menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 10:42
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Dieta cud nie istnieje – profesjonalna pomoc potrzebna w leczeniu otyłości - komentarze


Komentarz do artykułu: Dieta cud nie istnieje – profesjonalna pomoc potrzebna w leczeniu otyłości
--------------------
Wreszcie ktoś napisał prawdę bez upiększeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 10:46
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Zgadzam sie Basiu,tylko nie w kazdym miescie taka pomoc profesjonalna jest .A jeżeli jest to często tylko prywatna za wielka kasę.Nie kazdego na to stac.Niestety.Pozdrawiam .)
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 10:54
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Anielko

Cytat:
Napisał Anielka
Zgadzam sie Basiu,tylko nie w kazdym miescie taka pomoc profesjonalna jest .A jeżeli jest to często tylko prywatna za wielka kasę.Nie kazdego na to stac.Niestety.Pozdrawiam .)
faktycznie, nie pomyślałam o naszej pozostawiającej wiele do życzenia służbie zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 10:59
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Anielko, niegdyś rodzinny lekarz z mojego ośrodka odchudził mnie o 8 kg..opowiem ,jak przyjadę.Byłam też na prywatnych wczasach dwutygodniowych dla puszystych.Schudłam 5 kg.Dieta+ gimnastyka+zajęcia na basenie, masaże itp.Super było, ale niestety kosztowne.Szkoda, bo chętnie bym powtórzyła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 11:03
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

No właśnie,nie dość ,ze porady płatne,to jeszcze potem zestaw ćwiczeń,i te inne.Eh to nie na kieszeń emerytki.Trzeba koniecznie znaleźć kogos z kim bedzie mozna poćwiczyc/hihihi/bezpłatnie.)
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 11:05
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Wydaje mi się, że właśnie lato jest najlepszym okresem na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów...
Zamiast kalorycznych potraw które "wcinamy" w zimie , teraz zajadać się owocami i warzywami które wypełniają nasz żołądek ...a kalorii znacznie mniej...
A do tego lato czy jesień to wspaniała pora na dłuuuuuugie spcery lub wyprawy rowerowe...
Po każdej takiej wyprawie jest mnie troszke mniej..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 11:07
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Jadziu, z owockami to trzeba uważać, bo są tez kaloryczne!Ale warzyw mozna do woli!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 11:10
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie No dobrze

ale nasza Małgośka odchudziła się o 30 kg zmieniając całkowicie sposób odżywiania. Nie głodzi się ale je zupełnie inaczej niż kiedyś i wagę utrzymuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 11:12
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Basieńko ,bo Małgośka to jest silna i mądra Baba,a ja jestem niestety łasuch a do tego niedoczynnośc tarczycy.Ale sie bardzo staram.Bardzo.Pozdrawiam.)
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 11:13
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Nika

