menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 20:57
Luma's Avatar
Luma Luma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 3 759
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Pijemy alkohol, kiedy nam smutno, kiedy nam wesolo,kiedy mamy problem, kiedy nie ma go.Wypicie co jakis czas alkoholu nie niiesie za soba zadnych niepozadanych skutkow, a czasami wywiera wrecz zbawienny wpływ na naszą psychike. Ale jak pisalam , oby nie przekroczyc tej cienkiej linii.Ale o tym , kto przekracza i kiedy , tez pisalam.Alkohol jest dla ludzi, i każde namawianie czlowieka do calkowitej abstynencji - pachnie mi neofitą(namawiającego)

Masz rację babciuelu - zgadzam się z Tobą.

Jendrku, bez obrazy ale Ty masz chyba uraz albo jesteś z jakiejś sekty.

Alkohol czasami pijemy bo nam smakuje, a nie dlatego że mamy z nim problem.
W czerwcu znowu zrobię nalewkę orzechową i będę ją sobie popijać w malutkich kieliszeczkach.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Luma : 27-05-2010 o 17:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 26-05-2010, 13:13
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) Kieliszek na zdrowie...

http://odkrywcy.pl/gid,12305566,titl...iazdjecie.html
10 odsłon za i przeciw.

Jak się okazuje, nie dla każdego, nie każdy rodzaj alkoholu i nie zawsze ...na zdrowie.
Ja jednak pozostanę przy swoim okazjonalnym drinku z Campari
Bo lubię
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 26-05-2010, 15:49
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Nie przekraczam dawki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 26-05-2010, 19:27
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dobre Krysiu.......jedna szklaneczka..only ..hihi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 26-05-2010, 19:33
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Oj, Desti , nie czepiaj się...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 26-05-2010, 20:11
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Elu...

Nooo...czepiam się...krzesła, co by nie spaść
Szczególnie dzisiaj okazjonalnie, kiedy na stole królowała żołądkowa gorzka (pili panowie)
i ajerkoniak (tutaj panie moczyły ust korale)

__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 27-05-2010, 09:51
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
No tak dobre alkohole nie uzależniają?
Pani profesor Adrianna Gierek, wybitna okulistka, twórczyni kliniki okulistycznej w Katowicach, pewnie też pijała alkohole podłego gatunku.
ps. myślenie większości społeczeństwa "alkoholik to ten co leży pod budką z piwem lub na ulicy usrany ujszczany, urzygany. Ale już nie ten co ma tytuły prze nazwiskiem" wiek wpadnięcia w nałóg tez nie ma znaczenia.
Oczywiście alkohol jest dla ludzi ale nie dla wszystkich



Tadeusz, a kto i kiedy miałby decydować o tym komu wolno wypić drinka? Wiadomo powszechnie, że świnie pić alkoholu nie chcą więc piją go ludzie. Dlaczego napisałeś, że nie dla wszystkich ludzi?


Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 27-05-2010, 10:00
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Zły, wściekły Zbulwersowana nieco...

Cytat:
Napisał Jendrek
..Wiadomo powszechnie, że świnie pić alkoholu nie chcą więc piją go ludzie.
Sorry Jendrek, daj spokój.To co piszesz, nie najlepiej świadczy o Tobie
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 27-05-2010, 10:42
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie

Jeszcze nie spotkałem oszołoma, który zrozumiał, że jest
oszołomem. Już prędzej głupiec potrafi pojąć, że jest głupcem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 27-05-2010, 14:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Miałem się tu nie odzywać i co? Nie napiszę co myślę o Jendrku!! Nic pozytywnego!!!
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 28-05-2010, 22:32
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Miałem się tu nie odzywać i co? Nie napiszę co myślę o Jendrku!! Nic pozytywnego!!!




