprzeczytane 05-06-2014, 19:29
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

qrystyno216, rzeczywiście jakoś wolno Ci schodzą te numery.
Ale dziś przeglądarka ma PRZERWĘ TECHNICZNĄ i nie można sobie podejrzeć ile poszło do przodu (jeśli w ogóle cokolwiek poszło ). Ciekawe co się po tej przerwie pojawi w przeglądarce?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3785  
Nieprzeczytane 05-06-2014, 19:55
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
qrystyno216, rzeczywiście jakoś wolno Ci schodzą te numery.
Ale dziś przeglądarka ma PRZERWĘ TECHNICZNĄ i nie można sobie podejrzeć ile poszło do przodu (jeśli w ogóle cokolwiek poszło ). Ciekawe co się po tej przerwie pojawi w przeglądarce?
Przegladarka ma przerwe techniczna chyba znowu cos kombinuja z numerkami a u mnie jak bylo 75 tak jest nadal.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3786  
Nieprzeczytane 06-06-2014, 09:37
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

suseł, koń by się uśmiał. Założyli Ci blokadę

Ja się wczoraj pofatygowałam do NFZ osobiście. Prawdę mówiąc, straciłam swój czas. Można rozmawiać tylko z osobą na wyznaczonym stanowisku działu obsługi klienta, natomiast z kimś z konkretnego działu NIE, bo: cyt. panią ze stanowiska 2 "nie, bo tam jest wszystko zaszyfrowane...ale może pani zadzwonić" (akurat to wiem). Zapisała mi na kartce dwa numery telefonów, które powszechnie są znane i na tym moja wizyta się skończyła.
Nic dodać, nic ująć
Dziś z samego rana sprawdziłam, czy działa już przeglądarka. Działa i wczoraj zeszło mi -95.
Miłego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3787  
Nieprzeczytane 06-06-2014, 12:48
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
suseł, koń by się uśmiał. Założyli Ci blokadę

Ja się wczoraj pofatygowałam do NFZ osobiście. Prawdę mówiąc, straciłam swój czas. Można rozmawiać tylko z osobą na wyznaczonym stanowisku działu obsługi klienta, natomiast z kimś z konkretnego działu NIE, bo: cyt. panią ze stanowiska 2 "nie, bo tam jest wszystko zaszyfrowane...ale może pani zadzwonić" (akurat to wiem). Zapisała mi na kartce dwa numery telefonów, które powszechnie są znane i na tym moja wizyta się skończyła.
Nic dodać, nic ująć
Dziś z samego rana sprawdziłam, czy działa już przeglądarka. Działa i wczoraj zeszło mi -95.
Miłego dnia
Oczywiscie z ta przegladarka to byl zart a dzisiaj mam nr 72 czekam cierpliwie bylem w NFZ osobiscie i dzwonilem a teraz daje sobie spokoj podejrzewam ze jak bylem w NFZ w maju i zstrzeglem sobie ze koniec lipca i sierpien mi nie pasuje z powodow rodzinnych to przydzial dostane na wrzesien a teraz podrozuje zwycieczkami po kotlinie klodzkiej i jeleniogorskiej i nie mysle o sanatorium bo ze zlosci mozna skonczyc zawalem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3788  
Nieprzeczytane 06-06-2014, 15:21
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

A ja zadzwoniłam do NFZ i dowiedziałam się, że za dwa trzy miesiące wyjeżdżam do sanatorium... nie wiem jeszcze gdzie, czekam na skierowanie. Nie spodziewałam się, że tak krótko będę czekać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3789  
Nieprzeczytane 06-06-2014, 20:29
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
"...w maju i zstrzeglem sobie ze koniec lipca i sierpien mi nie pasuje z powodow rodzinnych to przydzial dostane na wrzesien..."
suseł, sądzę, że to Twoje myślenie jest w pełni logiczne.
U mnie jest analogiczna historia z tym, że nie pasuje mi sam koniec sierpnia i wrzesień, ale nie chcę też października i później...bo brrrr! Poczekam sobie jeszcze z tydzień i będę dzwonić, może coś ugram wcześniej. Miłego weekendu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3790  
Nieprzeczytane 07-06-2014, 08:04
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Dla wszystkich

