menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 20-05-2010, 21:57
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

No, zart taki przecietny- nie dalam się jednak nabrac.Ale może Ty jednak nie pij= co?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 21-05-2010, 09:43
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Do żartów, do informacji i do innych celów są założone odpowiednie wątki. Najlepiej jeśli każdy będzie trzymał się tematu i pilnował własnej osobowości.
Ja nikomu w życiorys nie włażę. Rozmawiam na konkretny temat i nikogo nie odsyłam ani do podstawówki ani do AA - tak jak napisała Alja9. Coż, jeśli nie ma się nic do powiedzenia to nie mówić, a nie pisać dziwadztwa i kpiny - tak jak Zombie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 21-05-2010, 09:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jendrek
Do żartów, do informacji i do innych celów są założone odpowiednie wątki. Najlepiej jeśli każdy będzie trzymał się tematu i pilnował własnej osobowości.
Ja nikomu w życiorys nie włażę. Rozmawiam na konkretny temat i nikogo nie odsyłam ani do podstawówki ani do AA - tak jak napisała Alja9. Coż, jeśli nie ma się nic do powiedzenia to nie mówić, a nie pisać dziwadztwa i kpiny - tak jak Zombie.
Jendrek
Bez urazy, ale gdy my nie będziemy pisać zostaniesz sam w tym wątku. Taki "Samotny biały żagiel" Jakoś nie widzę więcej o Twoich poglądach!
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 21-05-2010, 11:19
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jasne- konczymy te bzdury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 22-05-2010, 18:36
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Jasne, najlepiej nie mówić, nie pisać, schować głowę w piasek i udawać, że problem nie istnieje. A tymczasem kolejne osoby popijać sobie będą, aż skończą na dnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 22-05-2010, 18:59
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Skończą jak Ty, Jendrek?

Zabrzmiało groźnie! Ale może się wygrzebią??? I nie będą pieprzyć głupot?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 22-05-2010, 21:00
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Uśmiech

Cytat:
Napisał Jendrek
Jasne, najlepiej nie mówić, nie pisać, schować głowę w piasek i udawać, że problem nie istnieje. A tymczasem kolejne osoby popijać sobie będą, aż skończą na dnie.

jedni piją inni nie piją,jedni piją bo muszą a inni bo lubią,i którzy mają problem?a do których Ty należysz teraz ,albo należałeś wcześniej?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 22-05-2010, 21:06
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
Super

Cytat:
Napisał Jendrek
Jasne, najlepiej nie mówić, nie pisać, schować głowę w piasek i udawać, że problem nie istnieje. A tymczasem kolejne osoby popijać sobie będą, aż skończą na dnie.
Problem istnieje jak Polska długa i szeroka,mówi się o tym od przedszkola ,szkoły podstawowej ,gimnazjum przez kościół do dzieci młodzieży rodziców czy opiekunów.

Dziś już kazdy jest świadomy skutków picia.
Mamy 2010 rok
średnie spożycie alkoholu za 2009 r na osobę od 15 lat w czystym okolo 8,7 l .Kto to wypija ?
Mówienie i pisanie o problemie nie zmieni tego stanu rzeczy,tym bardziej na Senior Cafe.Chować głowy w piasek
nie należy.Mozna natomiast przykładem świecić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 18:47
Luma's Avatar
Luma Luma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 3 759
Domyślnie Po co pijemy alkohol