Tadeusz, napisałeś tak:
„Oczywiście alkohol jest dla ludzi ale nie dla wszystkich”
No to zapytałem grzecznie, jak przystało na dyskusję:
kto i kiedy miałby decydować o tym komu wolno wypić drinka?”
Nie odpowiedziałeś.
Skądinąd słusznie uznałeś, że nie będziesz pisał o Jendrku, bo to faktycznie mało ciekawy temat.
Pytanie swoje podtrzymam, może jednak po namyśle napiszesz choć ze dwa zdania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 28-05-2010, 23:57
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jendrek, p, Bóg dał czlowiekowi wolna wolę, więc ten sam czlowiek decyduje , czy ma wypic , czy nie.Przeczytaj sobie w moich poprzednich postach , jak alkoholizm się ma do genow , do dziedzicznia.Wniosek jeden- bardzo uwazac musi czlowiek, który w jakis sposob jest obciazony tą chorobą.Poszukaj sobie w internecie, kto ewentualnie może zostac alkoholikiem- ja mam 10 pytan dla pacjentów- to tego poszukaj, i skoncz juz, bo temat wyczerpalismy. Nie męcz Tadka. A odnosnie zwierzat, to one wcale nie gardzą alkoholem-przede wszystkim drób- lubi ten smak.Jendrek- Ty jestes nie tyle oszolomem, co maniakiem- to dosyc niebezpieczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 00:54
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Po namyśle odpowiem, porównałeś ludzi pijących nawet okazjonalnie do świń


Uważam. że to już świadczy o Tobie, poniżasz wszystkich (zdecydowana większość). Zastanawiam się jednak skąd wzięły są powiedzenia "pijany jak świnia" "chleje jak świnia".

Odpowiem po raz kolejny bo widzę że cierpisz na Alzheimera. Ja zdecydowałem dziewięć lat temu o tym by nie pić, ja i nikt inny. Teraz kończę swoje pisanie w tym wątku i możesz mnie pocałować tam gdzie plecy kończą swą nazwę-poniżej


Cytat:
Napisał babciela
Jendrek, p, Bóg dał czlowiekowi wolna wolę, więc ten sam czlowiek decyduje , czy ma wypic , czy nie.Przeczytaj sobie w moich poprzednich postach , jak alkoholizm się ma do genow , do dziedzicznia.Wniosek jeden- bardzo uwazac musi czlowiek, który w jakis sposob jest obciazony tą chorobą.Poszukaj sobie w internecie, kto ewentualnie może zostac alkoholikiem- ja mam 10 pytan dla pacjentów- to tego poszukaj, i skoncz juz, bo temat wyczerpalismy. Nie męcz Tadka. A odnosnie zwierzat, to one wcale nie gardzą alkoholem-przede wszystkim drób- lubi ten smak.Jendrek- Ty jestes nie tyle oszolomem, co maniakiem- to dosyc niebezpieczne.

Tadeusz, warchlak, tucznik, prosiak, świnia, krowa, pies itd to są nazwy zwierząt. Ogólnie uznaje się, że zwierzęta alkoholu nie piją. Owszem czasami coś dostanie się im do zjedzenia np: kury lubią wyrzucone porzeczki po fermentacji wina. Równie dobrze mógłbym napisać, że krowy wódy wiadrami nie piją - sens byłby taki sam, że chodzi o to, iż wódkę piją tylko ludzie. Są osoby, które tę alegorię zrozumiały. Jeśli Ty tego nie zrozumiałeś to Twój problem.
Na koniec spełnię Twoje całuśne życzenie pieszczot tylko określ czy chcesz z języczkiem czy bez??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 04:51
lezyg@wp.pl lezyg@wp.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Lądek-Zdrój
Posty: 4
Domyślnie

A czy ktoś z Państwa był kiedyś na np.weselu bez alkoholu? czy się kleiło?Jeśli potrafisz powiedzieć sobie dosyć to nie ma zagrożenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 10:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał lezyg@wp.pl
A czy ktoś z Państwa był kiedyś na np.weselu bez alkoholu? czy się kleiło?Jeśli potrafisz powiedzieć sobie dosyć to nie ma zagrożenia.
Są wesela bez alkoholu tak jak i inne uroczystości, sylwestry, komunie, chrzciny. Są i ludzie bawią się świetnie. To tylko zależy od chęci bawiących się. Nie jestem przeciwnikiem zabaw z alkoholem jak to usiłował wmusić Jendrek.
ps. właśnie z tym "dość" wielu ma problem
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 15:34
mala_rybnik mala_rybnik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Rybnik, Śląsk, Polska
Posty: 8
Domyślnie