Cytat:
Napisał nika
Jadziu, z owockami to trzeba uważać, bo są tez kaloryczne!Ale warzyw mozna do woli!
są kaloryczne ale jak zamiast ciężko strawnego posiłku zjesz owoce to nie utyjesz tylko schudniesz. Pochłaniam latem ogromne ilości owców, kupuję codziennie 4 kg i wstyd się przyznać zjadamy to wszystko w ciągu jednego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 11:26
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Anielciu ja też mam niedoczynność tarczycy i dlatego całe życie się odchudzam..
Kilkanaście lat temu przytyłam prawie 20 kg i dopiero kiedy zobaczyłam się na kasecie z wesela...przestaszyłam się bardzo co to za " babsko" podobne do mnie ...Początkowo moją nadwage przypisywałam temu, że przestałam palić...ale dopiero póżniej okazało się, że mam chorą tarczyce...
Poszłam wtedy do słynnej u nas specjalistki od odchudzania i przez pół roku leczyłam się z otyłości...
Leczenie polegało na tym, że musiałam stosować diete 1200 kalorii... zamienić tłuszcze zwierzęce na roślinne...jeść często a po troszku...
Oprócz tego p. doktór przepisywała mieszanke ziół ( własnej kompozycji ) które pomagały w opróżnieniu...
Od tego czasu staram się utrzymywać moją optymalną wage 60kg przy wzroście 160 cm.
Podczas tej zimy troche mnie przybyło...ale to straszne zmartwienie spowodowało, że od jakiegoś czasu nie chce mi się wcale jeść i nadwaga uciekła...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 11:41
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Jadziu,ja chyb a jakas nietypowa jestem.Jestem prawie wegetarianka,rzadko jadam pieczywko i zmieczki.Dużo spaceruje,lae mam słabośc:slodycze.Po rzuceniu papierosow niestey lubie słodycze.Nie jem ich kilogramami,ale podjadam od czasu do czasu.jem pięć małych posiłkow w ciagu dnia.Pije dużo wody,herbatek /zielona,czerwona,biała wszystkie bez cukru/.Ale w nocy kiedy nie mogę spać/a zdarza mi sie to często/to niestey potrafie nawet do sklepu czynnego calą dobe pójśc po cos słodkiego.Wiem jest to straszne.Na szczęście nie zdarza sie czesto ,ale sie zdarza.W domu jak mam cos słodkiego to tez tak długo bede kolo tego chodzila,ąz zniknie.Staram sie nie mieć słodyczy w domu,ale ciagle ktos wpada do mnie i do kawki czy herbatki przynosi cos i jak zostaje to zjadam.Taka juz jestem.A poza tem mam chyba jakies obciążenie genetyczne .E tam tlumacze sie ,a ja po prostu nie umiem sobie NAKAZAC.gzxies mi sie zapodzial zdrowy rozsądek,brak motywacji i sama nie wiem juz co.Pozdrawiam ,muszę sie z tym po prostu zmierzyc.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 11:49
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Anielciu ja też tak mam ...jestem strasznym łasuchem...nie przepadam za cukierkami...ale ciasta ..i to te z kremem... są moją słabością
Ciagnie mnie do nich jak palacza do papierosów...czy alkocholika do wódki..
A do tego mam niski poziom cukru...i od czasu do czasu muszę zjeść cóś słodkiego
Staram się wtedy ograniczać i zamiast pół kilograma ciasta ...kupuje 10 dkg...
Ekspedientki patrzą troche dziwnie...ale ja mam to gdzieś....
bo jak kupie 10 dkg to zaspokoje swoje łaknienie...a jak kupie pół kg....to też wszystko zjem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 13:50
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Tyjemy od tego ,co lubimy...dla mnie słodycze moga nie istnieć,ale chlebuś żytni na zakwasie i ziemniaczki kocham.Po rodzinie mamy odziedziczyłam skłonność do nadwagi-tam same pulchniaczki!A poza tym uwielbiam pitrasić.Mam też zwyczaj zajadania smutków i stresów..a tych zawsze pod dostatkiem.Przede wszystkim jednak brak silnej woli!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 13:57
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie No właśnie

w tej chwili piję sobie ajerkoniaczek /2 kieliszek/ bo lubię i jestem łakoma na słodkości ale ten ajerkoniaczek zastąpił mi obiad. Coś za coś, inaczej się nie da.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 13:58
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Tyjemy od tego ,co lubimy...dla mnie słodycze moga nie istnieć,ale chlebuś żytni na zakwasie i ziemniaczki kocham.Po rodzinie mamy odziedziczyłam skłonność do nadwagi-tam same pulchniaczki!A poza tym uwielbiam pitrasić.Mam też zwyczaj zajadania smutków i stresów..a tych zawsze pod dostatkiem.Przede wszystkim jednak brak silnej woli!
Tycie z zasady tłumaczymy sobie wszystkim i genami, i po matce, i po dziadku, i stresem a nieraz nawet pies jest winien tylko nie my... a jest po prostu w większości przypadków za dużo żarcia a za mało ruchu i to jest główna przyczyna tycia....., niestety
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 14:35
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Co racja to racja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 14:57
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Czytam z uwagą. Podziwiam jedne, współczuję drugim.Nie jestem szczupła, nie jestem zbyt gruba., chociaż przydałoby się zrzucić coś niecoś. Znam wszystkie zasady zdrowego żywienia. Wiem co trzeba ,czego nie należy co nie znaczy, że przestrzegam.
Postanowiłam już dawno - jeść zwyczajnie nie za mało i nie za dużo. Do każdego posiłku coś zielonego.
Owoce prosto z krzaczka.
Nie zadręczam się odchudzaniem!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 17:50
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Tycie z zasady tłumaczymy sobie wszystkim i genami, i po matce, i po dziadku, i stresem a nieraz nawet pies jest winien tylko nie my... a jest po prostu w większości przypadków za dużo żarcia a za mało ruchu i to jest główna przyczyna tycia....., niestety

jip - święta prawda, wiem coś o tym - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 19:19
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Post

to czego nie zjemy to nas nie tuczy tak słyszałam i chyba to prawda.Jak ktoś w nadmiarze lubi słodycze to żadna dieta mu nie pomoże.a jeść nocą? tu już potrzebny lekarz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.