Żeby wznieść toast - szampan / wino musujące;
rozgrzać się gdy przemarzniemy - herbata z rumem;
w okresie świąt - czerwone wino do posiłku;
jako dodatek do ciast i deserów - brandy / winiak i inne o podobnym aromacie;
by połechtać podniebienie - likier jajeczny i inne alkoholowe słodkości oraz cukierki z prądem.
Przez dwanaście miesięcy uzbiera się tego około 1 litra, a może mniej. Nie wiem, bo nigdy się nad tym nie zastanawiałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 19:22
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

właśnie pijemy winko, które z mężem wczoraj zlewalismy, wino robi rok rocznie mąż a nalewki ja......próbujemy, smakujemy i cieszymy się , ze wyszło znakomite....ma ciekawy zapach, bukiet smakowy i kolor rubinowy...nie myślimy dlaczego to w tej chwili robimy..degustujemy i jest to miłe...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 20:57
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
właśnie pijemy winko, które z mężem wczoraj zlewalismy, wino robi rok rocznie mąż a nalewki ja......próbujemy, smakujemy i cieszymy się , ze wyszło znakomite....ma ciekawy zapach, bukiet smakowy i kolor rubinowy...nie myślimy dlaczego to w tej chwili robimy..degustujemy i jest to miłe...
i bardzo dobrze,nie należy pozbawiać się miłych rzeczy jesli korzysta się z nich z umiarem....miłej degustacji Malwinko
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 21:35
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

,nie należy pozbawiać się miłych rzeczy jesli korzysta się z nich z umiarem....miłej degustacji Malwinko

tez tak myślę Gaguniu....dziekuję....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 23:07
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

A ja od czasu do czasu piję ''dla zdrowotnosci'' jak mawiał Pawlak i dla wesołości duszy, wszystko jest dla ludzi, nawet Jezus zamienił wodę w wino, więc po to się pije,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 11:37
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał adriana57
Problem istnieje jak Polska długa i szeroka,mówi się o tym od przedszkola ,szkoły podstawowej ,gimnazjum przez kościół do dzieci młodzieży rodziców czy opiekunów.

Dziś już kazdy jest świadomy skutków picia.
Mamy 2010 rok
średnie spożycie alkoholu za 2009 r na osobę od 15 lat w czystym okolo 8,7 l .Kto to wypija ?
Mówienie i pisanie o problemie nie zmieni tego stanu rzeczy,tym bardziej na Senior Cafe.Chować głowy w piasek
nie należy.Mozna natomiast przykładem świecić


Otóż to - nie pisać, nie gadać tylko świecić przykładem!!! Ale aby to robić to trzeba mieć świadomość, że ten czyn degustacji alkoholu jest szkodliwy. Na pewno jedna kropla nie stanowi powodzi, ale wiele kropel to już jest problem. Wiele osób tu piszących widzi tylko tę jedną kroplę. Niestety nie wie ile tych kropel już zostało wypitych, a ile czeka na wypicie. Budzą się z ręką w nocniku kiedy już jest za późno na profilaktykę tylko trzeba poddać się leczeniu.
W moim domu nie było i nie ma alkoholu. Najbliższa moja rodzina również nie spożywa alkoholu - wiem to po ich zapewnieniach i nigdy nie poczułem tego charakterystycznego odoru jaki jest po spożyciu.
Gdyby był dostępny tylko spirytus techniczny (dla medycyny, fabryk, labolatoriów itp) to na pewno gimnazjaliści nie nosili by browarków na imprezki, wino marki wino nie wciągane by było na ławeczce pod sklepem lub w parku, bo produkcja samogonu nie jest aż taka niewidzialna. W sumie mimo licznych nawoływań różnych środowisk społecznych nie było w Polsce radykalnych metod walki z alkoholizmem. Lobbing więc działa. Dlatego statystyczna ilość litrów czystego spirytusu na głowę mieszkańca jest wciąż taka ogromna. Zmienić to może nasza świadomość, kiedy przestaniemy pić, płacić i zdrowie tracić. Pan, pani i pani nie pijecie aż tyle, to kto to pije? Noworodki? Alkoholikiem i moczymordą nikt nie staje się z dnia na dzień. To jest proces długofalowy i zaczyna się od lampki winka, drinka czy browarka, czyli od tej kropli. Powódź jest później i tragedia też.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 12:00
Mekintosz's Avatar
Mekintosz Mekintosz jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kraków
Posty: 242
Domyślnie