Są ludzie potrafiący bawić się tylko z alkoholem jak twierdzą bez niego nie ma zabawy. Jednak są ludzie jak pan Tadeusz wspomniał potrafiący bawić się bez niego. Znam znaczną liczbę osób takich osobiście. Nikt nikomu pić nie zabroni bo jak będzie chciał to i tak wypije. Wiem bo mój ojciec ma ten problem i nie tylko on jeden. W jego przypadku jest to, że ojciec i brat są w tej samej sytuacji. Np. ja nie piję nawet szampana i nie z powodu mojego taty tylko po prostu mi nie smakuje bo próbowałam. Piwa, wódki, to nie dla mnie po prostu.

Stwierdzenie, że świnie nie piją więc ludzie to robię było z Twojej strony atakiem na ludzi, którzy piją. Ja wynioskuję z Twojej wypowiedzi, że nie pijesz i jesteś przekonania, że Ci co piją mają problem z tym albo są gorsi? Możliwe, że źle odebrałam Twoją wypowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 17-09-2010, 17:51
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie



Dla przekory!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 26-11-2010, 13:00
kitty_collins kitty_collins jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 6
Domyślnie

No, ale chodzi właśnie o to żeby znaleźć w tym wszystkim umiar nie uciekając się aż do tego żeby całkiem odstawić alkohol. Grunt w tym żeby wiedzieć kiedy przestać, po ilu drinkach, czy szklankach piwa zaczynamy być nieswoi. Chyba, że dana osoba w ogóle w alkoholu nie gustuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 26-11-2010, 14:16
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał kitty_collins
No, ale chodzi właśnie o to żeby znaleźć w tym wszystkim umiar nie uciekając się aż do tego żeby całkiem odstawić alkohol. Grunt w tym żeby wiedzieć kiedy przestać, po ilu drinkach, czy szklankach piwa zaczynamy być nieswoi. Chyba, że dana osoba w ogóle w alkoholu nie gustuje.
Wiesz niektórzy maja sposób na to, żeby wiedzieć kiedy pić przestać. Miałem kolegę z którym często spotykaliśmy się w piwiarni, ale jeszcze nigdy nie widziałem, żeby się upił. Jak Ci się to udaje pytam?
- Dobrze znam swoją normę.
- A jak ją ustaliłeś?
- Zawsze po wypiciu pierwszego kufla kładę przed sobą zdjęcie teściowej i popijam piwko. Gdy teściowa zaczyna mi się podobać to już wiem: Normę wypiłem!
Wyprowadził się do innego miasta, ale zwyczaju nie zmienił...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 26-11-2010, 14:20
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

No i jeszcze jak wybieramy się na polowanie - też trzeba myśleć i sie naradzic wcześniej:
Trzej koledzy naradzają się przed wspólnym wyjazdem na polowanie:
- A więc wyjeżdżamy jutro o piątej rano. Bierzemy strzelby, psy i skrzynkę piwa.
- A może dwie?
- Ostatnio, jak wzieliśmy dwie, zastrzeliliśmy psa.
- No to psów nie weźmiemy.
- Dobra, a więc wyruszamy o piątej. Psów nie bierzemy. Zabieramy ze sobą strzelby i dwie skrzynki piwa.
- A może trzy?
- Czy nie pamietasz, że kiedyś, jak wzieliśmy trzy, to ty sam oberwałeś w nogę?
- Możemy nie brać broni.
- W porządku. Wyjazd o piątej. Psów i broni nie bierzemy, ale bierzemy trzy skrzynki piwa.
- A może weźmiemy jednak cztery?
- Jak wzieliśmy kiedyś cztery to Mietek, wychodząc z samochodu, przewrócił się i złamał sobie rękę!
- Ale przecież możemy nie wychodzić z samochodu!
- Zgoda. Więc podsumujmy: wyruszamy na polowanie jutro o piątej rano. Broni i psów nie bierzemy, bierzemy cztery skrzynki piwa i z samochodu nie wysiadamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pić czy nie pić? Alkohol a zdrowie - komentarze amelia Ogólny 13 10-10-2012 21:05
Alkohol a kłopoty zdrowotne osób dojrzałych - komentarze Brunek_L Ogólny 0 05-01-2009 13:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.