menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2041  
Nieprzeczytane 30-12-2011, 10:43
Tela's Avatar
Tela Tela jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Zachodniopomorskie
Posty: 475
Domyślnie

Maryna46 - Mam internet mobilny. Nie potrafię powiedzieć jaką ma prędkość. Jedno jest pewne, że to naprawdę powolny żółw.
Pozdrawiam


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2042  
Nieprzeczytane 30-12-2011, 13:42
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Szkoda Maryniu,ze usunęłaś posty,były dobrym przykładem do nauki jak można inaczej dodawać gify.Tylko w Twoim sposobie jest ważne miejsce wklejenia klatek-jeśli nie trafisz we właściwe miejsce to gifek "skacze"ale to jest też sposób przydatny do nauki animacji.Po południu lub wieczorem pokaże Wam jak robić gifa od początku do końca w Animation Shop(czyli rysowanie,dodawanie efektów itd.itp)I nie jest to wcale trudne tylko trzeba trochę pracy.Jeśli ktoś wie jak to proszę pisać im więcej sposóbów tym lepiej.A może otworzymy temat "Animacje w Jasc Animation Shop"?
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2043  
Nieprzeczytane 30-12-2011, 15:37
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Basiu, myślę że to dobry pomysł. Potrafię tylko wkleić gifka i śnieg na obrazek i z chęcią nauczę się czegoś nowego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2044  
Nieprzeczytane 30-12-2011, 16:08
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam widzę temat aktualny.To bedzie fajne wiele jeczcze trzeba by się nauczyc.Maryniu to sluchac będziemy nauczycielki.
Basiu też dzięki tobie zrozumialam blą w dodawanu gifa skupialam się na wklejanu w te okienka z gifikiem nie zwracalem uwaki na niebieski pasek górny obrazka i tu byl bląd.Wzorując się na tym co anitka pokazywala bylo duzo róznych kombinacj dla wprawionych.Jedno co to myslę ze może u mnie trzeba cos zresetowac na AS tak jak na PSP gdy cos się poprzestawia.Tego wlasnie nie wiem bo potrafilam jakos dojść,że zapisaam móje obrazki te co z tobą nie udalo mi się zapisac robilam to jakoś inaczej.Zaznaczm że nie mam Fhotoshopa, a PSPX2.DODAM AS MAM PO POLSKU.
o dobre obrazki i ten co mi się zle wpisywl Basiu twoją metodą bo taka powinna byc.To ten zly.


Ten juz dobry bez odbic.



Tu gwiazdki gifa jaki powinen byc, a tu jakis efekt inny na obrazku.
To ten gif
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2045  
Nieprzeczytane 30-12-2011, 16:17
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Inka, jeszcze trochę potrenujesz i dojdziesz do wprawy. Te dwie pierwsze animacje super zrobiłaś a trzecia trochę lata.
Cieszę się że mogłam chociaż trochę pomóc i rzeczywiście może jest jakiś błąd w Twoim AS skoro masz problemy w zapisywaniu obrazka.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2046  
Nieprzeczytane 30-12-2011, 16:48
Maryna46's Avatar
Maryna46 Maryna46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: mazowsze
Posty: 11 178
Domyślnie

Witam wszystkie koleżanki.Basiu cieszę że nauczysz nasz wklejania gifa na obrazek.Próbowałam Twoją metodą ale mnie nie wychodzi tak jak Tobie Basiu.Dziękuje.

Ostatnio edytowane przez Maryna46 : 30-12-2011 o 17:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2047  
Nieprzeczytane 30-12-2011, 16:48
Maryna46's Avatar
Maryna46 Maryna46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: mazowsze
Posty: 11 178
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2048  
Nieprzeczytane 30-12-2011, 17:06
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia73
Inka, jeszcze trochę potrenujesz i dojdziesz do wprawy. Te dwie pierwsze animacje super zrobiłaś a trzecia trochę lata.
Cieszę się że mogłam chociaż trochę pomóc i rzeczywiście może jest jakiś błąd w Twoim AS skoro masz problemy w zapisywaniu obrazka.