Nie sztuka nie pić jak nie wolno. Sztuka umieć pić . Wątek zszedł z tematu, bo większość osób picie alkoholu kojarzy z pijaństwem i alkoholizmem. W naszym zakołtunionym społeczeństwie alkoholików oraz ochlapusów jest chyba więcej niż tych, to potrafią wypić kieliszek i nie paść zarzyganym ryjem w kałużę.
Mnie się wątek podoba, szkoda tylko że z wirtualnej Winiarni przeszliśmy do Izby wytrzeźwień, a smakosza postawiono w roli pijaka. Czy nikt nie chce dostrzec , że nie każdy kto zakaszle jest gruźlikiem!!!
Może tylko zjawisko kulturalnego picia alkoholu jest w Polsce nieznane i stąd to schodzenie z tematu ?
No to "Na Zdrowie" !!!
__________________
Myślę, więc jestem - Nie myślę, więc "Trwam" ... A wyborów dokonujemy sami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 13:05
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

szkoda tylko że z wirtualnej Winiarni przeszliśmy do Izby wytrzeźwień

no właśnie.....
poza tym myślę, ze popijając dobre alkohole okazjonalnie..mając po 50 plus i więcej nie grozi nam wpadnięcie "mordą we własne wymiociny pod wpływem"....to kwestia kultury wewnętrznej i kultury picia...jest kultura jedzenia , jest i kultura picia....
inny problem to młodzi, bardzo młodzi pijący , wręcz złopiący piwo....i nie tylko.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 15:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
no właśnie.....
poza tym myślę, ze popijając dobre alkohole okazjonalnie..mając po 50 plus i więcej nie grozi nam wpadnięcie "mordą we własne wymiociny pod wpływem"....to kwestia kultury wewnętrznej i kultury picia...jest kultura jedzenia , jest i kultura picia....

No tak dobre alkohole nie uzależniają?
Pani profesor Adrianna Gierek, wybitna okulistka, twórczyni kliniki okulistycznej w Katowicach, pewnie też pijała alkohole podłego gatunku.
ps. myślenie większości społeczeństwa "alkoholik to ten co leży pod budką z piwem lub na ulicy usrany ujszczany, urzygany. Ale już nie ten co ma tytuły prze nazwiskiem" wiek wpadnięcia w nałóg tez nie ma znaczenia.
Oczywiście alkohol jest dla ludzi ale nie dla wszystkich
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 17:54
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Wątek autor nazwał Po co pijemy alkohol a nie uzależnienia i ich skutki...więc próbujmy wypowiadac się na temat.uwarunkowania psychologiczne uzależnień, typy osobowości i socjologiczne podstawy i skutki uzależnień przerzućmy na wątek włąściwy jaki już istnieje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 18:18
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Pijemy alkohol, kiedy nam smutno, kiedy nam wesolo,kiedy mamy problem, kiedy nie ma go.Wypicie co jakis czas alkoholu nie niiesie za soba zadnych niepozadanych skutkow, a czasami wywiera wrecz zbawienny wpływ na naszą psychike. Ale jak pisalam , oby nie przekroczyc tej cienkiej linii.Ale o tym , kto przekracza i kiedy , tez pisalam.Alkohol jest dla ludzi, i każde namawianie czlowieka do calkowitej abstynencji - pachnie mi neofitą(namawiającego)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 20:41
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Alkohol jest dla ludzi, i każde namawianie czlowieka do calkowitej abstynencji - pachnie mi neofitą(namawiającego)

Całkowicie zgadzam się,też czuję ten zapach.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pić czy nie pić? Alkohol a zdrowie - komentarze amelia Ogólny 13 10-10-2012 21:05
Alkohol a kłopoty zdrowotne osób dojrzałych - komentarze Brunek_L Ogólny 0 05-01-2009 13:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.