Będziemy mogli leczyć się za granicą, ale z przeszkodami.
"...Powołano podkomisję, która ma nanieść swoje poprawki do końca maja. To by wskazywało, że rządząca koalicja PO-PSL chce przyjąć ustawę jeszcze przed wakacjami...Zgodnie z rządowym projektem Polacy będą mogli starać się o zwrot kosztów leczenia poniesionych w krajach Unii Europejskiej. Jednak tylko tych świadczeń, które są "darmowe" w ramach składki zdrowotnej do NFZ. I nie więcej, niż NFZ płaci za takie świadczenie przychodniom i szpitalom w Polsce. Poza tym najpierw trzeba będzie wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni, potem na podstawie rachunku złożyć w NFZ wniosek o refundację...Jednak w przypadku wielu świadczeń, np. pobytu w szpitalu choćby przez jedną noc, tomografii czy rezonansu, pacjent, zanim jeszcze wyjedzie, będzie musiał postarać się w NFZ o zgodę na leczenie. Bez tej zgody nie dostanie zwrotu pieniędzy. Nie dostanie jej także, gdy np. taką operację można wykonać w Polsce.
Za co zapłaci NFZ?
NFZ będzie za to refundował koszty zakupu leków, sprzętu medycznego, a nawet... pobytu w zagranicznych sanatoriach.
- Zgodnie z dyrektywą musimy refundować wszystko, co jest w koszyku świadczeń opłacanych przez NFZ. Skoro Fundusz płaci w Polsce za pobyt w sanatoriach, będzie musiał też płacić za sanatoria za granicą. Na przykład w Hiszpanii - wyjaśniał posłom wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,15920874,...#ixzz33vfEvuyR
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3791  
Nieprzeczytane 07-06-2014, 09:25
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulanie
A ja zadzwoniłam do NFZ i dowiedziałam się, że za dwa trzy miesiące wyjeżdżam do sanatorium... nie wiem jeszcze gdzie, czekam na skierowanie. Nie spodziewałam się, że tak krótko będę czekać...
Ulanie nie chce cie straszyc ale ja bylem osobiscie w NFZ i powiedziano m ze za dwa tygodnie powinienem miec przydzial a do dzis minol miesiac i nic widocznie znalazl sie w NFZ jakis chamulcowy ktory zaciagnol reczny i trzyma go do dzisiaj wszystko stanelo przy numerze 75 jak zadzwonilem to powiedziano mi ze mam cierpliwie czekac bo numerki niekoniecznie musza isc w parze z przydialami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3792  
Nieprzeczytane 07-06-2014, 14:21
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
"...numerki niekoniecznie musza isc w parze z przydialami."
NFZ to już robi co chce i gada co chce. Jak im wygodnie. Byleby odpowiedzieć. To po co właściwie te numerki, skoro jedno z drugim nie musi iść w parze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3793  
Nieprzeczytane 08-06-2014, 09:22
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Suseł dzięki, będę miała na uwadze, ale nie specjalnie mnie to zmartwiło, wolę jesień i zimę, teraz działka, przetwory się zaczną, także jeszcze lepiej, nie pali mi się przecież w końcu pojadę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3794  
Nieprzeczytane 08-06-2014, 14:42
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
NFZ to już robi co chce i gada co chce. Jak im wygodnie. Byleby odpowiedzieć. To po co właściwie te numerki, skoro jedno z drugim nie musi iść w parze
Dlatego ja tez tego nie rozumiem wniosek zlozylem na poczatku marca po miesiacu otrzymalem potwierdzenie i numerek numerki przez rok ubywaly w bardzo szybkim tempie od polowy maja tego roku numerek stana na 75 i o skierowniu cisza a w potwierdzeniu mialem czas oczekiwania do 17 miesiecy wiec nasuwa sie pytanie jaki sens ma nadawanie numerow a zas ich blokowanie bo za szybko ubywaly.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3795  
Nieprzeczytane 09-06-2014, 12:19
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Witam. Tak często zadajemy sobie tu na forum pytanie, czy dane sanatorium ma pokoje 1-osobowe. Wydaje mi się, że mają wszędzie, tylko to zależy od podpisanej umowy pomiędzy NFZ, czy ZUS, a sanatoriami.

Oto, co znalazłam na stronie sanatorium ROLNIK w Nałęczowie:
Sanatorium Uzdrowiskowe Rolnik w Nałęczowie, zgodnie ze złożonymi ofertami oraz zawartymi umowami z NFZ , zabezpiecza pacjentom pokoje 2 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym.

Pewnie dlatego nie jednokrotnie słyszymy, że jedynek nie ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3796  
Nieprzeczytane 09-06-2014, 17:54
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Suseł, a ja wciąż czekam na potwierdzenie, skierowanie... bo poprzednim razem złożylam wniosek w październiku, a skierowanie dostałam dzień przed wigilią i pod koniec stycznia wyjechałam, teraz złożylam wniosek z końcem kwietnia i nadal nic nie otrzymałam, zdzwoniłam jak wyżej pisałam, nie mam żadnego numeru i nic nie mogę sprawdzić, powiedziano mi tylko, że trybie szybkim bedę skierowana i za 2-3 msc pojadę, zobaczymy co z tego wyniknie
Hala jeśli chodzi o pokoje 1-osobowe, są tylko za dopłatą, pytałam w ubiegłym roku jak miałam być w Dusznikach, na pewno wszędzie tak jest, że za dopłatą można mieszkać samemu, ale mnie by to nie odpowiadało, ale są osoby co wola.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3797  
Nieprzeczytane 09-06-2014, 19:49
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie Witam wszystkich

Pod koniec sierpnia jadę na rehabilitacje do Neptuna w Jantarze.
Chętnie usłyszę sprawdzone informacje od osób które tam były.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3798  
Nieprzeczytane 09-06-2014, 22:14
Dorota 49 Dorota 49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2
Domyślnie

Jadę 28 06 2014 do Lądka Zdroju , jedzie może ktoś w tym terminie z Bydgoszczy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3799  
Nieprzeczytane 10-06-2014, 15:29
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dorota 49
Jadę 28 06 2014 do Lądka Zdroju , jedzie może ktoś w tym terminie z Bydgoszczy?
Miejscowosc i okolice bardzo ladne a do ktorego sanatorium masz skierowanie jesli to nie tajmnica.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3800  
Nieprzeczytane 10-06-2014, 15:54
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulanie
"...Hala jeśli chodzi o pokoje 1-osobowe, są tylko za dopłatą, pytałam w ubiegłym roku jak miałam być w Dusznikach, na pewno wszędzie tak jest, że za dopłatą można mieszkać samemu, ale mnie by to nie odpowiadało, ale są osoby co wola."
Nie, kochanie. Miałam już jedynkę. Rezerwacji dokonywałam telefonicznie. Płaciłam tyle, ile przewidywała opłata wg tabeli Min. Zdr. na dany rok + opłata klimatyczna. Nikt mi nie mówił o jakichś tam dopłatach, a skierowanie miałam z NFZ.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.