Basiu to ta co przy Tobie zapisywalam i tak wychodzi.Czekam na porady jak zrobic gifa tak jak pokazalam oryginal U mnie tylko blyska.Bo gwiazdka jest dobrze.Marynko wlasnie takich animacji nie umiem żeby migaly gwiazdeczki.Może Basia z Żor cos nam objasni.Milego wieczoru jeszcze jestem i zaglądam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2049  
Nieprzeczytane 30-12-2011, 20:17
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

inko-ni jeśli chodzi o ostatni obrazek Maryny to nie pomogę,podejrzewam,ze był użyty jakiś plugin z serii Xenofex a w tym jest dobra Jaśka.
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2050  
Nieprzeczytane 30-12-2011, 20:40
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Znalazłaś w necie gifa,zapisałaś na dysku.Otwierasz go w programie Jasc Animation Shop(pierwszy pasek na obrazku poniżej).
Żeby go wkleić go na jakikolwiek obrazek trzeba obrazek skopiować aby miał tyle samo klatek co gif czyli tutaj 8(drugi pasek na rysunku poniżej)
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2051  
Nieprzeczytane 30-12-2011, 21:03
a-nitka's Avatar
a-nitka a-nitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Hiszpania
Posty: 1 628
Domyślnie

Inka, no nie wiem jak Ci wytlumaczyc.
Gdybys postarala się zrobic mojego tutka (kwiatek fioletowy z gwiazdkami) z pewnoscia bys sobie poradzila z animacja....

Teraz Twoja pracka-


Jak widzisz, ponizej, gifek ma 8 klatek
Tyle samo klatek MUSI mieć obrazek..... a Twój obrazek ma tylko dwie klatki... wiec nic dziwnego ze na Twoim obrazku mruga dziwnie...




Tu widzisz jak ma być:
Gifek ma 8 klatek i obrazek tez ma 8 klatek





No i efekt jest taki jaki ma być





Pamietaj o ilosci klatek, obrazek musi mieć ZAWSZE tyle klatek co gifek.

No i pamietaj o zmniejszaniu gotowej animacji. Pozdrawiam
Buzka


Dopisek, bo zapomnialam...

Inka, napisalas ze:
"...Wzorując się na tym co anitka pokazywala bylo duzo róznych kombinacj dla wprawionych..."


Nie kochana, tam nie ma zadnych "duzo" kombinacji, tam jest tylko opisane dokladnie PUNKT PO PUNKCIE jak trzeba robic. Czyli, ze kombinacja..... jest tylko jedna jedyna hihihihi.
No i jest opisane dla poczatkujacych, wlasnie dla tych co sie dopiero ucza animacji.
No ale niestety, tutka trzeba przerobic....inaczej nic sie nie nauczymy.

Prosze Ciebie, zrob tego tutka z kwiatkiem i gwiazdkami, tam jest wszystko bardzo szczegolowo wytlumaczone, nie trzeba nic myslec tylko uwaznie punkt po punkcie robic tutka ..... no i jak wyzej napisalam, ilosc klatek musi byc TAKA SAMA na obrazku - jaka jest na gifku....
Inaczej nie potrafie wytlumaczyc....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2052  
Nieprzeczytane 31-12-2011, 00:06
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

A o którym tutku mówisz a-nitko,daj link,ok
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2053  
Nieprzeczytane 31-12-2011, 00:15
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

W animacji trzeba rozróżnić co jest co.Czy to jest gif,co to jest dodawanie gifa na obrazek,co to jest robienie animacji przy pomocy pluginów czy filtrów np.Eye Candy lub Xenofex,czy to jest samodzielne robienie gifa w jakimś programie.Z tego co widzę tutaj robicie przy pomocy pluginów lub wstawiacie gotowe gify do obrazków.Inka-ni musi sprecyzować o co Jej chodzi.Czy wie jak powiększyć ilość klatek w obrazku i czy wie jak zrobić by było widać wszystkie klatki-bo może z tym ma problem.
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2054  
Nieprzeczytane 31-12-2011, 00:29
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Założyłam nowy temat-Animacje w Jasc Animation Shop Zapraszam
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2055  
Nieprzeczytane 31-12-2011, 00:30
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Basiu teraz zrobilam bardzo szybko i sprawnie na opisie Vewy bez nawet nie patrzylam juz na jej okaz oczywiscie wczesniej oglądając,ale zapisalm sobie w notatniku.Obrazek wyszedl zapisaniem nie mialam klopotu i masz rację basiu ja wklejam gifa.




Pred chwilą zrobilam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2056  
Nieprzeczytane 31-12-2011, 00:37
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Nineczko,wstaw tego gifka co jest na górnym obrazku,bo coś chyba jest źlebrakuje na jednej klatce i przez to znika a chyba nie powinien
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2057  
Nieprzeczytane 31-12-2011, 00:48
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Basiu wlasnie chodzi mi o to ze nie zawsze mam takie efekty jak ma oryginalny gifk.To sobie zapisalam i Anitko ty skomplikwanie mi napisalaś.Mimo pokazu podawalas mi róznych opcji jak na początek to za duzo.Jestem nie kumata i tak.To zapisalam od Vevy
Opis pracy z Jask Animation Shop

1,2OBR- Otwieramy nasz obrazek oraz gif, który chcemy wstawić
Sprawdzamy ile klatek ma nasz gif, tyle samo musi miec obrazek
W tym celu klikamy na obrazek -edycja -kopiuj-edycja -wklej po
========================
aktualnej klatce .powtarzamy az będziemy mieli tyle samo klatek obrazka ile klatek ma gif

3.OBR- uaktywniamy naszego gifa i wybieramy edycja -zaznacz wszystko (wszystkie klatki będa niebieskie).


uaktywniamy obrazek,upewniamy sie ,że jesteśmy na pierwszej klatce (pod klatką sa numery)
Przytrzymują lewy przycisk myszy przesuwamy naszego gifa na obrazek, puszczamy dopiero az bedzie we włąsciwym miejscu

4,5 -OBRTeraz robimy podgląd animacji Gdy jest zbyt szybko, to edycja-zaznacz wszystko,
potem animacja-własciwości klatki- w okienku ustawiamy czas Gdy jest ok, możemy zapisac, oczywiście do nazwy dodajemy .gif
u mnie zapisz jako.Ja glupia nie skupialam si e na glównym obrazku tej niebieskiej górze czy jest caly czas aktywna a tylko patrzylam na klatki z animacją.I tu byl bląd co wyjasnila mi Baisia53Tak postaram się poprawic gifa.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2058  
Nieprzeczytane 31-12-2011, 00:49
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Macie dla porównania dwie animacje-

__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2059  
Nieprzeczytane 31-12-2011, 00:52
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Ninka,nie jesteś głupia.nikt od razu tego pojmuje jak grafiką i animacją się nie zajmuje
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2060  
Nieprzeczytane 31-12-2011, 11:07
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 828
Domyślnie

[IMG]http://i39.tinypic.com/30idh0x.gif[/I No i nie weszło, tym nie mniej wzystkim życzę wnowym roku wiele szczęścia i radości. Jadzia
__________________
Jadka
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomoc i Nauka w programach graficznych cz.VII Evi eSenior 501 28-06-2010 09:37
Pomoc i Nauka w programach graficznych cz.VI Evi eSenior 503 13-03-2010 16:12
Pomoc i Nauka w programach graficznych cz.V Evi eSenior 499 26-01-2010 22:09
Pomoc i nauka w programach graficznych cz IV. Evi eSenior 501 05-12-2009 22:40
Pomoc i nauka w programach graficznych PF , PFS , PSP cz.II Evi eSenior 513 11-09-2009 19:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.